-
Fototrend
Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!
Új hozzászólás Aktív témák
-
whitezo88
nagyúr
Ez a javítás mennyire súlyos, és esélyes hogy sérül újra? [link] 8,5x18-as.
-
Benir8
senior tag
válasz
tboy93
#45279
üzenetére
Köszönöm mindenkinek a választ.
Erre is gondoltam, pont erre a típusra is.
Ahogy néztem a 3-as és az 5-ös szériát, hasonlók a mintázata. Így ezzel együtt különböző mintával jól fognak tapadni stb?
#45280Qru
Ott is nézegettem, találtam párat. Párban adják oda és 4 évesek voltak. Voltak ami kopottak.
Tudom lehetetlen küldetéssel keresek.
#452812ozzmexy
Nem rossz ötlet a maradt 1 darabot pótkerékre menjen. Lehet az lesz, hogy ha nem találok akkor veszek újat. -
Directors
senior tag
Sziasztok!
Milyen nyári gumit tudnátok ajánlani R15 185/65 méretben ? Fiat Grande Punto 1.4 T-jet-re.
Közép és felső kategóriában gondolkodom. Nem gond ha több lehetőség közül tudnék választani.
Inkább országúton és pályán használnám. -
Qru
MODERÁTOR
válasz
TommyY2
#45291
üzenetére
Conti Eco nem jó, nem tapad, főleg vizen szar. Michelin Primacy4, GoodYear, Dunlop ezek mind lassan öregednek. Nexen is vállalható, vagy a Semperit (nálunk a flottában a Barumok helyett most ezt vettek, eddig nincs rájuk panasz).
Netről rendelj, a legtöbb gumis kókler és azt adja el neked amin sok a haszna vagy azt maitől éppen szabadulni akar.
-
2ozzmexy
senior tag
válasz
TommyY2
#45291
üzenetére
Jaj, Contiból engedjük el ezt az EcoContact témát... főleg ilyen pici autóra, nedves úton istenkisértés, de gyere át tavasszal amikor felrakom a Vitarára az EcoContact5-öket, aztán megnézheted milyen "jó"... Akkor már nézz rá PrémiumContact6-ot. Vagy Semperit Speed-Life 3, nézd a legutolsó ÖAMTC tesztet.
Dunlop BlueResponse esetleg.
Ne gumistól vedd, rohadt drága és úgyis csak az általa favorizáltakat tartja (lásd Momo).
Itt laksz egy köpésre tőlem, non-stop gumi a szentmihályin, vagy AKH Megyeri út (gumi.hu), ingyen házhozszállítás megamitakarsz, fel is teszik, időpontfoglalás ContiSafe garancia, csiribirzabszalma, még kávéra is meghívnak szerintem és egy üvegfal mögül nézheted h cserélik a kerekeket az autódon... -
TommyY2
tag
Elvileg a Michelin darabja is 30eFt alatt van (talán szereléssel együtt ki is jön 120e-ből), a Continental még olcsóbb (igaz, hogy abból főként Eco-t láttam csak).
A Nexen akár fele ennyi is lehetne (B tapadású az is, mint a michelin), kérdés, hogy mennyire öregszik? Aztán meg kérdés, hogy mi lesz majd a gumisnál?
TommyY
-
2ozzmexy
senior tag
válasz
TommyY2
#45287
üzenetére
Barum Brillantis 2 185/60R14-ben... 6db fogyott le a Corolláról, bátran mondom h egy igazi nyárigumi, olyan 20-25 fok között kezdi kimutatni a foga fehérjét... onnantól tapad rendesen.
Vagy Nexen 4S abaroncs, 4-5 évente kuka és egész évre le van a gond.
S-Cross-ra Krisalp HP3 ár/érték arányban nem rossz még mindig.Igen, nem állnak szóba velem...
-
TommyY2
tag
válasz
2ozzmexy
#45282
üzenetére
Köszönöm az összefoglalót, én is teljesen így gondolom, kivétel a nőket. Az talán jobb, ha egy nő 2 in 1 (KFT - Elizabet című dalszöveg szerint).
A Splash esetében a téli és nyári gumikból is a legrosszabbat sózták ránk néhány éve. A télit a 3. évében tavaly év végén lecseréltem (Nokian SnowProof lett a Momo helyett). Tavasszal a nyárin lesz a sor, ez lenne az 5. éve, de már fiatalon se volt jó (Falken Ziex).
