-
Fototrend
Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!
Országos motoros rendezvények
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pocee
senior tag
Üdv!
Szerszám tanulmány érdekelne.
A körmöskulcs méretezést hogy kell számolni?szedem szét a motorom csuklópontjait és vennék célszerszámot hogy például a kormánycsapágyat ne hidegvágoval szereljem.can egy 37 és egy 84 mm átmérőjű anya,a körmös kulcs számozása az átmérőre van megadva vagy a sugárra?
Illetve a gépkönyvem a kormánycsapágy kenésénél mintha 2t olajat emlegetne,bár szakszerűen még nem fordítottam le,létezhet hogy oda nem zsír kell? -
Novics
senior tag
válasz
-Mosquito-
#124677
üzenetére
Persze.
1,5 millió környéke, ha marad annyi őszre a házfelújítás után.
johanson
Pontosan. De amúgy most, hogy kerestem a forrást, hogy hol is olvastam, az infobike-on lévő tesztnél ezt írják:
három folyadékkristályos kijelzőt is találunk. Az alsó LCD a pontos időt mutatja, a jobb oldalin az üzemanyag aktuális szintjét követhetjük nyomon, míg a harmadik a szokásos kilométer- és napi számlálón túl pillanatnyi átlagfogyasztás adatokat is közöl.
A motorrevün meg ezt:
Az új műszerfalon megjelent a „megtehető táv†információ is, üzemanyagszint-mérőt továbbra sem találni.
Na megtaláltam, a Totalbike-on olvastam!
Nade most, akkor van, vagy nincs?!
Mosquito34 tégy igazságot!
-
Topiccsendőr
addikt
válasz
hugi0
#124693
üzenetére
Pl a felszint olajoknal (amik alacsonyabb api besorolasuak, mint a 7100), akar az 5100 assal nehany motor tipusnal extra melegben, vagy nagy tempo utani magas olajhomersekletnel akadozo valtora panaszkodnak, vagy nehez ures kapcsolasra. Ez 7100 asnal nincs jelen, igy mondhatjuk, hogy tobbeknek jo tapasztalata van vele.
Ez nem kenesi kepesseg, hanem valoszinuleg viszkozitasstabilitasi kulonbseg. Tehat ettol sem fog tonkremenni semmi, nem mutatja az olaj kenokepesseget.
Forras van, de tul regi, azota az etanolos tuzeloanyagok miatt tobbszor valtoztattak azokat az olajokat, amikkel a teszt keszult.Mivel jelenleg a motul gyartja a piacon elerheto "legjobb"* olajat, a 300v-t, ami tulteljesiti az api szabvanyt, ezert tobbek osszekotik a marka osszes termekevel, igy nepszeru olaj.
Amugy api besorolasa nem rossz, igy egy eleg jo olaj. Csak az api besorolas all rendelkezesunkre, hogy kulonbsegeket tegyunk ket olaj kozott. Erzekszervek erre alkalmatlanok.*
Epp mi a cel, mi a jo. A legjobb ha a legtobb loerore es legnagyobb alkatreszvedelmre van szukseg. Ehhez az adalekokkal a surlodascsokkentes iranyaba mentek el. mivel eszter bazisu, savakbol es alkoholokbol allitjak elo, ami reverzibilis folyamat, tehat ezekre bomlik le, pl ha tul sok viz kerul bele. Pl hidegben kis tavok, vagy teli inditgatas soran. Igy nem elonyos hosszu tavon motorban tartani, es emelle meg draga is. -
Nem tudja valaki KLE500-nál hogy van megoldva a folytás, hogy beleférjen A2-be? 2002-es kiadás.
Na meg valami a gyárinál magasabb plexit, mit lehetne erre rakni?
Transalp magasságot gondolom nem lehet megütni, de a mellkasi nyomást jó lenne enyhíteni. -
bacus
őstag
válasz
Steven
#124690
üzenetére
Ezen nem volt gyári kieg lámpa.

