Új hozzászólás Aktív témák
-
carapace
tag
Ugyan, mit kell az interjúzásra fókuszálni? Oké, ha nagyon akarsz egy állást, akkor persze rákészül az ember, de az ilyen szintentartó interjúkra mi a fenének? Beküldöd a CV-t, aztán dumáltok egy órát teamsen. Aztán ha tetszik meg jó a pénz, akkor rá lehet utána pörögni.
Ha egy ideig rendszeresen eljárkálsz ilyenekre, olyan természetes lesz, mint a meetingelés a kollegákkal.
Emlékszem, amikor kimentem külföldre, az első full angol interjúm előtt totál be voltam gazolva, ugyanez volt akkor, amikor Svájcban először interjúztam németül. Aztán láttam, hogy megy, láttam mit kell fejleszteni, most már a világon semmi problémát nem okoz. A legutóbbi jelentkezésemnél az interjúkat kifejezetten élveztem, mert tök jó szakmai beszélgetések voltak, ahol legalább 50%-ban én kérdeztem. nagyjából ez a normális, ha ide eljut az ember.
-
#79563158
törölt tag
2) nem is szoltal a fonokodnek, h tobb penzt szeretnel, egybol mentel interjuzni.
Értem, hogy mire gondoltál, de szerintem aktuális fizetéstöl függetlenül mindenkinek érdemes folyamatosan interjúkra járnia, hogy ne egy esetleges leépítés után, "élesben" kelljen izgulni meg csiszolgatni az interjú skilleket.
Van több ismerösöm is aki nem hajlandó interjúzni amíg boldog a munkahelyén, aztán amikor váltani kell, akkor meg rendszeresen futnak bele nevetséges ajánlatokba meg visszautasításokba, mert nem tudják eladni magukat.
-
#39560925
törölt tag
Elég sok változós az egyenlet és sok feltételezéssel lehet élni emiatt. Minden feltételezésem nem írtam le, de ahogy te is írod, ezeken sok múlik. Az én hsz-em lényege hogy van olyan szituáció, amikor egy counter offerre játszani nem elítélendő. (Szólt már előtte is, nem alulteljesítő, stb)
-
#39560925
törölt tag
Engem elvitt volna az első betegség amikre ma már oltást kapnak a csecsemők.
Az, hogy jól keresek meg pusztán a véletlen műve. Annyit tudtam magamról, hogy nem akarok villamosmérnök lenni, és a mérnökinfó szimpibb. Nem tehetek róla hogy ilyen sokat fizetnek ezért.
És beismerem hogy nem jótékonykodok, talán majd idős koromban elkezdem.
Viszont bármilyen fórumon vagy platformon azzal kérkedni, hogy valaki mekkora filantróp, az nekem nagyon ellenszenves. Ugyanis akkor azért csinálja, hogy magát marketingelje, nem pedig önzetlen okokból.
-
Xero
nagyúr
Koszi, hogy leirtad helyettem.
A banki rendszerekhez: Tessek elkepzelni, hogy az elmult 20-30 evben mennyi volt csak a torvenyi valtozas. AFR es tarsai. A vilag is uj uzleti termekeket, folyamatokat termelt ki magabol. Olyan nem letezik, hogy nem kell hozzanyulni, ez maximum valamilyen beagyazott rendszernel fordulhat elo, ahol a plc ugyan azt a lepest vezerli mar 30 eve es a termek sem valtozott.
-
Xero
nagyúr
Amugy a DORA ilyen szempontbol kicsit felemas. Van egy olyan iniciativa, hogy az EU kitettseget mersekelni kell US providerekkel szemben. Jelenleg ertelmezheto public cloud alternativa a nagyokon kivul honnan van? Alibaba...

Mondjuk szerintem egy huszarvagassal csinalnak majd EU-s leanyokat es problem solved, de ezert talan meg nem ez a default javaslat.Raadasnak maguk az intezetek is faznak meg. Hajmereszto kerdesekkel es kifogasokkal talalkozom meg a risk es secu embereknel. Nehezen veszi be a gyomruk, hogy az adat kimegy a DC-bol es nem erinthetik meg a vasat.