Az s-Cross esetében a télim is ócska sajnos (ez az 1. tele, ugyan annak a gumisnak a termése). Arra majd még tél előtt visszatérünk (215/60 R16, Momo). Természetesen gumist váltottam.
Esetleg várnám a tapasztalati véleményeket olyan nyári gumira (185/60 R15), ami lassan öregszik. Éves szinten max. 5-6 ezer km megy bele, tehát soha nem fog elkopni.
TommyY
-
TommyY2
tag
Az üzemanyag-hatékonyság engem abszolút nem érdekel, kizárólag a tapadás számít fékezéskor.
Épp most néztem, meg, hogy nedves tapadásra van megadva a betű A-F-ig, ha jól láttam.
Kérdés, hogy annak mennyire lehet hinni (gondolom, hogy a száraz tapadás egységesen csak jobb lehet)?TommyY
-
2ozzmexy
senior tag
válasz
TommyY2
#45275
üzenetére
Az abroncs címkét a gyártó nyomtatja rá...
Az első az üzemanyaghatékonyság, ahogyan Qru is írja, ez a gördülési ellenállásból adódik. (jó ha tudod h amelyik tapad annak nagy a gördülési ellenállása, tehát rossz az üzemanyaghatékonysága is
általában, nem mindig, az elavult karkasz miatt is lehet, szóval ez sem ennyire egzakt módszer)
A második betű a nedves tapadása, én a helyedben ezt nézném inkább.
A harmadik a zaj, de mindez benne van az összefoglalóban.
Személyes tapasztalatom hogy nekem abroncs benzint még nem spóroplt meg, de tegyük fel megspórolok 10liter benzint az mai átlagáron (forrás: [link] 95-ös E10) 410,3*10= 4103 HUF, egy tükör vagy egy lökös mennyibe is kerül a Splash-re? Nah, akkor számold ki h hány liter benzint kell megspórolnia, hogy kijöjjön belőle egy elsőlökös.
(vagy az S-Cross-ra, amelyik szimpibb..)
Szóval az abroncs tapadjon, a fék fogjon, a krumplileves legyen krumplileves, a nők meg legyenek szépek.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
2ozzmexy
senior tag
válasz
Benir8
#45274
üzenetére
[link] itt szoktak lenni túltárolt abroncsok, nézz körül.
tboy93 jól írja, vegyél 2-t, ami megmaradt az mehet pótkeréknek.
A kollégám is így járt, csak neki totál durchdefekt lett belőle. Rendelt 2 újat (azt a kettőt kell hátra tenni), ami teljesen jó lejött a felniről, az meg ment a pótkerékre, így nem dobott el egy abroncsot sem... (csak ugye a defekteset és azt a tizensokéves vacakot ami a pótkeréken volt) ennél "okosabb" megoldás erre a helyzetre nincsen. Vadászhatsz jófogáson is, de tedd a szívedre a kezedet és úgy válaszolj: Mennyi az esélye h valaki pont 1db Uniroyal RainSport 3 abroncsot szeretne eladni 205/55R16 91H méretben? Nagy esélyt nem látok rá, általában 4-et vagy 2-t adnak el, egyesével ritkán...
Költői kérdés: Amikor látok embereket hogy a padka mellé parkolva becsípik a hátsó abroncsot, ne adj Isten végig is húzzák a padkán, ebbe belegondolnak!?
#miértnevegyélhasználtat -
TommyY2
tag
válasz
Kornel
#45270
üzenetére
Van a pincémben egy megmaradt 13 éves Continental nyári gumiabroncs szettem (185/60 R15, 5.5mm profil mélység, abszolút nincs megkeményedve.
A Splash gépkocsinkon Falken Ziex nyári van, most 5. éves, de kőkemény (1-2 év után már indulásnál gyakran kipörgött a kerék).
Ha a Continental nem lenne annyi idős, simán feltetetném helyette, mivel pont Splash méret.
Szóval, tavasszal venni kell rá. Nem tudod, hogy a gumikon jelölt tapadási kategória milyen útviszonyra van megállapítva (száraz, vagy nedves), illetve mennyire érdemes hinni neki?