Bocsi ha félre érthető voltam, de ha egy kanyarba döntés közben az irányjelző búra leér, miközben a lábtartó még nem, ott valamit nagyon elcsesztek

Kifejezetten a K sorozatú DL-ek jellemzője volt, hogy a motor elborult, azonnal "látszott" az irányjelzőn..
A gyári bukócsővel még az oldalidom is sérült. -
-
bacus
őstag
válasz
Steven
#124686
üzenetére
Legyen neked igazad, illetve sose derüljön ki !
A képek alapján én még mindig úgy látom, hogy egy sima eldőlésnél is kap a lámpa..., ezt esetleg érdemes lehet kipróbálni, hogy mi ér le, szép óvatosan egy pokrócra elfektetve...
Persze az, hogy óvatosan elfektetve semmi nem ér le, nem jelenti azt, hogy akár egy eldőlésnél nem sérül a doboz, vagy a kormány végsúly, vagy a visszapillantó is, de itt elfektettem, sőt még át is billentettem, hogy a két kerék a levegőbe kerüljön.
-
bajaki
őstag
válasz
Topiccsendőr
#124676
üzenetére
Hű, komolyan összefoglaltad, így márt érthető(bb) számomra.
Ennek tudatában döntök, köszönöm szépen!

-
bacus
őstag
válasz
Steven
#124682
üzenetére
karter lesz az
.
A kartel az a Ganxsta Zolee zenekara..A DL650-re ide tettem a lámpát én is kb (elsőre), persze az egy K4 volt, gyári bukócsővel, ami se nem volt szép, se nem védett semmit. A lámpa hamarabb leért mint a bukócső, az index is hamarabb leért, a kormányvég is, így tulajdonképpen a bukócső mindvégig szép sértetlen marad
. Valamit elterveztek akkoriban, nem tudták, hogy nem azt kell védeni, hanem annak kéne védenie.Ez a bukócső ránézésre sokkal jobb, már régen figyelnek arra, hogy ne az irányjelző búra legyen az első ami eltörik.., de ez a kieg lámpa nem védett helyre kerül így. Ha pár forint volna, rendben is volna, de a gyári lámpa egy vagyon.
-
válasz
-Mosquito-
#124683
üzenetére
Nem tudom a Suzuki kivel gyártatja... mint írtam fentebb full gyári SUZUKI gyári köd lámpa suzuki logóval és miegymással.
Így nem kellett kokányolni mivel volt gyári kivezetése a táp csatinak csak rá kellett csattintani és működött is. Volt gyárilag a kábelnek csatorna is amire manual nélkül rá nem jöttem volna , hogy hol van no meg persze merre kellett volna elvezetni. -
válasz
bacus
#124680
üzenetére
A gyári helye jah , de amúgy , hogy mennyire hülyék a suzukinál , vagy nem azok és direkt:
Az XT verzióhoz ez a bukó keret jár és 210 ezer Ft az oldal lemezzel. , erre ide lehet fel szerelni. Ha akarsz alulra pl kartel védőt akkor :
Van az elnevezésük szerint a vázvédő keret azaz a B variáns. , ott feljebb van a lámpa helye az ára kb 150. ezer ft + kartel védő 135k .
Tisztára megéri ahogy ez a lámpa is
.Tamás9x: 11w os LED.
-
-
bacus
őstag
Nem túl sérülékeny helyre szerelted? Az ott a gyári helye?
-
Felraktam a gyári ködlámpát . A hozzá járt suzukis manualba azt írja hogy másfél óra beszerelni.
Nekem ezt sikerült 4,5 óra alatt véghez vinni pár kurv@ anyázás közepette .
Azzal szívtam a legtöbbet , hogy ne törjem vagy szakítsam le a borítást , nem értettem miért nem jön le. Kiderült hogy 2-2 db brutál erős tépőzár fogta meg két oldalt
. Kajak nekifeszülve engedte el szép lassan.
Aztán azzal ment el idő , hogy a kábeleket úgy kössem be mint ahogy a gyárba szokták.Holnap majd a készről küldök hátha érdekel valakit, csak ma elfelejtettem képet készíteni a nagy összepakolás közepette .
-
Ha már próbavasak, mennyire gyakori a friss jogsival bérelhető helyek? Lesz akinek most tavasszal lesz meg az A/A2, van akinek tavalyi, akik 2 évnél régebbiek nekik no problem. Sosem béreltünk, mindig volt valakitöl kölcsön kérni, de most az is jönne aki eddig kölcsön adta