szerk: Plusz az MNB-nek is egy amenhez nagyon melyen le kell mennie audittal es certekkel. AWS/Azure/GCP-nel is kb meg a villamos szolgaltato szamlajat is be kell nyujtani es atvilagitani. Ezt egy valakinek mar sikerult atvernie az Amazonon es az MNB leamenezte. Szoval elvi korlatok mar nincsenek.
-
kexksz
addikt
Ezt nem mondanam ilyen fekete-fehernek, 0-100-ig megcsinalni mindent lehet nehezebb, mint utana eveken at "terelgetni". Nem veletlen, hogy gyakran nagyobb cegek is az uj termekeket tipikusan MVP fazisig tanacsadokkal csinaltatjak meg, aztan mikor mar "kesz" es annyi a feladat hogy ne haljon le meg esetleg evente 1 uj feature legyen benne akkor odaadjak belsos embereknek negyed annyi penzert. Aztan miutan evek alatt elburjanzik az egesz lehet megint tanacsadokat hivni, hogy par honap alatt refactoraljak at vagy csapjanak hozza valami brownfield fejlesztest.
Az mas kerdes, ha egy "kesz" termeken kell ugyanolyan gyorsan iteralni uj featureokkel mintha egy greenfield termeket epitenel, de en ugy tapasztalom, hogy ez ritkabb eset mint az, hogy az emberek kb semmit nem dolgoznak rajta. Rengeteg embert interjuztattam, aki tobb eves tapasztalattal nagy multis termeken egyetlen egy komplexebb komponenst vagy featuret nem tud elmondani amit o csinalt volna end-to-end... Legtobb ilyen SAFe es tarsai helyen kb egy PI alatt csinalnak meg annyit amit egy leanebb cegben/termeken egy sprint alatt.
-
Most épp 12+ éves kódot pakolok át már a harmadik ERP rendszerre, egyszerűen az akkori fejlesztő + BA tökéletesen lefedte a logisztikai folyamatok egy jópár részét ami a mai napig úgy működik - a döntés az lett hogy minden megy fel a felhőbe minimális, csak a technológia okokból szükséges változtatásokkal.
-
Nem. Ez nem igaz, és te is tudod jól. Bármelyik multinál dolgoztam, olyan nem volt, hogy valami fejes kitalálta azt, hogy a sokmillió ügyfelet kezelő számlázó rendszert akkor most tákoljuk át 1 hét alatt. Magyarországon a közszférában ez van, lásd a példámat az MVM számlázó rendszerével, ami még mindig nem működik rendesen, de garantálom, hogy orrba-szájba túlóráznak, és szenvednek vele a fejlesztők. De más példákat is hallottam a saját fülemmel, amikor egy közszférás BA adott elő a HWSW konferencián. Köszi, én nem akarok rendszer szinten hajnalig dolgozni.
-
#39560925
törölt tag
Meg egyetem alatt dolgoztam par honapot egy nagyon-kft cegnel ami teljesen a haveri kapitalizmusbol elt, ez azert annal komolyabb. Tobb mint 700-an vannak es abbol tobb mint 100 fejleszto. Egy darab 1 oras interju lesz, kivancsi leszek mit tudok meg roluk ezalatt. Persze kivulrol nem tudom megmondani hogy milyen lehet ott. Annyit tudok hogy valami top-performer csapatot akarnak osszerakni ami egyben peldat is mutat.
-
adalbert1
veterán
"Szerintem az ember, ha teheti, vegyen maganak jo cipot, szeket, monitort, billentyuzetet, egeret."