Milyet érdemes rá venni, ami a Continentalhoz hasonlóan sokáig jó marad (gondolom, a mai gumik már mások, mint a 10 évvel ezelőttiek)?
U.I.: A másik autónkon egy 6 éves Wredestein téli van, az is teljesen jó még.
Köszönöm a segítséget.
TommyY
-
Benir8
senior tag
Sziasztok!
Van 4 db 2018-as gyártású 7mm profilmélységgel nyári gumim. Típusai: Uniroyal RainSport 3 205/55 R16 91H
Az egyik tönkrement az oldal fala . Kifutott szériás, újat már nem kapni, körbe kérdeztem sok helyen. Keresek hozzá használtan 1 db-ot. Tudtok ajánlani helyet, weboldalt? Egyet találtam használtan 2018-as gyártású, 5.5 mm a profilmélysége. Szabad tenni párban 7mm mellé? Befolyásolja a futóműben? -
Firstaye
tag
205/55 R16 méretben az Auto Bild-nek is megjött a szelekciós tesztje [link]
Kumho itt is jó helyen szerepel, a párak által utált Hankook Ventus Prime 3 pedig első.
Én elméletem az volt, hogy frissen fejlesztett gumit kell venni, amikor megjelenik az első tesztekben, ez úgy látszik nem egészen így van. -
FireFox1996
addikt
Ez a teszt alapján, és itthoni nyári körülmények között 20% száraz - 40% nedves arányt meg kell fordítani, és már nem nehéz eldönteni.
Top 3ból a Bridgestone Turanza T005-öt használtam 2 nyáron át, nagyon nagyon hamar öregedett, pedig alig mentem, talán 12e km-t 2 nyár alatt. Én azt nem ajánlom senkinek. -
Tompie
őstag
Akkor most az új teszt alapján el kell gondolkodjak, eddig Vredestein Sportrac 5-öt akartam venni de ez már nem is szerepel vagy attól még ajánlott marad? 🤔
-
Def26
félisten
válasz
FollowTheORI
#45253
üzenetére
falken meg kumho számomra meglepetés.
-
-
Def26
félisten
adac 2021 nyári teszt r16 [link]
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
diegho
#45246
üzenetére
A Vredi az biztosan jó. Nexen picit olcsóbb cserébe gyorsabban kopik de az is jó. Mennyit mennél vele egy évben?
Dunlop várhatóan jó lesz de mivel még egy tesztet sem láttunk róla egyelőre nem merném tiszta szívből ajánlani.
mod:
Egyébként ugyanebben a cipőben vagyok én is a 2015-ös CC már cserés és a Nexen és a Vredi között vívódom...
-
AMD Power
titán
Jelentem,hogy az SX4-en a 195/65 R15 Nexen Blue 4 Season lényegesen jobb, mint az Astran a kisebb 175/70 R13 méret. Pedig én az Astran is elégedettt voltam vele.
-
FireFox1996
addikt
válasz
tobias40
#45241
üzenetére
Ha kiküldik, és nem veszem át, nekik a szállítási költséget kell kifizetniük, nekem semmit, mert benne volt a *szerződésben* a megkötésem. Gondolom csak szólnak a raktárosoknak, hogy frisset küldjétek ki! És hidd el, a raktárosok jól tudják a dolgukat, dolgoztam már autó alkatrészes nagy multivel.
És bhp gumi elég gyorsan kiküldte: ma délelőtt rendeltem, holnap délelőtt már házam előtt volt a szett, és ráadásul ingyen szállítás volt. -
tobias40
veterán
válasz
FireFox1996
#45240
üzenetére
Értem,azt gondoltam hogy ezt csak "bizonyos" eladók teszik meg hogy megnézzék a gyártási időt és olyat küldjenek amit kértél...
-
tobias40
veterán
válasz
FireFox1996
#45237
üzenetére
És honnan rendelted?
-
FireFox1996
addikt
válasz
malisonX
#45229
üzenetére
Rendelésnél ird oda, hogy pl. Félévnél öregebb gumit ne küldjék ki, mert nem veszed át. Ősszel is rendeltem egy télit, most kb 2 hete is rendeltem Michelin Pilot Sport 4 235/60R18-at,és 2021.januári gyártásúak. Bevált a kérésem mind2 rendelésnél felár nélkül, és 2 külön kereskedőtől.
