-
Fototrend
Opel topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
beg
veterán
válasz
Declare
#46897
üzenetére
Keyless-el nem csak az a baj. Kolléga OFF kártyás autójának menet közben beragadt az elektromos gázpedálja, kilökte üresbe, félreállt. Tiltásig forgatta üresben, gyújtást a kártya miatt nem tudta levenni, mert menet közben kidobhatod az ablakon, biztonsági okból akkor sem áll le a motor. Szépen végignézte, ahogy 8 ezres fordulaton az autópálya szélén kimegy belőle a fehér füst.
(Persze az lett volna a megoldás, hogy betolja 5.-be és lefullasztja, de amikor autópályán ez történik veled és ott van melletted a család, azért nem biztos, hogy ez jut először eszedbe.)Többek között ezért nem fog kelleni nekem a pompa meg az úri cicoma egy autóban.
-
Declare
őstag
válasz
mohabá 007
#46887
üzenetére
ez is igaz! csak nem kenyelmes

(#46894) F_Gergely akarmilyen kodot csinalhatnak...amit az ember csinal, azt az ember feltöri. En ezert nem vennek keylessgo autot. Mai napig para, hogy a kulcs nelküli dragabb kocsikat is viszik el igy. Az ado folyamatosan sugaroz a zsebedben, melled allnak a penztarnak, felveszik a jelet, visszafejtik, aztan viszik a kocsid.
-
AMD Power
titán
Nekem érdemes még jövőre 10w40-t vennem?

-
F_Gergely
őstag
válasz
mohabá 007
#46887
üzenetére
Ez így működött amíg meg nem jelentek az ugrókódok, ami azt zárja ki hogy ugyan azzal a kóddal kétszer kinyisd/zárd a kocsit. Na de a dolgozni nem akaró és könnyen sokat keresni vágyó emberek is fejlődtek ahogy a technika is.
Ma ez úgy működik, hogy bezárja a júzer a kocsit, a tolvajok meg először is befogják a jelet és tárolják, másodszor pedig zavarják a kocsi és a távirányító közötti utat, így a kocsi nem fog zárni. Ekkor a júzer még egyszer rányom a zárásra, ezt a jelet tárolják, és az elsőre befogott kódót pedig elküldik a kocsinak ami bezár.
A júzer vállat volt "biztos merül az elem" aztán mire újra a kocsihoz megy hült helye. -
Skizz
addikt
Annyira nem kell túlreagálni szerintem, ahol ennyi olaj fogy, ott már úgyis kinéz lassan a motorgenerál/bontó. 10w40 se fogja megmenteni. Én is 10w40 alatt mentem tönkre 1 csereperiódus alatt.
Összeönteni a kettőt szerintem se túl jó ötlet.
tboy93: azért az az örök élet +1nap, az csak a legideálisabb tündérmesében van így.
Gyakorlatban benne van az, hogy az x16xel gyárilag sem egy matyóhímzés, benne van a szar minőségű, hamisított olaj, a környezeti hatások, a használat módja. 5w30-ra kár gondolni már ilyen esetben, de ha a 10w40et zabálja, és nincs értelme életben tartani az autót, akkor nyugodtan lehet sűrűbbre váltani, ha meg úgyis motorgenerál lesz, akkor tökmindegy. -
haddent
addikt
válasz
fcbarca
#46883
üzenetére
Hát ne hülyéskedj már a 10w40 is kurva "vastag" 1.6 16v ecotec g astrába, a 20w50 az már sportolaj kb, olyanokba teszik ahol éjjel nappal 8000rpm -en van taposva és a másik olaj elfőne
Nem vagyok autószerelő de tutira nem volt egy szerencsés választás.
Ja és ráadásul keverted.. Ez azért sem jó ötlet, mert adalékanyagok kicsaphatják egymást, meg mivan ha az egyik nem szintetikus meg stb...Na szóval ez nem volt egy szerencsés ötlet, se a 10w40 se a rátöltés 20w50 -ből
Nem akarlak ijesztgetni, majd más megteszi, de én lecserélném. De csak miattam ne csinálj semmit, majd megerősítenek vagy lehülyéznek 
-
Markizmark
addikt
válasz
trassher
#46869
üzenetére
Így is csináltuk már, de idén tavasszal egy sima csapággyat használtam és egy kis széket aminek az ülőfelülete kisebb volt, mint a felni belső átmérője

