-
Fototrend
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#16939776
törölt tag
válasz
Pakmara
#46292
üzenetére
Szia!
Ahogy látom elég magas a fiók, állítva/fekve is elférhet az alaplap a fiók hátlapján. A szellőztető ventilátort tehetnéd a fiók fenekére, középvonalába, feltéve hogy a fiók feneke és a szekrény alsó lapja között van pár centi hely a levegőnek áramlani. A szekrény hátsó középső furnért le kell csúsztatni félútig, és a fiók háta és a furnér lemezek közé egy szivacs csíkot tenni, ettől határozottabban fog alul be, felül ki áramlani a levegő.
Fontos, hogy olyan venti kell, ami bírja a rotorral lefelé üzemet.Annyi veszélye van, hogy idővel telehordja porral a szekrény és a fiók alját, nem érdemes a fenéklemezre közvetlen alkatrészt szerelni.
Új hozzászólás Aktív témák
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Gyúrósok ide!
- Lightyear - befektetési app
- Milyen házat vegyek?
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Óvodások homokozója
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- További aktív témák...
- 218 - Lenovo ThinkBook 16p (G5 IRX) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4060
- AKCIÓ! ASRock Formula OC RX 6900 XT 16GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- 214 - Lenovo LOQ (15ARP9) - AMD Ryzen 7 7435HS, RTX 4050 (ELKELT)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- iPad A16 128GB Wi-Fi Silver 100% (1év Garancia) Mindössze 4 ciklussal!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
