-
Fototrend
Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
sLINKy
tag
Ez egy opensource project. Minden elemet meg tudsz magadnak vasarolni hozza. A githubos linken a srac le is irja a szukseges cuccokat. Arra megy egy altala fejletsztett software plusz mar van mobilos alkalmazas is hozza szoval a kijelzot akar ki is hagyhatod. 5k kozul van az osszes alkatresz.
Azert kell a Mara X mert azt asszony is meri kezelni. Illetve ha csak ő iszik nem kapcsolom be a Decentet. Majd ha egyszer lesz felesleges penzem akkor a kettobol lesz egy speedster de az nem mostanaban lesz.
-
sLINKy
tag
-
Kávé Kálmán
tag
igen, ebbe a képbe tökéletesen illeszkedik a csepptálca rácsa. Ahhoz, hogy olyat csinálj, mint az iparág krémje, ahhoz vagy nagyon spec beszállító kell, vagy évtizedek az adott szektorban. John-nak nem volt több tucat gépe, mielőtt megcsinálta a Decent-tet.
Bemelegedés: tényleg. De az 5 perecbe csak egy langy szűrőtartó fér bele.
-
Kávé Kálmán
tag
MIndent tud. Aki erre vágyik, annak telitalálat. Én nem erre vágyom, amikor kávét készítek. Én élvezni akarom a készítést (is). A Decent-nél nekem ez nem jön össze. Eleinte a zajai zavartak, most már inkább viccesnek tartom. Amúgy nem olcsó hatású gép. Talán a csepptálca rácsa az egyetlen dolog, ami kilóg egy kicsit. Ez a kávégépek Teslá-ja.
-
Toobee
veterán
De miért nem nézed meg a Decent oldalát, meg pár videót a YT-on? Elérhető a használati utasítás is. Rögtön kiderül, hogy jelenleg nincs ennél jobban paraméterezhető gép a piacon. A két pumpa miatt főzés közben keveri ki a kívánt hőfokú vizet, így lehet a hőmérsékletet is variálni shot alatt, csomó nyomásprofil, flow és nyomáskontroll stb. Töredékét írtam le, tényleg olvass utána ha érdekel.
Most legyek genya és mondjam azt, hogy lattezni jó bármi?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Toobee
veterán
Decentnél elég egyértelmű, hogy mire fizetsz. A funkciók, tudása le van írva az oldalukon. Nincs még egy ilyen sokrétű gép a piacon. A nagy gyártók profilos megoldásai is csak töredékét tudják.
Megéri? Mi éri meg egyáltalán? Szerintem az, ha nem kávézol, mert akkor pénzbe se kerül. Ez egy hobbi, legalábbis az itt lévő embereknek.
-
Toobee
veterán
Érdemes mindig a másik szemszögéből is megvizsgálni a dolgokat. Remélem, nem bántalak meg, ha arra a következtetésre jutottam a bejegyzéseid alapján, hogy te inkább a dizájnt és a kényelmet helyezed az első helyre. Kristóf technokrata megközelítéssel tekint a kávézásra, ami totál érthető, őt csak a csészében lévő ital minősége foglalkoztatja. A hardcore topikban vagyunk, azt ne felejtsd el.
-
WarLock07222
tag
Én tényleg nem értem már hogy mit nem értesz. Amúgy pedig know-howra és ebből fakadó emberi erőforrásra fizetsz, nem építési minőségre. Ami például számomra sokkal vonzóbb, mint kifizetni egy valag pénzt egy olyan technológiára, amit 1960ból őrizgetünk, csak azért mert fa és fém az alkotó elemek.
-
bayarena
aktív tag
Pedig mindenkit szivesen latok egy kavera ha erre jar

A kavekulturarol igazabol szerintem csak jokat lehet itt mondani, altalossagban elmondhato hogy a jobb anyagi helyzet miatt tobben engedhetik meg maguknak, hogy napi szinten beugornak valahova egy jo kavera, ezert talan tobb jo kavezot tudnak uzemeltetni itt mint Pesten. Melbourne meg meg jobb egy fokkal, igazi paradicsom a kave kedveloknek.
Jellemzoen amugy tobb opcio van kave bab vasarlasara is, ilyen teren nem vagok annyira otthon a hazai helyzettel, de minosegi kave vasarlasra szamtalan opcio van itt.Jah, amugy koszonom a Norkov84-nek a tippet, kozben sikerult leszedni a ragaszto maradvanyokat