(#46872) AMD Power Köszi
Tavasszal kell majd neki egy kis foltozgatás meg most nemsokára egy másik szerelőnek meg kéne hallgatnia a motort. -
gban
veterán
válasz
mohabá 007
#46887
üzenetére
Én ezért köttettem úgy be a riasztót, hogy csak zárjon, de ne nyisson, hogy más ne nyithassa, és én se nyithassam ki véletlenül.
Oké, ha nem nyitok ajtót, visszaélesedik és zár a riasztó, de akkor is...
Ez ha jól tudom, mindegyiknél (vagy a legtöbbnél) megoldható, egyszerűen csak a zárást kötik be a kp-i záron a riasztóból, a nyitást nem. -
mohabá 007
aktív tag
válasz
Declare
#46844
üzenetére
Az a jó,ha ilyen 2-3m a hatótáv.A gyártó tudatosan csinálja ilyen rövidre,ezzel védi az autót.Régebben sok gennyláda szakosodott az autók kirámolására,és bevetették a modern technikát is.A korábbi autókban a távirányító 20-30m ről is működött.A tulaj megállt a parkolóban,ajtót távirányítóval bezár,boltba be,boltból ki,autó sehol,jobb esetben csak mindent kirámoltak belőle.Az volt a trükk,hogy a dolgozni nemakaró,de jól élni szeretők egy autóval beálltak egy parkolóba,kocsijuk körül matattak,volt náluk valamilyen modern spéci elektromos kütyü,melynek vételi képessége nagyobb volt,mint 30méter.Ráirányították a 20-30m-re lévő autóra, amit éppen akkor zártak be.Vették a távirányító jelét,ezzel meglett az ajtóhoz a kulcs.A csodamasinával az autó közeléből lejátszották a lopott jelet,és az autó zárszerkezete kinyílt.(roncsolásmentes ajtónyitás)
Minden mozgathatót vittek.Tettenérés szinte lehetetlen,lebukás valószínűsége minimális.Ez a módszer valóságos iparággá fejlődött,a rengeteg károsult meg nyaggatta a biztosítót, az meg a gyártókat...stb.A gyártóknak lépni kellett,és a hatótáv lényeges csökkentésével drasztikusan csökkent a gépjárművek feltörése -
AMD Power
titán
válasz
fcbarca
#46874
üzenetére
Majd még kitalálom. Ha a sokkból kijövök.

A hírek szerint az Insignia jövő márciusban, a Genfi Autószalonon fog debütálni, és gyakorlatilag minden téren felülmúlja majd elődjét.
De várom már.

-
gban
veterán
Nekem a régi karbi pillangószelep-tengelye kikopott, vettem rá egy modernebbet. Az már ilyen tök mai volt, mindenféle vákumcső (2 db
) volt rajta, meg nagyobb is volt.
És tökugyanazt eredményezte mint a mai fejlesztések: szebben járt tőle a motor, kevesebbet evett, de nem ment.
De a becsörgés nem a túlzott gázadástól volt, mint ma is (lényegében, egyszerűsítve a dolgot)? Én szerintem ezt tapasztaltam akkor is.
Viszont volt benne sportkormány, tolatólámpa, fordulatszám-mérő, könyöklő (fiatalabbaknak: az ajtó behúzó csak egy műanyag szalag volt eredetileg), 6V -> 12V átalakító, oda-vissza játszó magnó, meg pár visszajelző lámpa amit én tettem be. -
Skizz
addikt
válasz
fcbarca
#46874
üzenetére
Asszem 1l van min max között. Itt igazából az a kérdés, hogy milyen tempóban romlik a helyzet, de az biztos, hogy az elfogyasztott olaj szépen ráég a szelepekre, és az nem egészséges, plusz ugye rendszeres utántöltés sem olcsó. Innen már inkább azt kell figyelni, hogy milyen tempóban romlik a helyzet. Én is így jártam 1.6 16v-vel, 5000km alatt lement a torkán fél liter, aztán a következő 1000-ben rátöltöttem egy 4 literes kannát.
-
haddent
addikt
válasz
fcbarca
#46874
üzenetére
De melyik két csík? Általában min és max közt 1 litert adnak meg
Skizz
akkor te amolyan folyamatosan olajcserén tartottad a gépet, mindig friss volt benne 
fcbarca akkor az valszeg fél liter. Mondjuk nem kell ám mindent elhinni a nívópálcának sem, de ha az valós, akkor szvsz. elég sokacska már 2000km -re. Nem füstöl hátul?
-
fcbarca
őstag
Opel Astra G 1.6 16v-nél (1999) ez még elmegy kategóriás olajfogyasztás?
tudom hogy konstrukciós hiba vagy mi..2200 km-e volt az olajcsere,a maximumig volt felöntve(+ még 1 picit jobban is),ma megnéztem,a két csík közé esett..ez hány dl fogyasztást jelenthet?
-
haddent
addikt
válasz
AMD Power
#46849
üzenetére
De azért F Astráról nem gyári 13" -es dísztárcsát lopni... az életcél. Remélem gyógyszerre költi.későbbire: télire én is acélon gurulok, fehérre fújtam. Nagnyomásúval lemostal, aztán lefújtam szépen sima "rally lack" ami kapható bárhol. Hogy meddig marad rajta jó kérdés. Ha nem sokáig akkor majd szintereztetem őket, olcsóbb lesz mint egy garnitúra alufelni télre a fosba sólébe. Egyébként nem kell semmi szerszám, én is köröztem mint egy hülye a flakonnal már rajtam több festék volt mint a felnin. Tök mindegy, itt egy miliméter folyás vagy "narancsbőr" semmit nem tesz, soha nem fogja senki észrevenni a felnin

