-
Fototrend
Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!
Országos motoros rendezvények
Új hozzászólás Aktív témák
-
-Mike-
addikt
válasz
CyberPunk666
#103074
üzenetére
Vegyél 600rr-t, ha versenyzel is kocsik ellen, van esélyed hogy kidolgozza a user error-t a futóműve
Race with Lamborghini GOES WRONG ('sztaqrva mekkora mák
) -
Khaosz55
addikt
válasz
runner 125
#103077
üzenetére
Én is 700-as-al kezdtem és szerintem is ami gépek kezelhetőek, nagyrészt fejben dől el ki mennyire tépi neki, ha van ész akkor szerintem is ki lehet hagyni a 300-ast. Viszont 20 éves ne kezdjen nagy géppel.
300-as is megy gyorsan ahol már gond lehet.
-
Micsurin
nagyúr
Nem bízok többet a rostély fönt, napszemüveg lent párosban:
Reggel a szemészeten csak kicsit néztek rám furcsán miután a kifordított szemhéj alól egy szépen beékelődött és betokosodott félbogarat szedtek ki. Majd közöltem a szemész csajjal, mondtam nem flexeltem.

Azért a linkelt videóban ahogy hajtották szegény bandit.... kíváncsi lennék mennyit mennek el így és átlagos magyar leszaromság mellett... tippre úgy adják el 30 ezerrel az órában, hogy nem kell pörgessék mégis rom lesz.

-
Polemius
senior tag
válasz
Sátán44
#103072
üzenetére
Az valójában egy Bandit, csak becsomagolták.

Szerintem teljesen jó, sokaknak első motor.
Túrázgatni is tökéletes. Ketten, sok csomaggal, emelkedőn idővel érezheted, hogy jól jönne ha erősebb lenne, és akkor kezdesz majd a nagytesóján gondolkozni.
Típushibája nincs, a régebbi karbisoknál előfordul a benzincsap hibája.
Ezen a telókba szoktak progresszív rugót tenni, de úgy rémlik, ennek a gsx/f-nek valamivel jobb az eleje. -
zgospel
őstag
válasz
CyberPunk666
#103074
üzenetére
Mennyit szánsz rá? Milyen évjárat érdekel? Gondolom rendszámos kéne?
-
Geresics
addikt
-
Micsurin
nagyúr
válasz
runner 125
#103077
üzenetére
Hát nem tudom... Cyberrel értek egyet ... 8 hónap 125 után már 3. éve, több használom a 250-est. Mikor haverom odaadta kipróbálni a kis lesajnált kezdő 600-as gixxert majd leh*gyoztam a lábam ahol az enyém rég elfogy az ott kezd éledezni és olyat tol a kis csattogos után mint egy vonat....
Azzal kezdtem volna vagy kategória társával nem biztos, hogy nem földeltek volna már el. Egyszerűen meglett volna az erő olyan helyzeteket teremteni amihez a rutin is kellene.
A kicsit meg ha nagyon megrántom is legfeljebb enyhén jobban megindul alattam. Komolyabb kormány csapkodáshoz is kicsi pl, épp ezért marha gondtalanul lehet megszerezni vele az alap rutint. -
Geresics
addikt
válasz
CyberPunk666
#103076
üzenetére
Arra, amire Neked kellett, arra tökéletes volt a 300-as. Talán egy 2T 125 is ugyan olyan jó lett volna, de az ember meghúzza a határokat, és mindenki máshol. Én sem fogok 2T könnyű terepmotort venni, hiába tudom, hogy jó - egyszerűen nem akarom, és kész.
Pályagépekben én tuti nem fogok tudni értelmes tanácsot adni, így inkább meg sem próbálom!

De a tréninggel kapcsolatban igazad van! Én olyat még nem láttam, hogy valakinek ártott volna, pedig évente 2-re megyek mindig, egy terepesre, meg egy bójásra, és ebből nem engedek, legfeljebb megint 3 lesz!

