-
Fototrend
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
user137
őstag
a kérdés a másik topiklakótól is áll: meg is fogod építeni? szeretettel várjuk (én még egy PÜ-t is küldök emellé).
viszont, amit szem előtt kell tartani:
* 120-as venti alatt nincs normális légmozgás zaj nélkül. ha ilyen lapos házat csinálsz, akarva akaratlanul be fogják a userek lakni mindenféle lapos (kis magasságú) helyre, ahol könnyen megfulladhat egy erősebb konfig friss levegő nélkül, főleg, ha mondjuk alulról akarsz egy VGA-t táplálni 1cm-es talpakon állva (mínusz porszűrő). Azért egy "kompromisszummentes" Corei7+egy 300W-os videókályhának kell a tüdő rendesen.* a másik issue, h jelenleg a zotac lap nem kapható itthon, se az ECS mini-itxe, se az inteles lap, amellett, h kurvadrágák (a lap 35k, egy hűtő 10k, riser 5k = 50k és még el se kezdtünk építkezni :-)).
* akinek kicsi kell, annak vagy szép kell, h legyen (és csendes), vagy q sok hely kell neki, és berakja a sufniba a LAN switch mellé. Előző usereknek kell egy slim ODD és notebook vinyóból építkeznek úgyis, mert hatodannyit fogyaszt (!), negyedannyi hangja sincs és negyed helyen elfér. Utóbbi userek megvesznek 5k-ért egy házat meg 20k-ért egy D510MO alaplapot és kivágják hálózatra a vinyókat a pincébe.
Mindazonáltal: ha van fizikai megvalósíthatósága a dolognak, beszéljünk, mert szűk a piac, hátha tudok segíteni. :-)
Új hozzászólás Aktív témák
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- GL.iNet Flint 2 (GL-MT6000) router
- Autós kamerák
- Mikrotik routerek
- Új kezdeményezéssel pofoznák ki a Linuxot a játékosoknak
- Path of Exile (ARPG)
- Ilyet se látunk minden nap, már füstölt a GeForce, de a játék még futott
- sziku69: Szólánc.
- Autós topik
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- Steam, EA, Ubisoft és GoG játékkulcsok, illetve Game Pass kedvező áron, egyenesen a kiadóktól!
- LG 65C3 - 65" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
- 164 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
- Xiaomi Redmi 14C / 4/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 128GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4025
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs

