-
Fototrend
Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
tariattila
veterán
mi a túlzás? melyik rész? egy Super Jolly alatt lefogadom agyonver sok motorost....
semmi eljöveteléről nincs szó ( míg komolyabb tesztek ezt nem cáfolják meg
)egyébként se méregettem össze semmivel csupán azt mondom, hogy egy motoros (alap/középkategória) IS van ugyanennyi szórás a szemcseméretekben mint ennél...
semmi mást nem állítottam
(ja de állítottam.... miszerint hogy sok motorosnál sokkal jobb lehet.. ehhez azért tartom magam)
-
Bazsee71
őstag
Nekem ebből pont az jön le, hogy no para.
Majd ha elkezd vízkövesedni a GC, akkor keresek más megoldást, addig viszont marad.zolnagy: Szücsi Méz, jó az ár és villámgyorsak.
Strada vs. Reneka:
PY Abyssinian Mocca, 2 próbálkozás után visszatértem a Reneka kosárra. Sikerült úgy belőnöm a darálót, hogy pöccre annyi idő alatt jött le ugyanannyi kávé (direkt nem írok konkrétumot, mert alapvetően nem jó még), és a Renekánál egyből eltűnt a számomra kellemetlen keserű íz, helyette egy kellemes édesség kúszott be. Biztos vagyok benne, hogy a határozottan durvább őrlemény eredményezi a számomra kedvezőbb végeredményt. Az viszont nagyon zavar, hogy képtelen vagyok dűlőre jutni a Strada kosárral. Be fogok szerezni egy IMS-t, mert az tetszett a Macskakőben. Ha itthon is minden rendben lesz vele, akkor bannolom a Strada kosarakat. -
meander
tag
Nagyon tetszik a Royal - ZM és egy kis ajándék bejárató babnak köszönhetően lassan elkezdem őket módszeresen összenézni. Jelen pillanatban azonban elképzelhetetlennek tartom, hogy eladjam bármelyiket. Olyan szépek a pulton, hogy könnycsepp szalad végig az arcomon minden reggel.
Másrészről tényleg a daráló az ász és emiatt borzasztóan birizgálják ezek a dolgok a fantáziámat. A kávé randit biztosan megvárom még (robur - kony) (ZM - K30 - SSP SJ) összehasonlítások remélhetőleg valamennyire informatívak lesznek.
-
Bazsee71
őstag
Lehet egy kérdést megér nála, hogy mondjuk a W401 profilját valahogy át tudja-e ültetni erre a méretre. Állítólag az volt az alap az EK43-verő SSP kés megalkotásánál is. Ott a fordulat is 1400 rpm.
jolti: Sajnos itt is az Insta a nyerő...értem én, hogy menő, de nem erre találták ki.
-
meander
tag
ja persze. Számomra semmilyen haszna nincs, hogy 1t babot tud darálni, nem vagyok kávézó. Meg ha kávézó lennék sem biztos, hogy annyira érdekelne. De ha hoz egy másik profilt és azt rögzíthetővé teszi a darálómra az már érdekes. Önmagában még ettől sem kell megőrülni, mert lehet hogy semmire sem jó. De ha mutatna egy újragondolt ZM kést, ami magasabb tds-t ér el és leírja egynéhány ember, hogy ez milyen nagyon tuti, na az már izgatná a fantáziám. De felőlem lehet bármi más 83mm-ben. Major kése egyébként van, amin valamit biztosan módosít, de még nem jöttem rá, hogy mit. Ha csak a gyártási pontossága jobb az nem annyira izgalmas, de ha a peak kése lenne átokoskodva az már izgalmas lenne

-
meander
tag
Egyetértek. Tudtommal az SSP SJ kése valamilyen K30 ráigazítás Mazzerre. Ha ez igaz és a Mazzer finom állítása illik a késhez, akkor én is érdeklődnék. Jelenleg ezekkel a pimpelt darálókkal olyan 2000EUR körüli masinákig érünk fel (erősen szubjektív véleményem).
Az EK késen állítólag tudott előrelépést elérni a kóreai srác, ugyanígy egy ZM késért megremegnék most én is... -
mgy
senior tag
-
soldier2
őstag
Én os így vagyok vele. Épp bejáratódott a kés, nem matatom.
Tegnap elhoztam a Hifis adapterével 58mm-esre tuningolt Strietmant. Egyelőre sok tapasztalat nincs, de az biztos, ha ilyet használnának a baristák, akkor kidobóra nem lenne szükség (KFC-nél lehetne futni vele egy kört
). Egyelőre egy nyomásprofilt tudok vele, teljes erőbedobással kezdve elérem a 9 bart, majd gyorsan fárad a karom, a fél perc végére örülök, ha 6 bart tartom
. A Spicy Italy viszont finom lett igaz eddig is az volt. -
soldier2
őstag
Filóztam én is eajta, aztán elengedtem az ötletet egyelőre. Azért ha belevágsz ne tartsd vissza a tapasztalatokat. A hírek szerint szebb, jobb, finomabb, tisztább, szárazabb, buztonságosabb érzés
uralkodik el rajtad, ha a velük készült kávékat iszod.Janszky1 többnyire frissen pörkölt kávékra esküszünk, de az általad leírt jelenség ott is jól ismert, a pörkölt kávé elég gyors öregedési folyamata okozza, ami nagyon felgyorsul bontás után. Ezért a zacskó vége rosszabb minőségű mint az eleje már 250g-os zacsi esetében is. Megfelelő módon tárolva (100-200g, szelepes, több rétegű zacskó, esetleg kis üveg (pl bébiételes, mézes stb) lényegesen lelassítja a folyamatot, az általad említett kávé esetében vsz nem fogod észrevenni a lassú hanyatlást így.
-
mufi
senior tag
De most ez komoly? En nem fikaztam a GC-t sem masok munkajat de meg csak azt sem irtam hogy az esetleg majd a vasarolt Gastro gep jobb mint a tuning GC. Nem. Pont ennek ellenkezojet irtam. Az hogy ezt valaki kiforgatta az siman nem az en bajom/zsirom. Ha visszaolvasol, egy elozo hozzaszolasban meg az S1 fele hajlottam erre a nyakamba jott egy komment aminek nem ertem a miert dolgat - es meg azutan is "neked nem elado" probalva igy lerendezni az ugyet gyorsan?! Wtf?! Vicc az egesz...vicc ha azt hiszi az elso pofatlan komment utan csak egyszer is megfordult a fejemben, hogy megveszem a gepet...
Utalok vitatkozni...szerintem valaki valamit nagyon elertett... -
Gravity1234
tag
Rosszul fogalmaztam.
Mivel a hideg vizes eljárás során soha nem érintkezik forró vízzel a kávéőrlemény, ezért itt más kémiai folyamatok zajlanak le, mint a hagyományos megoldásoknál, amely sokkal lágyabb ízélményt eredményez.Az eredmény a hagyományos kávénál sokkal kevésbé savas, lágyabb.
-
Bazsee71
őstag
-
mtgabor007
csendes tag
-
soldier2
őstag
Pesti oldalról én is tudok vinni embereket, felszerelést. Mivel úgy is sokan leszünk (remélem) lehetne úgy összehasonlítani mint a foci vb-n (2-3 gépes csoportokban csak pár ember kóstol, és csak a nyerő 2v.4 gépet kostolná mindenki.
Kertben/teraszon majd akár nálunk is lehet, de a konyha kicsi erre a célra. -
Bazsee71
őstag
Ha a programod véglegesedett, azt oszd meg velünk, és akkor az időpontot is közösen újra tudjuk gondolni. Szívesen elviszem magammal a GC-t, de tényleg nem ilyen igénybevételre tervezték. A HeyCafét vinni fogom.
Ha leszünk elegen, akár terembérletben is lehetne gondolkodni, valami jól megközelíthető környéken. Lehet a Kármán kollégiumban (Petőfi híd, budai hídfő) is lenne erre lehetőség, igény szerint utánakérdezek.
Egy metodikát és egy (vak)tesztelési folyamatot mindenképpen össze kellene hozni, ebben aktívan részt is tudok venni. Ha Royalt vagy Roburt kell cipelni, akkor a cél érdekében vállalom a culágerkedést.

