-
Fototrend
Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!
Országos motoros rendezvények
Új hozzászólás Aktív témák
-
etnies
senior tag
válasz
Gaboman
#146870
üzenetére
Nem akartam a témához szólni, de kicsit unalmassá vált már ez a folyamatos mentegetőzés, magyarázkodás:
Nagytarcsa mellett megépült a nullás. 5 km-re van az otthoni lakásom ablakától, esténként pedig közösen hallgatja a falu a sok Rossit. Főleg nyáron, amikor nyitott ablaknál alszunk. Nem is látszik a település onnan, ahol Rossi húzza a fülét, de halljuk. És kurva zavaró. Főleg akkor, ha a zajra felriad a szomszédban a kisbaba és még sír egy fél órát.
El sem tudom képzelni, milyen lehet Visegrádon élni. Vagy Egerben, a Mátra felé vezető út környékén. Mert ott jöttök "ti" és szennyeztek mindent magatok körül. Nem csodálom, hogy az Alpokban sok helyen megunták, nem papírt kérnek, hanem helyszínen lemérnek és ha hangos, akkor lehet hazasétálni, a motor pedig marad.Igazából neked fogalmad sincs, hogy hol és kinek szennyezed be a fülét a gépedből előállított, teljesen felesleges zajjal. Fogalmad sincs.
Antiszociális vagy, könyveld le és ugroj túl ezen. Mi is megtennénk már. Ne bizonyítsd be, hogy az oroszlán vegetáriánus, mert nem az.És részemről tényleg off a téma.
És abban kurvára biztos lehetsz, hogy az emberek többsége utálja a hangos járműveket. Ha nem hiszed, kérdezd meg az ismerőseidet. Na, nem a motorosokat, hanem a motor nélkülieket.
-
macilaci78
nagyúr
válasz
Gaboman
#146860
üzenetére
A szép nagyon szubjektív, amellett ott a zsiráf-effektus is: szép-szép, de otthonra nem kéne.
Engem nagyon meglepett, mennyivel másabb, zavaróbb hangja van, ha nem én ülök rajta.De akkor másként fogd fel: zene füleidnek, de a zene ízlés kérdése, nem mindenkinek tetszik ugyanaz.
-
#48584626
törölt tag
válasz
Gaboman
#146860
üzenetére
"Mit kell nekik elviselni?"
A felesleges zajt, amit generálsz.
"Azt hogy egy motornak szèp hangja van?"
Hogy mi a szép és mi nem, az relatív. Kicsit szerintem burokban élsz, ha azt gondolod hogy az emberek többsége szépnek gondol egy motorhangot. 100ból 99 sem szépnek nem tartja, sem hallgatni nem akarja.
"èn ìgy fogok"
Lehet tolni ezt a totálisan asszociális, mindenkit leszaró, végletesen önző álláspontot, de akkor nem kell csodálkozni hogy egyre jobban korlátozzák a motorozást, egyre szigorúbb szabályok vonatkoznak rájuk, egyre több tiltással kell szembenézni minden motorosnak.
-
A Zéé
addikt
válasz
Gaboman
#146863
üzenetére
nem érted, és nem is akarod megérteni

Én itt most veled vagyok amúgy, szóval nem támadlak, de attól még az érvelésed nem állja meg a helyét. Többeket zavar, ha hangos, mint akiknek tetszik, ez biztos.
Engem sem érdekel, hogy hangosabb az 1 hengeres, mint a szomszéd sorkettese, és ugyanúgy fel fogom rakni rá a Leo Vince dobot, hogy mélyebb, öblösebb hangja legyen, mert nekem így tetszik, és a gyáriból az hiányzik. De attól még biztos vagyok benne, hogy a lépcsőházban ezzel én vagyok így egyedül
, és a harmadikon lakó két házsártos asszonyság biztosan háborogni fog minden egyes alkalommal, amikor beindítom a motort. -
A Zéé
addikt
válasz
Gaboman
#146860
üzenetére
ez mondjuk olyan szempontból téves önigazolás, hogy a házsártos Laci bá', meg a 3 hónapos csecsemő nem fog odamenni szólni neked, hogy "Vazze, ez bántja a fülem!" Vagy 1000 így gondolkodóból max. 1 megy oda. Viszont aki meg "értékeli" az ilyen jellegű élményt, az sokkal hamarabb és sokkal bátrabban fog odaszólni még ismeretlenként is.
Pénteken a motor szervizben én is odamentem nyálat csorgatni a Ducati Streetfighter V4-hez, amikor beindították, mert nagyon tetszik az, amit produkál.
Viszont anyámat biztos zavarná, és 1000%, hogy nem menne oda szólni érte, csak magában dünnyögne max...
-
válasz
Gaboman
#146841
üzenetére
"Arra azért kíváncsi lennék hogy te hogy mentél az sv1000sel hogy a riasztók bekacsoltak,"
Nem nehéz mikor két ház között mész hívjuk panelnek ..... pl . és körbe vesz kocsi sor egy szűk utcában.
20as éveimbe poén is volt csak akkor nem mikor este éjfélkor jöttem haza és mindenki tudta , hogy haza értem
"egy 1 hengeres full nyitott gèp sokkal durvább a nyitott V2 1000 SVnèl"
Biztos igazad van sose mértem... "tied a nagyobb méret"

Ezt is elfogadom....
