-
Fototrend
A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!
Új hozzászólás Aktív témák
-
bozont
veterán
Most akkor a HBM-1 esetén egyáltalán nem várható 8GB? Később sem jöhet 8GB-os Fury? Engem igazából az érdekelne, 1440p-re azért jól jöhet később az extra vram.
-
Yllgrim
őstag
válasz
Malibutomi
#14491
üzenetére
Ez mar csak maximalistaknak, a Fiji X most eleg amig jovore kiijon a HBM2-es 14/16nm-en csillio RAM-al, akkor megkapja ocsi es lehet venni az ujjat, ez az elet korforgasa, vagyis a VGA korforgasa

(#14492) Keldor papa: Titan X baratom
Arrol volt szo h nem erdemes beleolni a lovet, de ha 980Ti abba sem erdemes ezek szerint, tehat mindenki aki ebbe a kategoriaba oli a penzet az hulye, nem?

-
Malibutomi
nagyúr
Na szovala dual-fiji van a quantum kisgepben, ami mukodik, arrol mentek a VR demok...vagyis az is mar uzemkesz, csak a tomeggyartas kiadas van hatra.

-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
TTomax
#14482
üzenetére
SMAA

(#14487) TTomax: Graphics Quality slider Ultra. Ezt takarja.
Más: A bitekre vagy inkább a sávszélre azért gyúr az AMD, mert az aszinkron compute egyik mellékhatása, hogy ha több pipeline fut egymás mellett, akkor azok sávszéligénye összesítve csapódik le a VGA-n, tehát már egy grafikai és egy compute pipeline is jelentősen megnövelheti a sávszélességigényt egy játékban.
A másik problémát a PBR jelenti. Ahogy látható a CryEngine 3.6-os verziójától, az arra épülő játékok leginkább a sávszélre érzékenyek. Minden motor, amely bevezeti a PBR olyan szintre, amilyenen a CryEngine 3.6-ban van lényegében sávszélérzékennyé válik. A legfőbb limitáció így a GB/s értéke lesz. -
#85552128
törölt tag
Amúgy nem tudom ez a kép mennyire hiteles: [link]
Meg végülis 4K-ig nincs gond, de azért az 5K/8K-nál érdekes, hogy a 8 és 12 GB-s 390X és TX beérik illetve megelőzik a Ti-t és a Fury-t is. Mégiscsak számít akkor az a +VRAM ?
(#14488) Yllgrim: Az AMD 5k-n is demózott... És igen ám, csak a valós játékok VRAM igénye jóval nagyobb mint a Firestrike-é még alacsonyabb felbontáson is...
-
Yllgrim
őstag
válasz
keIdor
#14486
üzenetére
Persze hogy megeri, mi bajod lehet vele azon kivul hogy hasznalod egy evig, olcsobb mint a konkurencia es meg gyorsabb is? Akkor egy 1000$-os Titan vasarlonak, ne adj isten SLI-nek mit mondasz?
Haha(#14489) Szaby59: igen elterjedt rendszerek azok, minden haztartas tart 2-t is
Vegyuk le a amrketinget a keprol, a tobbit meg majd meglatjuk 
-
TTomax
félisten
válasz
Menthirist
#14485
üzenetére
No igen,csak hogy ki tudja kinek mit takar az ultra,az nV féle ficsörökre gondolok.
-
-
JackeL
tag
válasz
Malibutomi
#14481
üzenetére
Remélem nem ultra qualityn van, mert akkor zöldek agyvérzést kapnak

-
#85552128
törölt tag
válasz
TTomax
#14482
üzenetére
Elvileg "Ultra" azért nem rossz ez 1 GPU-tól... Most legalább nem a 2+ éves Tomb Raiderrel villognak

(#14480) HSM: Majd "ha" egyszer lesz ilyen akkor jöhetsz azzal, hogy te megmondtad.
Addig viszont ezeknek a vad találgatásoknak a jelenlegi tények ismeretében nem sok értelme van...
-
TTomax
félisten
válasz
Malibutomi
#14481
üzenetére
Hát ez így önmagában nem sokat mond a beállítások tudta nélkül.Ám a 43/54fps NEKEM,minden csak nem smooth.