And06: Röviden annyi, hogy a PY SO ott már a szén kategória. Ellenben a Colonna Nespresso kapszula már nem hogy megüti a szintet, hanem erősen ajánlott. De szerencsére van a tuning GC, ami nekünk a szénből gyémántot ad.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
meander
tag
Azért a hétfői Casmo találkozókat szerintem nem érdemes cikizni. A Szabi és a Lali meglehetősen szerényen szoktak ezeken nyilatkozni. Általában inkább kihúzni kell belőlük a véleményüket, mint hogy rám erőltetnék azt.
A daráló egy kicsit más tészta. Sok a ja-ja, meg nem stílusom az #elnök, de azért a Gyuri sokat tud a kv-ról. Azzal azonban feltétlen egyetértek, hogy kérdezni, kétkedni érdemes. Különösen azért, mert ha ellépünk a a fent említettektől akkor a daráló közönsége nagyon ráállt a "presszózás baromság, mert milliós gép alatt nincs élet" és "daráló csak egy van az EK43". Ez utóbbin azért lepődöm meg mindig, mert most vagy mindenkinek az van és csak én drágállom, vagy nem az van, de akkor fájdalommal készítenek kávét minden reggel?! -
Bazsee71
őstag
Csak költői túlzás volt kimondottan a kávégépre, ezek az autóipari biztonsági cuccok természetesen nagyon jók.

A Leva videóban nem szúrt szemet a kijelző melletti gomb? Lötyög össze-vissza, nagyot dob az összhatáson.
Szerk.: Matt Perger nem sz@rozott, de nem is tudok vele vitatkozni.
-
soldier2
őstag
Azon a pár cseppen nem görcsöknék, de az igazi oldalra spriccelést nem védi ki, egy próbát ugyanakkor megér. Hívhatod monokinis karnak, ha már nem full naked

adp: erősen túlzol. Egyrészt az E61-nek nem kell 50 perc, másrészt a Gaggiának nem elég 10. Ha a Lelit a Rocket R60 alatt lesz árban, akkor máris nyerő lehet. Nem sok nyomásprofilos gép szaladgál 3-4000 euro alatt. Értem én, hogy Dewláék szerint old school, te meg átvedzel mindent amit ők írnak (többnyire kérdés nélkül), de ha belegondolsz abba, hogy van egy hőstabil rendszered, amivel kedvedre nyomásprofilozhatsz valós időben, az cool (vagy elnök, hogy Daráló kompatibilis lehyek). És ha ezért nem kell kiadni egy új autó árát az már egyenesen Diktátor.
-
adp
őstag
Mert ez a gep sztem tipikusan a home barista reteget celozza meg, vagy egy kis cukraszdat kavezot ahol eleg az egy karos gep. Ott a kiszolgalo biztosan nem fog tokolni a beallitasokkal a gagyi olasz blendhez meg tok felesleges.
Otthon meg a franc sem akar varni 40-50p-t hogy stabil legyen a fej, mikor egy modern(ebb) fejbojler 10-15p alatt hadra foghato
Sztem egy 3T-s rendszer sokkal jobb megoldas, nagyobb celkozonseggel birt volna.
En biztos hogy nem vennek egy olyan gepet a gaggia utan amivel nem lehet kavet fozni 10-12p utan.
Persze vannak occo kinai konektorok meg mittom’ en, de kossz nem, nalunk minden ki van huzva miota leegett egy mikro miatt a szuleim felhaza
Meg cseszhetem ha egyszer gondokok egyet es akkor abban a pillanatban talalom ki hogy kavezni akarok mondjuk delutan, vagy atjon valaki es ker egy kavet es mondom hogy sorry varj mar meg egy haromnegyed orat -
Bazsee71
őstag
A legtöbbet a Socratic Coffee instagram oldalán találod, a Lelit konkrétan a saját oldalukról, illetve Daráló podcast, Dewla insta.
-
cotagg
tag
Hát összeáll, de nem az első pillanatban és a perem rögtön el fogja vezetni egy részét. Szerintem. Na meg pont láttam ilyen problémát pár hónapja, amikor valaki single kosárhoz tervezett, szűkebb kivágású naked kart akart használni dupla kosárhoz. És hát csöpögött neki. Persze lehet, hogy ott a kosár hozzá is ért a kar aljához és ez okozta a problémát. Mindenestre akárhogy játszom végig a fejemben a dolgot, a vége mindig csöpögés.