- ezekről van valamilyen összefoglaló írás, hogy milyen szempontok alapján lehet a leginkább ergonomikus darabot kiválasztani?
pl. cipőn esetén oké, hogy legyen valamennyire flexibilis a talpa, legyen elől hely a lábujjaknak, ne legyen túl nehéz, szellőzzön, de ezen kívül/túl? -
#79563158
törölt tag
Kicsi a mintám, de nekem a két-három napra kialakított irodával kapcsolatos tapasztalataim borzasztóak. Lehet csak én voltam rossz helyen, de amit én láttam ott olyan alapvető dolgokon spóroltak az office managerek mint a nyolc órás munkára tervezett szék, állóasztal vagy rendes monitorok. Ha feltétlenül választanom kellene és nem lehetnék full remote, akkor biztos olyan helyre mennék ahol úgy van kialakítva az iroda mintha minden nap be kellene járni. Szerencsére olyan helyen dolgoztam már COVID elött is ahol senkit sem érdekelt, hogy ki mennyit van bent az irodában.
-
n00n
őstag
Szerintem ez nem csak BigTech-re igaz, hanem sokkal több mindenre. Nálunk is pont mostanában bocsájtottak el elég sok embert ugyanúgy pénzügyi okokra hivatkozva. De ha megnézem, ez a spórolás kb kimutathatatlan a céges éves bugdet-jében. Ellenben akikre ráláttam mindenkivel voltak problémák és többszöri elbeszélgetések. Szóval szerintem is ilyenkor könnyebb az embereket elküldeni, mert mégis "válság" van...
-
axioma
veterán
Reszben azert van, mert tul nagy volt a novekedesi varakozas, sok embert felvettek annak megfeleloen, most meg nem kell ennyi, tavaly nyari szint lenne az elso kor utan. Mondjuk a regiekbol [is? legalabbis azoknak inkabb van hirerteke] szortak ki eleg sokat, prosperalo projektekbol [es kaszaltak is igeretes projekteket egyik naprol masikra, nem csak az A120-nal]. Azert persze nem minden orszagban lehet ezt megcsinalni: franciaknal nyereseges ceg csak a munkavallalo hibajabol bocsathat el, leepites/atszervezes miatt nem; illetve Japan is maceras a lifetime workplace stilus miatt.
Szerintem jovo nyarig freeze es uj kiszorasi kor varhato. -
axioma
veterán
-
travix
aktív tag

Jó hát youtubon, tiktokon is pörögnek a videók, hogy bemegy a gyakornok a metába és egész nap kajál, edz, relaxál meg állatsimogató is van valahol. Nem tudom mennyire fedik ezek a valóságot.

Kis kkv-ben volt nálunk vr headset, de azt is alig használta valaki munkaidőben, senkinek sem volt hozzá pofája

Egyébként én nem is nagyon támogatom ezt a szórakozzunk munka közben felfogást. Ha munka van dolgozzunk, inkább legyen 7 órás egy nap de ezek a plusz fa***gok csak ellustítják az embert. Ingyen kaja persze jöhet
-
carapace
tag
Nekem az jött be ott a leginkább, hogy mennyire rohadt jó irodai környezetet teremtettek.A home office korban ez már annyira nem számít, de akkor egyszerűen jó volt bemenni az irodába. Tele volt az egész komplexum éttermekkel, kávézókkal, rohadt jó kaját adtak mindenhol, szerdánként nutellás gofrit osztogattak az aulában, volt alvószoba, quiet zonák, ha egyedül akartál dolgozni. Volt konditerem, ráadásul az erdő szélén volt az egész, szóval ebédszünetben ki lehetett menni futni, vagy szunyókálni, merthogy le voltak pakolva nyugágyak a fák közé.
Ezzel éles ellentétben állt a UBS irodája, ami egy kaptár volt, ráadásul bepakoltak a vendor zonába egy indiai légió kellős közepére, ahol egyszerűen olyan szintű volt a zaj és az állandó curry szag, hogy ki kellett mennem a tetőteraszra dolgozni.