DE akkor hívjunk érzékenynek ... ezt is elfogadom... -
bacus
őstag
válasz
Gaboman
#146828
üzenetére
"mindegy mit csinálsz mint ahogy ezt koràbban ìrtam"
Na látod, te is azt mondod, hogy semmit nem ér a hangosabb rendszer, akkor viszont legyünk csendesebbek, ne lógjunk már ki a közlekedők sorából, nálad meg az erdő vadjai se szarják össze magukat, félnek azok így is.
-
bacus
őstag
válasz
Gaboman
#146800
üzenetére
Szerintem a mostani huszon és harminc évesek el sem indulnak, amíg nem szól jó hangosan a zene. Mivel van klíma, fel sem merül, hogy leengedjék az ablakot.
Amíg messzebb vagy szart sem ér a hangos kipu, amikor meg már közel, akkor csak arra jó, hogy megijeszd és rádrántsa a kormányt.
Volt idő, mikor én is úgy gondoltam, hogy a hangos életet menthet, de azóta látom vezetni a gyerekeim generációját. Szart se hallanak a külvilágból.
-
macilaci78
nagyúr
válasz
Gaboman
#146791
üzenetére
A motorozással töltött idő csak egy kis részében van haszna a hangosabb kipufogónak, de akkor is meg lehetne lenni nélküle, ha nem lenne olyan fontos a többiek előtt lenni.
Egyik fórumtárs került egyet a kávédarálómmal, csak úgy a parkolóban a lakótelepen. Sokkal hangosabb, mint a nyeregben ülve.
-
macilaci78
nagyúr
válasz
Gaboman
#146782
üzenetére
Olyan ez, mint a fing: a sajátjára még büszke is lehet az ember, de a másét a legtöbbször elítéli.
Elfogadom, hogy hozzátesz az élményhez, kell is bizonyos mértékig, de nekem például a moziélményből elvesz a túlzott hangerő.Az smkp meg azért is hangos, mert a cvt váltó miatt ha megy, magas fordulaton jár a motor. Egy váltós motornál te választod meg a fordulatszámot, áttételt, nyomatékot. A cvt helyetted választ.
-
-
Topiccsendőr
addikt
válasz
Gaboman
#146638
üzenetére
Nem igazan gondolkodok endurozasban, csak ezekre a szar utakra hasznalnam, ezert is mondram korabban, hogy erre a drz sm is jo lenne.
Ami nekem nagy szivfajdalmam, h egy dr 350 es 1.3M ert kisse tularazottnak tunik. Jo motor, de ennyiert kapok egy LC4 et. Ami valszeg ugyanugy penznyelo lenne az elso nehany honapban.
de egy 30 eves motorra (pl dr 350) azonnal raborithatsz 500e forintot, ugy, hogy amikor megveszed, a gazdaja elmondja neked, hogy o volt az elso tulaj, nem dohanyzo, es mindig csak szaraz idoben ment vele, es tokeletes allapotban van a motor. Aztan odamesz, megnezed a nyakcsapagyat, a lengokar himbarendszert, a kerekcsapagyat, barmi ilyen aprosagot, es rottyon lesz, es a veztengelycsapagyazast meg sem nezted, ami gyenge pontja annak a blokknak.
Szoval nemtom. Magyar piac eleve nem tetszik, minden motoron vagy regi osztrak muszaki matricat latok, akkor inkabb hozok magamnak vmit nemetorszagbol. Es annyira tekerem vissza magamnak az orat, amennyire nekem tetszik.
De a japan belpiacosok, abban latok fantaziat. Azt nem lehet nyugatrol beszerezni, magyarorszagra kontenerekben pedig jottek rendesen.
Csakhat a muszaki allapot egy kalap szar, es az aranak tukroznie kellene ezt, de az emberek azt hiszik, hatalmas kincseket orizgetnek, pedig nem igazan. -
Topiccsendőr
addikt
válasz
Gaboman
#146404
üzenetére
Ezert irtam, hogy kinyitott motor eseten az injektor ezt nem nagyon befolyasolja. Itt meg nem volt ride by wire.
Hogy milyen gyorsan porog fel vmi az inkabb lendtomeg kerdese, mekkora tomeg van a fotengelyen. Ha vmi benzin-levego keverek miatt nem porog fel rendesen, ott nagy bajok vannak. (En ilyet csak rossz fojtoszelep potenciometer eseten tapasztaltam, vagy rosszul beallitott potinal nem porgott fel gyorsan, ilyenkor meg motorfek is alig volt)
A forulat ket okbol megy vissza keson. Tul szegeny keverek, vagy tul nagy lendtomeg a fotengelyen.
A vezermutengely azt a nyomatekgorbet hatarozza meg, ami miatt hirtelen jon meg az ero bizonyos fordulaton. -
Topiccsendőr
addikt
-
Topiccsendőr
addikt
válasz
Gaboman
#146390
üzenetére
Fizikailag 2 hengerbol azonos kobcentinel tobb fordulatot tudsz kihozni. A 450-es v2 13 000 et elforog. A superquadro mono - ami egyhenger de desmo vezerles, fordulatra optimalizalva- 10250 et forog. Ha tobbet forog valami, kesobb kell a nyomatekvaltoval a hatso kerekre juto - akár- kisebb nyomatekot elvaltanod, es ezzel csokkentened azt- a vegen tobb nyomatek marad a hatsokereken. Azaz tobb loero.
