-
Fototrend
- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Woodslave
félisten
Soon to be published research from Jacob Wilson's lab: Advanced strength trainees on a keto vs. western diet gained more muscle, lost more fat, had more testosterone and had better cardiovascular health after 9 weeks. Rest assured I'm going Sherlock on that full text.

-
Woodslave
félisten
-
válasz
Zola007
#70189
üzenetére
Ez az én emberem. Itt a lényeg. Ahogy a kalóriában (vagy kJ-ban) megadott energia érték is csak arról mond valamit, hogy ha tökéletesen oxidálod a molekulákat, akkor mennyi energia szabadul fel. Persze azt nem szokták emlegetni, hogy ennek köze sincs ahhoz, hogy a szervezet, milyen módon nyer ki belőle energiát. Rengeteget számítanak a tápanyag egyéb tulajdonságai is. Lehet, hogy két ugyanakkora kalória-értékű kajából az egyikből a ráírt érték 50%-a, a másikból meg 80%-a fog felszabadulni. Hogy mitől függ? Ki tudja.
Ráadásul kísérleti úton sem egyszerű igazolni. Míg egy fizikus be tudja állítani a műszereit és fel tudja jegyezni a mérés menetét, addig egy ilyen táplálkozástudománnyal foglalkozó orvos más emberekre van utalva. Legyen 30 átlagember, akiknek megmondja, hogy ti most 2 hónapig így kajáljatok, hogy le tudjam ellenőrizni rajtatok a hatást. Azok meg vagy betartják vagy nem, vagy bevallják, hogy eltértek, vagy nem. Ha nincs valaki étrendhez szokva, akkor nem fogja egy kísérlet miatt 2 hónapig kínozni magát (mert az átlagembernek kínzás, ha nem kajálhat össze vissza, amit akar). Aztán persze jön a másik alternatíva. Akkor csinljuk sportolókkal, ők úgyis hozzá vannak szokva ehhez az étrendesdihez. Na oké, de ki mondja meg, hogy egy kemény étrendhez és sporthoz szokott szervezet reakcióit lehet értelmezni egy átlagember szervezetének reakcióira is?
Ugye, ha nem kalóriát számolunk, hanem makrotápanyagokat (fehérje, ch, zsír) akkor lehet, hogy egy fokkal közelebb vagyunk az igazsághoz, de nem sokkal. Hisz hogy lehetne egyenrangúnak feltételezni azt, ha mondjuk megeszek 50 g cukrot magában, meg azt, ha mondjuk gersliként (hántolt árpa) viszem be az 50 g szénhidrátot hússal és zöldséggel? Sehogy. A makrotápanyag számolás szempontjából pedig ugyanaz a kettő.
Ráadásul még ha mniden körülmény ugyanaz lenne, akkor is fennáll, hogy két szervezet nem ugyanúgy dolgozza fel a tápanyagokat.
-
Zola007
veterán
válasz
gghrtz
#70188
üzenetére
Azt meg szabad kérdeznem, hogy ha az elmúlt fél évben sikeresen lefogytál 8 kilót, úgy hogy közben erősödtél, akkor miért nem azt a módszert folytatod?