(#14483) Szaby59
Azt kötve hiszem,hogy azon MSAA be van kapcsolva,nem mintha kellene de ha már "ultra"... -
Malibutomi
nagyúr
Volt mar?

-
HSM
félisten
válasz
TTomax
#14477
üzenetére
Igen. Mivel a mostani játékok kis sávszélessé igényűre lettek tervezve. Ahogy a DX11 API is jelenleg komoly limit. Ez nem jósda, hanem józan előrelátás.
(#14478) Szaby59: Az csak bizonyos körülmények és bizonyos adattípusok esetén működik. Nem bíznám rá magam.
A felbontás sem dob igazán jelenleg az igényen. Ha majd sokszorennyi objektum lehet az új API-kkal a jelenletekben+async compute, ott egészen más lesz az igény. -
stratova
veterán
válasz
TTomax
#14477
üzenetére
Jaszittem ez a találgatós topik.

Malibutomi: Bár egy játék a sok közül, de ezek kimondottan szép értékek:
vö.
GTX Titan X: 39,4/33
GTX 980 Ti: 38,6/32Ami nekem szemet szúrt, hogy végül a kezdetben rebesgetett 4096:256:64-es konfigurációt kapta, így felmerül a kérdés mi lesz ROP érzékeny játékoknál (Witcher 3 pl). Bár elvileg az is kap DX12 portot.
-
-
válasz
Crytek
#14472
üzenetére
ha a Fury X ára beáll oda ahol a vele egy árban lévő 980 Ti, akkor mindkettő kb 230k körül lesz. A sima Fury ennél olcsóbb (180 körüli saccra), míg a nano még ennél is olcsóbb. Nem feltétlen gondolom hogy annyival drágábbnak kellene lennie mint a 8 gigás 390X-nek, ha drágább lesz egyáltalán.
HSM: pláne hogy 155-ért ma is kapni már 980-at, tehát most is best buy-nak kell lennie.
TTomax: nem, de azért mégsem szeretnél 128 bites memóriavezérlővel 980 Ti-t.
-
#45185024
törölt tag
Szerintem igy épul fel a lépcso
390 --970--390X --Nano--980---Fury---980TI---Fury X
és eszerint valahol 180 korul kell jonnie a Nanonak
Pont az az árkategoria amit én keresek
Viszont a 390X Nano érdekes lesz egymás mellett
és bennem a másik kérdés hogy A várakozásunk egyik neuralgikus pontja volt hogy legyen 980at meguto kártya
lehet azt a +30 at már megéri rátenni a Furyra /549/ -
válasz
TESCO-Zsömle
#14468
üzenetére
Az SC ugye tudjuk hogy folyamatosan fog jönni még szerintem 2-3-4 év múlva is. Sosem lesz "kész"
-
regener
veterán
Az R7 360 109$ lesz.
-
TESCO-Zsömle
titán
válasz
Menthirist
#14462
üzenetére
SC is lesz még annyi, pedig sokan idén várják...
-
#85552128
törölt tag
válasz
Bugfix1984
#14461
üzenetére
Azért volt pár kínos pillanat az előadás alatt

-
-
Crytek
nagyúr
válasz
Bugfix1984
#14461
üzenetére
Engem sosem érdekel a techno bla bla. Konkrétan nem is tudom mire gondolsz (de nem is érdekel)
Majd ha a grafikonon látom hogy elverik a 980-980Ti-t akkor ok. -
én ezt nem hiteltelennek tartom, hanem fenntartással kezelem, úgy veszem, arról beszél milyen játékok készülnek jelen pillanatban is low level apival. A release dátumba meg nagyon sok dolog beleszól, és Abu talán nem

TESCO-Zsömle: még az, de sokszor nem is mondanak semmit, szerintem még az újságíróknak sem. Nincs kiindulási alap hogy mikor jön, én pl nem gondoltam volna hogy a Mass Effect úgy néz ki még 1,5 év (!). Idén év végére terveztem hogy megjelenik, vagy következő első felében.
-
-
Crytek
nagyúr
válasz
Bugfix1984
#14457
üzenetére
Minek hiszen itt megmondták a megmondok jövőre egy kanyi vasat se fog érni.