vebbful ez nagyon jó, sok alufelninél is jobb szerintem viccen kívül. F -re óvatosan kell alut pakolni (szerintem), mert nem sokféle áll igazán jól neki (szerintem)
-
AMD Power
titán
válasz
Markizmark
#46861
üzenetére
Szép kis gép....
Még átgondolom. Bár se időm se "szerszámom" nincs ehhez. -
Skizz
addikt
Van valami törvény arra, hogy hol, milyen kiszerelésű/márkájú olajat lehet a legnagyobb eséllyel eredetiként venni, vagy bárhol bele lehet futni hamisítványba és csak szerencse kérdése? Benzinkútról tudnék venni nagykeráron 4l-es vagy litres Mobilt meg OIL!-t, talán Castrolt.
-
trassher
addikt
válasz
Markizmark
#46861
üzenetére
Ajánlatos valami vízszintesen forgatható megoldáson fújni a felniket, egyenletesebb lesz.
Megoldotta
-
válasz
Declare
#46867
üzenetére
Nekem adódott egy kisebb probléma...

Nem fér be a kicx. Kiemelésből brutális nagy kéne neki vagyis inkább csak az ajtóm kicsi, pl G astrába beférne simán bontás nélkül, nálam lemezt és kárpitot is kell vágni hozzá és kúp alakú kiemelés kell mert akkor baszott nagy mágnese van hogy anélkül szarul szólna... Most őrlődök, de valószínűleg mennie kell a szettnek és valami kisebb kell helyette. Nagyon sajnálnom a kis szarost, bemutató darabként vettem, még garis, ráadásul igen jó hangja van (magasa pl Morel)

-
Declare
őstag
válasz
tboy93
#46863
üzenetére
Sima atlatszo a menö


btw, ugy nez ki oktober vegen nyelbeütjük a hifi tuningot a sraccal, akit ajanlottal
Azert addig-addig, de a sima "kicsereljük a hangszorot, azt´ jo lesz" elmeletemtöl csak eljutottunk, a DLS elsö hangszoro szett+ajtoszigeteles bitumenes cuccal+külsö erösitö elrejtve valahol+hangatalakito (vagy mi a szösz) kombinacioig...
....figyelmeztettel....de gyenge voltam lelkileg 
-
válasz
Markizmark
#46864
üzenetére
Peres guminak annyira nem, de egy ballonosabbnak semmi baja nem lesz tőle

-
Declare
őstag
válasz
Markizmark
#46861
üzenetére
Sokkal jobban nez ki, mint a sima fekete acelfelni

