Új hozzászólás Aktív témák
-
nyunyu
félisten
válasz
Sztenly
#40114
üzenetére
Elég húzós 3-4 hónapunk volt előtte, kolléga meg nem foglalkozott a magas vérnyomásával, aztán egyik maratoni éles hibajavítás után este kapott az egyik hozzánemértő és ottsemvolt főnöktől egy olyan kommentet, amitől szó szerint eldurrant az agya, és a fél oldalára lebénult.

Mondjuk a pár héttel ezelőtti állapotához képest már egész érthető volt a beszéde, de pár hangot még mindig nem tud kiejteni, mert nem minden arcizmát tudja mozgatni, pedig heti 5x foglalkozik vele gyógytornász+logopédus.
Meg a jobb karja, lába sem mozog úgy, ahogy kellene, de lassan az is javulgat.Dokik mondtak a teljes felépülésére legalább 6 hónapot, mondván még fiatal és gyorsan javul az állapota a többi sztrókoshoz képest.
Bár a nála is fiatalabb szobatársát 9 hónap után engedték ki a rehabról, de őneki sokkal rosszabb volt a fizikuma, mint a sokat sportoló kollégánknak.
Szóval a munkahelyi stresszel igenis foglalkozni kell, nem szabad hagyni, hogy elhatalmasodjon rajtad.
Ha úgy érzed, hogy sok, akkor a toxikus munkahelyet, főnököt ott kell hagyni a francba. -
-
tototos
addikt
válasz
Sztenly
#39749
üzenetére
Igen, mint már fentebb is írták a csomagot kell nézni nem az alapfizut. Szerintem a probléma, hogy sok helyen kb alapfizu van meg mellé mondjuk szép kártya. Feleségem is kb alapnak vette ezeket, nem kérdezett rá, hogy milyen extra dolgok vannak, más kérdés, hogy a cég sem mondta el hogy milyen egyéb juttatások vannak náluk, csak az ajánlatban írták le.
-
-
Madwe
nagyúr
válasz
Sztenly
#34562
üzenetére
Szerintem azért a jövőbeli nyugdíjra vonatkozó pozitív dolgokat meg hajlandóak elfelejteni az emberek:
- a sok kivándorló azt is jelenti, hogy sok potenciális nyugdíjast veszítünk (persze nem egy örömteli dolog, se nem pozitív a mérlege, ettől függetlenül ennek van pozitív része)
- a sok katás, minimálbéren bejelentem magam cégembe, szürkén foglalkoztatnak papíron kisebb bérért, gig economyban dolgozó emberek mellett, mikor kb senki nem fizet normálisan adót, a lakosság jó része mire nyugdíjos korba érsz, s akikkel "versenyzel", azok lényegesen kisebb bázissal indulnak.Persze nem azt mondom, ha a hozzájárulás összegét megtarthatnám s magam fektethetném be, jobban járnék. Ahogy pl azt is kétlem, h tisztességesen, nyugodtan meg tudnék élni a nyugdíjamból, ha amúgy nincs megtakaritásom, fenntartható háztartásom.
Ugyanakkor azért abban is bizos vagyok, h mire nyugdíjas leszek, az átlag nyugdíjashoz képest szemmel láthatóan többet fogok kapni, lévén az adóalapom több, mint a legtöbb ember bruttója papíron, vagy mondhatnám úgy is, hogy 1 havi hozzájárulás összege több mint sokak éves befizetése.
Persze aztán lehet általános nyugdíjrendszer lesz, befizetésektől függetlenül, vagy cakkumpakk eltörlik az egészet, semmi sincs kizárva
Pusztán azért ezen, kilátásokra pozitív tényezőkről se feledkezzünk meg. -
válasz
Sztenly
#34562
üzenetére
...ha az egyik legnagyobb alrendszer masszivan keresztfinanszirozásra szorul.
Azért szorul keresztfinanszírozásra, mert nincs elég bevétele. Azért nincs elég bevétele, mert a kormány így határozott. Tök egyszerű a képlet: cseréljük fel a 15% szja és 13% szocho kulcsát. Rögtön nem lesz deficites a nyugdíjkassza!
Az, hogy az szja bevételekből keresztfinanszírozzák a hiányát jelenleg, az nettó technikai kérdés. De írhatnék ezernyi más adónemet is, lényegtelen. Az államháztartásnak van egy éves bevétele, ezt aztán úgy osztja fel a kormány, ahogy akarja. A címkézés tényleg csak technikai jellegű eszköz. Nyilvánvaló, hogy a nyugdíjkiadásokat a jövőben nem folyó járulékbevételekből fogják finanszírozni, hanem valamilyen más adóból. Sehol sincs leírva ugyanis, hogy folyó járulékbevételből kell azt finanszírozni. Ez az elmúlt évtizedekben így volt, de ennyi. -
-
válasz
Sztenly
#34303
üzenetére
Most volt a héten 2 interjúm is 1-1 ügynökséggel. Mindkét helyen a fejlesztők szépen otthon csücsülnek full HO, a PM-eknek kell elvileg bemenni. Mondjuk nemtom minek, ha nincs kit terrorizálni.