Ha leírod, hogy milyen gépek vannak a listán, akkor a többi "fórumhuszár" (
) biztos tud majd tippet adni, vagy legalább gondolatébresztőt elindítani! 
Amúgy azt vettem észre, hogy túraenduró fronton megint kezdenek lefelé menni köbcentiben az álommotorok! Eddig 1200-asokra csorgattuk, aztán jött az új Africa 1000ccm-el, ami ráébresztett, hogy az F800GS is lehet olyan jó, és az EICMA-n bemutatják a KTM 790 Adventure R-t, amin nagyon gondolkodom, hogy be is ruházom! Eléggé Jolly Jocker gép, és tényleg mindenre (amire nekem kell) alkalmasnak tűnik!
Aztán egy ideje szállingóznak a hírek a KTM 390 Adventure-ről, ami lehet, hogy még sokkal jobb volna nekem rövid, és közép távú terepmotornak, a nagy túrákhoz meg be lehetne szerezni egy használt 1200GS-t pl, vagy akármi mást, ami ugyan elmegy földesúton, de azért nem terepmotor!
Ha figyelembe vesszük, hogy a 390 Duke ára 1,6MFt, és az Adventure jellemzően 3-10%-kal drágább a nagyobb testvérek esetében, akkor simán várok rá még 1 évet! Mondjuk a 790 esetében is erre az árazásra építek (itt a 790 Duke 2,9MFt)!
-
imibogyo
veterán
válasz
runner 125
#103075
üzenetére
úgy vélem az igényeség mértéke párhuzamba vonható a monetáris elhelyezkedéssel
Én viszont ezzel nem értek egyet. Az igényesség nem pénz kérdése. Láttam nagyon sok gazdag igénytelen embert munkám során és láttam rengeteg nagyon igényes alapvetően kiskeresetű embert. Szóval szerintem itt egyáltalán nincs párhuzam. Inkább az általad is említett önigazolás talál csak könnyebben táptalajt egy szegény(ebb) embernél, mert van mire fognia, de ettől még nem ennek az oka az igénytelensége. Persze a megvenni kívánt tárgyaknál van egyértelmű összefüggés az anyagi helyzettel (milyen meglepő...), akarhat az ember jó autót, ha nem telik rá, de lehet egy olcsó autó is igényes, tehát ha nem pénz alapon mérjük az igényességet (magyarul nem csak az az igényes, aki meg tudja venni a jobbat, szebbet drágábbat), akkor megint csak nem pénz kérdése. Egy Lada is lehet nagyon igényes (személyesen is ismerek olyan embert, aki kis pénzből tartja életben a Wartburgját, a mai napig gyári állapotában) és egy gazdag(abb) is lehet igénytelen akár csak az autójára , vagy a motorjára...
-
Pocee
senior tag
válasz
runner 125
#103075
üzenetére
mindenki nyomorog a saját szintjén...Te is.Egyébként megsúgom kurva jó cuccokat hoznak néha,nyilván nem a kidobott kotyogós összehorpadt kávéfőzőt behordókra gondolok,de nem tudom mi a baj a használt biciklivel vagy bútorral vagy a normális minőségű elektronikai cikkekkel?én imádok használtcikkes "börzére" menni,van egy feelingje,de nyilván nem vagyunk egyformák.
-
CyberPunk666
senior tag
válasz
runner 125
#103077
üzenetére
1.7-be fájt, 1-1.1 tudok kiszállni kb.
Én a saját példámat írtam le, és sajnos tudok mondani olyan helyzetet, ahol én valószínűleg nem lennék itt, ha erősebb gép van alattam.
De le is írtam, hogy én nem tudom fékezni magam. Meg nyilván sok helyzet eleve abból volt, hogy autót sem vezettem előtte.
A nagyobb gépes tanács meg mindig ugye úgy kezdődik, hogy ha van önmérsékleted...
Meg ugye egy sportgép vagy túra sem ugyanaz. Mások az igények.Meg sokan kezdek nagy gépen és mégis élnek, szóval elfogadom ezt az álláspontot is, de én a saját esetemben úgy gondolom, hogy jól döntöttem. Olvassa el mindkét véleményt és döntsön az alapján.

Az egyetlen vitatható pont, hogy szalonmotor... igen, ez nem feltétlenül érte meg, de rendben vagyok vele.
+ 1-2 pályanapra érdemes a csak utca és túramotorsnak is elmenni. Az okosok szerint az ember a tudásának kb a 70%-a körül tud a legjobban motorozni, kvázi az adott szinten hiba nélkül. Ki kell tolni a határokat és biztonságosabb lesz utcán. Nagyon becsülöm azokat, akiken pályán látom, hogy kezdők, de tanulnak.
-
runner 125
nagyúr
válasz
CyberPunk666
#103076
üzenetére
1,5 éve már írtam h hamar eljön a csere ideje.
Igen, gyanítom a forumhuszár kategóriába tartozom én is nálad, de az a baj h ugyanazt a napellenzős nézőpontot tolod általánosítva, mint persu.
Megtanulni motorzni.
Hol? Pályán? Igen, oda lehet jól jött a 300-as neked. (Bár meddő vita és nem áll szándékomban ezen konfrontálódni veled, de az egész számomra némi önigazolást sejtet. Megnyugtasd magad h az új motor értékének a felét 1,5 év alatt megérte elbukni, hisz túlélted.)De itt a forumozók talán 3 ember kivételével 90%-ban utcán motoroznak és 90%-ban utcai motorozás kapcsán vetődnek fel kezdőmotoros kérdések.
Oda pedig megfelelő intelligenciával, önismerettel, rá lehet ülni egy 600-as 100 lovas motorra kezdésnek, továbbra is.Nah de nézz vmi faxa 600-ast, ebből meg szállj ki minél jobb áron.