-
Bazsee71
őstag
Úgy legyen.

Az utóbbi napokban nézegettem a Host felhozatalát, és akadnak érdekességek:
- A Mazzer kicsit rágyúrt a dizájnra, szerintem eléggé elkapták.
- A Mythos 2 kissé bazári lett, de szabályozható a fordulatszám.
- EK43 S - innováció kimaxolva.
- Ceado Monolith/EG1 felépítésű darálója eléggé bejövős, gondolom az ára egy alap Daciával vetekszik.
- LM Leva szerintem jól reprezentálja az állapotot, mikor elgurul a gyógyszer.
- És tetszik egy Lelit! Dual bojler, PID, E61, manuláis nyomásszabályozás, retro dizájn. Na én pont így képzelek el egy álom masinát. Itt a 38. és 65. oldal. +egy furán félbehagyott videó -
soldier2
őstag
Ugyanez jutott eszembe nekem is. Nem olyan régen követem a kávés hobbisták világát, de mára feltűnt, hogy a nagyon várt termékek egy idő után érdektelenségbe fulladnak. Sztároltuk már az elmúlt évben az E61-et, aztán alkalmatlannak lett nyilvánítva egyesek által, a többség meg tapasztalat hiányában átveszi a mantrát. A HG1 pedig volt a home barista darálók központja, mostanában meg alig születik kérdés a home baristán is róla. Nem azért mert a Kinu/Helor stb jobb, hanem újabb, az embereknek meg kell a friss hús.stb. Én egyelőre célba értem, de azért kíváncian figyelem Hifis legújabb próbálkozását.
-
Sinisi
senior tag
Azt akarod mondani, hogy nehéz nem észrevenni egymáshoz hasonlító minták indőközönként megjelenő körvonalait?
Ha egy "friss" kávéba, leszálló pályán (dögledező félben) lévőt keverek (kb. akármilyen mennyiségben) azzal elrontom a még javulót? Szóval itt hibás az az amolyan egyszerű matek elvén működő elképzelés, hogy kiegyenlítik egymást (a még nem jó és a már nem jó :-) egy jóvá áll össze)?
-
Bazsee71
őstag
Egyébként nincs ilyen hangulat a Kinuval kapcsolatban, továbbra is biztos vagyok benne, hogy egyszer be is szerzem. Csak ha belefutnék ilyenbe, akkor postafordultával küldeném vissza.
Persze ez most csalódás egy kicsit, de még mindig magasan a favorit kézi daráló.

