Új hozzászólás Aktív témák
-
AXisBOLD
addikt
&HollyBoni
köszi az okítást, tudatlan vagyok e téren.
ha azt mondod, hogy a J1 szenzora bőven jó, akkor én hiszek neked
.hát lehetne 300 euró alatt, de a magyarországi árakhoz képest még mindig jobb(10-30-al): [link]
szerk.: 285Ft-al számolva, nem jobb. kb ugyan ott van, mint otthon ~94k.
gondolom olcsóbb már nem lesz, mert kifutó darab(?).
-
k1csi
senior tag
Déjà vu:
http://prohardver.hu/tema/nagy_canon_eos_topik/hsz_12076-12076.html
Mondjuk ha az üvegek aránytalanul nagyok a vázhoz, meg globálisan is, nem annyira jó, de spéci célokra egy-egy üveg nagyon is jól elképzelhető, persze mikor értelmes ára lesz az adapternek...
jmakk
GH2-öt nem nagyon próbáltam, de kompaktom síterepen -25 fokban jobban bírta mint én. Mondjuk az első kompaktomhoz hasonló körölmények között nem találtam elemet ami 20 fotónál többet bírt volna (és végleg megpusztult az elem benne). -
Gondwana
addikt
Tudom, hogy bilibe lóg a kezem, de azért reménykedek benne, hogy az árcetli javát az EOS-communication-license-fee jelenti, amit más bajonetek esetében esetleg nem kell kifizetniük, és akár még olcsóbb is lehetne...
Jól gondolom, hogy csak ebben a cuccban megfordították a fény útját? (Mert akkor jöhetnek a kicióccósálga megoldások nem is olyan túl soká!) -
MrChris
nagyúr
hát ezt meg én nem értem, ha már van aps-cre fix aps-c sorod mi értelme van a korrekciós (reduktor) lencsének? Nekem van pár jó minőségű fixem és elérhető lenne számomra vagy 5 db Voigtländer üveg, de a 2-es crop miatt kevésnek van értelme. Viszont egy 0.5-ös ilyen átalakító egy kisebb fajta új világot nyitna meg. Tehát nem értem miért nincs annyira keresnivalója egy ilyen adapternek, mert mint fentebb láthattuk még egy Zeiss Compact Prime CP.2 25mm T2.9-et is csinálnak mFT-re, pedig igen réteg cuccnak tűnik.
-
FEDman
addikt
Igen, NEX-en valamivel izgalmasabb ez a móka. Sőt, mióta ezt beszúrtad azóta azon agyalok, hogy a Pentax K-01 is mennyivel értelmesebb koncepció lett volna ha a váz belsejébe tátongó űrt arra használták volna hogy beleépítenek egy ilyen konverziós lencsét, amit FF K bajonettes obik esetén be lehetne ugrasztani az obi elé.

-
madgie
titán
Nyikonnál is csak megérjük még, hogy a mostani 5D (mark I) árszintjén lehet majd használt FF vázat kukázni. Például ott a D700... nehéz lesz, nagy lesz? Az asszonynak majd odaadod a D200 helyett, ő már megszokta a cipekedést

És akkor nem kell lencsés, 600 USD-s átalakítóval bohóckodni, rátekered a kitűnő nikkorokat, belenézel a szép keresőbe, nincs crop, oszt örülsz

-
FEDman
addikt
Igen, az a Sigma például ekv. 11-23mm-nek felelne meg mFT vázon ezzel az adapterrel.
Vagy egy Nikon DX 35/1,8 meg ekv. 50mm lenne mFT-n.Ez se olyan rossz, papíron. Aztán persze komolyabban belegondolva mFT-re már annyi jó rendszer obi van már, hogy erre nehéz túl sok olyan kombinációt összeállítani ezzel az adapterrel, aminek értelme is van.