-
CyberPunk666
senior tag
válasz
Geresics
#103073
üzenetére
Én örülök, hogy 300-zal kezdtem. Majdnem biztos, hogy már nem élnék, ha vettem volna egy 600-as gépet.
Bár saját nem volt, csak próbáltam nagyobb gépeket, de irdatlan nagy a különbség.Mentett már meg a hülyeségemtől, hogy a kicsi gép nem ért oda időben, ahol a baj lett volna...
Meg a megcsúszások, elnézések egy erősebb gépen könnyen jelenthettek volna esést. Ezzel a géppel egy gázra rátépés is csak olyan, hogy éppen csak sok és nem ugrik ki azonnal, ha hibázol. Besokall, de csak a korrigálható tartományban.
Szerintem az is sokkal jobb, hogy kevesebb dologra kell figyelni és lassabban történnek a dolgok, de én mondjuk sportosan és állat módjára közlekedem (igen, donor vagyok).
Meg nekem mondjuk előtte nem volt autóra sem jogsim.Ez nyilván egyénfüggő, de életem egyik legjobb döntése volt kicsin kezdeni és betartani a fokozatosságot és ha nem a fórumhuszárokat nézzük, akkor mindenki, aki tényleg komolyan vehető (versenyzők, oktatók, szakírók...) mindenki azt mondja, hogy rendesen megtanulni is csak így lehet.
Szoktam látni pályán, hogy a 600-as slick gumis, gumimelegítős gyerek nem képes egy értelmes kanyarodásra...
Én vezetéstechnikai tréningeken is voltam, még a jogsi előtt. Az első méteremet is ott tettem meg.
Nagyon nagyon ajánlom, a jogsi előtti tréninget is!Aztán pedig szerintem a terepezés messze hasznosabb, mint bármi más. A jogsi előtti bevezető után ezt raknám a sorba és csak utána az alap aszfaltosat. A terepesen motorozásnak köszönhetem, hogy még nem estem, pedig volt pár meredek helyzet. Indult az eleje, a hátulja, volt amikor egyszer hirtelen a térdemen éreztem a motor súlyát.
Bocs a szófosásért, de régen írtam, szóval most bepótolom, ami kimaradt

Jah mielőtt elfelejtem: Kakucs valaki múlt vasárnap? hogy időben szóljak.
-
runner 125
nagyúr
válasz
Khaosz55
#103061
üzenetére
Jah és a nap margója csak most jutott eszembe.