Sinisi: Sajnos szerintem sem ilyen egyszerű. Egy döglődő kávé ízjegyei ha megjelennek az italban, az nem egyensúlyba hozza, csak ad neki egy kellemetlen mellékízt. Ezt pl. most is tapasztalaltam a kotyogóval, mikor a maradék kávékat vegyítettem.
-
GAgyiXyXy
aktív tag
"egyébként pedig akit zavar a crema, elsősorban ne presszózzon, hiszen az egy drága eszközt igénylő technikai sport, ami pont azért jött létre, hogy cremát csináljon.
"Könnyek szöknek a szemembe, olyan szépen megfogalmaztad!
Én is így gondolom ...És hogy elbeszélünk egymás mellett? A 100-ból 98 ember szerint SZAR a crema. Punk tum, ki lett jelentve.
-
paljoc
tag
Én emiatt amúgy tökre örülök hogy a Catleren rozsdamentes acél a kar, az viszont máig nem derült ki hogy miért ilyen drága a többi /általában rézből készült/ karhoz képest, van ennek valami oka vagy csak egyszerűen csak ez a cég így árazta és kész…!?
/amúgy meg nem is extra drága, épp ki lehetne fizetni hisz csak egyszer kell megvenni, csak azért nem teszem, mert nemá hogy az E61-hez meg a Gaggiához 5 ezer legyen ehhez meg 30, hát nem!!!
/ -
paljoc
tag
Itt most végleg elvesztettem a fonalat hogy hogy jön ide az "atom retkes kar", pont azt írtam hogy tisztítás után is volt szaga, pár főzet és egy nap állás után meg pláne.
Abban meg biztos vagyok hogy a fórum lakosságának 99%-a átlagon felüli tisztasági igénnyel bír a kávés cuccok terén minimum.
A lekopott belsejű Gaggia kar nálam bizony folyamatosan szagot produkált, aminek nem tarom kizártnak hogy köze LEHET az ízhez is, bár anno ilyen téren nem nézegettem párhuzamosan nyitott szűrővel. Csak azért bátorkodtam óvatosan szóba hozni, mert úgy gondoltam ez lehet esetleg egy a lehetséges okok közül a témához kapcsolódóan. -
paljoc
tag
Nem, továbbra sem veszek 30 ezerért nyitott kart, csak egy lehetséges okot jeleztem, a régi Gaggiás tapasztalat alapján, ami okozhat ízbeli eltérést, de ezek szerint nincs már ilyen, mindenkinek non-stop patika tiszta, szagmentes a szűrőtartó karja./ami amúgy nagyon helyes is!!!/

-
paljoc
tag
"(amúgy: már te is, fiam, paljoc?)"
Ezt nem tudom mire értetted, de én nem nyitott szűrőzök, mivel nincs a Catleremhez, viszont amíg gaggiáztam, emlékszem hogy annak le volt kopva már a bevonat a belsejéről és mindig volt szaga, takarítás után is meg előtte is, ezért mondtam h érdemes megszagolni. Catler inox karjánál jóval kevésbé érzem, eltakarítás után egyáltalán nem.
-
meander
tag
ha komolyan gondolod, akkor inkább egy esztergályosnak add oda. Vagy esztergával, vagy lyukfúróval egy pillanat alatt elkészíti és még szép is lesz. Ez volt az én tervem is, csak nem bírtam leszedni a műanyag fogantyút a karról. Így utólag lehet nem is kellett volna, de úgy felidegesített, hogy végül az építkezésen a gépészek méteres csőkulccsal addig húzták, míg szét nem darálták.
-
Toobee
veterán
Felesleges többet belegondolni. Ismerjük egymást, nem monitor mögül osztom az észt anélkül, hogy azt se tudnád ki vagyok, mi vagyok. Nem gondollak segfejnek, elleben azt gondolom és meg is írtam, hogy nem mindig jó veled vitázni, eddig kerültem is, de a naked kapcsán nem fogom. Utolsó hsz-em volt a témában (bár igazából nem a témáról írok...)
-
Bazsee71
őstag
Remélem azt a kis OFF aktuálpolitikai kitekintést nem vetted személyeskedésnek.