Teli/nyari garnitura külön felnin, ahogy a nagykönyvben meg van irva

-
Markizmark
addikt
válasz
AMD Power
#46860
üzenetére
Retkes az autó, most fényképeztem.
Az enyém a dísztárcsa alatt megvételkor egy halom rozsda volt.
Flex+drót koronggal lepucoltam őket alaposan, aztán rozsdaoldóval lekenegettem majd lefújtam őket.
Tescoban vettem ezüst Rally spray-t (kb 800Ft), 1 flakon elég volt a 4 felnire és még maradt is. 2 réteget fújtam rájuk.
Ajánlatos valami vízszintesen forgatható megoldáson fújni a felniket, egyenletesebb lesz. Jobb mint a flakonnal körözni vagy csíkozni.
Asszem más tudnivaló nincs.Mind a 2 garnitúra gumim ilyen felniken van, a téli az ritkább lyukú, asszem G astra felnik.
Ez tavaly novemberi kép, ez a téli garnitúra:
-
AMD Power
titán
válasz
Markizmark
#46858
üzenetére
Pont erre gondoltam én is. Előtte gondolom le kell csiszolni ilyesmi!? Mivel érdemes lefújni? Tudnál egy képet csinálni a sajátodról?

-
AMD Power
titán
válasz
Markizmark
#46853
üzenetére
Volt persze. 8db a négy keréken.
-
gban
veterán
válasz
honda 1993
#46843
üzenetére
A tekerő alján van egy luk, ott betolsz valamit, akkor lejön a tekerő. A kapcsoló meg kijön, 2 pöcköt megnyomva.
Tuti hogy emiatt nem megy a világítás. -
F_Gergely
őstag
válasz
AMD Power
#46849
üzenetére
Menjen a k. anyjába... Ezt nem hiszem el, bazzeg...
Bár nem tudom miért lepődök meg, nálunk tesom toyotájából nyúltak le úgy benzint hogy alulról a tankot egy fémtüskével beütötték, de mivel tesom aznap tankolt, gondolom több volt mint amire ők számítottak, igy kb a tank fele szétfolyt a kocsi alá. Reggel mentem dolgozni, nem értettem mi ez az ordenáré benzinszag. Hát utána vettem észre... -
AMD Power
titán
Lementünk most vásárolni. Észre is vettem ,hogy valami nem stim.. hát persze. Nincsenek meg a diszktárcsák a gépen. "Szerencsére" nem kaptam rajta a kedves delikvenst. Mert ha rajtakapom akkor szarrá verem a köcsög fejét és mind a két kezét szilánkosra törőm! A seggét nem tudta volna soha többé egyedül kitörölni.

-
AMD Power
titán
-
Declare
őstag
válasz
haddent
#46834
üzenetére
Neked a kocsi milyen messziröl veszi a kulcs jelet? Nekem sokszor a kocsi hatuljatol 2-3m re mar nem igazan müködik, csak ha magasabban tartom.
elemet csereltem, semmit nem valtozott a helyzet, a masik kulccsal ugyan ez van. Picit lehetne combosabb a vetel 
Hol van az antenna vagy vevö egysege a kulcs taviranyitojanak vajon?
-
gban
veterán
válasz
honda 1993
#46841
üzenetére
Szétesett a bele, tipikus betegsége.
Cserés, utángyártott kb. 3k. -
honda 1993
senior tag
Sziasztok.
Opel astra f kocsiról lenne szó.
Bal oldalt lehet kapcsolni a fényszórót, ez ugye 2 fokozatban állítható.
Tegnap óta valamiért nem engedi lekapcsolni magát, (olyan mintha egy rugó mindig visszarántaná felkapcsolt állapotba a kapcsolót,)
De eközben a fényszórók meg mégsem világítanak.
Viszont amikor kinyitom az ajtót, akkor meg ugye elkezd sípolni hogy figyelmeztessen, ne felejtsem úgy a kapcsolót.
Mi lehet a baja a kapcsolónak?
-
Declare
őstag
válasz
Borokafa
#46827
üzenetére
Azaz?
valamit megcafolni vagy igazolni szerettel volna ezzel, abbol amit leirtam? 
Ezen az "ami nehez az jo" dolgon meg tul kell lepni, ezek az idök a zsiguli vs trabant korszakkal együtt elmultak...kompozit anyagok=> könnyebb es erösebb, ezt a kort eljük ma

Nem azt irtam, hogy a J nem jo auto. Viszont a K egy modernebb, jobb. Erre irtam, hogy uj J astrat en ma mar, amikor jön a K, nem vennek.
Nyilvan az en velemenyem, mindenki olyan autot valaszt, ami tetszik neki.