Egyik helyen mondtam, hogy max. heti 1, a másik helyen meg a HR-es közölte, hogy contractoroktól amúgy sem elvárás. Ki érti ezt...Amúgy ezzel máshol is találkoztam: a belsős rabszolgák szépen szopódjanak be, a contractorok nyomhatják otthonról. Háde mé? Ugyanaz a meló.
-
válasz
Sztenly
#34140
üzenetére
Ennél nálunk most keményebb a szitu. Konkrétan az agilis átállás miatt csak scrum mastert engednek felvenni, miközben nekünk nem az kéne, hanem BA. Szóval meghirdették a pozit, felvettek egy embert SM-nek, aki BA feladatokat fog csinálni. Vajon mennyi idő után mond majd fel?

-
dellfanboy
őstag
válasz
Sztenly
#34128
üzenetére
igazsag szerint ha headhunter keres az alt LinkedIn es akkor mar ott leboxolom vele a savot, hogy ne farasszuk 1mast..
az szokott gyanus lenni amikor vmi junior ir, az tuti azert csinalja hogy interju gyakorlatot szerezzen a kismocsok
amikor jr-al beszeltem soha nem lett semmi... -
greggae
tag
válasz
Sztenly
#33921
üzenetére
Amire válaszoltam? Persze. Nincs is azzal gond. Csak szerintem így is „alálőtt” a szomorú valóságnak. Még nem döntöttem el, hogy a HR-es paternizáló pátyolgatást és hazudozást vagy a „jó munkás embereknek” kijutó részvétlenséget tűröm rosszabbul, de egyik sem esik jól.
-
Qtya123
őstag
válasz
Sztenly
#33920
üzenetére
Nagyon röviden annyi, hogy eddig dolgoztam havi szinten 6-7 napot a régi munkahelyemen (repüléssel kapcsolatos dolog, ez a 6-7 napos 24 órás beosztási lehetőség sajnos teljesen megszűnt). Nem multi, egyedül, vagy másodmagammal voltunk egy több irodából álló helyiségben, ha akartam bent voltam, ha akartam tekeregtem kint. Emellett hobbiból kamionoztam havi 4-5 napot. Szóval finoman szólva nem ebben a világban voltam, ahová most csöppentem.

Igazából azért indultam ebbe az irányba és nem a kamionba, hogy nehogy a házasságom kárára menjen, továbbá egész jó előrelépési lehetőségek vannak a cégen belül pozícióban és anyagilag is, szóval rápróbáltam. De nem az az inges, szövetnadrágos, belépőkártyás arc vagyok/voltam. Fura. Meglátjuk. Ismerősnek az angol volt a nyűgje itt, nekem azzal nincs gond, de minden egyéb meg más világ. -
Drizzt
nagyúr
válasz
Sztenly
#32839
üzenetére
Ez a Vodafone mar nem az a Vodafone, nem? Hamarosan a neve is mas lesz az "allami" cegnek, semmi koze nem marad a brithez szervezetileg.
Oppenheimer: Crafton pont az tunt fel, hogy majd minden ceg azzal kezdte, hogy, jelenleg nem, vagy max. 1-2 embert vesznek fel. Kiveve a klasszik rosszul fizetok, vagy a kozelmultban uj kozpontot atadok.
-
Drizzt
nagyúr
válasz
Sztenly
#31297
üzenetére
Nalunk finanszirozott az egynapos mutet is. Tetszoleges szolgaltatonal, de van azert teritesi limit, de elegge (budapesti) piaci arakra van szabva. Nekem egeszsegbiztositasbol alulrol karcolja az 1M-t, amit az elmult 3 evben fizetett a biztosito. Legnagyobb egyszeri koltsegek az altatasos gyomor- es beltukrozesek voltak. Mondjuk arra majd nagyon oda kell figyelni munkahely valtasnal, hogy meg lehet-e tartani a biztositast, mert hozott betegsegre maskepp nez ki a biztositas, mint ha meg nem lenne. Altalaban szerintem az van, hogy a szerzodeskoteskor ismert betegsegre nem terjed ki a biztositas, de ez nem biztos, lehet csak magasabb tagdijat kell fizetni erte.