Már csak az adapter ára és/vagy a mérete miatt se. -
MrChris
nagyúr
Egy kis segítséget kaptam az értelmezéssel kapcsolatban, elvileg jópofa cucc is lehetne:
"Ez egy konverter, ellentéte a "telekonverternek", amely a fókusztávolságot megnyújtja; ez azonban csökkenti, redukálja. Így hát az "extender" mintájára ezt "reduktor"-nak nevezhetjük, és mindenben fordítottja az extendernek. A fókusztávolságot csökkenti egy adott arányban, ez esetben 0,71-szeresre, ezzel arányosan csökken a hasznos képméret és a "back-focus" távolság, vagyis a lencsétől a képsíkig terjedő távolság. Ténylegesen lekicsinyíti az eredeti képet, ebből adódhat a látszólagos élesség növekedés, aberráció csökkenés, fényerő növekedés, hasonlóan ahhoz, ahogyan az extendereknél mindennek a fordítottja történik. Több részlet nem lesz a képen, mint eredetileg volt, de ez kisebb méretben jelentkezik, ezért a kisebb méretű szenzorokkal felszerelt kameráknál használva az eredetileg nagyméretű szenzorhoz készült objektívet, az eredmény jobb lesz, mint egy egyszerű adapter esetében, a teljes nagy kép rákerül, lekicsinyítve a kis szenzorra. Ezért az effektív fényerő is megnő.
Ez a típus a Canon EF lencséket illeszti a Sony Nex kamerához, és tervbe van véve a Micro4/3 adapter is. Canon EF-S lencséhez vagy Nikon DX lencséhez nem alkalmas, mert ezek már eleve a kisebb szenzorhoz vannak méretezve, és kisebb képet alkotnak.
Nem tűnik falrengető újdonságnak, ha az extenderekhez hasonlítjuk, az elve adódik, mégha eddig nem is találkoztunk efélével. A konverterekben lévő lencse azonban mindíg ront valamit az eredeti képen.
A telekonverterekben negatív, szóró hatású lencsét alkalmaznak, ebben feltehetőleg pozitív gyűjtőlencsét. Érdekes lenne számunkra egy M42-4/3 adapter, ami elvileg akár 0,5- szörös reduktor is lehetne. Így visszakapnánk az eredeti képszöget, de növelt fényerővel. Pl. egy 50mm f/1,4 M42 lencséből lehetne egy 35mm f/1,0 fényerejű lencse, 0,7-szeres redukciós tényezővel, ami még rekeszelést is lehetővé tenne a kép javítása céljából." -
.mf
veterán
Így van, de még mennyivel. S ha úgy nézzük, amilyen egyszerű az alapelv, ilyen már rég lehetne a piacon, csak az obi-gyártóknak marhára nem lenne érdeke
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
S ha valaki kihozna olyat, ami 0.5x... mFT crop factorát negálná, FF obi is pont jó lenne. Egy elektronika nélküli, csak lencse megoldásnak is mennyire örülnék, ha olcsón hozzá lehetne jutni, s tekintve, hogy csak egy lencse, nincs is elvi akadálya, csak az obi-gyártók erős ellenérdekeltsége. -
.mf
veterán
Nézem, olvasom, címet látva kételkedve, de utána a technikaibb leírásnál már érdeklődve; szóval ez egy inverz telekonverter, egy fókusz-szűkítő, ami a MILC-eknél tükröshöz képest kisebb objektív-szenzor-távval lehetővé válik, csak egy szenzornál nagyobb képet rajzoló obi kell -- így az obi gyútávja kisebb, fényereje nagyobb lesz; majd utána a "use FF/DX lenses", "cheap as chips lenses" részeknél már csillog a szemem, oké, hol kapható, majd meglátom az árát: "US$599 / £372 plus shipping and applicable taxes and duties"... valahogy minden lelkesedésem elszállt. Pedig ez elvileg csak egy adapter, amibe egy megfelelő lencsét tettek. Megvárom, amíg mások is elkezdik gyártani és lejjebb viszik az "újdonság varázsa" árat...
-
jmakk
őstag
0,71x , elektronikus blendevezérlés és IS-vezérlés(megtáplálás) egyben. Igazából az IS használata teszi ütőssé. Így adott lesz a teletartomány jó minőségű stabilizált Canon/Nikon telékkel lefedése. Bár csinálhatnának egy olyat is, ahol nincs benne a 0,71x tag!