Amúgy persze show meg minden meg nagy szavakat kell mondani de amikor a 4k game-ingról beszélnek ,hogy ezzel már lehet tolni

-
válasz
seolwon
#14456
üzenetére
Mert a slideware-ben az volt, hogy a 290X-hez képest 2x teljesítmény / fogyasztás, és az első említés a 290X környékére ígérte a teljesítményt, nem fölé.
(#14454) TESCO-Zsömle: kiindulni egy dolog - erre alapozva deklaratív kijelentéseket tenni, és ezeket vitában érvként használni viszont teljesen más műfaj.
-
Amúgy már látni egyes helyeken, hogy a 290X-eket is elkezdték akciózni, az ASUS-hoz is már adnak GTA V játékot,lehet most kellene beruházni egy 290X-re !
-
#45185024
törölt tag
[IPON irta]
A Fiji alapú újdonságok közül a Radeon R9 Fury X 649 dollárba kerül és június 24-én debütál, míg a léghűtéses Radeon R9 Fury 549 dolláros árcédulát kap, megjelenésére viszont majd csak július 14-én kerül sor. A Radeon R9 Nano ára még nem ismert, de nyáron ez a modell is bemutatkozik. A két Fiji GPU-val szerelt videokártya érkezésére valamikor ősszel számíthatunkEzekszerint nem is a NANO az 549 dollár az csak egy 150Wattos 290x teljesitmenyu kártya azért irták a fele fogyasztást tegnap
-
TESCO-Zsömle
titán
Nyilván abból lehet kiindulni, amit a cégek mondanak. Amíg nem mondják, hogy csúszik, addig nem írhatja meg az újság, hogy később jelenik meg. Arról nem beszélve, hogy sokszor nem is technikai okokból csúsztatnak, mert maga a játék ténylegesen már kész, csak nem akarnak valami más nagy durranással együtt megjelenni, hogy az nem húzza le az eladásokat.
-
No, szóval akkor 64 ROP. A tranzisztorszám alapján nem meglepő a dolog, és végső soron lehetett sejteni, hogy a chipméret és a fogyasztás kordában tartása érdekében valahol kelleni fog kompromisszumot kötni. Így már érthető, hogy miért van ennyire a 980Ti-hez pozícionálva - WQHD-ben hasonlóak lesznek, 4K-ban meg talán gyorsabb lesz valamivel a Fury X.
Viszont így a performance profile nem annyira a 290X-et fogja követni, inkább lesz hasonló a 280X-hez, kb. kétszeres szorzóval. Leszámítva Geralt haját, persze![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
(#14438) Menthirist:
Azért lássuk azt is, hogy milyen gyakran csúsznak cégek játékokkal, NEM abu hibájábólAye, csak miután pontosan tudjuk, milyen gyakran csúsznak a játékok, ezek a jóslatok így teljesen hiteltelenek.
-
ProEvoFan
nagyúr
Én a r9 380at várom no meg az árversenyt.
-
#45185024
törölt tag
IPON irta
A harmadik, kicsit meglepő dizájnnal rendelkező jövevény a Radeon R9 Nano, ami egy nagyon helytakarékos megoldás, hiszen nyomtatott áramköri lapja mindössze 6 hüvelyk hosszú, teljesítmény tekintetében mégis ugyanazt tudja, mint a korábbi csúcskártya, a Radeon R9 290X. Nagyon úgy látszik, hogy segítségével egy teljesen új fejezet kezdődhet a Mini-ITX alaplappal szerelt konfigurációk piacán.hogy mi van 210 ért ne 290x et tudjon már
-
TESCO-Zsömle
titán
válasz
Menthirist
#14448
üzenetére