Kapsz sokkal jobb motorokat az rxv nel, ami egyhengeres, ez nem vitas, de az egy hengerrel szemben a kettő henger az verhetetlen bizonyos korulmenyek kozott. hogy supermoto kategoriaban felesleges lenne ez az elony, azt nem tudom, nem kovettem, de azt szeretnem leszogezni, hogy 1 hengerbol nem tudod azt kihozni, amit 2 bol. Lehet hogy csinaltak olyan 1 hengert, ami loeroben azonos, de nem azonos ccm eseten sikerult.
A szar nyomatekgorbe kinyitott motornal inkabb a vezerles velejaroja (vezermutengely) nem a befecskendezes rossz ebben az esetben. A gazcsere ilyen, a befecskendezessel sokmindent nem tudsz ezen valtoztatni.
-
Topiccsendőr
addikt
válasz
Gaboman
#146388
üzenetére
Az 550 esnek nagyon sok gyerekbetegsege volt, elmeletileg a 450 es stabilabb (az is szar volt, de legalabb konyebb megcsinalni jora) . Nem volt kiforrva a modell, de ha te egy supermoto versenyen egy v2 essel indulsz az 1 hengeresek ellen, loeroben biztos nyert ugyed van.
Illetve ez a motor ~25 loeros volt utcara. Amint kinyitottad, 70 loero kornyeke tudott lenni. Egy egyhengeresbol sose tudsz ennyit kivenni. Nem titkoltan csak versenyre szantak, nem utcara. Az utcai szervizintervallumokat ~25 loerosen tudta megugrani. A fura, hogy ilyet kiadtak utcara. -
F1DO
senior tag
válasz
Gaboman
#146382
üzenetére
Kellő kitartással, elhivatottsággal, (pénzzel) ahogy általában sok mindent úgy ezt a típust is ki lehet gyomlálni a betegségeiből. Van rá itthoni példa konkrétan a volt supermoto többszörös magyar bajnok. A mai napig kitart az Aprilia mellett, és amit az a motor produkál a pályán hangélményben is az eszméletlen...
-
GTVili
tag
válasz
Gaboman
#146329
üzenetére
A 60Nm a kombinált összérték, tehát üres akksival valószínűleg csak kb 45Nm körül lehet... az alap teljesítménye 58le.... és e-boost-al megy fel rövid időre 68lóra....
A tisztán elektromos hatótávja ~12km, de arról nem szól a fáma, hogy kb milyen sebességgel értendő.... -
macilaci78
nagyúr
válasz
Gaboman
#146213
üzenetére
Normál tempónál könnyebb kontroll alatt tartani az eseményeket, előre, hátra, oldalra is több lehetőséged van. Ha határon motorozol, előre nemigen van hova, nem tudsz gyorsítani és minden más is veszélyeztet az adott manőverben.
Anno, mikor még a Samarával jártam a 47-esen (2×1 sávos országút, Szeged-Békéscsaba táv), jó nagy követési távolságból kezdtem előzésbe, hogy fel tudjam mérni a szemből jövőt, annak sebességét. Ugyanis személyesen is ismertem olyat, aki azon a szakaszon 160-nal ment és nagyon nem mindegy egy Ladával 80-90-ről előzve, hogy a szemből jövő a megengedett sebességgel közeledik-e, vagy közel a duplájával.
De ezek megint a közlekedés körülményei, amik távol állnak a tájfutástól.
-
bacus
őstag
válasz
Gaboman
#146193
üzenetére
A legtöbb elektronikás motoron az összes ilyen kikapcsolható! (van kivétel, mert pl a dl 650 abs-e nem kikapcsolható, csak biztosíték kivétellel, amit azok akik terepre mennek vele meg is teszik. Persze a dl 650 nem terepmotor)
Tehát nem az elektronikával volt a baj, hanem a haverral, aki nem tudta kezelni a motorját, utcai beállításokkal ment terepre. Erre nem az a megoldás, hogy elvesszük mindenkitől, mert minden 10000. motoros terepmotoros és azok közül minden második nem tudja kezelni a motor beállításait.A terepezés helyett vannak vezetéstechnikai tréningek, ahol szintén lehet gyakorolni, felkészülni a necces helyzetekre.
"kizárólag endurózom ès a műútat látni sem akarom"
Én pont fordítva vagyok vele! Ha nem muszáj, nem megyek le az aszfaltról, mert a nagy, drága, nehéz motorommal nem akarok ott küzdeni, ráadásul beláttam, hogy a supermankedés sem nekem való.
És azt hiszem ez a gondolkodás van többségben. -
JoinR
őstag
válasz
Gaboman
#146200
üzenetére
A korábbi videókban bemutatott úszó kölyökkutya lábtartást melyik tréningen oktatják?
Amúgy biztos hasznos, csomó kajafutár is alkalmazza közúton..
-
#48584626
törölt tag
válasz
Gaboman
#146193
üzenetére
"Mert nem èrzik a motor határait"
A motorosok 99,999%-a nem érzi a motorja határait, mert soha meg nem közelítette őket, és nem is akarja. Eleve közúton ne is tegyen ilyet senki.
"Erősen ajánlom erre az enduro szakàgat"
Az aztán megint egy réteghobbi, közúti közlekedéshez annak sincs semmi köze.
"viszont hosszabb a fèktàv normál úton."
Elméletileg. A gyakorlatban meg nincs ember, aki 10 fékezésből akár csak 5x rövidebb távon áll meg mint az ABS. Úgy, hogy előtte gyakorol, aztán maximálisan rákészül, és koncentrál.