Úgy 150km-re a magyar határtól megálltunk egy kúton, tankolni, inni. Ülünk a tök frankó kis kút melletti parkban, majd emélkedünk h mennnyire más világ ez, más gondolkodással, életfelfogással, igényszinttel, közben az úton haladnak az autók.
Valahogy pont szóba kerültek azok is, nézzük úgy félig az 1-1 elsuhanó autót, egyszercsak bejön a képbe egy fehér B5 Passat kombi tetőcsomagtartóval, annak a legtetején fektetve egy bringával, aminek a menetszél forgatta az első kerekét és egy magasítós utánfutóval, szarásig rakva minden gönccel, lommal. El tudjátok képzelni, ült, mint kutya a hentes előtt. Cimborám: "baszki, figyeld már gyors, ezek tuti magyarok!" Utánuk fordultunk, és lám, hát persze h a mihonunk népe volt
(Kivételesen nem c kategóriás)
Abból az idilli, elmékedős kontextusból azonnal visszarántott pár könnycseppel kísérve a hazai valóságba.Egyébként nem akarok nagyon belebonyolódni, de valahol ez is hűen tükrözi a nagy átlag magyar felfogást. Ő is más szemetéből akar várat építeni, profitot szerezni de a legszomorúbb h ez a halva született "üzleti modell" működik, hisz mér' autózna el a halál faxára lomizni... Mert van rá igény. És úgy gondolom ez is sok magyar gyengesége. Az igénytelenség, a jóvanazúgyság, a minekennéldrágábbság.
Mielőtt bedobjátok h "valakinek csak arra telik", úgy vélem az igényeség mértéke párhuzamba vonható a monetáris elhelyezkedéssel. Amíg fejben valaki nem akar pozitív változást, addig megy az önmeghazudtolás, palástolás, beletörődés h "nekünk csak erre telik, soha nem tudnánk megvenni újonnan".Nah de mindegy, nagyon off, bocs, de kijött.
-
CyberPunk666
senior tag
Hello!
elég aktívak voltatok, 701 olvasatlan
ABS, olaj téma volt?Azt hiszem most cserélem a 300-ast, valami 600-as sport kéne, csak nem tudom, hogy milyet :/
A típusokat tudom, hogy miből kéne választani, de kb semmi többet nem tudok róluk.nem tudom milyeneket kezdjek el nézni egyáltalán.
-
Geresics
addikt
válasz
Sátán44
#103072
üzenetére
Ha tudsz észnél lenni, akkor bármilyen motor jó lehet kezdő motornak. Sajnos nincs saját tapasztalatom ezzel a motorral, reméljük arról majd a többiek írnak. Gondolom idén már túl sokat nem fogsz túrázni, így lesz időd keresgetni.
Viszont amit mindenképp javasolnék: vezetéstechnikai tréning!
Amíg nincs meg a motorod, addig is tudsz menni pl. a Hungaroring Dirt képzésre! Ugyan Te terepezni nem akarsz, viszont itt megtanítják, hogy mi van, amikor megcsúszik a motor - márpedig meg fog! - és ők adják a motort is! 4 órás a képzés, adnak motort, védőfelszerelést, és csak 15eFt! Van 8 órás változata is, az 30eFt körül van, de az ugyan ez, csak elnyújtva. Tök kezdőknek jobb lehet az, de akkor már lehet a Honda Safety-t is választani!Ha már meg lesz a motorod, akkor mindenképp javaslok egy bójakerülgetős tréninget is! Ilyeneket szezon elején szoktak ingyenesen is szervezni (állami támogatásból), ahol csak regisztrálnod kell! Ezen felül meg számtalan cég kínál megoldásokat. Mivel a pároddal közösen szeretnétek menni, lehet olyat volna érdemes keresni, ahol van utastréning is! BMW-nél pl. van, és nem csak BMW-vel lehet menni. Biztos más cégek is kínálnak ilyet, érdemes lehet körülnézni - szerencsére erre lesz most pár hónapod!

-
Sátán44
addikt
Sziasztok!
14 évvel ezelőtt szereztem meg a korlátlan jogsimat, azóta sajnos nem vezettem. Most szeretnék venni egy nagy motort, kinéztem egy 2010-es Suzuki GSX650F-et. Kezdő motornak mennyire felelne meg? Teszteket olvastam róla, videókat mind végignéztem. Pozitív az átlag vélemény. Főképp túrázgatni szeretné(n)k párommal.
-
-Mike-
addikt
Gurultam egy utolsót.(fb link)
'szom hogy filmeznek mindig.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
V.Stryker
nagyúr
Ezeket véletlenül találtam. Elég szép munkák, bár semmi merész.
-
vlevi
nagyúr
válasz
runner 125
#103060
üzenetére
Azért azt is hozzátehetjük, hogy odakint elég sok olyan szakasz van, ahol nem okoz különösebb gondot, hogy csak 100 a megengedett sebesség. Van annyi hágó, kanyar, szerpentin, hogy az ember a nap végére azért már eljut arra a szintre, hogy néha örülni tud egy kisebb egyenes szakasznak

-
Khaosz55
addikt
válasz
runner 125
#103060
üzenetére
Mi is megyünk elég sokat Ausztriába. Nagyon szeretem, igaz tény huligánkodni nem lehet. Db killer nekem benn van meg a papír a kipufogóról és a kuplung-fék karról. Amíg nem állítanak meg nincs gond ha razzia van mindent átnéznek, még a láthatósági mellény is kell a csomagba meg elsősegély.
Félek mind a tűztől, de az az igazság, hogy 4 év alatt egyszer sem állítottak meg.
Kalte Kuhl utáni szerpentinen meg nem mérnek mert kíváncsi lennék ki veretne ott végig 130-al. Ok vannak egyenesek de kanyar kanyart hátán.. Az útminőség meg fenomenális. Glognitz - Kuhl rész is csodás, tényleg kb 1 kilométerenként megállna az ember nézelődni. Kár hogy nekünk nem jutott ilyen rész.
Cseszneknél én is mosolygok mikor a huligánok határon veszik azt az 5 kanyart mert Ausztriában kb 50 van ugyan akkora szakaszon.
Számomra az is döbbenet, hogy az 1 sávos mellékutak az erdőben tökéletes minőségűek és valahogy nem is akar az ember teperni mert olyan helyeken jár.
Egyszer egy alagútban trafi mért be 80 helyett 100 vagy 110. Kemény 40-50 Euró volt szóval nem vészes.
Glognitzben van egy jó dönneres ott szoktunk enni.
-
runner 125
nagyúr
válasz
Khaosz55
#103059
üzenetére
Az oda vezető szakasz is ütős volt, de igen, a fotó nézőpontjából, az épülettől balra lévő útszakasztól felfelé kezdődik csak az igazán ütős szerpentin özön.