-
Dinter
addikt
De miert is menne el valaki 2 ev utan, ha jo a hely? Erre szokas azt mondani, h 'nem fizetnek a piaci szintnek megfeleloen' -- sajnos az van, h rendszeres valtassal kell tobbet keresned, az azt jelenti, h ismeretlenul ertekesebbnek tunsz, mint 2 ev munkaviszony utan, amibol meg sajnos az kovetkezik, hogy nem vagy olyan jo, mint ahogy az a CV-bol tunik.
Vagy csak a cégek kihasználják, hogy a legtöbb ember fél/lusta váltani, és úgyis marad alacsonyabb fizuért, akár a langyos húgyban is, mert "jó fejek a munkatársai" meg "sok macera új helyet keresni".
-
Night940607
csendes tag
Nem értek egyet azzal, hogy az 1-2 évenként ugráló embereknél feltétlen valami gáz lenne.
Nekem eddig a ~7.5 éves pályafutásom alatt most van a harmadik munkahelyem.
Az első munkahelyemen 5+ évet töltöttem, végül eljöttem mert már nem éreztem jól magam. Nem megfelelő projektek, szakmai kihívás, szakmai színvonal hiánya és persze az is közrejátszott hogy kaptam ajánlatot egy másik cégtől 38%kal nagyobb fizetéssel.
A második munkahelyemen 1 év 10 hónapot voltam, amely során eljutottam oda hogy cégen belül előléptettek senior fejlesztőnek. A csapatban amiben voltam mondhatni én voltam a team leadnek a jobb keze, emelett mentoráltam cégen belül és szakmai interjúkat tartottam. Az előléptetés után emelték a fizetésemet egy általuk megadott összegre, aminek én akkor tökre örültem. Aztán beszélgettem emberekkel meg kicsit körbenéztem és rájöttem, hogy alulvagyok fizetve a tudásomhoz képest. Ugye aki nem hiszi járjon utána jelleggel el is mentem interjúzni, aztán kaptam is ajánlatot ahhoz a céghez ahol most dolgozok. 55%kal nagyobb fizetést ajánlottak amit elfogadtam végül. Persze jött a counter offer 33%os emelés plusz 1 év után egy egyszer BR1.2Mes jutattás, de mondtam hogy nem. Úgyhogy igazából az anyagiak miatt távoztam hiába minden más rendben volt.
Most a harmadik munkahelyemen vagyok fél éve mint Senior developer és valószínűleg 3-4 hónapot fogok még itt maradni, mert nem érzem jól magam egyáltalán. A szakmai színvonal borzalmasan ordítóan szar, lassan halad minden, nem nagyon van munka egyáltalán, nincs kihívás, egyáltalán nem motivál, meetingek tök feleslegesek, language barrier mert képtelenek egyesek beszélni az angolt. Konkrétan olyan kollégáim vannak, hogy az egyik nem tudja milyen java verziót kell használni a spring bootos projecthez mikor a maven pom.xmljében le van írva. A másik kollégám nem tud létrehozni egy merge requestet gitlabon magától. A harmadik kollégám a sima logolást berakja egy try catch blokkba, amit még a 7 év alatt életemben nem láttam még. Legközelebb biztos már a változó deklarációt is try catchbe rakjuk nehogy elszálljon a kód mert nincs elég memória egy integert létrehozni.
A fő probléma amit látok a csapattársakon hogy vannak olyanok akik már 10-20 éve itt vannak a cégnél és szerintem ez nagyon nem jó. Megszokták a sekély szart, nem látják be, hogy sokkal jobban is lehetne végezni a munkát.. Sokkal szívesebben dolgozok olyanokkal akiknek több munkahelyük volt, azért mert sok mindent láttak, tapasztaltak és tudják mi az ami működik és mi az ami nem.