Normál, közút közlekedésben, váratlan vészfékezéskor pedig senki sincs aki rövidebb fékutat produkál. Már az is nagy eredmény ha egyáltalán a nyeregben marad."Főleg mivel kizárólag endurózom ès a műútat látni sem akarom"
Azért érzed te is hogy ez mennyire rétegigény.
-
bacus
őstag
válasz
Gaboman
#146178
üzenetére
Csak kérlek ne jussunk el oda, hogy a biztonsági öv is megölhet, ezért jobb nem becsatolni.
Én szerintem engem még nem mentett meg a motor biztonsági berendezése, nem kellett megmentsen, MÉG, de szerintem és a valószínűségi adatokra támaszkodva, jobban örülök, hogy van benne mindenféle ilyen, mintha nem lenne.
Ezt a motor mindent megold helyetted, ezt jó lenne már kiiktatni a közbeszédből, mert egyrészt nem igaz, pár olyan állítja, mint te, akiknek nincs a motorjukban, nem is szeretnének és azt hiszik, hogy ők így jobban is motoroznak*, másrészt már unalmas, hogy ilyenkor 99% a bmw-re asszociálnak, mikor ma már minden típusban van valamiféle elektronika.
*Lófaxt jobb motoros az aki így tanult, mondom úgy, hogy én is így tanultam. Az motorozik jól, aki elég defenziv ahhoz, hogy más hülyeségét is kivédje, no meg kisebb balesetekkel, de egészségesen megöregszik.A valószínűsége annak, hogy az ismerőseid az elektronikai csomag nélküli motorokkal szenvednek balesetet nagyobb, mint egy kevésbé tapasztalt motoros tele elektronikázott motorral (hasonló körülmények/tempó mellett). Ezen nincs mit csodálkozni, a gép az gép, olyat tud, amit az ember nem fog soha.
Nekem az az ismerősöm halt meg motorbalesetben, akitől sok mindent tanultam, én akkor 16 éves voltam. (36 éve) Az egész családja ráment, fél évre rá az apja felakasztotta magát, az anyja beleőrült, sosem tudta feldolgozni. Ha lett volna azon a rohadék motorján abs vagy ki tudja mi lehet semmi baja. (vagy nem 100-al száguld be a pótkocsi alá, hanem 160-al)
-
#48584626
törölt tag
válasz
Gaboman
#146178
üzenetére
"Akkor akik 30 èvvel ezelőtt motoroztak mindenkinek meg kellett halnia mert nem voltak biztonsági berendezések a motorokon?"
Valószínűségekről beszélünk.
"Minden a fejben dől el"
Én is szeretek hinni a gondolat valóságteremtō erejében, de tartok tőle hogy ez a sztori azért nem teljesen így működik.
"rajtuk kívül milliónyi ember van ugyan ìgy."
Persze, rengetegen pedig meghaltak, akik ma is élhetnének ha lett volna mondjuk egy jó minőségű ABS, vagy egy kipörgésgátló a motorjukon.
Az elektronika bizonyítottan biztonságnövelő tényező.
-
JoinR
őstag
válasz
Gaboman
#146178
üzenetére
Tudom, szélmalomharc, de az ismerősi körnél kicsit mérvadóbb egy tanulmány, ami szerint 22%-kal csökkent a halálos balesetek száma az ABS miatt. Ez volt a legalacsonyabb szám, amit találtam, vizsgált időszaktól függően 31-37%-os statok is vannak.
-
#48584626
törölt tag
válasz
Gaboman
#146169
üzenetére
"31 ève motorozok ìgy, mégsem haltam meg eddig"
Szuper, csak éppen a téma szempontjából irreleváns.
Ilyet is csak az tud mondani aki nem tud ilyen motorokkal menni, vagy nem ment mèg sosem ilyennel."
Nem, ilyet az mond, aki tisztában van a fizikával, meg az emberi képességek határaival.
-
norbert1998
nagyúr
válasz
Gaboman
#145719
üzenetére
Alapvető különbség a nyomatékos és a pörgős motor között, ami furcsa mód nem hangzott el, hogy a nyomatékosnak hosszabb lökete van, a dugó átmérőhöz képest, a max fordulatszám rovására, míg a magas teljesítményűnek rövid löket, széles dugó jut. Ez a dugattyúsebességből adódik. Minél hosszabb a löket, annál nagyobb sebességet és gyorsulást kell elérjen a dugattyú azonos fordulatszámon.
-
Topiccsendőr
addikt
válasz
Gaboman
#145721
üzenetére
Ez ugyanaz az elmeny, amikor a superquadro-t hajtod egy regebbi v2 hoz kepest, ami kevesebbet porog.
A regebbi testastretta blokknak a nyomatekcsucsa 7-8 kozott a legnagyobb, a superquadronak 8-10 kozott tetozik, tehat majdhogynem sor4 es elmenyt kapsz a superquadrotol -
bardi
senior tag
válasz
Gaboman
#145719
üzenetére
Magas literteljesítményt csak nagy fordulattal lehet elérni feltöltés nélkül, viszont változó szelepvezérlés, szívócső hossz nélkül egy ilyen motor alacsony fordulaton nem fog élni, egyszerre mindenféle változás nélkül nem lehet jó alacsony és magas fordulaton is, szerintem ez teljesen normális.
-
norbert1998
nagyúr
válasz
Gaboman
#145710
üzenetére
Ha nagyon akarják, lehet tartósabb is, mint egy R1150RT is akár, hidd el.