-
bayarena
aktív tag
Persze hogy szabad, kereken 5000 Ausztral dollar volt flow controllal. Anelkul 4700ert aruljak.
Sydneyben elek, szoval a hol-ra a valasz nem hiszem, hogy hasznos lenne szamodra
Ma mar keso van, de holnap csinalok kepeket

Elos korben mindenkepp a flow control nelkul fogom hasznalni, hogy megtanuljak konstans fozetet csinalni, a flow control nagyon hasznos tud lenni, de eleinte nagyon megneheziti a konzisztens fozest.
-
Toobee
veterán
-
lszlfrng
csendes tag
Mert azt szeretném inni amit beletettem és nem azt amit 4 órája tettem bele.
Mivel szeretek szimplát inni, géppel darálni, ezért nekem az a jó, ha 9g után legalább 8.5g jön ki.
Erre két megoldást találtam:
- fújom, ütögetem, ecsetelek, méricskélek vagy
- beteszek előtte 5g kávét, ledarálom, kuka, és utána teszem bele azt amit már felhasználok.Ráadásul ha szimpla után rögtön duplát darálok, akkor az őrlési finomságon is kell állítsak és megszabaduljak a bent maradótól. Nem nagy pénzkidobás, éves szinten 60e-70e attól függően mennyiért veszed a kávét.
-
lszlfrng
csendes tag
Csak a kávé oldaláról megközelítve.
Én most próbálom a DM vizet, de még nem érzek késztetést a visszasózáshoz. Ezért se használok (még) víztisztítót, mert ott is vissza kellene sózni.
Nálunk a csapból ~160ppm ivóvíz folyik. Azt felforralom (elektromos vízforraló), hagyom hűlni és beöntöm egy nagyobb befőttes üvegbe. Egy napig áll, hogy a maradék klór is távozzon. Ha nem forralnám fel, akkor legalább két nap kell amíg teljesen elillan. Ezt keverem össze DM vízzel, hogy a végeredmény 80-100ppm körül legyen.
Az egészet a kávé miatt csinálom. Ha a kávénak mindegy lenne, akkor nem keverném a vizet csak gyakrabban vízkőmentesítenék.
-
hoffman_
nagyúr
igen, láttam, hogy veszélyes játék, azt hittem már beleugrottál

azt néztem még, hogy vannak "testvérei", 2-3 féle biztos, alacsonyabb ásványianyag tartalommal, de első ránézésre nagyjából hasonló eloszlásban. azokkal egy fokkal lehet, hogy egyszerűbb adagolni.
lassan valamit csinálnom kell nekem is, mert a Norda elfogyott, a Verától meg tiszta retek a gép, abból is az utolsó fél liter fogy. lehet, hogy gyógyszertár lesz ebből, meg keserűsó...
-
brumi1024
veterán
-
Toobee
veterán
Top Kávé Kanizsa kft-nél lehet érdeklődni az ára után.
-
lszlfrng
csendes tag
Úgy lett ahogyan mondtad (mondtátok), egyet ki kellet húzzak a listából:
- pici,
- csendes,
-minimális pangó,
- elektromos és
- jó az őrleményeMegfogadtam a tanácsotokat és beruháztam egy használt, szép állapotban levő a "Mazzer Mini Electronic A" őrlőbe. Eredetileg a B verziót akartam, de csak ez volt "raktáron". Sajnos azonosító matrica és tálca nem volt hozzá ezért nem tudom a pontos évjáratot, de kb 2-3 évesnek tippelem.
A tesztelés bebizonyította, hogy elsőre képes 3-4 grammot is visszatartani :-) Szóval erre a "single dose, zero retention" problémára kell még valamilyen megoldás. Ha tudjátok a tutit, akkor kérem az infót.
Mindenkinek köszönöm az eddigi segítségét

-
lszlfrng
csendes tag
Van olyan CNC gép amelyik 0.3µm is tud 3D-ben!
És valóban nem tudom, hogy az 1zpresso mérnöke azt írta-e a tervrajzra, hogy a tengely átmérő 6f1 vagy 6f7. A kézzel való szétszedés és összerakás plusz a nagyon pontos illeszkedés miatt elég kicsi lehet a tűréshatár (nekem tippre it1-it3 között lehet), mert nem szorul és nem kotyog, pedig két csapágy is bejátszik. De ez most nem egy gépészeti fórum.
Az eredeti hozzászólásommal annyit szerettem volna elérni, hogy átmenjen mennyire kifinomult és precíz alkotás az 1zpresso. Szerintem most már átment.
-
lszlfrng
csendes tag
Persze, egész délután ültem és számoltam.