1 helyen álltak csak kint, egy faluban, de már jóval az említett útszakasz után.
Megmondom őszintén, h a tompítót lusta voltam belerakni, alapvetően mindig bent van az ülés alatt a biztonság kedvéért és szerencsére alacsony fordulaton nem hangos, így amikor megláttuk őket, felraktam 3.-ba 50-nél, és kb. oda se néztek.
Kint egyébként az út szélére telepített trafikkal kell rohadtul vigyázni. Ott nem az út fölé emelkedő, kb. bárhol kiszúrható módon oldják ezt meg.. amíg a Bécsben élő cimborám nem mutatta útközben, komolyan észre se vettem őket... Felőlem lehetne akár villanyszekrény is ha az ember csak a szeme sarkából pillant rá.
Még szerencse h ő ment végig elől, meg persze az 50-et, 70-et mindenhol betartottuk.
Ilyen tekintetben amúgy Mo. jobb, sokkal felszabadultabban tudunk itthon motozni. Viszont kint meg nyilván kárpótol a táj és az útminőség. Jah és a másik, h iszonyú sok olyan vidék van, ahol gyakorlatlag csak a településtáblák választják el egymástól a falvakat.
Nah ilyen motorokkal kicsit még ez idegörlő, de ez van, ennyi kompromisszum belefér. -
Khaosz55
addikt
válasz
runner 125
#103056
üzenetére
Én is ide szoktam járni. Nagyon szeretem Kalte Kuchl utáni szerpentin egy álom...
Rendőrök voltak? Eszméletlen szabályos motorral lehet csak Ausztriába menni, azért vettem most engedélyezett fékkart és kuplungkart, alissal tuti fejbe lőnek.
-
motoflug
őstag
Sziasztok!
Valaki meg tudja mondani, hogy kb. mennyibe kerülne egy teljes felújítás egy Rotax 122 blokkra? Előélet nem ismert, a legrosszabból indulok ki.

-
runner 125
nagyúr
Még most is belefért egy 300km-es kanyar Ausztriába, egy qrva jó útvonalon, olyan kanyarokkal, visszafordítókkal, h hú.

Közben megmásztuk Kirschlag várát.
Utána pedig volt egy kellemes zaba a Kalte Kuchl-ban.

Elképesztő h mennyire motoros kajálda, még 14 óra után is 10 percet vártunk h találjunk ülőhelyet. Itthon felénk kb nulla ilyen hely van, de még a császári vagy a cseszneki megálló is piskóta ehhez képest.
Szóval faxa volt. Reméljük lesz még a maihoz hasonló huszon plusz fok ebben az évben.
Jah és így lassan 1 év után tűnt fel, h az index-ben van 2-2 fehéren világító LED.
Sose vettem észre, és nem is tudtam róla.
-
WZP
aktív tag
válasz
Lomha 8V
#103051
üzenetére
Van szerszámkészlet, jobb szélen látszik kicsit, a fekete tasak. Azért furcsa csak nekem ez a hely, és lennék meglepődve hogyha általános tárolóhely lenne, mert a két szélén ott vannak azok a kampók, amibe ezeket a szíjakat lehet akasztani, amivel a szerszámkészlet is rögzítve van. Aztán persze nincsen kizárva.... de érdekelne gyárilag hogy nézett ez ki. Nem ismertek valakit akinek volt új Thundercatje ?

-
Bogyó bá'
nagyúr
-
HSM
félisten
-
Geresics
addikt
akkor a legjobb az lesz, ha írtok a Xiaomi-nak, hogy csináljanak Smart Gloves-t, ami rögzít GPS-t, van benne giroszkóp, ami rögzíti a csuklóelforgatásokat, a fék/kuplung-behúzásokat, a sétát, és a motor-tologatásokat is, mindezt természetesen hozzák össze Google Maps-el, meg valami meteo-adatbázissal, mert ugye nem mindegy a páratartalom, a széljárás, az eső pontos összetétele, a levegő légszennyezettsége, az UV B és C sugárzás mértéke sem!