Minden CSAK attól függ, hogy ők mennyire akarták. Nehezebb egy 700-as 1 hengerest, 120 ló/liter teljesítménnyel tartósra megcsinálni, mint egy R1150RT blokkot, akármilyen teljesítménnyel? Kétsgtelenül! Lehetetlen? Aligha.
-
norbert1998
nagyúr
válasz
Gaboman
#145705
üzenetére
De te itt most azt hozod fel példának, hogy ha egy motoron te tuningolsz, akkor rövidül az élettartama, vagy a szervízintervalluma, mint a gyári. Ezen nem kell meglepődni, jobban terhelve vannak az elemek, jobban kopnak. De ha valamit annyira terveznek, amennyire te csak tunngolni tudod a másikat, akkor az egyáltalán nem jelenti azt, hogy az onnantól fogva egy problémás hulladék lesz.
Egy jó példa erre az autóipar. Ha csak azt a pár sort nézed a spec sheet-ről, akkor ugyanezt fogod látni:
Ha egy basic 10-15 éves 2 literes, 4 hengeres, 136 lóerős szívómotort te valahogy felokoskodsz 200 lóerőre, akkor ot is bizony erősen megnő a szervízigény. De ha (akár ugyanazt a motorcsaládot is, lásd Renault F4R széria, Laguna II 2.0 16v vs Clio III RS) egy másik motorod már gyárilag úgy van tervezve, hogy 200 lóerő legyen, akkor annak hidd el, sokkal, vagy máshogy fogalmazva SOKKAL hosszabb élettartama és szervízintervalluma lesz, mint a felhúzottnak. Pedig papiron mindkettő F4R motorcsalád, 2.0 16v szívóbenzin 200 lóerőn. Csak nem mindegy, "mibő' van" a blokk belseje. -
dellfanboy
őstag
-
Topiccsendőr
addikt
válasz
Gaboman
#145693
üzenetére
A design a hypermotardbol jon. Gyari kipufogoval 77 loeros, a 85 loerohoz masik map es kipufogo kell, tehat az onnantol nem utcara van. Utcan 15e kmt el lehet csordogalni, nincs akkora terheles. Vagy ha van, akkor hamar elveszik a jogsit, sztm igy voltak vele.

A hengerfej, henger-dugattyu, hajtorud a superquadro blokkbol szarmazik, ezek az intervallumok a kesobbi vagy kisebb modellekben nem okoztak problemat, de az elso superquadronal (1199) 50e km nel a hajtorudcsapagyat cserelni lehetett volna a motorrad tesztjeben. Illetve egy masik tesztnel meg ezelott hajtorudas lett.
A 959-899 ben problema nelkul mukodnek, az 1199-es a legproblemasabb, mert az volt az elso generacio. Az 1299 mar sokkal stabilabb. Es ez tulkepp egy felbevagott 1299.A szelephezaggal sosem szokott gond lenni 30e kmnel, elobb fordult elo hogy a blokkotveny nem birta a hatso rugostag bekoteset, es elkezdett elrepedni. Meg hogy addig hany map szenzort kellett cserelni, vagy gyujtotrafot. Esetleg oninditot.
De maga a blokk nem annyira problemas. Sztm ezzel nem lesz baj, hiszen az a reteg, amelyik ducatit vesz, 99%-a azt sem tudja, hogyan kell a lancot fujni, csak tetszik neki a motor, meg ranez az adatlapra, hogy a legerosebb egyhengeres.
A suly valoban problemas, en is neheznek tartom, de allotolag be akarnak lepni a cross kategoriaba, es lesz egy 100 kg koruli versenymotor belole. Na arra leszek kivancsi. -
dellfanboy
őstag
válasz
Gaboman
#145699
üzenetére
max 140 kgos SM nem üzemóràs motorok
ez nagy bolcsessegre vall, egy utcai motort osszehasonlitani egy uzemorassal.
egesz storyt nem ertem amit irogatsz. leirod, hogy a 75lovas husqit felhuzzak 85loerore es rovidelnuk a szervizperiodusok. hat ez nem meglepo.
elarulom a versenymotorok tobb torodest igenyelnek mint az utcai gepek. mivel ezt a gepet a ducati gyartotta utcara kotve hinnem barmi koze lenne az altalad emlitett husqi-hoz. arrol nem is beszelve, hogy ez a le gyar altal megadott adat lehet lemerve kevesebb/tobb lesz. en nemtom neked mekkora szemelyes tapasztalatod van az alapveto sufni tuningal, meg hogy ennek mi koze egy ducati gyar altal 23ra fejlesztett blokkal kapcsolatban? vagy attol mert atfuvokaztal vmi tizeneves 2t-t, mar ugy gondolod ehhez is ertesz? es kapasbol cafolod a gyar marketingjet az uj blokkal kapcsolatban?meglepodnek hogyha igazad lenne, meg ezt a rejszolast se ertem, hogy 130 v 170kg, utcan kb mindegy. tobbet szamit, hogy a rider ne egy elhizott haspok legyen.
-
rottenbull
őstag
válasz
Gaboman
#145698
üzenetére
Ott latom a gondot, hogy te ezt izig verig supermotonak kezeled. Mondjuk nem tiszta az sem, hogy mi alapjan kategorizalunk sok motort, mert a legtobb az valamilyen hibrid , ha sarkosan nezzuk a kategoriakat.
Ha suly alapjan nezed, es ez nem fer bele nalad, siman ertheto. De ez megallja a helyet minden kategoriaban, marmint a kijelentes. Ezen kivul azert van par masik szempont is.