-
F_Gergely
őstag
válasz
mohabá 007
#46838
üzenetére
Bazzeg ha vekin minden szarnak külön lámpája lenne, előre látom nekem villogna az összes minden reggel mint a karácsonyfaégő. XD
-
mohabá 007
aktív tag
válasz
diegho
#46837
üzenetére
Nem ugyanaz,bocs.A B vekim nem urizál,
Neki csak piros van,ez jelez,ha bármi gond van.Elég ebből egy is.Mi a francnak a sok visszajelző,ha közbe meg hazudik.
Én nem öntöttem volna bele azt az 1 decit.Ha a max fölött van,nem egészséges a mocinak.(az olaj könnyebben habosodik,az pedig nem jó) -
diegho
nagyúr
válasz
mohabá 007
#46836
üzenetére
Ez nem az olajnyomásjelző volt, az a piros, hanem a narancs, az olajszintjelző, vagy ez egy és ugyanaz?
-
mohabá 007
aktív tag
válasz
diegho
#46818
üzenetére
Az olajnyomás normál esetben min 1.7 bar,magasabb fordulaton még több.A műszerfali, olajnyomás meglétét visszajelző lámpa akkor izzik fel a motor járása közben, ha az olajnyomás 0,33-0,5 bar alá esik.
Szerintem az olajnyomásszabályozó szelep kezd rakoncátlankodni,beszorulni.Érdemes odafigyelni. -
Borokafa
őstag
válasz
haddent
#46831
üzenetére
Nem tudom megéri-e, akinek van a kocsijában az azt mondja igen. Van aki viszont teljesen hülyeségnek tartja. Van mnég időm meggondolni 5 hónapos az autó és 4 év (vagy 120e km gari) van rá. Ez a kb. 8% nem hinném, hogy nagy gondot okozhat. Mint írtam a cég ahol dolgozom hengerfejek (csúcskategória is) gyártásával foglalkozik és én a fejlesztésen dolgozom. Ismerem a tartalékokat és a gyártók módszereit a teljesítmény növelésre.

-
haddent
addikt
válasz
Borokafa
#46827
üzenetére
Na, azt a kis optimalizálást oszdd csak meg velem izibe ha nem gond
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Hol csinálnak belőle annyit? Meg hogy? Turbós autóval lehet játszani 200 lovasból 1200 -ast csinálni, de szívót hogy mennyiért és bírja-e hosszú távon?A garanciát szerintem felejtsd el, arra jó hogy jó sokat fizess Te, ők meg kötözkedjenek addig amíg semmit nem kapsz vissza baj esetén