Nah de jön majd a kérdés, hogy oké oké de megpróbáltad cégen belül megoldani, hogy ne kelljen munkahelyet váltanod? Megpróbáltam hát, beszéltem olyanokkal akik a cégnél vannak illetve voltak és nagyon nem mondtak pozitív dolgokat. Jó, próbáljuk meg! Január elején jeleztem a manageremnek, hogy gond van kéne egy másik projekt ha nem akarja hogy kiugorjak habzó szájjal a home office ablakán és megnézzem milyen a járda az albi előtt. Nos képzeljétek a héten keresett meg hogy lenne egy másik projekt. Mondta, hogy ilyen szuper a szakmai színvonal, ilyen elit csapat stb. Jó nézzük meg, a meetingre bejött a managerem meg a project manager és a scrum master. Beszéltek a tech stackről, ami nagyon jól hangzott, meg maga a feladat is szimpatikus volt. Rákérdeztem, hogy az angollal mi a helyzet, tudom majd szóban használni? Csak magyar csapattársaim lennének, ami nálam red flag, mert szerintem ez visszalépés lenne számomra. Igazából ez a kisebbik gond volt, ugyanis rákérdezem hogy mi a helyzet a munkafolyamattal? Leírta igazából az agile fejlesztést. Jó mondom rákérdezek essünk túl rajta. Code review? Hát az nincsen. KÉRDEZEM, HOGY HOGY NINCS? Hát, bullshit szöveg bla bla bla, a fejlesztők megbíznak egymásban, nincs erre kialakult formális process.
Értitek, mintha templomban lennénk, megbíznak egymásban. Persze, megbízok Bálint testvérben hogy a legutóbbi kommitja nem fog semmit elbaszni az éles rendszeren, ha pedig elbaszta akkor az úr akarta így és ennek meg kellett történnie. Sajnos nálam ez volt az a pont, hogy kiábrándultam a mostani helyből és erősen új hely után nézelődök. A fő okai a korábban leírtak, illetve az hogy elvileg 30-40%kal nagyobb fizetést is kaphatnék máshol. (when inflation checks in)
A nap végén úgyis az számít, hogy megkeresed-e azt a pénzt amit szeretnél és hogy szereted-e csinálni a munkádat, motiváló-e számodra, fejlődsz-e, van-e kihívás. Az hogy a CVben ez meglátszik, hogy van váltás/ugrás nem nagyon érdekel. Nem másoknak akarok megfelelni hanem saját magamnak. -
Ez bizonyos esetekben, bizonyos cégeknél valid. A valóság meg az, hogy például nálunk az IT büdzsé 4 éve változatlan, ennek megfelelően a fizetések is azok. Mindenkié. De felhozhatnám az egyik hazai nagybankot is, ahol messze piaci szint alatt fizetnek mindenkit, ezért se normális devopsost, se ba-t, se fejlesztőt nem találnak évek óta. A meglévő öregedő állománnyal elvegetálnak.
-
#39560925
törölt tag
Azt is érdemes számításba venni hogy a Price's law mögött mi húzodhat meg.
Ugyanis csomószor van olyan is, hogy kompetens fejlesztő nem kap olyan feladatot ami elég kihívást jelent neki.Gyakori az a jelenség hogy ott vannak olyanok a projekten akik az indulás óta dolgoznak rajta, és behúzzák maguknak az izgalmas dolgokat, vagy egyszerűen csak nekik delegálják, mert ők értenek hozzá jobban.
Elég gyakori lehet az is hogy a feladatok nagy része nem jelentősségteljes, és aki olyan szerencsés / elég ügyesen helyezkedett, elég asszertíven érvényesít érdeket, annak jut a kevés nagy impactú feladat, és bár más is meg tudná csinálni, nem jut el a lehetőségig.
Nyilván vannak olyan cégek is, ahol minden adott mindenkinek hogy deliveráljon hatékonyan és sokat, és csak a szakmai képesség és a lustaság tesznek különbséget, de sztem többségében inkább csak az a dolgok természete, hogy nem juthat mindenkinek ugyan olyan nagy súlyú munka. Price's law gyakorlatilag karöltve jár a Pareto elvvel. A feladatok (kód, bármi) 20%-a kielégíti a cél eléréséhez szükséges feltételek 80%-át. Ebből következik, hogy a feladatok 80%-a "fingreszelés", és akinek ez jut az így járt.
