Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Davebowman #21175 üzenetére

    A "kicsit több" nem tudom mit jelent, de ha 200k-ig ki lehet tolni, akkor első körben egy Olympus OM-D E-M10-et vennék (klubkártya kedvezménnyel kijöhet ennyiből). De ezzel még csak egy sima kitobjektíved lesz. Sajnos a fényerős zoom minden MILC rendszeren drága (ha van egyáltalán), de az 50-es fixed remekül ki tudná váltani egy MFT-re való 25mm-es vagy még inkább a 20mm f/1.7, ami gyakorlatilag minden MFT tulaj egyik legalapabb alapja. :)

    Ha az EVF nem fontos, akkor ott van még az Olympus E-PL5 (dupla kitben, extrákkal, klubkártya kedvezménnyel 130k körül), esetleg a Sony NEX-5T, ami már videózásra is egész jó és marad a megszokott APS-C formátum is.

    Nem tudom mennyire akarsz mozgalmas témákat fotózni (pl: szaladgáló gyerekek), de egy kissé esetlenebb AF rendszerrel, cserébe brutálisan jó képminőséggel ott van a Fujifilm X-A1, aminek már a kitobjektíve is igen príma darab a kitek között, ez is meglenne 150k alatt, de 180k környékére kitolva dupla kitben igazán megéri (16-50mm f/3.5-5.6 + 27mm f/2.8, ebből utóbbi palacsinta kivitel, igazán kompakt lesz tőle az egész).

    Ha fontos a kevés fénynél produkált teljesítmény, akkor az X-A1 az egyik legjobb az összes APS-C gép közül (DSLR és MILC piacot is beleértve). Én imádom az enyémet, csak az AF rendszertől kapok néha agybajt, de ez nem tudom miként viszonyul a 30D-hez képest.

Új hozzászólás Aktív témák