Kicsit borsosra sikeredett az ára (US$599 / £372), mind minden első dolognak. -
ati3x
senior tag
Nekem nagyon ugy tünik, mint egy fókusz-korrektor. A csillagászatban használnak hasonlókat. Csak atfutottam, nem olvastam teljesen végig, így nem teljesen világos, hogyan javitják a megváltozott fókuszsíkot, de gyanítom az adapter hosszával "játszanak" azt is gyanítom, hogy különbözö obikhoz eltérö hosszúságu adaptert kell használni.. Esetleg "hozzátervezik" ezt a boostert egy adott obihoz. Ugye rövidül a fókusz, kisebb lesz a képméret, így az ff-es gépekhez, és a tükörrefisekhez nem igazán ok..
Egy indokkal több lehet kitartani az aps, de inkább a mft rendszer mellett. Persze ha az ara nem csillagászati.. -
lenan
aktív tag
Spec M objektívekben tényleg nagyon széles az árspektrum is, 200 eurótól ahogy írtad is szinte bármeddig. (És az olcsóbbak között is vannak gyöngyszemek, de tényleg.) Sajnos vázakban elmarad a nagy csoda még. Nincs cosina, zeiss, epson - csak a tényleg (túl) drága leica.
-
lenan
aktív tag
Ez azért nem egészen így van,bár annyira szereti mindenki ezt szajkózni.
A voigtlander üvegei mind olcsóbbak mint az azonos mft oly üvegek, a planar 2/50 használtan nem drágább mint a pana 25, egy M8 vázat pont egy fuji xpro áráért meg lehet venni. (mindkettő cefetül jó)
De még a leica üvegeit is a jobb oly üvegek duplájáért be lehet szerezni bármikor.
És semmi áresés nincs az üvegekben 30 év alatt sem. Sőt.
És használhatod a Zeiss Ikon, Leica M filmeseken, a digi M-eken, a majdani FF sony-n, fuji-n, bármin - minél több mindenen, annál drágábbak lesznek amúgy. -
-
fattyu
veterán
ez sem vita. Mondjuk a Zeiss azért megfizethetőbb mint a leica üveg téren jó SOKKAL.
Én sem értem mit szívnak a vázak árképzésvel. De ennek a Zeiss ikonnak a keresője az valami fénylő csoda. Komolyan aki nem nézett még át rajta az nem érti.
én amugy borzalmasan lejkaellenes vagyok pont az almás kult izé miatt is. Ugyanakkor olyan jó volna időnként nem filmre távmérősözni. Zeiss ( akartam mondani Cosina ) megcsinálhatná az ikont mondjuk a d4 szenzorával... Adnék el vesét feleséget mindent érte... azzal meg a planarral boldog tudnék lenni

-
sebgutkopf
őstag
Az 1-esbe kitől veszik a szenzort?
Egyébként egyre jobban a te ízlésed szerinti az 1-es rendszer a 10-100-al és már programtárcsa is van a j3-on meg úgy látom videóban most sokat léptek.Nekem úgy tűnik érdekes év lehet ez a 2013. Ha haza nézek a saját rendszerembe ott is. Sőt már érdekesen indult ez az év.

-
Gondwana
addikt
Widekonv: rosszul fogalmaztam, a Pana DMW-LW46-ot készülök rajta használni, 49mm-46mm stepdown kb. 5€, illetve az éles képhez kb. 7-8mm-re kell kimozdítanom előre a frontlencse elé, akkor már 24mm f/2 (mondjuk, lehet, hogy picit majd peremsötétedik, de az javítható utólag)
-
FEDman
addikt
Szerintem szenzorral kapcsolatban se írtam mást, mint most te.

Azt írtam én is, hogy alap iso-n tud olyat amit más nem ebben a kategóriában. Véleményünk nem a szenzorok megítélésében tér el, hanem a saját fotózási szokásaink és igényeink mások. Nálad sokkal hangsúlyosabb szempont az alap iso-s teljesítmény, mint nekem.
Vagy ha pontosabban akarok fogalmazni, a mai legújabb nem Foveon szenzorok alap iso-n felbontásban, zajban nekem már bőven jók. Tehát ha itt nyújt például + felbontást az engem úgy igazán nem hoz lázba. Ellenben a dinamika átfogás az már itt is érdekel, de ebben viszont szerintem nem sok előnye van a Foveonnak. Ellenben magas iso-n kifejezetten hátrányban van és én veled ellentétben kifejezetten sokat fotózok iso800 felett.Azaz szerintem ugyanúgy ítéljük meg a szenzorokat, csak más fotózási szokásokkal és elvárásokkal közelítjük meg ugyanazt. Míg hozzám nem passzol a Foveon szenzor, addig a te témáidhoz meg kifejezetten jól is jöhet.
-
sphe
senior tag
Plusz az oly csak 1/2000-et tud és nincs háttérelmosásos szűrője, sem koptatható rézlemeze

