-
Fototrend
- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Woodslave
félisten
válasz
Assdak
#57669
üzenetére
hogyan kéne nem ész nélkül?
Sima military kiesik, mert "hamis" fogással szébaxta a csuklóm. Smith gépen tudom jól fogni, de tegnap már az első vállam fájdogált tőle.
Gondoltam egy kontrollált nyak mögöttire, de félek tőle. Egykezest csinálok, ha az se jön be akkor nem marad más mint valami gépes...
-
válasz
Assdak
#57538
üzenetére
Akkor 50... helyesírásom oké? Kössé má bele...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
(#57534) Assdak
Na de az teljesítmény javító kogx... tök másról van itt szó.
Hol jön ehhez a TZS leadáshoz megintcsak?Kogxol a dagi diszkoszvető meg az etióp maratonfutó is... ejj.
(#57541) Assdak
Baromira nem érdekel mert szükségtelen.

-
_NCT
addikt
válasz
Assdak
#56853
üzenetére
Mondjuk ha éhgyomorra tolja és utána fosik, akkor egyértelmű, hogy egyen valamit, várjon 1 órát vagy 2-őt és utána tolja be. Nekem is ment a hasam a sima kreatintól éhgyomorra, de ha ettem előtte valamit, semmi bajom nem volt.
Nem írtam hogy baj, de van akinek nem szereti a gyomra.
-
kolosanyi
veterán
válasz
Assdak
#56688
üzenetére
Köszi.
Igazándiból katasztrófavédelmi szakirány, de bárhova helyezhetnek. Tűzmegelőzéshez irodára, iparbiztonsághoz, akár vonulni is. Mondjuk ennek örülnék a legjobban, nem szimpatikus az irodai meló. Nekem sincs gondom - na nem mintha olyan nagy lennék -, ez a 115-120 kiló még az a tömeg, amivel aránylag jól tudok mozogni és állóképességem is van. Viszont nagyon nőni nem akarok, inkább a relatív erő növelése, és az állóképesség fejlesztése érdekel. -
kolosanyi
veterán
válasz
Assdak
#56675
üzenetére
Normálisan össze van rakva az a terv, hidd el. A gyakorlatok és a gyakorlat sorrendje egy tök egyszerű push/pull edzés. A variációk, hogy melyiket mivel csinálom, az a nem megszokott. De így van, a mozgás jó.

(#56680) BÁ Nutrition
Igazából egy tűzoltónak állóképesség kell és egy olyan erőszint, amivel magát, a felszerelését és az esetleges sérültet tudja mozgatni. Ahogy írod, ebben a túlzott izomtömeg csak akadályozza.
Mindenesetre magamon tapasztaltam, hogy ezek az alternatív kivitelezési módok alkalmasak izomtömeg növelésére. Bele lehet menni olyanokba, hogy a felfüggesztéses eszközöknél változik az ellenállás, és az összes húzó gyakorlatnál akkor csökken a terhelés, amikor csúcsösszehúzódásnak kellene lennie, míg a gép egyenletes terhelést ad, nem vitatom, meg azt se, hogy nehéz 1RM-eket, meg százalékos terhelést nézni (jó, nem finomítom, lehetetlen), de átlag, hobbi szinten ez elhanyagolható. -
Woodslave
félisten
válasz
Assdak
#56669
üzenetére
pontosan. Itt a lényeg. Ha valaki kizárólag esztétikai cél miatt edz, akkor a súlyzós konditermi edzésnél nincs hatásosabb. Azért meg nem tudom minek edzene valaki, hogy 20 húzódzkodást tudjon csinálni 60 kilósan
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
mondjuk én a hobbista erőemelést se értem meg, de legalább nem off itt

-
kolosanyi
veterán
válasz
Assdak
#56669
üzenetére
Wow, le a kalappal, minden tisztelet az övé!