Amikor először hallottam, hogy súrlódik a kés, akkor majdnem fél fordulaton keresztül hallatszott. Onnan egy klikk szorosabbra és már végig súrlódott. Onnan fejben extrapoláltam (Egy klikk 12 μm, a felénél súrlódott => / 2, kónuszos kés > / gyök kettő ~ 4-5 μm).
Ha 5 mikront mondok az megalapozatlan és ezért hitelrontás (amit nem érdemel meg a cucc), ezért még osztottam ötvennel, mert a tizedmikron már elfogadható és nem kérik számon a számot. Vagy mégis?
Az 1zpresso je-plus minőségű őrlőnek eureka mignon xl az elektromos párja (2.5x drágább), írja az aki ért hozzá.
-
looser
addikt
Őszintén szólva csak az Iberitallal van tapasztalatom és ott olyan gyönyörű púdert őrölt 1-1 új kávéból, hogy volt, hogy 2-3 fordulatot is vissza kellett venni. Ez, hogy a lehető legkisebb fokozatnál is átrohan a víz, szerintem nagyon nem jó. Nem bonyolult egyébként a kalibrálás, de ez annál problémásabbnak tűnik, nem egyszerűen csak olyan dolog, hogy most kicsit vastagabb az "egérfarok" :-) Ezt a kifejezést már nem emlékszem, kitől olvastam először, de jópofa :-) És az elején gyönyörűeket húztam pár hónapos kávéból is, a mostani is májusi és szép volt egy hete, most két napja kezdett el vastagodni és spriccelni a lefolyás. Szóval tuti nem jó. Tapintásra is durva az őrlemény.
(#109895) Parci: igen, ez megvolt és itt a hc topicban is elolvastam mindent, ennek ellenére vállaltam be, mert ha akár csak havonta egyszer is kell kalibrálni, az nem gond, csak ez tűnik túl nagy ugrásnak a lefolyást tekintve.
-
Nertpaelg
tag
Én végképp nem érték a kémiához, szóval ezt csak egy-az-egyben idemásolom, hátha releváns nektek. (A Hunyadi víz szulfát tartalma "soknak tűnik", de nem tudom ez az adott hígtásban mit jelent.)
"...excess sulphate makes espresso that tastes like wall board (Of course wall board IS CaSO₄!) High sulphate in presence of calcium also results in calcium sulphate scale which is very difficult to remove without rather nasty conditions like 5% or more sulphuric acid. This is usually only a problem when people do a lot of steaming."
-
#85578752
törölt tag
Én is számolgattam, nekem 100ml-re az jött ki, hogy ha keserűsóból és szódabikarbónából kéne kikeverni hasonló mg2+ és hco3 értékeket akkor 204 mg szódabikarbónára és 1080 mg keserűsóra lenne szükség.
Lehet hogy rosszul számoltam, a keserűsónak 20%-a magnézium, a szódabikarbónából lehet hogy nem kellett volna kivonnom a nátriumot, 73% körül van benne a hco3, szóval elvileg hasonló szinten van 100ml mint a táblázatban mint a Hendon-víz, csak kevesebb a magnézium és jelentősen kevesebb a hidrogénkarbonát. Az átlag 0.3 helyett csak 0.2g.
Aztán lehet hogy van a körünkben kémiában jártas szakember aki most fogja a fejét.
-
kurtuzov
senior tag
Én most így kevertem 5 literbe: 0,5g keserűsó + 0,2g szódabikarbóna.
A linkeltet megelőző pár hozzászólást is érdemes átfutni.
Ha jól nézem ez a mennyiség konzumpro által számolt táblázat woc sorának adataihoz van közel. -
#85578752
törölt tag
Egyszer kiszámoltam 5 literre.
Ki kéne számolni mennyi Hunyadi János víz kell 5 literbe, mégiscsak természetes forrás, nyomelemekkel, majdnem jó arányban van benne magnézium meg hidrogénkarbonát. Pufferoldat készen.
-
bbuffy
senior tag
2007 es. Nem. Kéz alatt kb 2.5-2.7 az értéke. Azt le sem írom mennyi volt. Nekem igy mindegy. Amugy meg egyben nem biztos hogy elmegy, nem is árulgattam, kint van barátom trezorjában. Tök viccesen bedobtam a kontaktnak mikor kiderült hogy tud ilyet, hogy nekem van ilyenem és erdekli e. Érdekelte.
-
Rush77
aktív tag
Köszi.
Ezt egy picit kifejtenéd?
F64 evohoz képest pár dologban gyengébb, másban jobb otthoni felhasználást tekintveLegfőképpen az olyan szempontok érdekelnének, hogy mennyire rögösít, mekkora tartalék van benne presszó beállítás tekintetében (mennyire finomra lehet lemenni vele), finomhangolhatóság, mekkora lépcsők vannak két kattanás között.
-
gyapo11
őstag
-
Mano66
senior tag
-
Gery0505
aktív tag
Nekem egy olyan vad ötletem támadt így víz kérdéskörben, ha már ilyen nehéz a Norda beszerzése, hogy mi lenne, ha egy nagy, mondjuk 20L-es ásványvizes tartályt kötnénk be egy vízlágyító rendszerbe és azzal innánk a KV-t? Lehet ilyen nagy ballonokat kapni, csak az kéne cserélni, meg időnként a vízlágyító patront. Végül is a csapvíznek is beállítja az ásványi anyag tartalmát, miért ne lehetne akár ásványvízzel is?