Ezt a felfogast latom az SMT kapcsan is sokaknal. Mi ez, mitol SM, stb. Ez gondolom attol fugg, hogy honnan nezed.
Naked felol nezve a 698 nagyon is SM. -
dellfanboy
őstag
válasz
Gaboman
#145693
üzenetére
ugyan az a dinamika, jobb kezelhetőség, rövidebb féktávok, könnyebb kerekezés, lehetne sorolni
ember uljel mar le. milyen kezelhetoseg?dinamika? azt a hintapalinta futomuvet hasonlitod egy full allithato 45-os marzocchi-hoz? a ducatin akkora az elso fek mint egy jobb pizza-330- a fek meg brembo m4.32, full jo elektronikai csomaggal. fasorba nincs az a yami.alattad mar megmurdelt ketto vagy mi ez a duma, hogy orulsz ha 30ezret emegy a blokkfelujitasig? ez ilyen taschner logic?
designba ez a ducati supermotosabb mint az az endurobol faragot xt.-
u.i
irto sexyk a piros szivoszalak a kullokon! -
rottenbull
őstag
válasz
Gaboman
#145693
üzenetére
Nem igazan ertem ezt a kijelentest a vegen. Eleg mas vezetni a naked vasakat.
Az rendben, hogy raktak eled valamit, amivel nem tudsz mit kezdeni, de azert ne kelljen mar masik kategoriaba rakni, hogy megertsd. Mi a gond a nagy motoros supermoto vasakkal? Nem mindenkinek csak hetvegere kell, van aki olyat szeretne amivel sok helyre elmehet relative kenyelmesen es gyorsan ugy, hogy kozben tok konnyu vezetni, pont mint a supermotot. A naked erre nem jo, vagyis igen, de tok mashogy. -
JDMKid
tag
válasz
Gaboman
#111531
üzenetére
Cenzúráznak egy kommentet azért mert rendszám nélkül endurózás látható rajta, egy olyan helyen, amiről nem is tudjuk, hogy magánterület-e vagy sem...azért az nem rossz...
Hozzá kellett volna tenned, hogy a felvételek Németországban készültek.
Mint régebben a modoros autós-motoros újságírók, akik mindig a "német autópályákon" nézték meg a gépek végsebességét.
-
dellfanboy
őstag
válasz
Gaboman
#111533
üzenetére
ember, elso mondatban leirod, hogy:Ugyan az a szabály vonatkozik rád mint közúton
utana meg:Én rendszámmal voltam kint, csak a hátizsákon hordom
ez road legal?Semmi kárt nem tettünk az erdőben- ezt egy fuggetlen 5 fos erdesz felugyelo bizottsag jelentette ki, vagy hasrautes szeruen ez volt a velemenyed a hetvegi alkotas utan?
az a motoros rendor amguy meg erdesz masodallasba?
amugy trump szerint meg nincs klimavaltozas, meg van aki szerint a fold laposvannak gondok... itt is
-
Daywalker
addikt
válasz
Gaboman
#111531
üzenetére
Nem akarok állást foglalni az ügyben, mert nem vagyok tisztában az endurózásra vonatkozó szabályokkal (mondjuk a sok fa**ág helyett erről lehetne kicsit fórumozni itt, engem speciel érdekelne) csak annyit tennék hozzá, hogy geresics nem a YT-ről törölte a videót, nem is tudná, csak innen a kommentek közül, a kettő pedig azért nem ugyanaz. De majd a modker eldönti...
-
Geresics
addikt
válasz
Gaboman
#111495
üzenetére
A kommentedet töröltem.
Bármennyire is szeretem a terepmotorozást, amit a képeken és videókon csináltok, az nettó törvénysértés. Az erdőtörvény egyrészt elég egyértelműen meghatározza, hogy mit lehet, mit nem, másrészt a rendszám nélküli, herélt kipufogójú motorjaitokkal még ott is tilos volna közlekedni, ahol amúgy szabad. -
canniball
nagyúr
válasz
Gaboman
#111421
üzenetére
"Alkatrészügyileg minden van hozzá..."
Igaz nekem K4 van és ("igazi") alkatrész még szerencsére nem kellett hozzá (csak a kopók) így nem tudom azok mibe kerülnek, de amikor az ülést csináltattam nem nagyon akartam arra a kis időre sem letenni a gépet, így inkább kerestem bontóban és rákérdeztem mennyi lenne. Az 5k-s árat meghallva nem nagyon gondolkodtam mi legyen.
-
v450
tag
válasz
Gaboman
#110854
üzenetére
Mennyibe fog kerülni a szervízelés? Minden megkap a motor amit kell.
Terep utakra évente olajcsere és szűrőt 2x kell vagy elég 1x? Minden hétvégén fogom használni, néha hétköznapon. Látom képeken a gyári gumi abroncson, nem igazi terep gumik vannak.
Melyik az ajánlott off-road gumi? Hamarosan jön a 2020-as modell, ha nem kell sokat várni akkor, azt akarom megvenni.
-
Topiccsendőr
addikt
válasz
Gaboman
#110810
üzenetére
a 250 wr futar kozuton autopalyan hasznalta kulfoldi utakra is. O "szarraporgette", ennek ellenere 200e km felett rakta bele a kmeket, innen is azt gondolnam, hogy nem a muut adja meg ezeknek a kegyelemdofest. O peldaul allitolag terepen is hasznalta... gondolom lement az ut szeli murvara neha, mert elaludt ut kozben, es azt mar lehet terepnek nevezni.