Vannak olyan helyzetek, amikor hasznosak lehetnek ezek a megoldások. Én az elmúlt egy évet így edzettem végig, jól fejlődtem és egyáltalán nem bántam meg, rengeteg újdonságot tanultam ezalatt. Legfőképp azt, hogy ne torpanj meg, ne add fel, mindenre van megoldás. Ha terembe tudok menni, akkor edzek ott, de ha nem érhető el épp, vagy csak kint a jó levegőn, szép időben akarok edzeni, akkor se dől össze a világ, simán meg tudom csinálni az edzésem bőséges felszerelés nélkül is.(#56671) Ijk
Nem csak elhiszem, hanem tapasztaltam is. Mondom, egy évet végigedzettem úgy, hogy nem tettem be a lábam a konditerembe, ilyen gyakorlatokkal oldottam meg az edzéseim. Hülyén néznek ki, nem megszokottak? Minden bizonnyal. Ennek ellenére működnek és ez a lényeg. -
kolosanyi
veterán
válasz
Assdak
#56662
üzenetére
A birkózóhídtól? Láttál már birkózót ugye? Teljesen mindegy, hogy mi adja az ellenállást az izmoknak, amíg képes vagy túlterhelni azt, folyamatosan fokozni az intenzitást, addig reagál rá az izomzat. Ha nem tetszik a labda, csinálhatod talajon is, de labdán kényelmesebb. Persze egy géppel meg egy erre való hámmal egyszerűbb progresszívnek maradni, precízebben be lehet állítani a terhelést stb. Azonban megoldható így is, ez a lényeg. Ahogy nyilván állóképességi edzést se csak kettlebellel lehet csinálni, kézisúlyzóval, rúddal, géppel is simán csinálhatsz köredzéseket.
-
kolosanyi
veterán
-
Woodslave
félisten
válasz
Assdak
#53326
üzenetére
mert arctalan tömegsport jellegű lett. Nincsenek mögötted nagy arcok, akik nyakonbaxnak a teremben, ha a guggoló állványnál bicepszezel.
Meg persze amit írtál, könnyű az infószerzés, és qrva sok hülyeség van. 
Ijk csinálja jól, izmos is lett.
Ijk: amennyit eszel, izmos lettél

-
Woodslave
félisten
válasz
Assdak
#53319
üzenetére
egyébként abban igazad van, hogy a legnagyobb probléma az információ túlkínálat. Régen nem lehetett ennyit agyalni ezen, volt egy Ironman újság leírva minden hónapban egy profi edzésterv, de nem volt lényegi eltérés edzésfilozófiában köztük. A kaja meg ahogy mondod, zabálja ahogy tudsz, de abból se nagy választék volt (szóval mekivel nem nagyon baxtad el a diétád)
most meg látod az akár fake akár igazi előtte utána képeket, ahol böjttel, kieggel, csodaedzéssel stb "elérik" amit szeretnél és csak kiváncsi az ember és kipróbálja
sztem