-
Borokafa
őstag
válasz
Declare
#46817
üzenetére
Egy astra j népítélet vége
:2014. 06.
Fejlemények vannak, amik teljesen, alapjaiban újraértékelik a kapcsolatunkat.
180.000 km. A halotti lepel.
Az Astra tk lett. Belém rombolt bal-hátulról egy teherautó lakott területen úgy 100-zal. Kimászva a roncsból (kiszakadtak a kerekei. A teherautónak is. Nem volt szép látvány.) a baleset után azonnal láttam, hol is lehet az az 1300+ kg ami a forgalmiban szerepel. Az utascella merevítéseiben. Gyakorlatilag szinte semmit sem torzult a cella, karc nélkül szálltam ki belőle. Most is csak ámulok, mennyire masszív. Minden folyadékját elvesztette, mozgásképtelen lett, porrá tört, de megvédett. Most, hogy nincs meg, hiányzik. Kényelmetlen volt, sokat zabált, fájt benne a csípőm, nem is volt valami megbízható, bosszantó apróságokkal kínozott, állandóan kiégette az égőit, de most komolyan hiányzik. Egy automata TDi Insignia van helyette, azzal meg nem merünk menni, úgyhogy a saját kocsinkkal dolgozunk. (10+ MFt-s csereautó CASCO nélkül???!!!)
Ezért módosítom a végső értékelést. Megérdemli! Nyugodjék békében.
(I)Még valami - Az utolsó szerviz után a fogyasztása lezuhant 6.5 - 7.1 közé, s mintha jobban is ment volna. Valószínűleg az új szoftver...(/I)
(I)Hibalista(/I)
(I)- Igazából csak a kötelező szervizeket kapja. Néha a hátsó ajtó zárja vacakol, nem lehet bezárni, nem törődöm vele. - -(/I)
AMD: Terveim szerint -bár nem tudom megvárom-e a 4 év garancia végét- egy kis optimalizálást
fog kapni a motor, 124LE/169Nm 
-
kollona
újonc
válasz
haddent
#46822
üzenetére
Ezen csodálkozok én is.Hogy a számítógépek korszakában ahol a rendelés 3 másodperc és nem 3 nap míg a posta befut.CNC nem a szaki szemmértékére bízva,hanem komoly vezérlésre kötve, és még mennyi technológia amiről sejtésünk nincs de a gyártási ideje töredékére csökkentve a régi technikához képest.
Igen,még így is ennyit kell várni egy fogyasztói társadalomban.
Pedig ennyi pénzért már simán...........
nem csak egy kávéval kellene megkínálni.
Bár szerintem már ez is kedves gesztus,csak ez az eladó részéről van és nem a gyártóétól -
morist
csendes tag
válasz
Declare
#46791
üzenetére
Eddig nem volt vele problémám, egy éve van nálam az autó, kb. 800-1000 km-enként megtörtént a tisztítás. Valamikor augusztusban cserélték a kipufogókönyököt, azóta volt egy tisztítás, és hozzávetőlegesen akkor kellett volna elindulni a következő tisztításnak, amikor átkapcsolt szervíz üzemmódba. Lehet, hogy összefüggés van a kipufogó megbontása és a szervízüzemmód között?!
Mindenesetre, ha legközelebb megint probléma lesz, akkor befizetem egy vegyszeres tisztításra, nem igazán lenne jó, ha komolyabb baja lenne! Az adalékot pedig ki fogom próbálni! -
Calogero
addikt
válasz
haddent
#46822
üzenetére
Astra esetén: Az autó meg jött, szóltak hogy át lehet venni. Megnéztem hogy nincs-e rajta sérülés, minden extra benne van amit kértem (egyesével végig próbálva). Minden OK mehet az első"műszaki vizsga". Közölték hogy 1 hét múlva tudják itt Debrecenben le papírozni. De nekem 2 nap múlva már kellett az autó (esküvői kocsinak) így Derecskei Okmányirodán megoldották forgalomba helyezést.
Volvo esetén:Előre szóltak hogy mikor jön az autó, így már ott voltam amikor legurult a szállítóról. Megnéztem hogy nincs-e rajta sérülés, minden extra benne van amit kértem (egyesével végig próbálva). Minden OK mehet az első"műszaki vizsga". Kaptam egy listát hogy milyen rendszámok közül választhatok. Kifizettem az autót. Másnap délután vihettem az autót el , azzal a feltétellel hogy KGFB meg van kötve. Ha ott kötöttem volna (a velük szerződött biztosítóval) a biztosítást már aznap elhozhattam volna az autót.
-
haddent
addikt
válasz
F_Gergely
#46803
üzenetére
Hát szerencsére én is eddzett vagyok a dilettáns és teljes mértékben tehetségtelen de cserébe agresszív és bosszúálló gyökerekkel szemben, budapesti lennék
Figyelek én is mindig mindenre nagyon, most is már láttam, hogy kamion, nem néz semmit, óó és még román is a drága, jobb lesz figyelni.Findzs szerencsére ez azért nem igazán érint minket