Ha tanulsz vagy felelősségteljes, esetleg veszélyes munkát végzel, akkor nem javaslom hosszútávon ezt a minimális CH-t. Ami tulajdonképpen nulla, mert azt tudnod kell, hogy zöldségekből nagyon szervezetfüggő, hogy mennyi szívódik fel.
Tulajdonképpen 20-30 GI alatt a szénhidrátnak csak töredéke szívódik fel, mert gyorsabb a bélperisztaltika, mint az emésztése. Ehhez jön most a megnövelt zsírtartalom, ami még jobban betakarja a bélhámsejteket, így a kalóriamegszorítással visszaeső epekibocsátás a zsírt sem tudja olyan hatékonyan emulgeálni.
Ezét is fogynak egyesek mint a golyó. Most a koleszterinbevitel növekedése miatti epesav kompenzációra nem térek ki, de az megint nagyon egyénfüggő, hogy kinek-hogy alakul diétában.
Ha vérképet csináltatsz és magas a bilirubin szinted, akkor emiatt van
Don't befosni, nem vagy májbeteg, csak lassul az epeürülés.Másrészt a kaja CH tartalma nem azonos a szerveztbe kerülővel. Sokan ezt nem veszik figyelembe.
Ugyanis a tápanyagtáblázatokban megadott szénhidrát tartalom az analitikai érték, savas vagy enzimes hidrolízissel vagy hamvasztásos technológiával mért szénhidrát, fehérje és zsírtartalom.
Hogy ebből a te szervezetedbe mennyi jut, azt soha senki meg nem mondja
Egy dolog biztos: kevesebb mint <100% -
gghrtz
őstag
válasz
Zola007
#70173
üzenetére
Most 160 gramm fehérjét, és olyan 150 gramm zsírt eszek, kb 20 gramm ch-val, ami becsúszik innen onnan. Egyébként eddig is fogytam, Július óta lement 8kg, most visszaszedtem kb egyet, amióta megint szarul eszek. Persze félig direkt, mert most arra vártam, hogy szedjek vissza izmot, meg a törzsem erősödjön. Egyébként tök vicc, de úgy fogytam 8kg-t, hogy közben visszaszedtem egy csomó izmot, és majdnem olyan formában vagyok, mint amikor régen abbahagytam.
-
Woodslave
félisten
válasz
God Vazzeg
#70179
üzenetére
állatkertben voltál?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
KoVee84
senior tag
válasz
God Vazzeg
#70179
üzenetére
Ugyanolyan szép és csodálatos volt, mint én? Nebasszálfel

-
válasz
Woodslave
#70182
üzenetére
Na jó, de ha különösebben nem tartasz étrendet, akkor ilyenek úgyis mindig becsúsznak. Hopp ma tegnapi maradék a kaja krumplival. Holnap meg ingyen pörkölt. Holnapután valamelyik kolléga pont hoz sütit. A végén kijön, hogy elég kevés napon van tényleg olyan, hogy nulla ch-t eszel meg napközben (meg ugye estére úgyis eszel, hogy meglegyen az energia, akkor meg ha nem számolod ki, az nagyon hamar tud nem is kevés lenni).
Az alacsony szénhidrát meg akkor tud igazán beütni, amikor hosszabb távon csinálod következetesen. Nekem sem az első két hét szokott lenni a gáz. Hanem amikor már tényleg kiürült a szervezet. Úgy edzeni, hogy 100 g-nél nincs több ch már tényleg nagyon lemerítő és szédülős. De ha pl előtte héten zabáltam össze vissza és fel vagyok töltve, akkor a következő héten simán tudok 0 kajával is gond nélkül edzeni. Fel vannak még töltve a raktárak.
-
Woodslave
félisten
válasz
HussarF
#70181
üzenetére
ja reggeli semmi, ebéd 150 gramm csirkemell meg 150 gramm vegyes zöldség (brokkoli.karfiol-répa ami ebben van, hát nem több mint 10 gramm ch de majd megnézem a sparos)mondjuk ma a tegnapi vacsora maradéka van, tespis csirkemell, krumplival meg répával.
/tegnap meg pörköltet ettem galuskával nem keveset, de ingyen volt
/ -
Woodslave
félisten
válasz
Zola007
#70173
üzenetére
hát nem tudom. Az alacsony ch diéta amúgy 100 de inkább 50 gramm nem 200...
Ráadásul a ch egyáltalán nem esszenciális tápanyag, azaz tökéletesen meg kéne lenni nélküli. Sokat mondják hogy a ketogén diéta milyen jó, bár közel sincsenek ketózisban, mások szerint meg ugye xart se ér. Én nap közben tökéletesen elvagyok 0ch-n (vagy 5 gramm ami a vegyes zöldségben van.) Kizárólag azért nem csinálok 0 ch-t mert nem tudok eleget enni fehérjéből meg zsírból hogy meglegyen a kalória.Casa: megkövetlek a sajt tényleg jó