Persze legyen hozzá egy webes felület, amin tudod rögzíteni, hogy mikor, milyen, és mennyi bőrápolóval kezelted!
Aztán jöhetnek idővel a szoftverfrissítések, mert tuti kihagytam valamit!

(#103043) Teasüti
Jogos!
-
-
Teasüti
nagyúr
válasz
zgospel
#103039
üzenetére
És akkor városi km, vagy országúti? Hatodikban krúzolós km-ek is számítanak? Rev match-elve végigzongorázod hatodiktól üresig, vagy simán leszteppeled behúzott kuplunggal? Mennyire erős a szorításod? Milyen időjárásban motorozol? Csúsztál már a tenyerén? Mennyit mész egy évben ill. egyszerre egy nap. Pályahasználat? Offroad?
Szerintem ha azt írod 20k km, azzal sem vagyunk előrébb, mintha 2 évet írnál.
-
Teasüti
nagyúr
Ezt sose értettem miért releváns "mennyi km van benne", mikor ruházatról beszélnek.
A csizmám a harmadik szezonját húzza, varrni kellett a zipzárakat és nem abban amortizálódik le, ahogy a motoron ülök. Viszont a kirándulások alkalmával mikor egész nap abban vagyok és városnézés van... Vagy a gyalog megtett kilométert számoljam?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
etnies
senior tag
-
HSM
félisten
válasz
-Mosquito-
#103030
üzenetére
Azért nem mindegy, milyen 80ekm.. Nálam 6. éves a Dainese, de csak kb 15K km lehet benne. Egy picit lyuk már van az egyik ujjbegyen, ahol a fék kikoptatta. Ugye, a sok város, ahol kb. méterenként van egy újabb fékezés.... Többet túrázva ez a km a többszöröse lehetett volna.

-
XFishboneHUN
senior tag
válasz
zgospel
#103027
üzenetére
Én tavasszal egy Alpienstars SP Air kesztyűt vettem 34-ért akcióban, eddig kb 7 ezer km van benne, meglátjuk meddig bírja.

-
-Mosquito-
őstag
válasz
zgospel
#103031
üzenetére
Szerencsére nagyon jó áron vettem.
Arra én is kivi leszek mennyi év/Km-t fog majd bírni. De inkább veszek most november-januári időkre egy másik kesztyűt is. Nem akarnám szét cseszni a Spykeot.Ebay,Ali esetleg? Mondjuk tele van koppintásokkal,na megy gyerek méretek vannak inkább,amint látom.
-
zgospel
őstag
válasz
-Mosquito-
#103030
üzenetére
Rossz lóra tettél
Legalább akciósan vetted, vagy a teljes áron? 
Na jó, hát majd kíváncsi leszek nálad mennyit megy el.Igazából ezek a feltételeim egy sportkesztyűvel szemben, persze az alap dolgokon felül:
- dupla tépőzár (csuklónál és mandzsettánál)
- TPU protektor a tenyérnél is
- kisujjvédelemNagyobb márkáknál 50-60 ezernél kezdődnek amik ezt tudják, Spidinél ugyanez a szint már 80 ezer... Azt már kicsit sokallom egy kesztyűért, ezért is vettem anno ezt a Spykeot mert olcsóbban hozta ugyanazt, csak nem volt elég tartós
Azt gondoltam volna hogy 5 évet simán kibír nálam.Bárcsak a kesztyűkhöz is mindenki annyira értene mint a motorolajokhoz
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
zgospel
őstag
37 ezres Spyke Robotic kesztyű így a 3. teljes szezonja végére, kb 24 ezer km után megadta magát. A bal tenyerén kilyukadt. A 2. szezon végéig még nagyjából tartotta magát idén azonban rohamosan romlott az állapot, egyre jobban kitágult a csuklópánt, és az ujjain a gumi díszítésekből is 1-2 leesett.
Arra azért nem számítottam hogy sima 3 év használattól esés nélkül kilyukad a tenyere.Télen lesz idő kitalálni hogy mi legyen helyette, hátha lesz még egy jó Black Friday is. Csak azt nem tudom hogyha beruházok egy Dainese vagy Alpine kesztyűre sok pénzért, akkor az is szétbaszódik-e a sima használattól 3 év alatt, vagy az jobban fogja bírni?