Szerk: nekem a sigmámról "speciális fotósként" csak a jobb jpeg, MF nagyítás és a +/- expokorr. tárcsa hiányzik. A többi gombbal menüzés nélkül állítható a záridő, rekesz, vagy M módban mindkettő. Szóval a tárcsa miatt a Pentaxra most még lelkesebb vagyok.
(Jap, a még nem ezeréves dell notebookom pár mp alatt betölti az x3f file-okat szerkesztésre. A sigma színek nagyon tetszenek, néha kicsit ciános beütésű, de nagyon hamar kiismerhető és korrigálható, nagyon tetszik a színvisszaadása. A plasztikusság pedig... már hallottátok sokszor. És akinek több mint 100 raw-n kell egy nap alatt, annak tényleg más kell.
) -
-
FEDman
addikt
Nem rossz, csak hát a Sigma mindig tudja mivel lehet egy jó koncepciót teljesen hazavágni. Ilyen működési sebességgel és ilyen akku élettartammal én nem hiszem hogy boldogan együtt tudnék élni.
Ellenben az obija még érdekes lehet. Főleg mert az eddigi Merrill obik mind kijöttek mFT-re is és bizony egy nem túl drága Sigma 50/2,8 makró obit szerintem itt sokan értékelnének.

-
BiriBum
őstag
Ne tedd!
Az Android csak úgy rá van hányva a hardverre
Néhány bug:
Nevek eltűnnek a névjegyzékből, sehogy sem tudod előhozni, ugyanakkor a híváslistán megjelenik, ha hív az illető
SMS eltűnik a listából
Bluetooth kihangosítóhoz alig akart kapcsolódni, fagyasztotta a szoftverét - beszélgetés közben brutál alapzajIgaz ez csak egy mini volt, de abból 2 is... A drágább modelleket már nem volt ingerenciám kipróbálni.
-
sphe
senior tag
Mi van lenne, ha fake a kép és az átfogás tényleg 24mm nagylátón?

Szerk: nekem wave-em van a páromnak galaxy minije, nagyon szeretjük őket. Érdekes hogy valaki rákérdez egy gépre és mert nem top termék 100e alatt, egyből le kell húzni. Megértem azt, akinek gondja volt valamivel, de ma annyira divat ezen a földön panaszkodni és általánosításokat elfogadni (mert akinek gondja volt többször is az most tiszteletbeli kivétel), nem lennénk vidámabbak úgy hogy előnyöket próbálunk kiemelni? Ne vegyetek teljesen komolyan, csak wishful thinking...
-
|AP|
veterán
-
|AP|
veterán
a képek alapján biztosan meg lehet állapítani, hogy ugyanazt az átfogást kapta, vagy van infód valahonnan máshonnan? Az első képen lévő ezüst-fekete változat pontosan(!) úgy néz ki, ahogy képzeltem álmaim kompaktját. De ha tényleg maradt a 28-112, akkor inkább tudatosan nem nézegetem, hogy ne fájdítsam a szívem

-
Freddy76
addikt
Meg azt is vegyük számításba, hogy a sony új szenzora a piac legjobbja, míg a canon évek óta nem fejleszti a technológiát - elvileg. Gyakorlatilag ott is kell lennie valaminek a háttérben, elég nehéz elképzelni, hogy bambán nézik, amint a piac (legalábbis ezen a vonalon) elmegy mellettük.
De az is lehet, hogy a Magyar Optikai Művekről van szó, és emiatt lesz 2013 az elrugaszkodás éve.
-
arn
félisten
ez lehet osszefugg ezzel