-
Topiccsendőr
addikt
válasz
bajaki
#124666
üzenetére
50 est sornegyhez joval 30 fok feletti homerseklethez ajanlja altalaban a szervizkonyv.
A valtot nem a viszkozitas keni, hanem az adalek, ami az olajban van. Szinte fuggetlen a viszkozitastol, mivel kemiai reakcio tortenik a surlodasnal bekovetkezo hovillanasoknal.
Egy 50 es olaj surubb hidegen, ugyanolyan hidegoldali viszkozitas eseten is. Ezt a kuplungon lehet erezni, hogy amikor hideg, nagyobbat csattan.
Kart nem okozol vele, rakhatsz bele 50 est is, de hideginditaskor elonytelenebb. Jobban lefogja a csapagyakat, nagyobb az ellenallasa. A siklocsapagyaknak elonytelenebb. A melegebb alkatreszeknel elonyosebb lehet talan, de egy bizonyos olajhofokon tul (kb 140) ugyanolyan folyos az osszes olaj. Tehat a meleg ellen nem ved a viszkozitas, csak egy bizonyos kis tartomanyban.
Termeszetesen hetkoznapi hasznalatnal csak a valton, vagy az uresbe rakasnal erezhetsz barmilyen kulonbseget, de elettartamban soha nem fogsz. Sosem fog ilyen kis megallni viszkozitas kulonbseg miatt egy motor alattad. -
Novics
senior tag
válasz
csongi
#124640
üzenetére
Néztem az olaszt meg az angolt is, de nem győztek meg, sógort meg nem láttam.
johanson
Nagyjából körvonalazódik, hogy Varadero vagy GS1150 lesz - hacsak nem úszik be farvízen a DL1000 - csak előtte alaposan ki kell próbálni mind a kettőt. GS azért kap hideget-meleget bőven, a Varaderót inkább csak dicsérik - bár azért azon nehezen megyek el, hogy nincs üzemanyag-visszajelzés.
Jó lenne legalább egy napra kibérelni/kölcsönkérni mind a kettőt, mert pár km alatt a kényelem pont nem jön ki. Na, majd ha tényleg kitavaszodik próbálok keríteni valami próbavasat.
-
JDMKid
tag
válasz
bajaki
#124661
üzenetére
[Én 7100-ról] álltam át Pro 4 XP 10w40-re. Azóta nem kérdés már, hogy mit töltök bele olajcserekor.
-
bacus
őstag
válasz
Topiccsendőr
#124665
üzenetére
A két útfelület szemmel láthatóan ugyanaz !

Ennél kisebb különbséget már csak a kerékpárod bütykös gumija és az én 40 éves kemping bicajom gumija között lehetett volna találni.
Srácok! Engedjük el, mindenki ott motorozik ahol akar, bevezethetjük a kemény mint az indiai jégmotoros kifejezést is, aki ott az első linkelt képen azzal a motorral felment, az mindenképpen elismerést érdemel részemről, mert én oda még téli gumi + 4 kerék hajtású autóval se szívesen mennék.