Nyilván oka van annak, hogy egyáltalán meglépték ezt az ingyen váltás dolgot. Legyen bármilyen technikai probléma, attól ez az ok még nem fog megszűnni, tehát továbbra is érdek lesz, hogy a "vásárlók" ingyen jussanak hozzá.
Nem azért hagytak fel a kalózok üldözésével, mert rájöttek, hogy szélmalomharc, hanem mert felismerték, hogy akinek tényleg kell, az úgyis megveszi -mert el kell tudnia számolni vele- aki meg nem fizet érte, nos, az addig se linuxot vagy valami más alternatívát használ. Win-win.
-
-
schawo
titán
válasz
Menthirist
#14444
üzenetére
A váltást követő egy hónapig lesz visszaváltási lehetőséged. Ha nem váltasz vissza addig, akkor csak a 10 megy a továbbiakban. De ha visszaváltottál, akkor azzal lemondasz az ingyenes váltás lehetőségéről. Nix ugribugri.[link]
-
TESCO-Zsömle
titán
válasz
Menthirist
#14438
üzenetére
Sokmindent nem tehet az AMD, ha az nVidia az általad felvázolt utat választja -szerintem nem fogja- akkor cumi van. AMD-t kötik a konzolok a GCN-hez és azok funkcionalitásához, nVidiát viszont köti az új Low Level API őrület, amire minden nagy kiadó felszállt már. A pascal egy új architektúra, legalább 3 évig kéne szolgálnia. Kétlem, hogy egy évnyi előnyért beáldoznák a hátralevőket. Azért itt elég komoly franchise-okról beszélünk. Talán az UBI-t rá lehetne venni a GameWorks re, ők szeretik a dolgok könnyebb végét megfogni és szarni a felhasználókra, de az EA a SE és még pár óriás már oldalt választott. Abu írta, hogy 30-40% spórolást jelentenek az optimalizáció során, ezzel kell a GameWorks-nek versenyeznie.
(#14440) Menthirist: Szintén zenész. Amint kijön, váltok. Már a 6 éves hangkártyámhoz is találtam Win10 driver-t.
(#14443) schawo: Én Win7-ről fogok upgrade-elni. Kiszolgálta az idejét. Szavesen telepítenék linuxot, de a megszokáson túl vannak programok is, amik ide kötnek.
(#14445) daveoff: "Virágbolt" például az nMag. Vagy a Kalózöböl.
-
válasz
schawo
#14443
üzenetére
van legál 8.1-em. ez mehet majd fel 10-re (első éves ingyen váltás, és kétlem hogy elveszne a 8.1 telepítési jogom ettől). Ha meg mégis konvertálódni akarna, akkor addig lesz virágbolti 8.1, amíg nem rakják rendbe a 10-et. Fizettem a 8.1-ért, és egy évig ingyen van a 10-re váltás.
Crytek: valahogy sosem mozgatott meg a GoW vagy a Killer Instinct
-
schawo
titán
válasz
Menthirist
#14440
üzenetére
Persze, virágbolti változatnál nincs sok jelentősége.
Previewt én is használok. Most épp bemondta az unalmast, és nem hajlandó bootolni. Még nem tudom miért, semmi különös nem történt.
-
Crytek
nagyúr
Hoppá hoppá az E3 finálájára maradt az überség:
"PC-re is jön a felújított Gears of War.A PC-s változat kap pár extrát az Xbox One-oshoz képest: a játék támogatni fogja a DirectX 12-t, emellett akár 4K-s felbontásban is futtathatjuk majd. A framerate-őrültek is örülhetnek, mivel a fejlesztők nem maximalizálják a sebességet, így akár 60 fps fölé is kúszhat a számláló. Az Xbox One-os változat augusztus 25-én érkezik, de a PC-s verzió megjelenési dátumát még nem erősítették meg."
Nem tudom mit sízvtak ,hogy kiadják pc-re ,de nyomhatnak még belőle pár karistot és jöhet a Fable 2 is!!!!!