By end of 2013, Olympus will unveil a new camera that will fully exploit the exceptional performance of optical 4/3. This new camera will have the most advanced digital technology on the market.
Use of a new 3 layer sensor like (and better) the Sigma Foveon (The new DP series is amazing at Low ISO). And Sony patented many sensors with similar tech.
-
na, akkor gondolkodjunk... aki egyáltalán szóbajöhet, az a canon, a sony és a panasonic. erős jóindulattal a nikon, de ő nem gyárt szenzort, szóval mégsem. a panasonic-ot rögtön kizárhatjuk szerintem, mert nem számít "major" játékosnak.
ergo a sony vagy a canon másfél éven belül piacra dob egy foveon típusú lapkát?
-
FEDman
addikt
-
-
Gondwana
addikt
Én még mindig nem vagyok teljesen meggyőzve, hogy ugyanazt a SONY szenzort rakták a GH3-ba is.
(mivel nem tudom visszakeresni az ebéli feltételezéseim forrását - tudom, volt olyani is, ahol meg azt állította valaki, hogy mégis SONY, addig maradjunk annyiban, hogy ...feeling...nothing more than feeling... Majd a DXO vonalak árulkodnak szerintem - nem is feltétlen a pöttyök helye, hanem a vonalak meredeksége, különösen a Screen/DR és a Screen/TR, a pixelpeeper grafikonok.) -
arn
félisten
megnyomkodtam mindegyiket eloben - nekem is az xz2 tetszett, meg az rx100
az xz2 sebessegben is sokat javult, es mar szinte nem is kompaktos... az rx100ban azert nem rossz, hogy baromi kicsi, es pl nincs sapka az obin. minosegerzetre mindegyik ott van a szeren.a kov vazam valszeg em5 lesz, ha kicsit megrogynanak az arak vegre... ha nem akkor passz. a kompaktokat majd egyket generacio mulva, mert most a fenyeros obi megvan mar szinte mindenutt, a szenzor meg alakul. de legalabb mar tudom, hogy mire kell figyelnem.
-
PRO-peller
senior tag
"az lx-7 a nagylátó része miatt érdekes, de megnézegetve a képeket (pixelkukkolva, a legrosszabb hozzáállással
) azért képminőségben elmarad az xz-2 és a p7700 mögött."
Az lx7 jól van összerakva, de a képelése miatt nem veteti magát. Nem h rossz, de az xz2-tőt mellérakva... Az bizony mintha már tetszene. Az ára miatt marad a feltételes mód.

Ha már feltalálta a Nikon a cx-et én egy ilyen P"soknulla" változatban látnám a vágyható kompaktot. P-s kinézet behúzódó obi, nef-raw, stb. Lesz ilyen. Remélem. Meglátjuk. J-V cserélhetős (minek?) setét üvegeiért nem hullanak könnyeim.
-
sphe
senior tag
No ezaz, tuti 5MPixelen használnám mindet. A sonytól én magam sem vagyok elámulva az ugyanez miatt, az oly hümmögős, bárcsak 24mm lenne az obi indulója. Az lx7 jpegek visszafogottsága és színhűsége (ami új dolog a panánál, bár ábrándítsatok ki ha kek) nagyon tetszik. A dof is nagyon jó kategóriájában, apropó miben látod a többiek előnyét? Pont azt gondolná az ember, hogy f1.4 nyitott rekeszen is éles obival egy fényérték előnye lehet egy ilyen "csodának". Hm?