-
#48584626
törölt tag
válasz
Assdak
#53309
üzenetére
" fölösleges keményen edzeni, tisztán elegendőt kajálni."
Hogy folosleges lenne kemenyen edzeni azt szerintem senki sem allitotta, az viszont teny, hogy a fiatal szovjet mernokok sok erdekes dolgot felfedeztek mar taplalkozas temaban azota miota Kiss Jeno elkezdte a
koxolkemeny edzeseket.
Leginkabb abban van errefele konszenzus (legalabbis nekem ugy tunik mert en ugy gondolom
) hogy az ajanlott feherjebevitel dogmaja dolt meg a legnagyobb csorompolessel. -
válasz
Assdak
#52786
üzenetére
Ha már patikus... azért kiváncsi lennék a plusszba bevitt kreatin mennyire teszi tönkre a szervezet saját kreatin termelését.
Mert ugye a tesztóval meg minden ilyen hormon cuccal is az a baj egyik része (pl pajzsmirigy is), hogy ha plusszba viszel be, akkor a test nem termel annyit és le is állhat a saját termelése.
Szóval nem tudom pl hosszútávon ilyen szempontból megéri e ez is... még ha nincs is jelenleg bizonyíték arra hogy bármi kárt is okoz hosszútávon. Ha egyszer csak tényleg abba kell hagyni sok sok év után akkor a "bumeráng" mennyire vág tarkón.
De hogy rizikó mindenképp, még ha kicsi is vagy nem ebben hanem más eü szempontból az tagadhatatlan...
Persze hogy van (szteriodoknak is)... sőt orvos is felírhatja nemde?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Főleg ha valami más bajra gyógyír... pl rákos az ember, aztán közben gyógyulása során kigyúrja magát egészségesre egy kis tuninggal. Erre mondja valaki hogy "káros"?
-
válasz
Assdak
#52769
üzenetére
Nem mondtam ilyet hogy lement vagy bármi, köszöni szépen jól van... de ugyanott vagyok kb mintha nem szedtem volna... jó lehet nyertem 1 évet... ésakkor?
Ha most tegyük fel naturál vagy és elérted növekedési fejlődésed javát... évek óta stagnálsz akkor minek is szednéd... főleg hogy ez egy hobbi és tudjuk hogy nem fogsz a végtelenségig nőni, meg lehet nem is akarsz.
Aztán abba hagyod ugyis a kreatint... viszont nyilván az edzést nem fogod, hisz meg akarod tartani amid van.Na ha így nézem hosszútávon, mondjuk 10 év... van értelme? De úgy igazán?
Szeritnem nincs, kb annyi hogy több vagy a megkötött vízzel.
Mondjuk eleve hosszútávon valószínű a hatása és haszna is minimális.De mondom mindenki azt szed és arra költ amire akar... ez csak az én véleményem.
Simán meglehet nélküle is lenni és kb ugyanoda jutsz... eléri mindenki az "ideális/közel maximális" súlyát és szépen beáll stagnálni... most hogy 1-2 évvel előbb vagy útóbb... kb annyira fontos szerintem, mint hogy jobb vagy bal lábbal keltél fel aznap.
Hacsak nem versenyzel ezzel valakivel... -
Woodslave
félisten
válasz
Assdak
#52763
üzenetére
így van ez a jó kérdés, hogy a kreatin által lehetővé tett több keményebb stb edzéssel esetlegesen felépített izom megmarad-e ha már visszaveszel. (nem a kreatinból, hanem az edzésből) De ugyanezt a kérdést akkor is felteheti magában az ember, ha csak simán keményebben-sűrűbben kezd edzeni.

-
-
-
válasz
Assdak
#52750
üzenetére
A lényege az hogy plusszt ad amíg szeded (energiát + vizet köt meg). Erősebbnek és nagyobbnak érzed magad, ha abba hagyod ez a kettő elveszik. Ergó visszakerülsz ugyanoda mint amit írtál:
"ha
mellette megvan a kemény edzés, és a jó kaja, akkor a segítségével lehet maradandó izom tömeget, és erőt építeni.Szerintem felesleges... de ez az én véleményem. Énis szedtem amugy, mert a tömegnövelő része volt egy ideig. De valójában csak egy jojo effektus csak pozitív irányba semmi más.

Ami az egyenlet végén megmarad az az amit a kémény edzés... stb résszel elérsz. Ugyanott vagy csak elszórtál egy csomó pénzt.
-
kolosanyi
veterán
válasz
Assdak
#50271
üzenetére
Én azt hosszú távon nem bírom. Előbb fáradékony leszek, aztán jönnek az ízületi panaszok, majd a túlterheléses sérülések. De ki lehet küszöbölni ezt tervezett pihentetésekkel, na ez az, amit a magyar sportéletben nem ismernek, pedig többet ér mindennél. Legalábbis én ezt tapasztalom.
(#50296) Shadowbull
Én meg 115 (körül, pontosan nem tudom most, a kreatin kicsit dobott rajta).
-
Woodslave
félisten
válasz
Assdak
#50268
üzenetére
bejött a téma, hogy glutamin, erre bevágtam 3 mondatot ami szerint nem használ az átlaggyúrós által elvárt módon. Erre te jöttél azzal, hogy a C vitamint se azért szedjük mert izmosak leszünk ezért hülyeség ami idéztem. Erre bb-huval válaszoltam, arra akartam célozni, hogy a glutamint úgy hirdetik, de a C vitamint nem úgy hirdetik, ezért nem hülyeség kimondani, hogy qrvára nem leszel izmos tőle.
Te részedről fontosnak tartod. Rendben elfogadom. Saját tapasztalattal felesleges vitázni, van akinek a tribulustól nő a tesztó szintje (legalábbis úgy érzi) de ugyanezen oldal szerint 0 a hatása rá. (lehet azok is hülyék persze)
én nem vagyok abban a helyzetben, hogy szükségem legyen rá azon okokból amiket te írtál