-
-
bajaki
őstag
válasz
Topiccsendőr
#124662
üzenetére
Az 50-est is láttam a diagramon a service manualban.
Amúgy azért gondoltam az 50-esre, mert több helyen olvastam, hogy nagyobb melegben előnyösebb a váltónak, de nem vagyok szakértője a témának, ez tény, így könnyen befolyásolható vagyok a hallottak/olvasottak alapján.
-
Topiccsendőr
addikt
válasz
bacus
#124646
üzenetére
Az jo regen volt.
ilyen korulmenyek kozott is jol boldogulok biciklivel. Az autout ugyanilyen jeges-latyakos volt.
Valoszinusitem, csak arnyekos helyen ilyen az az ut, ahol sut a nap, ott nincs ennyi jeg, sot. Majdnem szaraz.
Ilyesmi idoben motoroztam a Furka-hagon, es nem kopogtatott a hiflo, hogy reklamozzon velem. Kisse tul van gondolva.
-
F1DO
senior tag
válasz
Topiccsendőr
#124662
üzenetére
A több az biztos jobb...
-
bajaki
őstag
Fuchs SILKOLENE PRO 4 10W-50 - XP-vel van valakinek tapasztalata?
Úgy általában a Pro 4-ről jókat olvastam, de arról nem találok infót, hogy az XP mit takar.Suzuki GSX-R 750 K3-ba raknám (Motul 7100 mellett gondolkozok a Fuchs-ban, elég szimpatikusnak tűnik).
-
bajaki
őstag
válasz
-Mosquito-
#124656
üzenetére
Közben összeszámoltam az egyéb alaktrészekkel amit rendelni szeretnék, motoralkatresz.eu-n is ugyanannyira jövök ki az olajjal. Onnan már rendeltem korábban olajat, nem volt gond. Gondolom továbbra is OK.
-
bajaki
őstag
A zsu.hu-ról szokott valaki rendelni olajat? Megbízható hely lehet? (Motul 7100-at szeretnék rendelni, itt a legolcsóbb.) Estleg a Kauffer-en van még ennyiért.
-
Fáraó
őstag
Csütörtöktől megint lesznek jó áron motoros cuccok a Lidl-ben (aksitöltő, ponyva, stb.). Ez a Crivit jet sisak mennyire jó?
-
zgospel
őstag
-
bacus
őstag
válasz
zgospel
#124651
üzenetére
Mit tudom én, egy naptárba képként, mondjuk a hiflo szűrősök... a reklám még lehet csak ezután lesz ráphotoshoppolva.. De lehet egy nagy fali poszter, 30-40 éve kis hazánkban is divat volt 2x3 méteres poszter, nekem is volt egy havas út a szobám falán, igaz motor nem volt rajta.
De menj egy kicsit hóba, még csak nem is kérem, hogy olyan legyen mint a képen, elég ha havas..
-
-Mosquito-
őstag
válasz
bacus
#124646
üzenetére
2015 tavasz, Kranjska Gora indultunk volna Vršič,Mangartra. Szálláson meg kellett várni míg a jég felólvad,hogy el tudjunk indulni. Kb 2Km-t tudtunk haladni Vrsisc felé,mert ilyen hó fogadott minket. Majd inkább az osztákok felé fordultunk a 201-es úton mentünk át,igaz azt is 2.-ik nekifutásra. Azon a környéken pont oda tüsszentettek egy kis havat.
[link] [link] -
KoVee84
senior tag
válasz
zgospel
#124642
üzenetére
Kb 10 éve még a z750-nel egy márciusi napon elmentem egy csajjal vacsizni. Nem volt autóm, nem akartam lúzernek tűnni, így motorral mentem. Majd este 9kor hazafelé hóesésben szintén supercorsákon. Esés nélkül hazaértem, mondjuk csak Bpn belül kellett motoroznom és egyedül
-
bacus
őstag
válasz
zgospel
#124645
üzenetére
Nekem ezt nem adják be, még tizenéves koromban bicajoztam jégen, akkorákat estünk, hogy nem volt emberi, ezt szöges gumi nélkül nem lehet, márpedig a motoron nem az van.
Persze ez csak az én véleményem, de ezek fasza reklám fotók.
Ennél kisebb emelkedőn egy nyári gumival szerelt autó is csak táncol, de nem megy fel, ilyen f-sz erdőben is jártam már többször is, de még csukott szájjal is kellemetlen volt