-
Dr. Akula
félisten
válasz
Sztenly
#30380
üzenetére
Havi 1100 km, csak városon belül, és azért legalább 2x tele kellett rakni a kocsit havonta, csak ez 40 rongy, ami 4 havi BKV bérlet. És akkor még nem volt check engine (pedig az gyakori vendég a dízelnél, pörögnek a sok-sok 100 ezrek), nem kellett parkolnom (havi 50 rongyot nem fizetek csak azért hogy megvárjon az autóm a cég előtt).
"Egyébként 4M körül lehet már modernebbnek számító valódi autókat venni."
Azóta már volt egy "kis" áremelkedés.
#30382sutszi: Csak épp nem istenítette senki a tömegközlekedést. Szükséges rossz.
-
dellfanboy
őstag
válasz
Sztenly
#29341
üzenetére
melyik BI tool-t nyomod pro szinten? ha most operativ konyvelést nyomod akkor milyen fcst-t faragsz?IFRS ha nemzetkozi cégnél vagy alap.
akarhol dolgoztam idáig volt 1 osztály aki könyvelt, másik meg csinálta a fc-budget-plan scenariokat.data alatt basic sql? vba?
milyen cég iparágban tevékenykedsz?
nyelvtudás? magyar piacra dolgozol v ssc?
sztem piaci átlag a fizud, én mindenképp kérnék 1 projektet bi-process improvement alatt és ott viritanék, ha még a főni nem ad ilyen projektet akkor groundolnék egyet magamnak -
licetlagin
újonc
válasz
Sztenly
#29322
üzenetére
Szeretik ezt hangoztatni az emberek (nem rád gondolok most), hogy de te jól keresel mért sírsz a több fizuért. Viszont e mellé érdemes hozzá tenni, hogy az emberek 99% lesz@rja a szakmai fejlődést, csak sírnak, hogy mért csak ennyit kapnak. Én is megkaptam már IT-s fizuval, hogy ne elégedetlenkedjek, így is sokkal többet kapok mint ők. Viszont amíg ők heti 8-10órát netflixeznek én addig képzem magam, mert érdekel számos terület mélyebben, meg fejlődni is szeretnék, hogy előrébb léphessek.
Pontosan. Párom kapott fizetés emelést idén tavasszal 6%, szólt hogy 15 alatt elmegy, megkapta. Kapott egy ajánlatot máshonnan ősszel, +40%, amire counter offernek adni akartak kb 25-30%ot, végül jött egy harmadik ajánlat +60% amit elfogadott. Ismerősök/kollegák abban a pillanatban elkezdtek interjúzni
, eddig hiába mondtuk nekik, hogy lófing amit kaptok, tegyetek érte, ők elfogadták az év eleji 6%ot ... -
válasz
Sztenly
#29154
üzenetére
A Hays guide-ban 900k - 1.3M a medior bérsáv, 2 év rendes tapasztalattal (azt írta, hogy emellé még van 1-2 év gyakornoki tapasztalat) simán meg lehet pályázni medior pozíciókat. Itt sajnos bele lehet futni, hogy a CV-d alapján kategorizálnak be, de hogy egy medior technikai interjún simán át lehet menni, ha tényleg érdekel a dolog és nem csak lazsáltál, az tuti.
-
Xero
nagyúr
válasz
Sztenly
#29154
üzenetére
Palyakezdok (dev/devops vonalon) mostanaban mar inkabb 550-750 kozott kernek (es kapnak) abbol amit latok. Az 550 talan 2 eve volt realisan az arany kozeput teto Budapesten. 2 ev tapasztalattal, amennyiben az jo es eladhato tapasztalat, nem tartom kizartnak a 7 szamjegyet.
-
dellfanboy
őstag
válasz
Sztenly
#28862
üzenetére
jo hogy emlited az USA-t. van itt olyan aki sikeresen talált állást otthonrol? mert még ny-eu-ba osszehozok 1-2 melot, az usabol elég hamar jon a negativ valasz. nemtudom a vizum ilyen draga hogy nem is allnak velem szoba?
pedig ott meg kiprobalnam magam hiaba nincs szabi +eu ott... -
-
n00n
őstag
válasz
Sztenly
#25348
üzenetére
A full HO-ra azt mondták, hogy valószínűleg megoldható, és úgyis vágtunk neki, hogy mindkét fél tudatában volt, hogy ez a végén dönthet az offerről. Bíztak benne, hogy megoldható, de sajnos a managment elég fafejű (nagy multi).
A másik cégnél is jeleztem, hogy számomra számít a domain és ez annyira nem tetszik, de abban maradtunk, hogy végigmegyünk és ha jobban rálátok, akkor hátha jobban fog tetszeni.Szóval mindkét esetben az elején kommunikálva volt, hogy ezek miatt lehet nem fogom elfogadni az offert.