Mint írtam, én ugyan nem fogom tesztelgetni, csak a felvetésekre reagáltam. Játszadoztam pár hónapot a ZM késsel meg a nyomásszabályozóval is, most már a kávéra szeretnék koncentrálni a géppark és az eszközök helyett. A flexelősdi pedig jó megoldás, ahogy olvastam, fragola bármit előszeretettel vág, aprít.

-
meander
tag
ugye a vita szigorúan véve arról szól, hogy két tökéletesen ugyanolyan lefolyású kv más ízt ad-e. Tekintve, hogy ebben a műfajban a lágy szellőre is darálót állítanak valószínűleg igen, de bizonyítani nem tudom, nem próbáltam és nem is érdekel. Én is inkább a gyakorlati és így ízbeli hasznát emelném ki a nyitott karnak, hiszen nem laboratóriumban kávézunk. Mániákus nyitott karos vagyok, mert szeretem látni mi történik a pogácsával és azt vettem észre, hogy a casmoknál egy egészen kis hiba elég ahhoz, hogy lényegesen gyengébb legyen a végeredmény. Utálom az összes vudut, azért csináltam pumpát, hogy ne söprögessem a darálót, stb. de amíg nem áll elő egy jó wdt eszköz (Joltiét kellene valószínűleg sorozatgyártani) addig kénytelen vagyok foglalkozni vele. Egy Jolti - Fragola megállapodás szövegezésének még a mai napon nekiállok
-
Bazsee71
őstag
Nem ilyen szempontok alapján nyitott karozok (egyszerűen szeretem a látványt), így tesztelni sem fogom, a darálókkal volt mostanában elég játszadozás, most már kávézni szeretnék.

Ettől függetlenül ami egy normál karban lerakódik, az szerintem(!) nem elhanyagolható tényező. Ehhez hozzá tartozik, hogy nálam már króm nincs a belső felén, egyből megtapad minden, teflonozáson is gondolkodtam. Utóbbit nem vittem végig, egyrészt a nyitott kar használata miatt, másrészt meg csak duplát húzok.
soldier2: Köszi, egy hónap kiesés és el is felejtem, hogy a nyomásszabályzóhoz/előáztatáshoz meg kell is a vizuális megerősítés, mert simán műszer alapján - egyelőre - nem megy. Ezt most nem a vitához, mert nem ezen a síkon mozogtunk.
-
-
soldier2
őstag
Te a Nordát akarod kipróbálni, én a csapvizet. Majd egyeztetünk mi volt a tapasztalat.
A feneketlen karról tudom mit gondolsz, nem is azt mondtam, hogy használd, de emlékeim szerint amikor próbáltad nem CM-el volt, Paljoc kávéval meg saját pörivel meg nincs ízbéli gond sem. Kicsit olyan mint a viccben, miszerint kezdetben vala a semmi, aztán Isten mondá "legyen világosság", és még mindig vala a semmi, de már látni is lehetett azt
. A problémádat nem oldaná meg, de láthatóvá tenné jó eséllyel. Aztán kivágnád, mert egy nap 3x kellene pultot tisztítani.Casto: egy közepes pörkölésű kávéban mindig lesz savasság, ez a lényege, ezért állítják le a pörkölést korábban. Van persze minden más is a savakon túl, de a klasszikus ízekhez szokott szájnak a savanyúság fog feltűnni. Próbálkozz a Palyoc get-up, Locavore (ezek robusztásak), vagy a CM-el. Egy sötétebbre húzott Monsooned Malabar is tömény csokibomba (Kávékalmár, AVX, vsz a Kapuczinernél is van). Lehet nincs gond a géppel, csak nem az ízlésednek való kávét választottad.
-
8nemesis8
veterán
Ezen jót dőltem

A nyitottat honnan vetted? Néztem, hogy van expolygonon, talán kipróbálom, ha nem nagy befektetés, talán nem!
lagoon79: Akkor abszolút kezdőknek talán nem is igazán javasolt, ugye?
Bazsee71: Még jó, hogy bekérdeztem, eddig csak videón vagy élőben néztem és mondom mekkora királyság, ezzel tanulni is könnyebb, de most valahogyan mégsem érzem azt a "must have" érzést, pláne, amit a feleségemtől kapnék utána, így is kivan kicsit ezen a kávéőrületemen!

