-
Fototrend
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
McLaca
őstag
Egy margóra illő megjegyzés, ha esetleg valaki DG41MJ Intel deszkára épít: az alaplap PWM metódusa meglehetősen passzív. 70°C fölé simán, tartósan engedi a procit, és még akkor sem kapcsolja magasabb fordulatra a procihűtőt. Kiderült, hogy igenis hangos az intel gyári hűtője, de csak akkor sikerült maximális fordulaton hallanom, amikor a BIOS-ban kikapcsoltam a ventilátor vezérlést, mert ha be volt kapcsolva, 1500-2000 fordulattól följebb nem ment, ott meg alig lehet hallani a zaját. Még akkor sem kapcsolt rá, amikor már vagy 5 perce 70°C körül mozgott a hőmérséklet az Everesttel stresszelve a procit. Bár az is igaz, hogy kikapcsolt vezérléssel, a hűtőt maximum fordulaton járatva sem lett sokkal hűvösebb a proci. Mondjuk mindezt tegnap, kb. 28 fokos szobahőmérsékletnél.
Apropó, a Chieftec házba mindenképp kell legalább a hátsó két ventilátor, mert a proci a vinyóra fújja a hőt. Amióta bent van a két 6cm-es ventilátor, 6-7°C-kal hidegebb a vinyó.
Üdv!
Új hozzászólás Aktív témák
- LG 40U990A-W / 40" Ívelt Nano IPS Black / 5K UHD 120Hz / 2x ThunderBolt 5.0 / Adobe RGB 99%
- GAMER PC! i9-13900 / RTX 4070 Super / 32GB DDR5 / 1TB NVMe / B760 / 650w Gold! BeszámítOK
- Apple iPhone 12 Pro Max Graphite 128GB használt szép állapot 100% akku 6 hónap garancia
- LG UltraGear 27GR95QL-B OLED Monitor! LOL Editions - 2560 x 1440 / 240 Hz / 0.03ms / G-SYNC
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 9 285K 64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