Egyébként ha kijön jobb kezdő fényerejű x (kihúzható) obi mft-re, aminek a frontlencséje is már stabil... hmmm
-
arn
félisten
xz1 - remek obi, csapnivalo szenzor. sok helyzetben remek kepeket lehetett vele loni, de sok helyen meg santitott a rendszer - lapos, doglott kepek potyogtak belole, es ott logott ki a lolab, amikor a motor megprobalta megeroszakolni a szenzor korlatait (foleg dinamikaban). ez a pl2 sem egy matyohimzes - szvsz eleg hasonlo technikai szint lehet a ket szenzor, de a meret miatt megis total mas hasznalni. a 9-18as nagylatohoz viszont mar itt is eleg ugyesen kell beosztani a rendelkezesre allo dinamikat, az arnyekos resze eleg zajos.
ha lehet akkor egy rx100 szenzor szintu kompaktot veszek (ha lehetett volna kapni), most nem mftt hasznalok, de az xz1 nekem keves volt utazos gepnek.
-
k1csi
senior tag
Ez a koncepció (számomra, de vsz a többség számára is) ott bukott meg, hogy a kis szenzorhoz kidudorodó optikák járnak ami a legtöbb szabadidős tevékenységnél zavaróak (pl. sielésnél minden ami alapállapotban eltér a téglától formailag veszélyes is lehet); szimplán nem lehet simán zsebre vágni.
Ha meg ez nem számít, akkor a nagyobb szenzorral járó kicsit nagyobb méret sem fog számítani.
Persze lehet mondani, hogy ezek a szenzorok már nagyon jók, viszont pont ebben a fórumban nemrég volt jó példája, hogy mekkora szakadék van a vásárlói elvárások (este szánkózó gyereke fotózása kitobival) és a valóság között. A több optika meg extra macera az átlag vásárlónak aki szimplán amíg elérhető árban van hajlandó a nagyobb fotós cuccot venni, ha az azt igéri, hogy jobb eredményt ad ugyanolyan (rossz) fényviszonyok között és nem kell elmélyedni a fotós ismeretekben (több optika közötti tudatos választás már ide tartozik). Azaz egy ilyen rendszernek nehéz elég tudatos vásárlót találni ami azt élteben tudja tartani.
A Nikon CX rendszernek ugyanez a gondja. Viszont ott legalább megvan a gyorsaság cserébe.
Szvsz.
-
arn
félisten
az, hogy te hol huzod meg a mercet az egy dolog - masnak lehet mashol van az elegendo minimum. vannak olyan kepeim, amit most se tudnek jobban lefotozni, mint a 10 eve vasarolt kompakttal, de ettol meg nem ragaszkodnek ahhoz a masinahoz, mert tudom, hogy kinyiltak olyan lehetosegek is, amik ott meg nem voltak. ennek a kis szettnek is megvannak a korlatai (tobb mint egy mftnek), hogy te ebbol mit hasznalsz ki, az mar rad tartozik. valakinek eleg a mobiltelefon is, de ez nem jelenti azt, hogy minden ami felette van mar felesleges.
nem akarok mindent lefotozni, de tudom, hogy amit igen - ahhoz neha keves az a lapka, es keves a mostani pana mft lapka is. en lennek a legboldogabb, ha sikerulne kis meretben megvenni azt, amire szuksegem van. az elozo generacios csucskompakttal mar megegettem magam, majd par generacioval kesobb ujra beleszagolok. azzal is lehetett szep kepeket csinalni, de osszessegeben megsem volt eleg.
-
jmakk
őstag
Alapjában véve egyetértek. Egyet azonban ne felejtsünk el, hogy az "este rohangáló kisgyereket tökéletes fókuszban elkapni" akarom igény adja a fejlődés motorját. Ha senki nem akarná ezt és ezért nem is vennének új gépeket szarban lennének a gyártók. Az viszont már megint más tészta, hogy a fejlődés exponenciális gyorsulása, és itt ezt általánosságban is értem, nem csak a fotóiparra, engem borzasztóan idegesít.
-
madgie
titán
Ja. Ugyanolyan kedves a 2003-as sz@rkompakt kocsmás kép mai szemmel is, mint amennyire érdektelen a huszadik könyvespolcos iso teszt.
Más és nagyon off: baromira bele vagyok megint fásulva az egész fotósdiba. Az nem pálya, hogy folyamatos gépcserével próbálom fenntartani az érdeklődésemet a téma iránt... anno a 40d-s "tízkilós" szettnél már átéltem ugyanezt, akkor le is minimalizáltam a cuccot a G1+20/1.7-re... aztán persze jött a technozás, hú, két rendszer, sok obi. Gondolkodom, hogy megint le kéne egy kicsit állni, leszorítani a cuccot annyira, ami nem is túl drága, meg eláll a polcon. Ezzel együtt azt vettem észre, hogy hónapok óta egyre erősebb bennem a zenélhetnék, folyamatosan ipad zenés cuccokban turkálok, stb. Furcsa az ember, mikor feloszlott anno a banda, 2-3 évet a sarokban állt a gitár, rá se néztem. Most újra megkívántam a dolgokat, hajlandó volnék skálagyakorlatokra, meg mittudomén. Lehet a fotóval is így kéne, nem érzem a képeimnél egy ideje azt, hogy a lelkemnek jól esnének azok a pillanatok.
-
Az öröm az ürömben az, hogy végre az Olympus képes volt kidobni az őskövület, agyon faragott Panasonic szenzor technológiát. Ha ezt a folyamatot meggyorsította a jakuza-botrány, akkor még abban is volt valami jó.
Ha meg valaki leszarozza az Olympus in-camera jpg-t, akkor azoknak tudok mutatni D700-as in-camera jpg-t, az aztán a béka tompora alatti szint