-
travix
aktív tag
Nekem a 3. munkahelyem volt olyan hogy azt mondtam rá élvezet bejárni/elkezdeni a napot, igaz az elsőben szintén volt egy jó év. Én pl. ezek miatt léptem:
- toxikus munkatárs vagy bolond főnök
- értelmetlen projekt továbbvitele szintén értelmetlen featurekkel
- fizetés jócskán elmaradása az átlagtól
- fejlődés és munkatársakkal interakció hiánya, ha egyedül dolgozol egy adott stackkel
- home office hiánya -
#39560925
törölt tag
Akkor van jól megoldva a munkaszervezés a cégnél, ha senki se válik kritikussá, nemde? Egy mezei fejlesztő az esetek nagy részében nem lesz kritikus, ha meg igen, valószínűbb hogy azért, mert egymaga csinált valamit, ami mások által teljesen karbantarthatatlan.
Ergo, ha valaki jól működő cégnél van és értelmes munkát végzett, simán el lehet engedni, mert könnyen helyettesíthető lesz.Persze lehetnek kivételek, néha-néha látni olyan 10x developereket akik valóban god level productivityvel nyomják, de az ilyen mennyire gyakori? Náluk tudom egyedül elképzelni amit írsz, hogy a cégek többsége megadja az emelést amit kérnek.
-
carapace
tag
Nemcsak a pénzről van szó, Két évnél tovább dolgozni ugyanazon a témán szinplán dög unalmas. Na most a cégek szeretik "változatos projektek" meg hasonló bullshiteléssel elkápráztatni a jelentkezőket, de valójában az van, hogy ha jó vagy, akkor benn ragadsz, mert egész egyszerűen nem akarnak azzal pöcsölni, hogy lecserélnek másra, hiszen az kockázatos. Ennél már csak az a rosszabb, amikor egy igazán szar témában ragadsz benn úgy, hogy jó vagy, merthogy oda még menni se akarnak az emberek, ergo még jelentkező se lesz a helyedre.
Ékes példa erre az első munkahelyem, ahol sajnos 9 évet lehúztam, utólag borzasztó hibának tűnik. Egy igazi szarrakás ügyfélnél ragadtunk benn a teljes csapatommal, semmiféle rotálás nem volt és a fizetések se nőttek, szimplán azért mert az ügyfél által fizetett ár behatárolta, hogy mennyit tudott a cég fizetni. A 2000es évek elején, vidéken nem nagyon lehetett mit csinálni ezzel, ebből én még egyszer nem kérek.
-
#41635072
törölt tag
Így van.
Teljesen komolytalan mikor azt láttam, hogy 1-2 évente ugráltak a kedves jelentkezők. Ez azt jelenti, hogy mindig addig marad a delikvens egy helyen, míg kényelmesen ellavírozok újoncként. Amikor meg már gurítani is kéne valamit, akkor lelépnek a csába’.Szerk, emvy kiegészítésére:
Igen, kritikus helyzetbe kerülni valamennyire szerencse kérdése is. Előző munkahelyemen, ahol a legtöbbet lehúztam eddig, ott ilyen helyzetbe kerültem (ami mondjuk nem volt valami kényelmes…). Ilyen esetben mindig emelgetik az ember fizuját, és egyszerűen nem éri meg csak emiatt elmenni máshova, mert vagy piaci bért kapsz, vagy csak kicsivel kevesebbet. 10-20%-ért meg szerintem senki sem mondogat fel, ha már nem 20 éves. -
-
CyberPunk666
senior tag
Gondolod, hogy ennyire szélsőséges lenne?
Én a környezetemből (nyilván nem reprezentatív semennyire) olyanokat hallottam, hogy fix 30% minden dolgozónak, meg fix10% a normál differenciált mellé...