Egyébként tegnap én is hivatalos taggá váltam és beszálltam egy Gaggia Classic-al

-
soldier2
őstag
Persze, mert amíg a Gaggia a bojlert melegíti, addig a Silvia a vizet, így gyorsabban reagál a fűtés bekapcsolására. Ha megoldható, hogy ne kapcsoljon fűtés.... de hiába is filózok (filózunk) rajta, maj Fragola ha benéz, megmondja a tutit, ha valakinek, akkor neki van ezzel tapasztalata.
Nyitott kar: lehet megmutatná, miért savanyú a CM
-
meander
tag
A majornál emlékeim szerint a legnagyobb gond a bakapja a babot vagy sem ügy volt. A royal ugyanolyan erős, ugyanaz a fordulat, mint a ZM. Olyan gond sosem volt, hogy ne őrölné le a babot, akadna, szenvedne, stb. Egy dologban azonban valóban elmarad a ZM-től és az az állítás finomsága. Most kb. 4mp egy nyekkentés a meneten, de azzal még kísérletezni fogok, hogy zsírozással, hosszabb csavarral, stb lehet-e ezt finomítani (nyilván sosem lesz ZM). Az viszont, hogy nem tudom 1mp, 0,1mp, 0,01mp finomsággal állítani a lefolyást nem nagyon érdekel, mert kiérezni sem tudom. Jelenleg annyit tudok mondani, hogy ha beállítok egy kv-t, azt finomabbnak sejtem, mint az eddigi darálóimmal. Persze ez is hülyeség, mert pl. ezt a Casmo Kenyát még sosem ittam másik darálóval.
Ha majd úgy gondolom, hogy bejárattam a konyt, akkor azzal összehasonlítani érdekes lesz (nekem). Ha meg elkezdem árulni a majort, úgyis az lesz a legjobb daráló, amim valaha volt és csak gyerekvállalás és anyagi gondok miatt adom el
-
zolnagy
őstag
Nekem mostanában nem ízlettek a kávék, amit ittam.
Gondoltam mindenre, hogy a daráló sz@r, a kávé sz@r, a Brasilia Lady sz@r, rossz a vízterítés...stb. Minden kávé savanyú, keserű, kellemetlen volt, akár PY Spicyt akár Kapucziner Puerto Ricot kóstoltam. Aztán hirtelen ötlettől a 90 fokos pidet levettem 82-re. És végre megjöttek a finom ízek és nem volt világos...stb. Pont jó volt.
Azt tudni kell, hogy én kimértem a kifolyó vizet és 10 fok eltolást állítottam be az omron piden. Tehát ez a 82 fok, az tényleg annyi.
A Puerto Ricot most 83-ra tettem, így még jobb, de ennél több sztem nem kell neki, finom tejcsokis így, enyhe savakkal.Szóval nálam ez most tanulópénz volt, hogy a savanykás íz lehet a magas hő miatt is. Persze ezt tudtam, de ezek szerint még nem ismertem ki ezt a gépet teljesen.
-
John3:16
csendes tag
Bár CasMo kávéval még nem próbálkoztam, de a babok öregedés problémája engem is foglalkoztat az utóbbi időben.
A fagyasztás nekem macerás, így én inkább szobahőmérsékleten tárolom a babokat kibontás után precízen kinyomogatva a levegőt a szelepes zacskóból vagy áttöltöm AirScape tartályba.
A Home Baristán olvastam egy hobbistáról, aki AirScape tartály + inert gáz (pl. széndioxid) spray kombinációval ért el jó eredményeket.
Ezügyben nagy barátaink az akvaristák, ahol a vízi növények "trágyázása" okán többféle CO2 spray is kapható pl.
http://aquafauna.hu/479-co2-spray-szett
A hétvégén veszek egyet és beszámolok majd a tapasztalataimról.
-
soldier2
őstag
Az egy nap azért durva. Mivel nem olcsó, már az első nap a még nem tökéletesen beállított hőfok/daráló mellett szuboptimális italt nem dobod ki, mert annyira nem rossz, másnap meg esélyed nincs. Több kávéval jártam így azóta fagyasztok kis üvegekben, feleségem bánatára. Bár minőségromlást így nem érzek egy hónapon belül, de a darálón így is kell állítani a zacskó vége felé.
Paljoc spicy italy pár napos pörkölés fantasztikusan muzsikált első nap. Az automata tartályát kb 1-2 napra töltjük fel, ott melegíti a gép, a zacsi végére így is számottevő volt a minőségromlás. Vsz a napi 10 óra melegítés nem tett jót a kávénak