-
#14787072
törölt tag
válasz
Novics
#124599
üzenetére
Szia Novics!
Ezzel a magassággal és ezzel a pénzügyi kerettel én a Varaderot javasolom racionális alapon. Érzelmi alapon pedig az R1150GS-t.
Kisebb motoron nem fogsz kényelmesen elférni, ahogy azt írtad is a Versys esetében.
Én 201 vagyok, volt 650-es DL-em, AT-em és Varaderom is, sokat mentem kis GS-sel, nagy GS-sel (most is ilyet keresek). A Varadero iszonyú kényelmes hosszú távon is, nagyon jó az üléspozíció magas embereknek is, nem olyan hegyes a térdszög, mint az 1150-es GS-en, valódi típushibája nincsen, nagyon megbízható motor, a világból kimegy. Cserébe nehéz, mint a sár, bár ez csak lassú menetben lehet zavaró, ha megindul, tol, mint a mozdony és nagyon kezes.
Az 1150-es GS is sokáig tetszett, ültem is rajta sokat (simán is, Adv-ön is), ott egyértelműen hátrébb van a lábtartó, mint a Varán, ez hosszú lábúaknak kényelmetlen lehet, bár lehet lejjebb is helyezni a lábtartót 2-3 cm-rel. A boxernál szokni kell a kardánreakciót, nekem bejön. Ha volt gazdája, ennél sem kell félni a magas km-futástól.
A kis GS (F800GS) piszok jó motor, de nem annyira knyelmes, mint a fenti kettő (nem is egy kategória). Én nagyon élveztem, amíg nálam volt, de tény, hogy az ülés egy vasalódeszka kényelmével volt egyenértékű, szélvédelem 100 felett nem volt és a 21-es tömlős kerék sem elsősorban aszfaltra termett.
XL700-al nem mentem, csak ültem rajta, nekem kényelmetlen volt és érzésre kisebbnek hatott, mint a DL650-em.
Én azt mondom, ha valami izgatja a fantáziádat, akkor előbb-utóbb úgyis annál fogsz kikötni, a többi csak pótlék lesz, kompromisszum.
-
Novics
senior tag
válasz
Tamás9x
#124637
üzenetére
Gyütt-ment vagyok a megyében, nem sok ismerősöm van. A kereskedés 26 km-re van, ha rászánom magamat, akkor nem nagyon dolog bemenni, megnézni, kipróbálni őket. (Bár most megint jön a vacak idő...)
csongi
Ebből is látszik talán, hogy nagyon keresem még az utamat. Egyrészt igazából nem vágyok feltétlenül ordas nagy gépre, de magas vagyok. Az enduro motorok tetszenek, hogy olyan filigránok, de hosszabb távra nem gondolom őket túl kényelmesnek, plusz azok nem aszfaltra valók.
A GS az valamiféle szuperlatívusz a fejemben, és meglepett, hogy ilyen "ocsón" hozzá lehet már jutni.
A sportmotorok sosem vonzottak, szeretem a kényelmet, meg ha átlátom a forgalmat, a 650 Kawával is lehetett kényelmesen tartani a 100-110-es utazót, több nekem nem kell. Első motornak jó volt, de nem volt igazából szerelem. Most a szerelmet keresem. (Amin nem fájdul meg a térdem sem.
)Egyébként öregebb motorok is megfordultak a fejemben - lásd vendingo Africája - de egyáltalán nem vagyok műszaki ember, szóval az otthoni bütykölés nem menne nekem. Meg azért csak finomodott a technika az idők folyamán.
-
-
Novics
senior tag
válasz
csongi
#124605
üzenetére
Ejj, nem egyszerű ez!

