-
Fototrend
Opel topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
szabonagyur
félisten
-
diablo1984
veterán
válasz
diegho
#78839
üzenetére
1z kódú 1,9 tdi motorban az aljáról kell a szervószivattyút levenni konzolostól ès az mögött van a termosztát. Kibontani mèg hagyjám, visszarakni a konzolt, az szopás volt, a termosztát csere 3-4 órába került. Inkább bíztam volna másra, de így az is jó már. Ès a trooper turbója is üzemel, fater elègedett újra!
-
Tikakukac
titán
válasz
diegho
#78692
üzenetére
Maga a gyertya megtalálása nem volt para, Access és Excel tábla az egész életem

A márka volt a kérdéses, de igazándiból mindegy, a lényeg, hogy tudjam cserélve lett. Felírom és innentől kezdve már tudni fogom hol állunk. Fater kicsit leszarta ezt a témát aztán nagy a káosz. Remélem a lambda szonda nem lesz cserés, mert akkor valakinek szűkösebb lesz a karácsonyi ajándéka

-
farkas-j
őstag
válasz
diegho
#78643
üzenetére
Osztom realpopek véleményét. 11 évig használtam 1,4-es Meriva A-t, most 1,4-es B-m (is) van. Most a lányom hajtja az A-t. Imádtam a régit, de most viszont a B olyan mintha luxusautóban ülnék az A-hoz képest. A beltér sokkal szebb, kényelmesebb. Bár hosszabb a kocsi de szerintem a beltérban csak kicsit nagyobb a B, a csomagtartó meg kb ugyan az mint az A-nál. Az tetszik a B-nél, hogy a csomagtér kalaptartó jóval magasabbra került, így jobban lehet alatta pakolni. Nagyon jó ötlet, hogy a csomagtérből is előre lehet billenteni a hátsó üléseket. Az bosszant, hogy csak mankókerék fér el a pakoló alatt. Az A-nál befér a teljesértékű pótkerék. Sokkal több az újban az extra is. A régi A 90 lovas az új B 100 lovas. Mégis olyan volt, mintha az új B 20 lóval gyengébb lenne a mint a régi A. A Rigotech motoroptimalizálás megoldotta ezt a gondot. Végre úgy megy a B is ahogy kell.
A lényeg, hogy teljesen beleszerettem a B-be. Ha néha néha visszaülök az A-ba, az szinte fapadosnak tűnik az új mellett. -
realpopek
tag
válasz
diegho
#78646
üzenetére
Sokkal nagyobb, én úgy érzem. Az anyag használat az ami ég és föld, a csomagtartót kb egyformának mondanám. Szerettem az A merivát is, de a mostanit nagyon. Szerintem elől és hátul is több a hely. A hátsó ajtó fordított nyitási iránya miatt a beszállás sokkal könnyebb.
Jani.
-
#51970304
törölt tag
válasz
diegho
#78166
üzenetére
Szia ! Próbáld meg óvatosan felcsiszolni a festéket és kend le Forrokémia kémiai rozsda átalakítóval. Kb 800ft egy flakon. Ez a megoldás nekem bevált. Igaz nekem fekete volt a küszöb és észre sem lehetett venni hogy le van kenve valamivel. Nem kell csodálkozni majd, hogy az anyag fehér. Száradás után fekete lesz.
-
rvn_10
senior tag
-
AMD Power
titán
válasz
diegho
#77652
üzenetére
Mondtam neki ,hogy eladó lesz ha meglesz az új gép. De az már csak 2018 lesz.

Egy ilyen autóba ez a 3 hengeres 1.2 Turbo Ecotec motor (130Le) olyan vicces nem?

-
Petyyyyy
addikt
válasz
diegho
#77270
üzenetére
Kevésbé fair a kérdés. Az vagy nem 7 éves, hanem 14 lesz amit most nézel vagy teljesen más modellt kapsz, ami tényleg 7 éves.
A lelkiismeretes/megbízható szaki kérdése pedig tényleg meredek. Én pl mindem alkalommal végignézem a műhelyben a javítást, belepofázok, vezénylek, stb. De azt is látom hogy nem mindenkinek van erre ideje.
-
-
-
-
válasz
diegho
#76485
üzenetére
REC az egy panel , ha jól rémlik akkor nálunk a csomi tartóban van.
Bár itt már valaki leírta, mit és hogyan.

