-
Fototrend
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
tthom
senior tag
válasz
kisza25
#8205
üzenetére
Jó dolog a laptop, ha csak napi 1-2 órát, hobbi szinten használod. Netán rá vagy kényszerítve munkából adódóan. De egész napos használatra, terhelve, egyszerűen nem alkalmas.
Akkor lehet, ha rak az ember egy monitort, egeret, billentyűzetet.
Netán megemeli a laptopot, de akkor is kicsi a kijelzője. De emelett még az is van, hogy a hűtésük általában elég hangos teljes terhelésnél.. Állandó gépnek meg kell külső winchi, mert a belső elég kicsi tud lenni. De akkor meg megint másolgatni mindig, ami épp kell.. Szóval kompromisszum.
Nálunk is van mindkettő, de maradtam a 24es moncsi+itxnél.
Új hozzászólás Aktív témák
- Battlefield 6
- Nintendo Switch 2
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Kellemes karácsonyi ünnepeket!
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- A nagy Szóda, Szódakészítés topic - legyen egy kis fröccs is! :-)
- Xbox tulajok OFF topicja
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Tesla topik
- További aktív témák...
- Kuriózum: Ozark Trail (amerikai) fejlámpa 600 lumen
- Samsung Galaxy S25 Edge 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Dell 14 Latitude 7450 WUXGA 2in1 Touch X360 Ultra5 135U 12mag 16GB 512GB Win11 Pro WiFi7 Garancia
- Amazon Kindle 10th Generation ébresztős tok
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Deep Purple-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4237,100% Akksi
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Netán megemeli a laptopot, de akkor is kicsi a kijelzője. De emelett még az is van, hogy a hűtésük általában elég hangos teljes terhelésnél.. Állandó gépnek meg kell külső winchi, mert a belső elég kicsi tud lenni. De akkor meg megint másolgatni mindig, ami épp kell.. Szóval kompromisszum.