Daneeka: fagyóban még nem döglött le kávém egy hónapon belül, igaz adagonként van fagyasztva. A pihentetésről alkotott véleményeddel sem értek egyet, hosszabb rövidebb idő minden kávénak kell.
-
adp
őstag
ja nekem már akkor is fura volt, viszont azt hittem azért mert túl friss, az én popkornos pörim is ultra szar volt frissen, sztem várj vele még egy 3-4 napot, aztán hátha változik a helyzet.
a casmo aricha 45mp körül még brutál jobb lett

szerk: dobd be a fagyiba, jó lesz nagy lattekba vendégeknek
-
adp
őstag
szóval azt írta fragola oldalirányba üt, lehet emiatt volt az egész, mert én is furának láttam az egészet, mindenesetre jó hogy ránézett, az "ütés is 0.01 századon belüli szóval király.
Eléggé adja ez az aricha filterpöri, egyébként olyan mintha elnézték volna és nem is filter pöri lenne, mármint nekem nem tűnik annyira világosnak szemre -
-
Bazsee71
őstag
Én most belekortyolnék, ma a Velencében vett Top Moka kotyogóssal főztem, Lavazza SO őrölt kávéból. Átzubogott a víz az őrleményen, kívánnék valami töményebbet.

Amúgy ez a kis kotyesz nagyon baba, szerintem szebb a kidolgozása (menet, öntvény), mint szüleim Brikkájának, de ízben azért külön világ. Megtetszett a Caffe del Doge-ban, kiváló kis utazós lesz. Soldier2-nek pedig utólag is köszönöm az ajánlást, jó kis kávézó.

-
Csápájev
őstag
Beton kávégéphez még jól jöhet.
-
hifis50
csendes tag
A Rancilionak van hőmérséklet profilozós nagygépe.
-
adp
őstag
Új hozzászólás Aktív témák

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Okos Otthon / Smart Home
- Autós topik
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Metal topik
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- További aktív témák...
- MEDION ERAZER Cooling Kit V2 Vízhűtés - MD 62737 Beast 16 X1 gamer laptophoz
- Katonai Rugged laptopok Panasonic Toughbook 5-6. gen gar.
- Lenovo ThinkPad E15 Gen 2 15,6" - i7 1165G7, 16GB RAM, 512GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Beszámítás! VALVE Steam Deck OLED 512GB SSD kézikonzol garanciával hibátlan működéssel
- TELJES KÖRŰ IT BESZERZÉS
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
)
Majd ha elkezd vízkövesedni a GC, akkor keresek más megoldást, addig viszont marad.

Örültek nekem.
. A Spicy Italy viszont finom lett igaz eddig is az volt.

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

"
/