-
Zola007
veterán
válasz
Woodslave
#70170
üzenetére
nem erről van szó
szerintem bármikor totál fölösleges nulla/nulla közeli CH-val terhelni a szervezetet.
Meglátásom szerint ha valaki 100 kilósan 25% tzs-al 150-200g CH nem tud fogyni, akkor 4 eset állhat fenn.- kevés az edzés (főleg aerob)
- rosszul számolja a kaját
- nem jó az étkezések felosztása
- inzulinrezisztensmondjuk kaja:
fehérje: 180-200g
CH: 150g
zsír: 100gez 2000 kcal, ha ezt egy 100 kilós férfi energiaigénye nem haladja meg legalább 700-800 kcal-al, akkor ott a fenti listából keresendő az ok.
a nagy csökkentés egyébként nem egyenlő a 0-ra csökkentéssel.
Kollégának is el kellene gondolkodni azon, hogy talán azért nem fogyott, mert az elmúlt időszakban is annyi CH-n volt, ami egy 40 kilós kislánynak vagy metformin állított "kezdő" cukrosnak elég. -
gghrtz
őstag
válasz
Zola007
#70169
üzenetére
Koszi a tanacsot! Igazabol elotte is alacsony CH-n voltam, meg mar csinaltam regen alacsony CH-s (2gramm/tskg) dietat, de most ki akarom probalni ezt a ketogent is kivancsisagbol.
Egyebkent nagyon nehezen eszem az osszetett szenhidratos kajakat, neha meg a dietas mennyiseg is nehezsegeket okoz, meg konnyen elcsabulok a szemet kajakra. Szoval nekem ez a dieta szerintem jo lesz. 
-
Woodslave
félisten
válasz
Zola007
#70169
üzenetére
te nem értesz egyet azzal az állásponttal, hogy a "sárgakapszulás" (én minden konzervatív, amúgy testépítők által használat kipróbált és működő - ez nem jelenti hogy Átlagjóskának is működő - módszert így fogok nevezni) elmélettel szemben - azaz folyamatos csökkentés (kalória ch tökmindegy) helyett pont fordítva kellene, amíg magas a testzsír, könnyebben hozzáférhető, azaz nagyobb deficitet tud az ember fedezni, akkor kell nagyot csökkenteni és folyamatosan emelni ahogy a zsírraktárak fogynak? (reverse taper diet néven lahet találni ha valaki sokat akarna költeni
) -
Zola007
veterán
válasz
gghrtz
#70164
üzenetére
és ez így fog menni napról-napra...
Mondjuk nem tudom csináltál-e átvezetést mondjuk 7-10 nap alatt csökkentve a CH-t 30-40 grammonként vagy csak úgy magyarosan durr bele![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Én nem erőltetném 25% testzsírnál ezt a ketogén dolgot, ennyi súlyfölösleggel fogynál te szépen 150-200g CH-n is -
gghrtz
őstag
Ketogen dieta 1. napnak vege. Eddigi tapasztalatok: Alig birtam elaludni, sokat kell hugyozni, este 100 kg voltam reggelre mar csak 98.
-
válasz
shteer
#70158
üzenetére
Ezt a véleményt hallottam már egy sráctól, akivel régen egy teremben edzettem. Akkor, adott is egy adagot a kreatin-etil-észeréből, hogy bizonyítsa. Én továbbra is azt mondom, hogy a natúr BCAA a rosszabb. Nekem a cee inkább savanykásabbnak tűnt, amitől sokkal elviselhetőbbnek éreztem.
Amúgy tinderrel és p!nával jobb lett volna. P!nával minden jobb

-
válasz
Zola007
#70154
üzenetére
Akkor mit akar jelenteni? Hogy a natúr BCAA íze semmi a kreatin-etil-észteréhez képest?
Magyarázd el kérlek. Lehetőleg úgy, hogy benne legyen a p!na és a tinder is.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
(#70155) Woodslave
Csak arra akartam kilyukadni, hogy ha kategória-beli különbség van két ember izomzata között, akkor ott kategória-beli különbség van az emelt súlyoknál is. Lehet, hogy valakin 5 kg-val több izom van, de kisebb súlyokkal dolgozik. De ha valakin 25 kg-val több van, ott már tuti, hogy lényegesen nagyobb súlyok vannak megmozgatva az edzésen is. -
Woodslave
félisten
na végre itt van hogyan legyünk izmosak
[link]ezt még hallgatni is durva

-
Azért ne jussunk már el odáig, hogy súly nélkül lehet a legnagyobb izmokat elérni. Alapvetően a nagyobb súly fog végül nagyobb izmokat eredményezni. Tudom, tudom, messze nem ilyen egyszerű, ezer féle tényezőt figyelembe kell venni. Az én megállapításom inkább csak olyan, mint ahogy anno Hubble egyenest illesztett a csillagok sebességére a távolságuk függvényében ábrázolva. Nagy fantázia kellett hozzá, de mégis csak ott volt az az egyenes. Remélem így érthető, hogy mit akartam ezzel mondani