V-Strom tudom, hogy iszonyat racionális döntés lenne, de valahogy nem...
Fotel motorvásárláshoz ez mennyire megbízható oldal a méreteket csekkolni?
Az F650GS is bekerült a kalapba, az új 800-as blokkal. Még az is beleférhet. A sima F800GS túl új még.Innét nem messze van 650GS 800 cc meg Varadero is kereskedőnél - meg 1150GS magánszemélynél - rá kellene vennem magamat, hogy elmenjek, kipróbáljam őket.

-
duni84
aktív tag
először én is picit izgultam, de nyilván nem az exec meetingen teszteltem, hanem valami mezei team meetingen, meg critsit-ekben. kipróbáltam úgy is, hogy máson volt a sisak és beszéltünk közben, 8-9e fordulat környékén olyan, mintha mondjuk menne a gyümölcscentrifuga 1 csukott ajtóval arrébb. a zajszűrést viszont kikapcsoltam zoom és teams meetingben is, mert hajlamos elveszni adat. az ncom önmagában is egész jól szűr. városi tempónál nyitott plexinél is tök érthető mindkét oldal
ettől még motoros csoportokba a mesh hiánya miatt nem ajánlanám senkinek. -
bacus
őstag
válasz
-Mosquito-
#124633
üzenetére
Nem akarok állítani a GS-en, nagyon kényelmes nekem ! Az előző tulaja talán 5 cm-el volt magasabb, semmit nem akartam állítani, mert a motor rám van szabva.
Azt tudtam, hogy egy nagy robesszal el lehet gurulni egy túrára, azt nem tudom, hogy nekem menne e vele egyáltalán, már ránézésre nem tetszik ugyanis. De hát én nem vagyok mérvadó, mondom, hogy egy mozi filmet se tudok végig ülni..
-
-Mosquito-
őstag
válasz
bacus
#124615
üzenetére
Oké értem én, nincs tapasztalatom, pláne nem, hogy hogy bírnám hosszú távon ezt az ülést."
Így már érthető. Simán el lehet gurulni 2-3eKm-es vagy nagyobb túrára,400-850Cm3 robival. Nem a motorokkal lesz a bibi (bár a Gs térdszőge tényleg sportosabb) Azon egy másik/állítható lábtartó segítene.
-
-
-
tboldi
nagyúr
És a cruiser az mi?

-
duni84
aktív tag
ha már intercom és meetingek: nekem egy félig őskori n-com b5 van egy nolan104 sisakban és olyan 110-es tempóig nyugodtan lehet vele telkózni. ha nem agyatlan sportkipufogója van az embernek (bent van a killer pl), akkor teljesen élhető. nyilván behallatszik némi forgalom, de nem több, mint egy átlag autóból kihangosítóval.
-
bacus
őstag
válasz
-Mosquito-
#124608
üzenetére
Oké értem én, nincs tapasztalatom, pláne nem, hogy hogy bírnám hosszú távon ezt az ülést.
Nekem vagy meg kell állnom 100 km-ként, vagy felállok pár percre a motoron és akkor még tudok menni 50 km-t megint. Illetve eddig így volt a DL-en. Érdekes módon a GS-nél mintha hegyesebb lenne a térdszög, de azon később zsibbadok el.
Nem vagyunk egyformák, soha életemben nem tudtam végig ülni egy mozi filmet se mocorgás nélkül.