-
Firstaye
tag
Szia!
Pont van egy friss teszt a keresett méretben [link]
Remélhetőleg segít kicsit a választásban. -
válasz
malisonX
#45229
üzenetére
1. (nem kérdés): Michelin PilotSport 4, nagyon jó.
2. : GoodYear, nem lehet rossz.
És a Conti se rossz.Van a méretben egy pár hónapos peremvédő nélküli Bridgestone garnitúrám (ezzel vettem az autót), de megfordult a fejemben, hogy bukóval eladom, és inkább veszek egy PilotSport 4 szettet. Korábbi autón már használtam.
-
malisonX
aktív tag
Sziasztok! Golfomra vásárolnék egy szett új nyári gumit 225/40 R18 méretben. Többnyire országúton megyek, évi kb. 15 ezer km-t. Egy minőségi garnitúrát szeretnék, amelyiken korrekt peremvédő is van. Típusok, melyeket néztem: Continental Premiumcontact 6, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, Michelin Pilot Sport 4 (ez tényleg 5 éves mintázat?!). Ti melyiket választanátok ezekből? Érdemes még várni néhány hetet a vásárlással? Lehet azt esetleg tudni, hogy jön-e új mintázata valamelyik nagyobb gyártónak? Michelintől amiatt félek picit, hogy régi példányokat kapok, a Goodyearnak állítólag jóval kisebb a peremvédője, mint a régebbi típusoknak, a Continak meg nem tetszik a mintázata
(viszont tesztekben elég jól szerepel). Köszi! -
diegho
nagyúr
Elugrottam megnézni a gumikat, amiket a Leon-hoz kaptam, hogy mégis milyenek. 2013 36. heti Michelin Energy Saver-ek, minta van rajtuk még 5-6mm, nincsenek kirepedezve. Felmenjen még nyárra, vagy vegyek most valami 4s gumit? Kb 10k menne bele szerintem.
-
Richard!
addikt
Jó napot!
195/65R15-ös méretben keresek 4évszakos gummát Renault Scénic II-re (1.5 dci).
Vredestein Quatrac, Nexen N'Blue 4 Season, vagy a Kleber Quadraxer 2 legyen?
Nagyjából ezek vannak egy árban és teljesítményben, ha jól tudom...bőség zavara
-
2ozzmexy
senior tag
válasz
moddingR
#45204
üzenetére
Az úgy nem lesz jó,gyári méretet tegyél fel, ha el akarsz tőle térni, akkor nagyon alapos indokod legyen, az ár az sajnos kevés. A két említett autó hírből sem egyforma, ha aláfeküdnél mindkettőnek akkor Te magad is látnád, h még a féltengely sem ugyanaz a vastagság, más a kormányösszekötő is.
Hallgass focvis-ra, sok év tapasztalata beszél belőle...
Nézzünk pár konkrét példát, 4S-t nézek most, mert az kb reális:
185/55R15 82H [link] Quadraxer 2 potom 37k/db (na ez egy igazán tré helyzet, tényleg bitang drága és még kaksi is)
195/50R15 82V [link] Nexen 15k/db
195/55R15 85V [link] Nexen 20k/dbÚgyhogy én maradnék a 195/50R15 82V vonalon, ezzel tuti nem lősz mellé, a 82 a súlyindex (ez a minimum, ettől csak nagyobbat vagy ugyanekkorát szabad feltenni), azt tudja mindhárom, a V (240km/h-ig) a sebesség index (ettől el lehet térni lefelé is, de csak indokolt esetben), amit linkeltem az mind H-s, tehát 210km/h-ig használható, ha jól tévedek kizsírozott szakadékban nem tud zuhanni annyival.
Ilyen kicsi méretben a Nexen ár-érték arányban még mindig verhetetlen, sokan használják itt nagy megelégedéssel, úgyhogy azt bátran ajánlom, így 60k+szerelési díjból (bár látom találtál olcsóbban) egész évben autózhatsz és még a cserélgetéssel sem kellene bajlódnod, vagy nézhetünk nyárit is, ezt már döntsd el Te.