(#70140) syl5
Ízesítelten BCAA a legjobb. Mikor először kóstoltam azt hittem azonnal kihányom. Másodjára is. Nem tudtam, hogy hogy fogok ebből 50 adagot letolni, de ha már egyszer megvettem muszáj. A végére úgy megszerettem, hogy már úgy ittam, mint az üdítőt. Azóta is azt iszom
-
KoVee84
senior tag
válasz
BÁ Nutrition
#70111
üzenetére
hagyjuk inkább...

-
Unsign
tag
válasz
FIREBLADE78
#70145
üzenetére
Attól sem, de legalább kemény..

-
-
Unsign
tag
Finnyasaknak ajánlom a Stillmass zacskós tribulusat. Az, hogy hatásos-e (általánosan) mindegy is, mert a komopsztalt föld íz (nehéz meghatarozni) kárpótol mindenert

-
syl5
őstag
Sziasztok,
ízesítetlen Myprotein BCAA-nak, illetve L-Glutamine-nak milyen íze van vízzel?
Teljesen semleges, nincs semmi fura íze?Illetve ezt a kajafutárt próbálta már valaki?
-
gghrtz
őstag
En most kezdek rajonni, hogy nem a gyakorlat a lenyeg, hanem hogy esszeru sullyal kell csinalni.
-
Ijk
nagyúr
Ma nyomtam rudas ferdepados nyomást de úgy megfájdult a vállam hogy az életben többször nem fogok.
-
shteer
titán
válasz
FIREBLADE78
#70129
üzenetére
Mit isztok? Kecsketejet?
-
deniro2
senior tag
Drogosok vagytok te mind, én soha nem iszok kávét...

Iszok mást, de azt viszont nem helyette...![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Woodslave
félisten
válasz
Koppanyvezer
#70126
üzenetére
ja én is elhinném, de olyan jól esik a reggeli nyugiban (legalábbis amíg nem kelnek fel a gyerekek) meginni. Amikor egyedül vagyok akkor én is kihagyom a reggelit.. De őszintén nem hiányzik.
Igaz én nem eszek reggel zabot izmos se leszek soha 
-
Koppanyvezer
tag
Én is napi 3 kávén vagyok. Reggelre elhittem a kortizol mesét... pár nap alatt elhitte a testem is, azóta 9nél előbb nem kávézom. Ez mondjuk még azért is jó, mert elvileg a vitaminok beszedése után is várni kéne egy pár órát a kávéval.. az meg reggel történik reggeli előtt.
Mondjuk a jó kis reggeli fehérjés zab után jól esne egy csészével... de most már ehhez szoktam hozzá... így legalább izmos leszek.
-
-
gghrtz
őstag
Ketogén diétában miért nem lehet kávét inni?

-
KoVee84
senior tag
válasz
BÁ Nutrition
#69999
üzenetére
Ez most nagyjából olyan, mintha magadat hasonlítanád Bereczkihez...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Új hozzászólás Aktív témák
A topicban érdekeltségi körbe tartozó (tulajdonos, munkavállaló, stb.) boltot reklámozni, bármilyen módon üzletelni tilos!
- urandom0: Száműztem az AI-t az életemből
- Milyen autót vegyek?
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- MIUI / HyperOS topik
- Energiaital topic
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Revolut
- Rezsicsökkentés, spórolás (fűtés, szigetelés, stb.)
- További aktív témák...
- Assassin's Creed Shadows PS5 Játék
- Katonai Rugged laptopok Panasonic Toughbook és Getac S410 6-11.gen gar.
- 170 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
- Készpénzes / Utalásos Számítógép felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- 130 - 131 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)




ja reggeli semmi, ebéd 150 gramm csirkemell meg 150 gramm vegyes zöldség (brokkoli.karfiol-répa ami ebben van, hát nem több mint 10 gramm ch de majd megnézem a sparos)

Egyebkent nagyon nehezen eszem az osszetett szenhidratos kajakat, neha meg a dietas mennyiseg is nehezsegeket okoz, meg konnyen elcsabulok a szemet kajakra. Szoval nekem ez a dieta szerintem jo lesz.



Ez egy korrekt magyar mondat?