BarKomfortablakprogram
Tech2-vel programozható, hogy az autó nyitott állapotban a nyitó gombbal lehúzza az ablakokat. Ugyanez érvényes zárásnál is. Figyelem: a távirányítón a gombot folyamatosan nyomva kell tartani,
mivel a REC (hátsó elektronikus központ, a bal hátsó lámpánál) közvetlenül kezeli az ablakhajtó motorokat.
Ha azt szeretnéd, hogy folyamatos nyomva tartás nélkül, a bezárásra automatikusan felhúzódjanak az ablakok, ehhez külön modul szükségeltetik. (kb. 8000 HUF, C***** Uniwin ablakfelhúzó modul)Indexautomata
A Triplázó index ugyebár 3 villog 1 érintésre. Ezt lehet csökkenteni 1, ill 2 villogásra.Hazakísérőfény
Időzíthető 0-255mp között. TECH2vel programozható át. Továbbá a tompított fény „elsötétedése”-dimmelése is kikapcsolható TECH2vel.Bekapcsolt Világítás emlékeztető hang
TECH2vel ki-be kapcsolhatóVészvillogó- indexhang
Tech2vel halkabbra vehető az index hangja. Erősség 1-5 terjed.Üléshasználatérzékelő
TECH2-vel kikapcsolható, így nem sípol, ha az utas nem köti be magát.Rendszámvilágítás
TECH2vel programozható, hogy nyitott csomagtartónál be v. ki legyen kapcsolva.Vészfékvillogás
TECH2-vel aktiválható. 70km/h sebesség felett történő vészfékezésnél vagy nagyobb fékezésnél villognak a féklámpák.Állandó világítás
Ha pl. azt szeretnéd, hogy ne kelljen felkapcsolnod a lámpát mindig, hanem folyamatosan égjen ha jár a motor. TECH2-vel Programozható, 5 variációban. Ha az OSS nem találja a REC-ben van.
Vigyázat! Kanyarodó fénynél nem ajánlott. -
-
-
ArthurShelby
addikt
válasz
diegho
#76125
üzenetére
Na, én ezt irigyelem, ez az álmom. Velem még sosem volt ilyen, pedig igyekezem ilyet találni. Csak ha ismeretlenül megyek oda valahova heylből bizalmatlanok velem (ami érthető, hiszen új vagyok).
Márkaszervizben is úgy érzem ha benn vagyok az autónál, hogy annyira nem látnak szívesen a szerelők. És ha 1 kérdést is felteszek (egyszerűt), akkor arra nem nagyon kapok választ, és úgy érzem fárasztom őket (pedig nem szeretnék fárasztó lenni, és sztem nem is vagyok az).
Esetleg ha ez a szerelő Bp-i privátban el tudod küldeni az elérhetőségét? (bár pont az újabbik autóhoz keresek jó szerelőt, ahol már kis informatika is kell, a régihez találtam jót (csak ó is mindig elfogalalt)) -
WP14
őstag
válasz
diegho
#76127
üzenetére
Írtam, nem kevesen beszélték ki tapasztalataikat, olvass bele bármelyik autótípus bármelyik fórumába, hemzseg az ilyen jellegű szóbeszéd, hogy kit hogyan csaptak be és szándékosan lassan csinálták, mert a rezsi óradíj ketyegett szépen....
(#76128) Luck Dragon Egy szóval sem állítottam, hogy mindegyik szerviz ilyen, de nagyon sokról hallani, ami még véletlenül sem szól a jóval magasabb anyagi ráfordítású márkaszervizek mellett. A legtöbbek, akiket ismerek, ismerős szerelőkhöz, jól bejáratott helyekre viszik baráti ajánlások alapján, pedig van nem kevés autós barátom.
-
WP14
őstag
válasz
diegho
#76122
üzenetére
Akkor a "rémtörténetek", amik a márkaszervizekkel kapcsolatosak, biztosan csak fantasztikus filmek forgatókönyvei alapjául terjesztik és egy szó sem igaz a becsapásaikról, túlszámlázásaikról, el nem végzett munka felszámolásáról, persze-persze....