-
keIdor
titán
válasz
Menthirist
#14440
üzenetére
Én szintén.
-
válasz
schawo
#14439
üzenetére
én simán váltani fogok kijövetelkor. Munkatárs már régóta használja a béta release-eket, neki semmi fennakadása nincs vele. Szóval ha júli végén kijön, én spec költözök is át rá. Speciel én elég jókat hallottam róla már most is. De akkor úgy néz ki tökös legénynek számítok
pláne hogy mit veszthetek? újra kell tennem a 8.1-et ha nem jó a 10 még? na bumm 
-
schawo
titán
válasz
Menthirist
#14438
üzenetére
A Win10 jelen állapota alapján amúgy is tökös legény kell, aki idén bevállalja a váltást. Jövő év elejéig én biztos nem piszkálom bottal se.
-
Azért lássuk azt is, hogy milyen gyakran csúsznak cégek játékokkal, NEM abu hibájából
Felsorolt egy rakat játékot ami low level apival (is) jön, eleve odébb van még a megjelenési idejük, meg aztán amelyik csúszik a megjelenéssel, az csúszik.
14427-ben van egy lista amik készülnek vele perpill (ennél azért több is készülhet), de ebből a Mass Effect kapásból csak 2016 vége, a többiből is sok csúszik 2016-ra. Talán a Deus Ex, a Wushu, a Project Cars támogatás és a Battlefront az, ami idénre még befér.Szóval ezek a játékok jönnek low level apival, de nem mind idén kerül kiadásra. Lesz azért már idén is low level apijú játék.
kovsol: a legtöbb faragás a hbm miatt lett. Esetleg optimalizáltak a fiji felépítésén is, de a megtakarítás nagy része a hbm-ből fakad, hogy a chipek kevesebbet fogyasztanak, alacsonyabb órajelen is elég menniük, és rengeteg kábelezést megspóroltak a nyákon. A memória alrendszer súlyos tízwattokat eszik, ezekből lett finanszírozva a spórolás.
ebből fakad viszont az is, hogy ha maxwell procik vágottságát viszi tovább az nvidia a pascal-ba, és még ezt tetézik a hbm-mel, akkor iszonyat kis fogyasztású kártyákat eredményezhet, és az nv megint elhúz performance/watt-ban, ha az amd nem csinál valamit a téren a következő generációjával. No meg ugye a 14nm is besegít a spórolásba.
-
kovsol
titán
Nem akarom elrontani az örömhangulatot a pesszimizmusommal, de bennem felmerült a következő dolog:
Ugye korábban arról volt még szó, hogy az NV csak azért tudta leszorítani a Maxwell fogyasztását, mert sok dologban butított az elődhöz képest. Na most bennem felmerül a dolog, hogy az AMD vajon miket butíthatott le a jobb perf/watt mutató érdekében.Vagy a hbm ennyit hozhatott önmaga?
-
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
guftabi96
#14432
üzenetére
Sokan abból indulnak ki, hogy a korábbi API-k hogyan terjedtek. De nem veszik figyelembe, hogy a fejlesztők és kiadók nem csak az API előnyeit nézik, hanem az átállás költségeit is. Ez a low-level iránnyal gyakorlatilag spórolási lehetőség. Ha spórolásról van szó, akkor megéri egy fix költséget gyorsan felvállalni és utána profitálni.
Az átállás csupán azért lesz most gyors, mert nagyjából két éves szinten 30-40%-kal csökkenthető az optimalizálás költsége. Azért ez nem mindegy.
-
guftabi96
addikt
csomó helyen azt írják,hogy sok idő mire elterjed a dx12. Most akkor mi van? Itt egy csomó játék, ami a dx12 megjelenése után nem sokkal már meg is kapja azt. Vagy esetleg arról van szó, hogy inkább csak elmondható, hogy van benne dx12, de "ez még nem az a dx12, amire várunk" ?
-
#45185024
törölt tag
válasz
keIdor
#14421
üzenetére
"Mondjuk én csodát nem várok, ugyanúgy marad a konzol az elsődleges. Oda fejlesztenek elsősorban, aztán mehet a PC port."
-Most a microsoft konferencián kétszer is elhangzott a z alábbi mondat:
Xbox ÉS WIN10 exclusive ! Vagyis marad házon belül a cím de már nem egyedüli konzolfejlesztés... -
Ren Hoek
veterán
válasz
Crytek
#14426
üzenetére
Deus Ex is jön DX12-vel: https://www.youtube.com/watch?t=140&v=Fh2FTywNJyU
Mocsokjól néz ki
Mondjuk szerintem kell is 2 Fury hozzá majd 
-
odorgg
addikt
Úgy látom idén nem lesz kártya csere. 200k-s kategória nem érdekel, 390x-em meg van, igaz fele rammal, de fullHD-ben ez nem érdekes egyenlőre.
Azért a Fury X-re kíváncsi leszek, mit mutat majd a tesztekben a 980TI, Titan-x ellen. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Crytek
#14418
üzenetére
Itt van pár érkező játék, ami low-level API-t használ:
Need for Speed
Star Wars Battlefront
Mirror's Edge: Catalyst
Mass Effect: Andromeda
Plants vs. Zombies Garden Warfare 2
Ashes of the Singularity
Project Cars
Hitman
King of Wushu
Fable Legends
EVE: Valkyrie
Ark: Survival Evolved
Deus Ex: Mankind Divided
Robinson: The Journey
OVERKILL’s The Walking Dead
StormTöbb most fejből nem megy. Gyakorlatilag majdnem minden AAA ősztől számítva.
-
keIdor
titán
válasz
Crytek
#14422
üzenetére
Szerintem semmi sem fog változni, én már hallottam ugyanezt párszor. Majd a DX10 elhozza a csodát, mert a DX9 rossz. Semmi nem változott, el sem terjedt igazán az nV miatt. Aztán jött a DX11, mint a megváltó, de a javulás ugyanúgy nem történt meg.
Ami optimalizálatlan az az is marad, mindegy az API. Régen is voltak ilyen játékok. -
keIdor
titán
válasz
Crytek
#14418
üzenetére
Bő 1-2 évnyire vannak, ezzel a generációval felesleges is számolnod a DX12-vel, hiába "tudják", már rég itt lesznek a 14/16nm Pascal és új AMD kártyák, mire az első ilyen játékok felbukkannak.
Mondjuk én csodát nem várok, ugyanúgy marad a konzol az elsődleges. Oda fejlesztenek elsősorban, aztán mehet a PC port.
-
Ren Hoek
veterán
válasz
Crytek
#14409
üzenetére
A másik amit epekedve várok az a dx12 gaming ,mert amiket itt írtok hogy jővőre ezek a kártyák szart sem érnek majd hát erősen bullshit.
Szerintem nem írt ilyet senki. A DX12-nek nem ez a lényege. Amire még kijönnek rendes DX12 játékok az is egy csomó idő. A gépekben döntő többségben nv van, és amíg ez nem változik, addig valszeg ugyan úgy fog futni minden. Majd ha már terjednek a HBM-es nagy sávszéles kártyák. Én megelőlegeztem a bizalmat Abu szavainak, hogy még DX11 alatt is 5-30%-ot gyorsulnak majd a 290X/390X-ek. Nagyon kíváncsian várom a W10 drivert.A szart sem érnek max arra, hogy veszel egy kártyát 160K-ért és jó nagyot buksz rajta, főleg ha kijön a 14 nm.... de ez még nagyon a jövő