-
Nem tudok mást mondani, minthogy elhiszem, azzal a kitétellel, hogy ez az E-PL1-re nem igaz. Asszonynak van, sokat mondjuk nem lőttem vele, de nem minden esetben jön be a default, főleg a bőrszínek esetében. Nagyon ingerelnek a kipotyogó képek, hogy "megcsináljam őket", höhöhö.
Ami meg a szenzorokat illeti, majdnem minden Oly gépben Pana szenzor van, csak az újabbakban Sony. Ennek fényében külön mókás amit írtál
de nem baj, sőt, legyen ma (is) jó kedvünk! -
"de nem is kell 1"-os szenzor, csak legyen minél jobb"
- Valamikor, az ősidőkben kb. ez volt a 43 alapfilozófiája: kisebb képkört kirajzoló, elvileg jobbra elkészíthető obik. Emiatt a szenzor is kicsi lett, de az elektronikai oldalról nagyobb fejlődés várható majd, mind az optikairól, így hát felvállalható. Így visszagondolva erősen megelőzte korát az elképzelés. Kb. az OM-D lett az első váz, aminél beérett a filozófia, ha jól értelmezem Thom Hogan bácsit. -
arn
félisten
-
sphe
senior tag
Igen, és bele lehet menni abba is, hogy a gh3 esetében pl a bal felső sarokban standot megvilágító lámpák sokkal kontúrosabbak
és ez nekem sokkal jobban tetszik
, valamint a járókelő emberek jobban kivehetők a monitoromon, de mindegyikük kiváló masina, úgy vélem.FEDman, örülök a hsz-ednek, érdekes így egymás mellé rakva látni őket, és megköszönöm!
-
Sza_Sa
senior tag
Bazz Parci, Isten biz' szólok az olynak vegyenek fel téged a pr-ra, mert engem meggyőztél, de úgy hogy már volt egy em5-öm és mégis elkapott a vágy, hogy vegyek egyet!!

Egyébként visszagondolva nagy hülye voltam hogy eladtam, életem eddigi legjobb váza volt, és majdnem a legjobb rendszere, még ha bosszantott is az a pár hiba. Rájöttem hogy van szívás mással is, és most itt állok gép nélkül, illetve van egy x éves pana lx-01-em ami nem valami acélosan képel, de legalább tudom használni
Lehet megvárom az első nagyobb áresést az oly-nál, aztán benevezek egy második em5-re, de most tudatosan megválogatom hozzá az üvegeket. Kell egy ekv. 35 körüli fix (pana 20 vagy oly 17/1.8) meg a 60-as makró, oszt' csók. -
hegyimorc
senior tag
Nincs nekem bajom az árakkal
, főleg úgy, hogy amin most van, azzal már elégedett vagyok.Legutóbb a D300 volt ilyen, azzal is elvoltam 4 éven át és ma is elég lenne, ha nem lenne sokkal kisebb és könnyebb alternatíva.
Biztos lesz még egy csomó gép ami megtetszik, de nem hiszem, hogy a közeljövőben bármi is nagyobb költekezésre tud rávenni. Sokkal többet ki lehet hozni egy olyan eszközből amit az ember alaposan kiismer és készségszinten használ, mint olyan újdonságokból amikben mindig van új csingilingi csak épp a user úgy cserélgeti, hogy közben használni sem tanulja meg.
Új hozzászólás Aktív témák
- Moza Slypod-E motoros slider / motoros monopod
- Canon EF 16-35mm f/4L IS USM objektív - Újszerű -
- Újszerű Fujifilm XT-5 + XF 16-80mm f/4 R OIS WR garanciális
- Canon Extender EF 1.4x III és Canon Extender 2x III telekonverter - Újszerű -
- Sigma 60-600mm f/4.5-6.3 DG OS HSM Sports objektív ( Canon ) - Újszerű -
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4414
- OnePlus Nord CE5 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Thermalright Phantom Spirit 120 SE
- HP EliteBook 830 G5 13,3" i7 8650u, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- í kilenc! AKCIÓS PRECÍZIÓS KÉSZÜLÉK! 7560 i9-11950H 32GB RAM 1TB SSD Nvidia RTX A3000 6GB 1 év gar
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
.




? Nekem van egy olyan amit a mobiltelómhoz vettem, az 0,5-ös szorzójú előtétlencse csak nem valami kerály minőségű.
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)




? Dehát handras szerint az nem menő
.


de nem baj, sőt, legyen ma (is) jó kedvünk!