A senior szint alatt végig a hays guide felett kerestem és egészen sokakat ismertem hasonló bérrel. -
Drizzt
nagyúr
A masodik szam mar korabban levagta magat, ha a reszveny mennyiseg nem valtozott. Attol fuggetlenul teny, hogy az alapfizetese ehhez kepes lfsz. Mondjuk jo lenne valahol egyben latni ezekkel a reszletekkel egyutt a dolgot, mert realis kepet kapni a tortenesekrol nehez.
Ha talaltok valahol teljes kepet, ne tartsatok magatokban!
-
-
426os
őstag
Szerintem is az, nem egy embert láttam, aki hibát hibára halmozott, de az ilyen egoboost-ok miatt tévedhetetlennek gondolta magát. Nagyon rossz volt velük dolgozni, mert meggyőződésük volt, hogy ők a legkompetensebb emberek a cégnél. Ráadásul ha ez a hozzáállás még nyalással is párosul a vezetők irányába...
-
igen, de amennyire megértettem, te azért kifejezetten emberséges körülmények között doglgoztál tök jól, így ez már könnyebben előfordul. abból kiindulva, hogy szó nélkül kaptam az interjúzás során 25k-val magasabb packege-t, mint az eredeti offer, azt gondolom, hogy itt is hasonló lesz majd egy bértárgyalás, ha valaha eléri a cég a breakeven-t
mivel a vezetőséget alapvetően nem a pénz mozgatja, így ezt a saját esetemben is el tudom képzelni. amúgy nőtt a nettó fizum 200 euróval
valami átalakítás volt az adórendszerben. -
Drizzt
nagyúr
Van ahol a fizetes az egyes emberekre akar unique id is lehet.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Foleg ha ismert a munkelyen beluli szocialis korod a fonoknek. De amugy szerintem is fel lehet hozni, csak a nev nelkuliseg a gyakorlatban nem igazan mukodik. Ugy meg konkretan az adott munkatarssal is kibaszhatsz veletlenul, ha nagyon komolyan veszik a fizetesre vonatkozo nda-t. Talan ez elott erdemes lehet korulszimatolni a tobbieknel is. Lehet meg a vegen kiderul, hogy pont az egy kiemelt fizetesu embert sikerult kifogni. -
-
chew_bacca
újonc
Köszönöm, ez mikori és mennyire megbízható infó? Lehet azóta szigorítottak a szabályokon.
Mindkét helyen azt állították hogy kell egy teljes lezàrt üzleti év. Ami azt jelenti hogy ha tavaly kezdtem el a vállalkozósdit, akkor idén még nem, hanem csak jövőre adnak lakáshitelt. -
Az en eletfilozofiam: vigyazz azokkal, akik szerint a TED eloadasok erdekesek

Végre valaki kimondta, köszönöm! Sosem értettem ezt a felhajtást. A legutóbbi hír, hogy valami magyar csaló csaj TED előadásokkal építette fel a renoméját, és már Ukrajnában is sikkasztott a hadseregtől. -
Xero
nagyúr
Ezt igy nem tudom megmondani, altalaban a HR nyilvan eloszuri mielott elenk kerulnek, de en mar nem szoktam megnezni hogy van-e vagy milyen papir.
Amiket mostanaban csinalunk csapatos felvetel, ott nyilvan elofeltetel valamifele gazdasagi vagy stem befejezve es vagy folyamatban, de jott mar szakacs is.
Persze ugy latom, hogy akinek van pl mernok info befejezve es volt valahol intern es/vagy van pet project o tudja az arat es siman bekeri a tetejet, aki viszont palyamodosito ok feloskodnek es siman elvannak 350-450-es igennyel is.