Szerintem vegyél valami kártyát és ne várd a csodát
Ahhoz meg hozzá kell szokni, hogy egy idő után a 100K< kártyákon is kell kompromisszumot kötni, Hairworks off pl és máris száguld a cucc. Ha mindent mindig maxon kéne, akkor félévenként cserélgetni kell kb 
-
válasz
Malibutomi
#14416
üzenetére
Nekem a 690 III-asomban előre vagy fentre fér egy-egy 280-as vagy hátra egy 120-as. Szóval csak eltenném valahova

Crytek: eleve hajnali 3 körül kezdődik a fő pc gaming show
-
Crytek
nagyúr
Egyébként most ,hogy így vége az E3-nak hol vannak a DX12-es game-ek?
Azért legalább azt kinyöghették volna melyek azok amik már úgye megjelentek ,de kapni fognak DX12-es patchet!Egyedüli amit tudok a Project Cars .Nincs erről lista?
-
keIdor
titán
válasz
Assdak
#14414
üzenetére
Nálam a H100i nagyon csendes, egyáltalán nem hallani benne a pumpát. Én ilyen nagy torony léghűtést már nem is vennék soha procira. Oké drágább az ilyen egybe "játék" víz, de sokkal jobb szerelni, sokkal szebb, és sokkal több a helyed is a házban. (mást is könnyebb ezáltal szerelni)
És tényleg... nagyon csendes.
Szerk.: És még kihagytam azt is, hogy nem terheli az alaplapot extra súllyal. -
TTomax
félisten
válasz
Malibutomi
#14389
üzenetére
64 ROP