-
etnies
senior tag
válasz
Geresics
#103025
üzenetére
Lehülyézhetsz, ha attól jobban érzed magad

(#103022) gabor128 A kresz szerint le kell húzodni, de a Balkánon ne tegyél úgy. Maradj középen.
Ha lehúzódsz, akkor mindenki meg akar előzni, akkor is, amikor ennek a feltételei nem adottak vagy nincs értelme. Ez az a Kresz szabály, amit nem szabad betartani sajnos. -
Chris0321
veterán
válasz
gabor128
#103022
üzenetére
Nem kell teljesen lehúzódnod, mehetsz középen vagy kicsit balra (nagyon nem érdemes rámenni a felezőre hátha egy szembe jövő autós átlóg) de érdemes előre gondolkozni és segíteni a szembe jövőt is. Én a lehúzódást lakott területen belül tanácsolnám csak, a sebesség miatt.
-
runner 125
nagyúr
válasz
-Mike-
#103017
üzenetére
Egy saját település után, még saját sáv is?
Bár, aki az ország gázszerelőjével van kapcsolatban..
"Az Euronet bombaüzlet, milliárdos profitot termel, az 500 hazai bankautomata különlegessége, hogy többségükben eurót is lehet felvenni, ezért elsősorban a turisták által nagyon látogatott városrészeken, például az V. kerület Váci utca környékén van rengeteg ilyen automata. Az Euronet nem gyenge cég, a részvényeit az amerikai növekedési tőzsdén, a Nasdaqon is jegyzik. Alapító-vezetőik állítólag nem ijedős fiúk. E céghez valahogy úgy kapcsolódhatnak, hogy Hartmann Péter korábban az Euronet magyarországi képviselője is volt. Személyesen is nagyon jóban maradt „Michael J. Brown-nal, vagy ahogy a Zöldolajban csak emlegetik, Mike”-kal."
-
gabor128
aktív tag
válasz
runner 125
#103005
üzenetére
Akkor úgy tűnik nem egyedi eset.
Újoncként még szoknom kell az ilyen helyzeteket, csak fura!
Nyilván nem voltam hülye és lehúzódtam, meg lassítottam. Ő az erősebb.Azt is értem hogy jobb 1-be kellene menni motorral. Viszont a gödrös részeken én nem fogok ott menni, mert egy kátyú meg tudja dobni eléggé a motort aztán perec lesz belőle. Biztos ismeritek a jó magyar utakat!
A másik meg, félek attól, ha nagyon lehúzódva közlekednék, akkor ezzel helyet csinálnák a hátulról jövőknek (autóknak), akik közül biztos lenne olyan aki sávon belül megpróbálna megelőzni, aztán előzés közben felken valamire. Szóval igen, a sáv közepén mentem ott.Nekem rémlik valami olyasmi kreszből, hogy a szembejövő csak úgy végezhet manővert (pl. előzést), hogy a neki szembejövőt irányváltoztatásra nem kényszerítheti. Magyarul útakadálynál meg kell állnia és elengedni a szembejövőt és utána kikerüli. - Na mindegy. Szerintem csak én fújom fel a dolgot. Szoknom kell még a szituációkat.
Legközelebb akkor hasonlóan járok el, csak nem állok neki villogni.
Köszi a kommenteket! -
etnies
senior tag
válasz
Geresics
#103020
üzenetére
34. § Elõzés
(1) Elõzni abban az esetben szabad, ha
a) az elõzés céljából igénybe venni kívánt forgalmi sáv olyan távolságban szabad, hogy - figyelemmel az elõzni kívánó és a megelõzendõ jármû sebessége közötti különbségre - az elõzés a szembejövõ forgalmat nem zavarja;
-
Geresics
addikt
Ma mentünk ebédelni egy szomszédos faluba. Főnököm vezetett egy picinek nem mondható kocsiban (Toyota Land Cruiser), és persze közben telefonál (headset). Elkezd egy előzést, és látom, hogy szemből meg jön egy nagyrobogós. Szemből süt a nap, robogó fehér, lámpája halvány, gondoltam szólok: motoros. Főnököm mondja, hogy látja, jobban beletapos, és igyekszik vissza a saját sávjába. Erre mit csinál a robogós? Több gázt ad ő is, és elkezdi ráhúzni a szaros robogóját, hogy "büntessen", vagy "oktasson".
Most kérdem én: mi a f@sz? (WTF?) Nóóórmális? Mi értelme? Mit akart elérni a majom? A tükröt az nyitott bilivel a fején, vagy mi?
-
-Mike-
addikt
Én már gondolkozok egy saját sávon, amit csak én használok!
-
laccczka
tag
Köszönöm a segitőkész válaszokat, hozzászólásokat.
-
etnies
senior tag
-
z123456789
addikt
válasz
Bogyó bá'
#103013
üzenetére
Igen, igen, tudom. De én azért ezt hellyel közzel igyekszem betartani. Ez nálam ilyen mindenek felett álló szabály. Mert hiába tudom én, hogy a barom nem hajthat be szembe velem, ha már behajtott, az nem fog előrébb vinni, ha nem engedem ki onnan.
Valahogy így értelmezném. És a többi.... 
-
Bogyó bá'
nagyúr
válasz
z123456789
#103012
üzenetére
Ilyenkor mindig a leg semmitmondóbb válasz a helyes, tehát a C!