-
z123456789
addikt
válasz
Gaboman
#110687
üzenetére
Miért mondják nekem, hogy a WR450 nem üzemórás, mikor az?
Ez itt azt jelenti, hogy 1000 km-enként olajcsere, vagy minden 5. óra után? Vagy mi az az every fifth? Illetve van ott még 10 másik tétel, amit cserélni, ellenőrizni kell ezután az intervallum után. Vagy van ebből sima változat is? Nincs, nem? Csak WR450F. -
F1DO
senior tag
válasz
Gaboman
#110709
üzenetére
Ezt a Husky sm 510 r-et nagyon nagyon nézegettem én is, szerintem (próba nélkül, halom anyag olvasgatása után) titkos favoritnak tűnik, mert belőle találni forgalmis, rendszámosat és bőven jobb paraméterei vannak mint pl KTM 690-nek avagy bármi más márkának.
Azonban én úgy látom és úgy is van tulajdonképpen - hogy ez egy pályamotor, amin csak azért van rendszám hogy lábon eljuss oda vele. MINDEN MÁS felhasználás 'felesleges és pazarló' minden tekintetben..
Aztán vagyok már annyi idős, hogy legalább részben hallgassak kicsit a suttogó józan észre is... :-) -
F1DO
senior tag
válasz
Gaboman
#110721
üzenetére
De még az is csak az egyik fele a terepmotoroknál, meg úgy általában a komolyabb szervízelésnél hogy az költség és gyakrabban kell megcsinálni mint egy utcai túra, vagy nagyobb, több hengeres motornál, hanem akkor még az az általános jelenség, hogy hosszú heteket, hónapokat vársz a szerelőre hogy el is készüljön vele. (Tisztelet a kivételnek)
Mert mivel találkozni - illetve találkoztam? Hiába beszéled le a szerelővel (és nem egy emberről beszélek hanem már sokszor jártam így) hogy csak akkor szóljon ha tud is foglalkozni a gépeddel - mi a válasz? Hozzad, persze csináljuk. Odaviszed a motort és látod hogy egy halom másik vár szerelésre a Tiéd mellett amit a legfrissebben vittél oda. De akkor már ott hagyod mert macera volt az oda juttatás (netán utánfutózni kellett, stb, lehet hogy a másik városba vitted mert csak ott van az az ember akiről az hírlik hogy ismeri a márkát, típust) és tudod, benyeled, hogy az időt tekintve ráb@sztál..A legszebb az egészben mikor mindez szezonban esedékes és akkor hivogathatod meg b@sztathatod a szerelőt hogy csinálja a Te motorodat is..
-
JoinR
őstag
válasz
Gaboman
#110718
üzenetére
Nyugi én sem ajánlanám, hogy bárki közúton üzemórás terepmotorral (enduro, SM stb.) közlekedjen

Amúgy ezer oka lehet: pl. hosszú áttétel miatt valóban viszonylag nagy a motor terhelése, ráadásul közúton húzzák neki, míg terepen nem tudnak motorozni és 10-20%-on mennek. Pont ezért is mondják, hogy ezek az üzemórák versenykörülmények közé vannak belőve, és a hétvégi földutas bóklászással simán min. duplázható az élettartam.szerk: a szerelőnek nyilván mindegy, hogy hogy kerül bele az x üzemóra, ha annyi az előírás a karbantartásra, akkor cserélnek, amit kell...pont ez a lényege az üzemórának
ő nem az élettartamról beszél, hanem a garantált megbízhatóságról x óráig. -
Topiccsendőr
addikt
válasz
Gaboman
#110718
üzenetére
Gondolom azert kellett elobb generalozni, mert az uzemora szamlalo a gyertyakabelrol a gyujtast nezi, ami egy eleg egyszeru szamlalas, mert az csak a fordulatot szamlalja, de hogy milyen terheles mellett fordul valami, azt mar nem. Utcai hasznalatnal meg fordulat megvolt mindig.
En abbol indultam ki, hogy a kuplungomat eleg hamar leegettem, es ketszer forraltam fel a vizemet jeges tocsaknal is. Szerintem az joval megterhelobb, mint utcan egy sebesseget kis energiaval fenntartani nagy porges mellett.
De ahogy azt mondani szoktak: a problema osszetett :D -
JoinR
őstag
válasz
Gaboman
#110715
üzenetére
Valamiért azt gondolod, hogy a megtett fordulatok száma és a motor élettartama lineárisan arányos, és nem veszed figyelembe a motor terhelését (kellően rövid áttétellel simán lehet alacsonyabb a végtempó közelében"igénybevett" nyomaték, mint a fullgázas kigyorsításoknál, és akkor a fordulatszám és olajnyomás kapcsolatáról meg még nem is beszéltünk).
-
z123456789
addikt
válasz
Gaboman
#110706
üzenetére
Értem. Köszi.
Tiszta sor. Amúgy az egyértelmű, hogy közúton jobban pörög a motor. Terepen nem tudod olyan egyenletesen tépni neki, mint aszfalton. Vagyis hát én így látom.
Nem akarok üzemórás motort, de akkor ezek szerint olyan "üzemórás" motor is van, ami nem üzemóra után szervizelendő, hanem km után, méghozzá, kevesebb km után, mint normál társaik. Szóval akkor ne is üzemórásnak hívjuk, hanem versenyre épített motornak. Mert én eddig az üzemórás motorokat kerültem, itt akkor ez a magam fajta laikusnak félre érthető.