-
-
adalbert1
veterán
Én kb. bármikor bevállalnék egy ilyet, hogy 20 órát kelljen dolgozni a jelenlegi fizetésem 80%-áért, számomra egy ponton túl a szabadidő fontosabbá vállt, mint a pénz - és azért így a pénz nagy részéről sem kellene lemondani
Habár most is kezelhető a workload, de pl. az oncallos heteimet egyre rosszabbul viselem, zavaró az a tudat, hogy bármikor hívhatnak, és azokra a hetekre semmit sem lehet betervezni. -
Kérdés, hogy egy megvalósítható-e. Egy fejlesztői munka azért nem ennyire lineáris, hogy odapakolnak eléd 2 tucat feladatot és te lekódolod 20 óra alatt, hanem közben egyeztetések, bejön egy ticket, a másik csávó nem válaszol, ami alapján továbbhaladnál, stb.
Tapsi: Hát ezaz, akkor ez miért olyan jó ajánlat? Én nem látom.
-
-
#39560925
törölt tag
Koszi a meglatast, hasznos volt.
"mert utána jó eséllyel kompenzálni fognak valahogy, valamikor"
Ez az ami kapcsan szkeptikus vagyok. Eddig inkabb az a benyomasom, hogy fukar a ceg, es a jelenlegi kommunikacioban sem esett szo arrol, hogy kesobb barmi modon halat fejeznenek a lojalis dolgozok fele. Csak annyit irnak, hogy a kovetkezo karacsonyi bulin mar csak nevetni fogunk ezen. Aha, oke...
Mindenesetre 2-an lesz egy meeting.
Deel.comon keresztul negyunket alkalmazzak es rank nem tudjak alkalmazni a kurzarbeitet, mint a nemetekre, szoval nekunk onkentesen kene belemenni csokkentett munkaidobe, szerzodesmodositassal. Meglatom mi hangzik el itt, es ettol fuggove teszem, hogy kikuldom-e a mar megirt emaileket a holland es a svajci cegeknek.
-
adalbert1
veterán
Azért az már elgondolkodtató tud lenni. Nyílván élethelyzet függő is, hogy éppen mennyire kell a pénz, de ha csak a pénz miatt váltanék, akkor szerintem simán elfogadnék egy ilyen counter offert (viszont legtöbbször nem csak a pénz miatt váltottam, általában szakmai fejlődés vagy rossz management is szerepet játszott a váltásaimban).
Új hozzászólás Aktív témák
- DJI Mini 3 (GL) Eladó 2028 01.06 Garanciális
- Apple iPhone 17e 256GB Bontatlan Független Összes Szín / 27% áfa
- MSI H81M-P33 PC, i5-4570 Proci, 8 GB DDR3 RAM, 120 GB ÚJ SSD
- Apple iPhone Air 256GB Bontatlan Független Összes Szín / 27% áfa
- Dell Precision 7560 AI -ra és Gamer/Munkára LAPTOP I7-11850H/ 32GB RAM / 1TB SSD / NVIDIA RTX A3000
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A16, Samsung Galaxy A26, Samsung Galaxy A36, Samsung Galaxy A56
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H110M i5 6500 8GB DDR4 240GB SSD GTX 1050 Ti 4GB Zalman T3 Plus DeepCool 400W
- 196 - Lenovo Legion Pro 5 (16IAX10) - Intel Core U7 255HX, RTX 5070 (ELKELT)
- Bomba ár! Dell Latitude 5495 - Ryzen 5 I 8-16GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Radeon I Cam I W11 I Gar
- Lenovo ThinkPad T14s Gen 5 Intel Ultra 5 135u,16 gb DDR5 6400,garancia 2028.03.
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest




, de a zurichi Google (ami azt hiszem a kontinensen a legnagyob HQ) is vesz fel embereket folyamatosan. Szoval van igazsagalapja annak amit mondasz.

A fő probléma amit látok a csapattársakon hogy vannak olyanok akik már 10-20 éve itt vannak a cégnél és szerintem ez nagyon nem jó. Megszokták a sekély szart, nem látják be, hogy sokkal jobban is lehetne végezni a munkát.. Sokkal szívesebben dolgozok olyanokkal akiknek több munkahelyük volt, azért mert sok mindent láttak, tapasztaltak és tudják mi az ami működik és mi az ami nem.