-
duni84
aktív tag
válasz
gabor128
#103000
üzenetére
nem gyakran, de igen
előre félre szoktam húzódni, ha tudok, esetleg villantok is a reflektorral vagy integetek, hogy "jöhetsz, elférünk". ha nem tudok lehúzódni, akkor vagy látványosan úgy pozicionálom magam, hogy a vak is lássa "nem fogunk elférni" vagy gyorsítok/elveszem a gázt, hogy ne egyszerre érjünk oda. ilyen szituációban eddig egy tükröt hajtottam be. sajnos puhatestűként neked kell figyelned arra, hogy megoldd ezeket a szituációkat. -
Pocee
senior tag
Mikor kezdett ez kialakulni,hogy a motoros azt hiszi,hogy mindenkinek az ő seggét kell nyalni?különben majd este jól kihisztizi magát valamelyik fórumon?! Nekem tök mindegy mivel megyek,ugy gondolom elég rugalmas vagyok mind motorral mind autóval,simán lehúzódok,hogy a másik tudjon menni,ha akar.
-
Teasüti
nagyúr
válasz
gabor128
#103000
üzenetére
Ilyenen meg se kell lepődni. Nekem tök természetes, h lehúzódok ha a szembejövőnek akadály van.
Ezt jogsinál elvileg nem tanítják, de tréningeken már igen.
Nem egy váratlan szituáció, az ilyen akadályokat már messziről látni.
Autósként én se szoktam ügyet csinálni ha látom, h mindketten elférünk: kimegyek.
Motorosként meg bemegyek a szembejövő mellé simán.
Ez itt nálam hétköznapi dolog, egyhangúan 60-as pulzussal.
(#103005) runner 125
Kresz még beszél vmi kölcsönösség elvéről, az hogy is van? -
runner 125
nagyúr
válasz
gabor128
#103000
üzenetére
Próbálom objektíven nézni a helyzetet, nem mondom h velem nem fordult már ez elő, de alapvetően úgy gondolom h nem kell ezt ennyire felfújni.
Nyilvánvalóan látta h motor jön szembe, nem bringa, itt szimplán némi előzékenységet várt el az emberünk..
Noh meg ha a KRESZ-ből indulunk ki, az továbbra is kötelező jobbratartást ír elő a motorkerékpárok számára, nem sávközepet, vagy felező és és sávközép közepet, mint ahogy a motorosok 99%-a közlekedik...
Szóval azt gondolom, h egy ilyen szituációban illik a motorosnak is rugalmasnak lennie és lehúzódással jelezni h nyugodtan kerülje ki az álló autót, hisz bőven elfér.
Sokszor autó - autónál is ugyanez a szitu van. Némi lehúzódással ott sem kell megállásra késztetni a szemből érkezőt.
-
Chris0321
veterán
válasz
gabor128
#103000
üzenetére
Én tegnap mentem karcagon, sávomban biciklis de látom, hogy szemben motoros jön de az sávelválasztó közelében. Azt hiszed lehúzódott? Á dehogy. Pedig teljesen jó volt az aszfalt, jók a látási viszonyok de egy milimétert nem húzódott lejebb. Én kocsival járok, csak jövőre lesz a motoron műszaki mégis ha látom, hogy elférünk hárman elég széles az út lakott területen belül simán húzom az út szélére.
Új hozzászólás Aktív témák
Rokon topikok:
• Robogó, kismotor
• Nagyrobogósok baráti topikja
• Elektromos autók - motorok
- Milyen monitort vegyek?
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- Energiaital topic
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Microsoft Office és Office 365 topic
- iPhone topik
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- MWC 2026: Farsangra Galaxy Ultrának öltözött a gyerek
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- Új autó elsősegély doboz 2030 augusztusig jó
- SZUPER Akcióban Új Bontatlan Dyson V15 Origin 3 év gyártói garanciával Azonnal Átvehető
- Secretlab MAGNUS Pro elektromos asztal - FULL EXTRÁS szett (2 monitor kar, PC tartó, kiegészítők...)
- Új Miele Triflex HX2 porszívó 2 év garancia
- LIDL akkumulátor és generátor teszter
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest






) biztos tud majd tippet adni, vagy legalább gondolatébresztőt elindítani!



te ki tudsz hámozni ebből valamit ?