Borokafa egyetértek. A J viszont nagyon nehéz, sajnos ez tény
Az általad említett 1.6XER -t nyúzom én is és nagyon kellemes. Elmaradottnak sem mondanám, 16 szelepes DOHC VVT, ezután már csak turbó jöhetne rá, de az nem a motor része, nagyon sok mindent már nem lehet tudtommal ezen fejleszteni. És ecotec eszi nem eszi az olajat de mennek a 16V F astrák is még mindig 
diegho olajszűrő mikor volt cserélve és milyen minőségű? Nincs eldugulva? Az olajkör máshol nincs eldugulva / nem koszos-kokszos nagyon? Ilyesmikre tudok gondolni, nem az olaj mennyiségével lehet gond, hanem annak eljuttatásával.
-
diegho
nagyúr
Tegnap kigyulladt az olajszint jelzőm. Pár óra múlva megnéztem, max alatt 2mm-el a szint. Elindítom a kocsit, nem jelez. Nem tudom mi lehetett ez, de öntöttem bele kb 1 decit, ne nyihogjon miatt.
Ma kaptam meg az Astra-tól a levelet. Járt valaki úgy, mint még sokan mások? Most nézegetem a biztosításokat (netrisk és biztositas.hu) van különbség az árak között. Legolcsóbbnak a Köbe-t hozza, de ott van tagdíj is. Másodiknak a biztositas.hu a K&H-t, ez szimpatikus is. Elgondolkodtam még olyan kiegészítőn, mint a vadkár, vagy bázis casco, netrisken így 40 lenne az éves díjam, valaki kötött már ilyen bázis casco-t és volt, hogy szüksége volt rá? Normálisan fizetnek?
-
Declare
őstag
válasz
Borokafa
#46815
üzenetére
Menet közben nem igazan gondolom, hogy barmilyen auto ara is valtozna. Ellenben bevezeteskor szoktak lenni vevöcsabito akciok, plane most, mivel az opelnek fontos, egy jo kick-off. Plane ha jol sikerült valoban az auto, akkor valahogy fel kell pezsditeni a dolgot, mert az opel elegge le volt kokadva azert eddig. Szoval szvsz a startnal olcsobban nem fogod megvenni a K astrat, max majd ha kifut.
A sulynak a biztonsaghoz nem sok köze van (ilyen szinten) Ezt mar beszeltük regebben....a modern ötvözetek sokkal könnyebbek es sokkal ellenallobak, mint egy sima vas darab. Ezen kivül az energiaelnyelö zonak stb....par 100 kg ide-oda semmit nem jelent a biztonsag tekinteteben...söt ha modern szenszalas anyagra csereltek a sima femet, pont ellenkezöleg. Allitolag ezt tettek.
Uj alvazat, uj futomüvet kapott, a fogyasztast meg alapvetöen befolyasolja a suly. Ezen kivül uj extrakat is
nem tudjuk neki mik az igenyei.Uj autot akar venni, 0 km, el, tök mind1 a motor elettartama neki.
Nem fogja 250k km ig hajtani 10+ evesen. Ezen kivül is tovabbra is azt gondolom, ha normalisan van hasznalva es karbantartva, nem lehet gond a kis turbosokkal sem. Leszarom/nem törödöm hasznalattal, 30+k km olajcsere periodussal alairom, hogy hamarabb kinyirhato 
Kinezet....ez szubjektiv, biztos van akinek jobban tetszik a J, mint a K.
-
Borokafa
őstag
válasz
Declare
#46814
üzenetére
Én éppen fordítva gondolom
, szerintem viszonylag drága lesz még az elején. Eddig legalábbis így szokott lenni.
Amúgy meg érdekes ez az elmaradás....mindenki pl. a súlyával jön, de ha ez mondjuk a biztonság terén jótékony hatású akkor talán nem is akkora gond. Nem annyira korszerű motorok....de ha ez egy bevált hosszú élettartamú motor nagyon kevés problémával esetleg egy kicsit kisebb teljesítménnyel akkor még mindig sokan választhatják, mint pl én is (J sedan 1,6XER). Mert nem vagyok már egy Fittipaldi
Ezen kívül pedig szerintem nem csúnya autó sem kívül, sem belül. -
Declare
őstag
válasz
kollona
#46813
üzenetére
J astrat a nemeteknel mar mondjuk nem is lehet konfiguralni, csak a K-t. Amugy lehet erdemes lenne elgondolkozni a K astran. Itt most nem rancfelvarrasrol van szo, teljesen uj autot epitett az opel. A J nagyon sok mindenben el volt mar maradva a konkurenseitöl is.
Vagy raktarkeszletröl valasztanek en uj J astrat, valami komolyabb kedvezmennyel, de ujat nem konfiguralnek mar, ha lehetne akkor sem. Nezz utanna ha gondolod, klassz lett az uj astra
biztos lesz kedvezmeny a megjelenese miatt -
Declare
őstag
válasz
tboy93
#46809
üzenetére
En eddig meg mindig lattam feknyomot, ha probalgattam, de akkor lehet, hogy bizonyos körülmenyek között, pl ha az aszfalt vizes, nem latszik...