Megszokhattuk, hogy ebben a sportban nem lehet semmit mérni és bizonyítani

-
kolosanyi
veterán
válasz
Assdak
#50266
üzenetére
Orvosi ajánlás. Van aki megfogadja, van aki nem, nyilvánvalón egy (hobbi) sportolóknak ennél magasabb beviteli étkére van szüksége, de nem egy nagy művészet 2-300 mg-ot bevinni kajából. Aztán, hogy ez elég-e... Eddig nem vettem észre semmi negatívumot.
Az edzéssel kapcsolatban én annyit tanultam még versenyzőként - tudom, hogy nem testépítés meg gyúrás, de ez mindenhol érvényes -, hogy nem lehet mindig maxon pörögni. Mindig akkor sérültem le, amikor jelentkeztek a tipikus túledzéses tünetek, jelentősen visszavetett minden egyes alkalom. Ez ellen szerintem nem használ semmi, csak a doppingszerek, az meg teljesen felesleges ezen a szinten, legalábbis nekem. Érzi az ember azt, hogy mikor mennyire tud teljesíteni, én amint azt érzem, hogy romlik a teljesítmény, visszaveszek az edzésben egy kicsit. Utána szoktam mindenből csúcsot dönteni.
-
Woodslave
félisten
válasz
Assdak
#50264
üzenetére
a shop builderes bevágás a C vitaminos példádra volt válasz.
Azaz hogyan adják elő a glutamint és hogy erre a célra nem alkalmas. (legalábbis a tudományos kutatások alapján)Ebből a szempontból teljesen helytálló a 3 mondat. Olvasd el a kommenteket a glutamint alatt... Izomépítésre, izommegtartásra és diéta segítésére "hirdetik", a növekedési hormon dologgal most ne foglalkozzunk.
Természetesen ha ebből indulunk ki, akkor a levegő a legfontosabb izomépítő, mert ha kihagyod meghalsz.

Én elfogadom amit mondasz, biztos hogy csúcsra járatott teljesítménynél minden apróság számít, de aki körünkből megveszi a glutamint azért veszi, hogy izmos legyen azonnal
ezen hatása meg nem alátámasztott 
Ja és eredményem max az hogy nem hagytam abba az edzést annak ellenére hogy hatástalan (lehet több glutamin kéne
)de úgy vagyok vele, ha lehet olcsóbban is xarul kinézni, akkor minek költsek

-
kolosanyi
veterán
válasz
Assdak
#50247
üzenetére
Nem is költök.
Viccen kívül, igyekszem sok gyümölcsöt enni, van abban elég c. Nem tudom elképzelni, hogy mire jó a napi sok gramm c vitamin bevitel, mikor a hivatalos ajánlás a közelében sincs.
Egyébként szerintem a regenerálódáshoz személyre szabott edzésterv és rendes pihenés szükséges. Annak semmi értelme, hogy vadállat módra szétedzi magát az ember, azt napokig nem tud lábra állni utána. Inkább vissza kell venni az intenzitásból, és lassabb fejlődés mellett maradni. Szerintem. -
-
Woodslave
félisten
válasz
Assdak
#50247
üzenetére
"A folyamatos glutamin kiegészítés megakadályozhatja az izomkárosodást, azaz hatékony izomleépülést csökkentő hatást idéz elő. További előny, hogy a glutamin egyike azon kevés aminosavaknak, amelyek jelentősen emelik a test természetes növekedési hormon (GH) szintjét. Már két gramm glutamin is akár négyszeresére növelheti a természetesen termelődő növekedési hormon szintet." szóval ezért (scitec glutamin bodybuilder shop)
-
kolosanyi
veterán
válasz
Assdak
#50238
üzenetére
Báni megmondta.