-
-
lszlfrng
csendes tag
Úgy látom, hogy most mindenki a NZ-t akarja lenyomni.
Nem vagyok ebben szakember, de nem túl nagy mérnöki kihívás kávédarálót készíteni. Ha belegondoltok, akkor kéziből is van vagy három ami kúl. Megnéztem pár kézit és motorosat az újakból és mindegyik egy késpárból állt ami egy tengelyen fut, a köztük levő teret pedig menettel oldják meg. Az alapfelszelésben meg valami olcsóbb kés van és ha kell a high tech kés akkor az annyi mint az alapgép.
Pár hónapon belül itt vannak a szimpla dózisú őrlők új generációja, ezek azért killerek, dizájnosak és ötletesek:
- KOPI
- Chestnut X
- ARCO kézi/gépi hibrid
- Eureka Oro
- KEYÁrban nem lesznek nagyon a NZ alatt, sőt ...
-
Hangsúlyozom: nem vagyok ügynöke vagy kerítője a Bagirának, egyszer szinte véletlenül keveredtem oda, kóstoltam, és vásároltam. Azóta nagy kedvenc.
Persze: "kinek a pap, kinek a paplan". Engem a (kávédzóban fogyasztott) Goosebumps nem indított arra a gondolatra, hogy vásárolnom kéne belőle. Na, annak van ára, mint több másnak is. -
Köszi!
Kissé távlatibb cél sajátkocsmakávézó+cukrászda, whatever nyitása. Időben kell elkezdeni az alapok leásását
Goosebumps papíron alaposnak tűnik, ára ehhez passzol, de nem annyival drágább, mint amennyivel több benne a munkaóra, mint sok más helyen.
Más esetleg, tapasztalattal rendelkezve..? -
-
Toobee
veterán
Nekem nagy kedvencem most szigurúan dizájn oldalról az Elektra Verve. Az már más kérdés, hogy funkcióban szinte nulla, szerintem ma már kevés, hogy egy időben véges előáztatást lehet WiFi-n keresztül beállítani, oszt' viszlát.
Új hozzászólás Aktív témák

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- Ritkaság! Csere-Beszámítás! EVGA FTW3 Ultra RTX 3080 10GB GDDR6X Videokártya!
- Xiaomi 15 12/256GB - Kártyafüggetlen, Zöld, ÚJSZERŰ - 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- AlzaErgo ErgoArm D65BN Essential
- iPhone SE 2020 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4594
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Hát az R91 nekem is nagy szerelmem, de a versenytársa lenne a Dalla Corte Mina is. De 2MFt-om biztosan nincs rá.

Amíg a Jászberényi úton levő nagyker (már elfelejtettem a nevét) hozta a Norda-t,na az volt a jó ár (2L 135-145 Ft). Sajnos a Covid-19 betett nekik.Bezártak.