-
-
válasz
Madwe
#124612
üzenetére
Ezt (is) szeretem a Hondánál! Bármilyen biszbasz csavar távtartó, tömítés, szűröcske... mind MADE in JAPAN


#124607yodamastah
Robi ez
ne keljen már lelkiismeret furdalásomnak lennie, hogy vettem még egy motort 
Amúgy meg jah. DCT váltós motorból "fabrikált" robi. A lényeg, hogy elférek rajta (nyújtott lábbal nem mert 195 vagyok, meg amúgy sem tudok úgy vezetni) bőven van ereje, város - agglomerációra tökéletes a 4 lit. fogyasztással, 17-es kerekekkel. Szélvédelem bazári. Nekem erre kellett. Jah és qwajól mutat az VFR1200XD mellett
-
yodamastah
őstag
válasz
runner 125
#124589
üzenetére
Idén ki fogom próbálni
-
-
csongi
veterán
válasz
Novics
#124599
üzenetére
Szeeintem a transalppal is lesz ilyen bajod.
A GS be ha ugyan az az ABS kocka kerult mint az RT-be, akkor fjani fog a javitas Nemetbe csinaljak 1000euro+afa.
Ahhoz nincs javito kitt forgalomba. Az azt koveto rendszernel mar ezen valtoztattak. Erdems ijektor fejet cserelni, meg akkor is ha mukodik. Az uj 1200-hez kaphato fejekkel szebben uzemel a motor.
Kardan lehajtas torodest igenyel, csapagyak szimering.
Ezek sajnos kicsit alulmeretezettek lettek. De a lancos motor sem lenne olcsobb. Csak ugye ez kardanos es a nephit, hogy azzal sosincs gond. Hellyel kozzel igaz is.
Fogyasztas nagyon jo ha rendben van a cucc.
Sajnos minden is draga hozzajuk. Erdemes tipus ismero szerelot keresni, sok fejfajastol menthet meg. Pesten van kontaktom.
A murvas utakra nem igazan alkalmas, de boxerben ott vannak az RT-k.
Motor teknikalilag kb ugyan az mint a GS.
Vagy a F800 sorkettes tura gep.XL700 fapadosabb mint a GS. Nem egy ligaba jatszanak azert.
Ettol nagyon kis motor.
Rendesen korbe kell nezni 1.5 m kornyeken mit kapsz.De ott vannak a Vstomok. Itt vannak tapasztalatok a topikban. Az eddigi leirasok alapjan evjarat fuggoen az elso fek nem valami acelos. De ezek is igas lo kategoriaba vannak.
650-1000.A TDM 900 ABS.
Sokat fejlodott az elodjeihez kepest. A regi verzioknal sokaknak lett fotengelyes a motorjuk. Szerintem a helytelen olajszint ellenorzes aldozatai lehettek.
Tobb teszt alapjan a szelvedelem volt biralva. -
Somatom
veterán
válasz
fattyu
#124603
üzenetére
Az más téma. Ha elöl van a lábad, akkor nem tudsz úgy mozogni a motoron és kiállni sem tudsz. Minden ütést a fenék és a gerinc visel, ha felüt a futómű. Túramotorhoz, aszfalton, jó futóműhöz, vagy lengőnyereghez jó, máshoz nem igazán. Az ültetett chopperek sem a hazai utakra valók.
-
Somatom
veterán
Új hozzászólás Aktív témák
Rokon topikok:
• Robogó, kismotor
• Nagyrobogósok baráti topikja
• Elektromos autók - motorok
- Milyen egeret válasszak?
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Futás, futópályák
- Amazfit Bip 6 - jót olcsón
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- OTP Bank topic
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Lexus, Toyota topik
- ASUS ROG Ally
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3654
- REFURBISHED - DELL Thunderbolt Dock WD19TBS (210-AZBV)
- GYÖNYÖRŰ iPhone XR 128GB Black-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3985, 100% Akkumulátor
- Steam, EA, Ubisoft és GoG játékkulcsok, illetve Game Pass kedvező áron, egyenesen a kiadóktól!
- Dell 14 Latitude 5430 FHD IPS i5-1245U vPro 4.4Ghz 10mag 16GB 512GB Intel Iris XE Win11 LTE Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

Megkérik az árát.

.
. Kajak nekifeszülve engedte el szép lassan.