(#50239) Woodslave
Marketing. Ezt csinálja az epül, camcung, meg gyakorlatilag az összes nagy cég is. Ezt lehet kivédeni azzal ha az ember nem hisz el mindent gondolkodás nélkül.(#50243) csiben1
Bb.hu cikke. -
Woodslave
félisten
válasz
Assdak
#50238
üzenetére
The addition of glutamine supplementation to an exercise regiment has failed to outperform placebo in reducing fat mass.
Supplemental glutamine does not appear capable of increasing lean mass when paired with a weightlifting routine.
No significant influence on power output and strength associated with glutamine supplementation over placebo
nekem ennyi elég is hogy ne költsek glutaminra

-
kolosanyi
veterán
válasz
Assdak
#50236
üzenetére
Én meg nem mondom, hogy haszontalan, mert valóban segít a tápanyagok egyszerű, gyors bejuttatásában, de ennyi. Nem kívánok pálcát törni a cégek felett, ők a profitra hajtanak, csak érdemes a helyén kezelni a dolgokat. A glutamint ugyan nem próbáltam, de a másik kettővel egyetértek, azokat én is értelmes dolognak tartom.
-
xcds
őstag
válasz
Assdak
#49912
üzenetére
Nekem is van olyan ismerősöm, mint user(mesél magáról
). Ránézésre semmi fölösleg nincs rajta. Nehezen jött neki a tömeg, de ami feljött az csak izom. És kurva erős volt a méreteihez képest. Az ilyeneknek nem kell diétázni. De ugye itt nem lehet azt mondani, hogy genetika...(#49918) megamurashy : Én 5w-40-es Castrolt szoktam.
-
Tamoo
nagyúr
válasz
Assdak
#48184
üzenetére
Még jó. Nekem simán kell egy hét izomcsoportonként regenerálódásra. Így is könnyen sérülök már, ha ez nincs meg akkor még könnyebben. Ki vagyok kopva.
Ha nincs motiváció, belefásulsz, nincs kedv, nincs fejlődés ... lényegében már akár azt is lehetne túledzésnek nevezni. Nem összekeverve a lustasággal.
-
rwin5
őstag
válasz
Assdak
#48184
üzenetére
Nekem volt.. én most nem tudok annyit járni amennyit szeretnék, meg derékfájás is volt. Nekem 3-4 heti edzésnél is van, hogy kijött.. evvan pihentetni kell, hogy keményet edzhess, vagy lehet nyomni heti 7-et mint a focisták szokták de azt bohóckodásnak lehet csak nevezni.
-
stickrs
senior tag
válasz
Assdak
#48184
üzenetére
én ha egy testrészre heti 2x edzek úgy is simán túl birom magam edzeni. Edzel te rendesen?

thesafran amikor tartósan 200g körül,vagy afölött volt a fehérjebevitelem rajtam is több volt a pattanás, de az olajos magvak is okozhatnak ilyet. Ha a zsirbeviteled nem változott,csak a fehérje,akkor valószínű a fehérjétől van.
-
rwin5
őstag
válasz
Assdak
#46884
üzenetére
Olyat is nyomtam még edzőtársammal, akkor úgy volt, hogy csak egy izomcsoportot nyomtunk mindig de azt amíg bírtuk, nagy súllyal. Nekem már nem fér bele az időmbe sajna ez a heti 5 edzés, hétvégével fér bele ígyis általában a 4 edzés.. Ha nem fájna rohadtul a derekam most teljesen jól érezném a bőrömben magamat. Szerintem úgy edzen mindenki ahogy jól esik, nem kell mindenkinek vadállatnak lenni, a mozgást is szeretni kell ha örömöt okoz neki, hogy 2 óráig nyomja akkor csinálja

-
Ijk
nagyúr
válasz
Assdak
#46648
üzenetére
Múltkor meg pont arról volt egy cikk hogy szart sem ér a C-vitamin kúraszerű szedése.
Nálam a nátha úgy néz ki hogy 1-2 nap torokgyulladás, 2-3 nap intenzív orrfolyás, torokgyulladás lehúzódása, teljes felsőlégúti gyulladás. Majd 4-5 nap taknyosság, és 2-3 hét hurutos köhögés.
Ha C vitamin kúrát csinálok, gyógyszereket szedek, ill. ha szart sem szedek csak a szokásos napi 1g C-vitamint meg az egy szem multivitamint, akkor is ugyanannyi ideig tart, ugyanolyan tünetekkel. -
Chelseafan
csendes tag
válasz
Assdak
#46594
üzenetére
Jó, persze, én se hiszek minden neten leírt dolognak, de azért amikor hivatkozás van valamilyen "vizsgálatról", akkor azért már jobban elhiszem