-
Assdak
őstag
válasz
keIdor
#14413
üzenetére
Az, hogy meg kell válogatni hozzá a házat, egy dolog. De melette még kifejezetten hangos is tud lenni.
Értelmét se nagyon látom, ha csak nem arról van szó, hogy kitekerték a lelkét is ezeknek a kártyáknak, hogy hozzá a konkurencia szintjét, és ezért viz kellett rá. Akkor viszont nem hinném, hogy nagyon lehetne tovább Oc-zni. -
keIdor
titán
válasz
Assdak
#14410
üzenetére
Nekem az a bajom, és azért nem is vennék, mert akinek már kompakt víz van a procin, ott már nagyon meg kell válogatni a házat is ha VGA-ra is ilyet akar az ember. Mert oké, sokba elfér, csak az a nem mindegy, hogy hogyan meg mekkora szenvedés árán. Én pl. ezért a 750D-t nem szeretném lecserélni.
Számolni kell vele. -
Skinny26
aktív tag
Én a sima 390-et várom, ez lesz a gtx 970 ellen.. Várok még a vásárlással, ha az AMD nagyobbat dobbant akkor, Hi Red!

-
Assdak
őstag
Én vagyok az egyedüli, aki normál felhasználás mellett, a vizezést csak kifejezetten hátránynak érzi?
-
Crytek
nagyúr
Nagyon de nagyon várom mit tud majd ez a "kisebbik" Fury (Fiji Pro) mert az 550$-t ha csak átváltom eurora már bőven 150k felet vagyunk. Ebből arra lehet következtetni hogy szarrá kell vernie a 980-at hogy valaki megvegye. Remélem így is lesz

A másik amit epekedve várok az a dx12 gaming ,mert amiket itt írtok hogy jővőre ezek a kártyák szart sem érnek majd hát erősen bullshit.
Azt kötve hiszem hogy egy 980 nem lesz elég dx12-re.
-
csatahajós
senior tag
válasz
Malibutomi
#14363
üzenetére
Nah ha ez nem photoshop akkor pontosan ennek az alapján mondom azt, hogy nem lennék meglepődve ha valamellik elvetemült AIB megcsinálná a 4 GPU-s Fury kártyát..
egy ilyen Asus Ares 4-et mondjuk (annak a NYÁK-ján gond nélkül elfér a 4 GPU) - persze ott alap EK full cover vízhűtőblokk-ra kell gondolni hűtéshez és minimum 4X8 PIN. DirectX12 alatt memory stackinggel még működhet is a dolog (az lesz a 8K ready a mai marketing anyag alapján
) -
zoli7903
csendes tag
Nem tudom volt-e már.

-
daveoff
veterán
válasz
Malibutomi
#14402
üzenetére
Igen, megbeszéltétek, hogy a Tonga nem a hatékonyabb ROP-ok miatt gyorsabb.....
[link] -
HSM
félisten
válasz
Malibutomi
#14402
üzenetére
No és a Tonga újdonságokon felül az észbontó memória sávszélesség is igencsak jó hatással lehet az adatéhes ROP-okra. Ez a 64 ROP 110%-ra lesz itt kihajtva.

-
Malibutomi
nagyúr
válasz
Menthirist
#14401
üzenetére
Errol beszelgettunk anno, hogy a Tonga ujdonsagai miatt lehet nem kell raduplazni a ROPokra
De mar nincs ertelme talalgatni, ugyis jonnek lassan a tesztek.
-
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új grafikus processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva. Architektúra, esélylatolgatás, érdekességek, spekulációk, stb.
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK B650M R5 7600X 32GB DDR5 1TB SSD RX 7900 XT 20GB Zalman Z1 PLUS A-Data 750W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3675
- Kèszleten levő VGA-k! Kamatmentes rèszletre is! Èrdeklődj!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Space Black-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3781, 100% Akkumulátor
- Lenovo 14 Ideapad 3 FHD LED Matt i3-1115G4 4.1Ghz 8GB 256GB SSD Intel UHD Graphics Win11 Garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő

De a 4GB-ra korai lenne bármit mondani még.







A felbontás sem dob igazán jelenleg az igényen. Ha majd sokszorennyi objektum lehet az új API-kkal a jelenletekben+async compute, ott egészen más lesz az igény.





![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)