Szerk.: Volt néhány autóm már 30 év alatt, de semelyik nem járt márkaszervizben a vétel előtti állapotfelmérésen kívül, szerencsére.

(#76124) Gergőke88 - Továbbra sem neked írtam, lapozz-görgess tovább, ne azonosulj annyira a profilképeddel!

-
ArthurShelby
addikt
válasz
diegho
#76122
üzenetére
Sőt be is mehetsz, az autódhoz és ott lehetsz, míg szerelik.
Nálam szerencsére még nem volt láthatatlan/rejtélyes dolog, minden tervezhető volt, így eddig csak árajánlatot kértem, és durván annyit is fizettem (anno fölszámoltak valami kis exra olajat/sprayt, de az kb 1000ft plusz volt).
Bár egyáltalán nem szívemcsücske a márkaszerviz, most keresek egy jó szerelőt. -
-
-
-
-
-
-
-
Declare
őstag
válasz
diegho
#75372
üzenetére
Kis benzinesekben nem nagyon van 350k km, nem fenyegeti ilyen veszely nagyon
Magyarorszagon a benzinessel az atlag szerintem 10k km körül megy evente. Elöbb eszi meg a rozsda a kasztnit, mint elerne 300k km ig 
En is beszelgettem ezekröl a km ekröl megint a szerelömmel, mert nalam nemreg lepte at a 250k-t....aztan mondta, hogy van egy ugyan ilyen 1,7 es dizel, amit szoktak szervizelni, csak az picit regebbi, dpf nelküli, abban 900k km fölött van a futas szoval ne aggodjak tulzottan, mert az enyem igy nezve, meg csak pubertas korban van
Nyilvan azert ott mar ez-az cserelve volt, de nincs igazan semmi baja...allitolag. -
kmarci25
veterán
válasz
diegho
#75372
üzenetére
Én megvenném, aztán elvinném a garázsszervizbe és visszatekertetném 92500-ra, és így lenne egy megkímélt autóm.

Egyébként komolyan hallottam olyanról, akinek a használtan megvett autójával az első útja a haverhoz vezetett, akivel visszacsavartatta az órát, hogy legyen egy kevés km-es autója.

-
-
w333
félisten
válasz
diegho
#75070
üzenetére
A 2010-től bevezetett GM Dexos 2 szabvány az ACEA C3 szabványra épül, így a neki megfelelő olajok hamutartalma korlátozott. Ez elsősorban a dízel részecskeszűrős modellek esetében fontos, a részecskeszűrő várható élettartama szempontjából
F Astrában nincs részecskeszűrő

Azért néha keveritek itt a dolgokat elég rendesen (utána kéne olvasni)

(#75074) AMD Power
Persze hogy jó, német tesztek szerint még a Castrol -t is lenyomta !
-
-
Új hozzászólás Aktív témák
- Tovább tarthat a memóriakrízis, mint gondolnánk
- Napelem
- Az Intel szerint mindenkit érint, illetve érinteni fog a CPU-hiány
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Motorola Moto Watch – még nem teljes a kör
- iPhone topik
- Milyen program, ami...?
- PlayStation 5
- További aktív témák...
- Apple iPhone 14 128GB,Újszerű,Adatkabel,12 hónap garanciával
- Tablet felvásárlás! Samsung Galaxy Tab S10+, Samsung Galaxy Tab S10 Ultra, Samsung Galaxy Tab S10 FE
- 234 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
- AKCIÓ! LENOVO ThinkPad P15 Gen 2 munkaállomás - i7 11800H 32GB DDR4 512GB SSD Quadro T1200 W11
- GEN5!!! 14/12GB/s 2TB Gen5x4 NVMe SSD, 1 év gar
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest





![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Nem biztos, hogy csak annyi a különbség a gyertyák között, h egy- vagy kétpólusú. Pl F astránál azért nem szabad belerakni a kétpólusút, mert teljesen más a kialakítása...

Nekem is Merivám van (2004-es), ha pl. a sebességfüggő zárás vagy a kulccsal irányítható ablakfelhúzás működne, annak nagyon tudnék örülni.
Nyilvan azert ott mar ez-az cserelve volt, de nincs igazan semmi baja...allitolag.