Látatlanban és ismeretlenül nem szeretek 4S abroncsokat ajánlani, de itt most ettől eltekintek. -
2ozzmexy
senior tag
válasz
Kornel
#45199
üzenetére
Én ezért sem válnék megtőle, eddig a két tükröt leszámítva karcmentes a vas, alig van benne centi, nekünk még túl sokat is tud, mióta életre rugdostam a hangvezérlést.
4-en elférünk benne kényelmesen blökivel, hűt-fűt és nem úgy szállunk ki belőle mint akit agyonvertek. Pedig már úgy várok egy kiégett izzót, vagy egy olajcserét, mint kisgyerek a karácsonyt... -
Bizsu1st
aktív tag
válasz
focvis
#45213
üzenetére
Sajna az is sokkal drágább, mint a /50 ! Én is ebben a helyzetben voltam az elmúlt hetekben, nekem a komfort miatt van 195/55 nyárim, akkora 4évszakost akartam, de 20k/garnitúra minimum a felára! Amúgy vicces ez a seat ibiza story! Ugye a skoda fabia(az enyém is az), a vw polo és az ibiza ikrek(futómű, motorok, padlólemez, stb ugyanaz), de csak az ibiza egyes tipusai kapta gyárilag a /55-öt, a fabia-polo minden motorjához /50 a váltó/gyári méret! Szerintem, ha megnézné moddingR kolléga a tanksapkát, akkor /50-et is találna feljegyezve! Én simán felraktám helyette, az tuti! Csak a Quatrac-ra ne kellene várni májusig
-
-
-
válasz
moddingR
#45200
üzenetére
A jogszabályi hátteret tegyük félre, csak a fizikai méreteket nézzük: a /65-ös gumi kb. 4 centivel nagyobb átmérőre. Az rengeteg, simán előfordulhat, hogy eltekert kormánynál berugózva belever a kerék a sárvédőbe. Felejtsd el!
Szerk: a 175/65 R14 az más, az 14-es felni és OK.
Azonban én úgy értelmezem, hogy 195/55r15 helyett tennél fel 195/65r15-öt. -> Nem OK. -
válasz
rothfb
#45203
üzenetére
Akkor kőkemény illegálba nyomom télen
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
175/65 R14 gumikon megyek, 2éve ilyet vásároltam az 1.4TDi ibiza-ra. Bár ahogy nézem, ezen méret a benzines 1.2, illetve 1.9SDI Ibizákon megengedett.Lehet akkor mégiscsak 4 évszakos lesz. De ezis érdekes, hogy a 195/55 R15 N'Blue 4 Season 18,6k, a 195/50 13,5k.
Ezt a 175/65 meg lepasszolom családon belül.
Vagy már a p
cs tudja mi lenne a jó megoldás. -
válasz
moddingR
#45200
üzenetére
Ha nem gyári, illetve a gyári könyvben megadott méretekhez képest nem váltóméret, akkor nem megy át a műszakin pl. Persze itt nem az okos műszakiról beszélek. És/vagy a gyáritól eltérő méret esetében a km számláló, a sebesség visszajelző műszer fog pontatlanul mutatni. És/vagy, ha baleset történik, akár te okozod, akár nem, a gumikra fognak fogni mindent és felelős leszel mindenképpen. Ha minden igaz, majd a nálam okosabbak kijavítanak.
-
Qru
MODERÁTOR
Új hozzászólás Aktív témák
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- alza vélemények - tapasztalatok
- Samsung kuponkunyeráló
- Battlefield 6
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Méltó folytatás, de önmagában is jó: Planet of Lana II: Children of the Leaf
- Autós topik
- Google Pixel topik
- Bundle topik
- Kicombosította az M5-ös SoC-családot az Apple
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Pro 16 M1 Max 64GB RAM 8TB SSD notebook garanciával hibátlan működéssel
- 44999 FORINT MacBook Pro 17" i7 2.6 GHz 8GB RAM 8 ciklus az akkuban!
- Apple iPhone 13 Pro 1TB,Átlagos,Dobozaval,12 hónap garanciával
- iPhone XS Max 256GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3997
- iPhone 17 Pro 256 GB Kozmosz - Bontatlan !! www.stylebolt.hu - Apple eszközök - Számlás
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Inkább országúton és pályán használnám.
Dunlop BlueResponse esetleg.
#miértnevegyélhasználtat

Még jó, hogy nem sürgős a gumi vásárlás, mivel májusban lesz csak ebből a méretből! 