De inkább személyes tapasztalat is, glutamint nem nagyon vettem észre, talán a regenerálódásban. BCAA-tól meg úgy éreztem, hogy tényleg kevésbé fáradtam edzés közben kortyolgatva, meg érdekes hatása rajtam, amit sehol se láttam még írva, hogy keményen bedurrantam tőle...

-
Chelseafan
csendes tag
válasz
Assdak
#46592
üzenetére
Én meg pont a glutamint gondolom parasztvakításnak, a BCAA-k esszenciális elágazó láncú aminosavak, a szervezet nem tudja előállítani, míg a glutamint igen. Másik elég fontos tulajdonságuk, hogy át tudnak alakulni olyan aminosavakká, amire épp a szervezetnek szüksége van, akár glutaminná is. Plusz úgy vettem észre, a fehérjékben glutamin nagyobb mennyiségben megtalálható, mint a BCAA-k.
A kreatinbevitele meg nekem is soknak tűnt kicsit, kivéve ha kapszulás formában van, mert akkor ugye kisebb a mennyiség és el lehet osztani

-
gergo5991
őstag
válasz
Assdak
#46441
üzenetére
most igen meglett erőltetve reggel, még a hajolás is fágy, de előtte való nap, "gyergya" pózban tarkóra tett kezekkel hasgyakorlatot végeztem, és semmi gond nem volt, szóval meglátjuk mi sül ki ebből, 1 hónap mulva megyek térdel kontrolra, akkor megemlítem az orvosnak ezt a dolgot, télleg köszönök mindent, életkedvet kaptam

-
gergo5991
őstag
válasz
Assdak
#46439
üzenetére
eddig ez nem fordult előt, kb 2 hónapja történt meg ez legutóbb, akkor is pont az egykezes sulyzózástol. 1 hónapja kondi terembe "szétgyurtam" magam, ott nem jött elő ez a fájdalom.
Azt is észrevettem, ha görnyedten reggelente fél órát tuz forró vizben ulok, aztán visszafekszem az ágyba, fáj a derekm, gondolom mert előre hajolva a forró víz megpuhított ott dolgokat, de ezentul nem lessz forró vízben való "órák" hosszat tartó lazulás.
Köszönöm a kommented, elég hipochonder vagyok.
Új hozzászólás Aktív témák
A topicban érdekeltségi körbe tartozó (tulajdonos, munkavállaló, stb.) boltot reklámozni, bármilyen módon üzletelni tilos!
- Tag Heuer Carrera Chronograph Extreme Sport férfi karóra CBU2081.FT6274 (CBU2081-FT6274)
- Electromos Guitar ( Cort Kx300 oprb+premium ortega tok+ Black Star Debut 10E erősitő!
- DJI FPV Fly More Combo drón szett - CARBON
- Playboy 2000-2005 teljes évfolyam
- DJI Mini 4 pro - Fly More Combo - RC2 drón szett - 500m magasság, szűrőszett
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3750, 100% Akkumulátor
- Huawei Watch 5 Titanium 46mm
- LG 55B4 - 55" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- Csere-Beszámítás! Akció! Playstation VR 2! Újszerű állapot.
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3670 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


Igazándiból katasztrófavédelmi szakirány, de bárhova helyezhetnek. Tűzmegelőzéshez irodára, iparbiztonsághoz, akár vonulni is. Mondjuk ennek örülnék a legjobban, nem szimpatikus az irodai meló. Nekem sincs gondom - na nem mintha olyan nagy lennék -, ez a 115-120 kiló még az a tömeg, amivel aránylag jól tudok mozogni és állóképességem is van. Viszont nagyon nőni nem akarok, inkább a relatív erő növelése, és az állóképesség fejlesztése érdekel.