Ezért nem értettem miért mondjátok hogy üzemórás, és hittem azt hogy az csak egy plusz funkció benne.
Marad a DRZ E, meg a XR650R.
-
z123456789
addikt
válasz
Gaboman
#110700
üzenetére
Arra mondjuk még mindig kíváncsi vagyok, hogy abból a táblázatból hogyan lehet megállapítani hogy üzemórásnak számít-e, mert ugye a km óra, az benne van, és számolja is a km-eket.
Olajcsere 500 km-enként, vagy 2000 km-enként? Azt sem értem ott. De minden esetre gyanús...
Sajnálom, nem értem, és nem értek hozzá. Egy db használt, öreg motorom volt eddig. -
Geresics
addikt
válasz
Gaboman
#110667
üzenetére
Igen, itt köszön vissza az örök kérdés: kinek mi a terep?
Szerintem bátran kijelenthetjük, hogy a motorosok nagy részének a földesút már terep, és 95%-uknak az, amit a Touratech Travel Event jelent, már tényleg terep. Nekem is az, pedig azóta azért a kis KLX-el már megtapasztaltam ezt-azt, és élvezkedtem vele pár krosszpályán is. Viszont nem vagyok hajlandó erdőben, fák között, minden kijelölt útvonal nélkül motorozni, mert az az én szememben már környezetrombolás.A KLX-et max. 1 szezonig fogom még élvezhetően használni, de már most is gyenge nekem, az utódját még keresem, de egyelőre a WR450 tűnik befutónak.
Az SC625-nek mik a gyenge pontjai, típushibái? (Nyilván azon túl, hogy 20 évesek, és már minden is cserés rajtuk...) -
Geresics
addikt
válasz
Gaboman
#109831
üzenetére
Azért legyünk korrektek, minden legendának van alapja!
KTM csoportban is jelen vagyok, akik nyilván kellőképp elfogultak a saját motorjukkal szemben! Látom a 60-80-100-120000, stb km. állásokat, meg a "még csak most járattuk be" megjegyzéseket, és mindenki bólogat, hogy "ennyit a KTM-et fikázókról". Aztán mégis minden hétre jut egy-egy " ez-az a hiba, mi a teendő ilyenkor?", és jönnek rá szépen sorban a "nekem is volt / típushiba, és ezt-azt kell csinálni/venni"!
KTM 950/990 Adventure akármennyire is tetszik nekem, sosem vennék, mert bár szeretek bütykölni, nem szeretek szerelőt játszani, még kevésbé trélerezni!
Mondom ezt úgy, hogy épp ebben a hónapban kellett a Toyotánkat trélerre rakni, mert mint utólag megtudtam, típushiba a féltengelyen a csillapítógumi alatti rozsdásodás miatti féltengelytörés, km-állástól függetlenül... -
F1DO
senior tag
válasz
Gaboman
#109831
üzenetére
Igen, végtére is a szervizelés mindennek lehet a kulcsa / megoldása..
Ha kellő szervizelés van akkor minden motor lehet jó, csak ugye ezt ki kell tudni fizetni..Anno gyorsasági vonalról mentem supermotora és azt mondom hogy maga a stílus drágább mint az előző.. és ezt a használati módnak tudom be. Mindenki bátrabban 'vadul' egy supermoton a kisebb tempó, a könnyebb súly, stb miatt mint egy gyorsaságin ahol megfontoltabbnak, visszafogottabbnak kell lenni a nagyobb teljesítmény, nagyobb tömeg és nagyobb tempó miatt.. Mindez eredményezi az előbb leírtakat... (és általános képességű és tudású tömegmotorosokra, illetve jelenségre reflektálok)
-
Geresics
addikt
válasz
Gaboman
#109827
üzenetére
Lehet rossz volt a 640-es példája, de 3 extulajdonost is ismerek, mindhárman ráfaragtak a vassal, pedig ketten nem kevés pénzt locsoltak rá. Ebből indultam ki, ezért hoztam példának. Simán lehet, hogy más példányokkal több gond volt, de azokról én nem tudok (sosem néztem utána).
...jut eszembe, Te nem egy 640-essel faragtál rá? (nem emlékszem)
-
#81556480
törölt tag
válasz
Gaboman
#109672
üzenetére
Két drz-ert se adnam oda azt a szar KTM-et amihez hozzájutottam.
A drz olyan mint a Swift csak motorban a faszom se akarja hogy elmenjen 100.000km-et úgy, ahogy megy .
A fater 84-es Honda shadowja már vagy 10 éve fordult át 100.000-nel 😀
Nálam a drz továbbra is olyan mint a 400-ezres Simson. Amíg van légy lesz szar is vagy hogy mondják
(Alig várom a fel oldalas monológot 🧐)
Új hozzászólás Aktív témák
Rokon topikok:
• Robogó, kismotor
• Nagyrobogósok baráti topikja
• Elektromos autók - motorok
- Eladó igazi ritkaság! LG G7 Thinq 4/64GB / 12 hónap jótállással!
- 13-14" Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- 35" ASUS ROG Swift PG35VQ curved GAMER monitor
- Ducky One 3 FULL/TKL/SF/MINI billentyűzetek többféle színben és kapcsolókkal!
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 2 i7-1165G7 32 GB Ram 512 GB SSD 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


, és a harmadikon lakó két házsártos asszonyság biztosan háborogni fog minden egyes alkalommal, amikor beindítom a motort.