(#46810) kollona szerintem ezt nehez most megmondani. Ha az uj K astrara gondolsz, de mivel a J gyartasat meg fokozatosan leallitjak az sem egyszerü kerdes. Lehet 2-3 honap vagy fel ev is szvsz. Kereskedesben erdeklödj, ott lesz az igazsag

-
beg
veterán
-
kollona
újonc
sziasztok!
Nem tudná valamelyikőtök megmondani mikorra szállít le az Opel egy személy autót,mondjuk Astrát?
Mármint ha veszek az kb mikor kapom meg,ha olyat választok ami nincs raktárkészleten?Nem a papírforma szerint,hanem az valóságban.
-
Declare
őstag
válasz
Findzs
#46804
üzenetére
hat meg el tudjatok azt kepzelni, hogy a vw dizelmotorjai 40x több karosanyagot pufognak ki, mint a többi dizel? Szvsz elkepzelhetetlen....ki hogy trükközik meg csal az egy dolog, de lehet, hogy ez a botrany sokmindent meg fog valtoztatni..... vagy egyszerüen mindenki atirja a szamait 20-30x többre aztan pont letojja mindenki

-
Findzs
addikt
válasz
haddent
#46787
üzenetére
nincs kedvem keresni őket
de egy idevágó GM -eset azért linkelek:
[link](#46792) Declare:
na ja igazuk van (mármint az usának hogy keménykedik)
kicsit más nem autók, de nálunk mi volt a vörös iszap úgy kapcsán? egymásra mutogatás meg eltusolás pedig ott is meghalt 10 ember
meg tönkrement jó pár család élete és vagyona -
haddent
addikt
válasz
F_Gergely
#46800
üzenetére
Engem ma reggel majdnem ledarált egy rohadt román
geci(már elnézést) kamionos. Valakinek biztos mond valamit ha így írom le: Gyömrői út (Kőbánya, Sárkány center stb..) az egyik helyen el van húzva a 2 sáv jobbra, mivel a bal oldali meg van csinálva ilyen becsatlakozó sávnak a busznak, fel a gyorsforgalmira (Ferihegyi Reptérre vezető út vagy mi a teljes neve).
Mellettem haladt a kamion, na kit mit tippel, születéskor lebarnult mocskos tetves román kisbarátom vajon követte a sárga záróvonalat vagy leszarta és átment rajta? Ha nem fékezek akkor ledarál mint a szart.
Én is általában nyugodt típus vagyok, nem "orosz tempóban" tolom a félreértéseket
, de gondoltam hogy lefotózom levideózom beállok elé és hívom a rendőrséget, kicsit nézzék át mit szállít, hátha van 1-2 szír is, hátha egy kis illegális cucc ez az amaz
De nem mertem, ezeknél a szarháziaknál sose tudni mi van...
Új hozzászólás Aktív témák
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB DDR5 RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Thermalright Assassin X 120 V2
- MacBook Air 13" M4 10cCPU/10cGPU / 16GB / 256 GB - www.stylebolt.hu - Apple eszközök és tartozékok
- Samsung Galaxy S25 Ultra / 12/512GB / Kártyafügetlen / MediaMarkt Garancia 2028.12.02.-ig
- Xiaomi 11T Pro / 8/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
ugyan nem vagyok nagy szaki, hogy mit tud egy kicx
de biztos jo
talan jo aron el tudod adni es valami mast beszerezni
....akkor csuszik a hifi projekted




Gyakorlatban benne van az, hogy az x16xel gyárilag sem egy matyóhímzés, benne van a szar minőségű, hamisított olaj, a környezeti hatások, a használat módja. 5w30-ra kár gondolni már ilyen esetben, de ha a 10w40et zabálja, és nincs értelme életben tartani az autót, akkor nyugodtan lehet sűrűbbre váltani, ha meg úgyis motorgenerál lesz, akkor tökmindegy.
Nem vagyok autószerelő de tutira nem volt egy szerencsés választás.
Még átgondolom. Bár se időm se "szerszámom" nincs ehhez.





![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