-
carapace
tag
válasz
Sztenly
#24515
üzenetére
A BA-val az van, hogy ez a pozíció kb minden cégnél tök mást takar. Volt olyan állásom, ami nagyon domain heavy volt, kenni-vágni kellett egy elég bonyolult banki területet, plusz UML, SQL, Python meg mindenféle. Aztán volt olyan is, ahol kb stakeholder management volt az egész, mert volt egy picike rendszer, amit lespecifikálni rohadt egyszerű volt, de volt körülötte egy rakás manager meg mindenféle jóember, akik állandóan összevesztek, hogy mit és hogyan kéne csinálni. De volt olyan is még régen, ahol csak UI mockupokat kellett összedobálni az üzleti jóemberek kívánságainak megfelelően.
Azért mindent összevetve az a véleményem, hogy ha valaki igazán jó projekteken akar dolgozni (és ezt svájci nagybankoknál eltöltött 8 év után mondom), akkor kelleni fog:1. Egy erős BA skillset (UML, SQL, metodológiák stb)
2. Domain tudás a megcélzott területen
3. Plusz olyan személyiség, hogy a stakeholderek dolgait hatékonyan tudd kezelni, és megvédd a csapatodat az üzleti oldalról származó mindenféle zajtól. -
válasz
Sztenly
#24372
üzenetére
2 barátom is van pénzügyi területen (könyvelés) és majdnem 2 év tapasztalattal ezek nem nagy összegek. Nem tudom a területek között mekkora különbség van. De ezt felejtsük már el, hogy "csak IT-ban lehet", mert nem. Mondjuk ő dolgozik is rendesen.
Egy sima exceltologatós irodai pozit nem írnak már ki sok helyen br. 450 alatt, mert senki nem jelentkezik rá.
-
#41635072
törölt tag
válasz
Sztenly
#24372
üzenetére
Én azt látom, hogy üzleti/közgáz vonalon egyre jobb, egyértelműbb a karrierút, egyre jobb fizukkal.
Mérnökként meg csomó terület olyan, hogy minden cégnél tök mással foglalkoznak, az is már havonta elavul és tudásilag mindig rá lehet fogni valakire , hogy junior kb…. Ebből kifolyólag senki sem expert, mindenki a szaros bödönt kavarja mert nem tudja mi van, próbálja a lehetetlent megcsinálni. Mire magabiztosabb lesz valamiben, jön az újabb divatos tech, baszhatja. A fizuk is elég lemaradtak, szarok ha nem dev az ember, hanem bármi más..
A benne dolgozó emberek közt pedig egyre több a “nehéz eset”. -
-
CyberPunk666
senior tag
válasz
Sztenly
#23835
üzenetére
Az infláció azt jelenti, hogy az adott dolgot mennyiért kaptad meg anno, és mennyiért kapod meg most. Ebben benne van az árfolyam miatti pénzromlás is. Ez az infláción belüli fogalom ebben a kontextusban.
Csak hát ez nem úgy működik, hogy a központi inflációval drágul minden, hanem minden eltérő mértékben és a saját személyes inflációd attól függ, hogy te miket veszel.
Ha te csak zöldséget eszel, akkor a hús drágulása rád nem hat és ha csak húst eszel, akkor meg a zöldségé nem hat rád. A hús például tavaly olcsóbb volt, de a zöldség meg ilyen 60%-ot nőtt.A központi inflációs adatban például nincs benne a lakhatás drágulása. Szóval az az inflációs adat a valós életedre úgy kamu, ahogy van. A valós saját inflációdat úgy tudod megállapítani, hogy minden költségedet felírod.
A fizetés szempontjából inkább a valós infláció a releváns, mert azt megérzi a munkavállaló, hogy a fizetésemelése ellenére még azt sem tudja megvenni, amit addig. Tökmindegy, hogy a ksh mit hazudik össze.Így a hivatalos infla + pár százalék = valós infla = nem csökken és nem nő a fizetésed valójában, és ebben már benne van a forint gyengülése.
Amit ezen felül kapsz, az az emelés. Amivel többet tudsz venni a fizetésedből az a reálemelkedése.
-
Madwe
nagyúr
válasz
Sztenly
#23835
üzenetére
Az inflációs adatokban valamennyire benne van az árfolyamváltozás is (nyilván vásárlói kosártól függ, de kihat rá) - simán összeadni a kettőt nem lehet, az már vásárlóerő növekedéssel jár (persze alap esetben az a cél bértárgyaláskor)
nem csak csapat szinten érdemes erről beszélni, hanem all hands meetingeken bedobni, globálisan beszéljetek róla. Infla most usatól kezdve mindenkit érint, nem kicsit.
-
CyberPunk666
senior tag
válasz
Sztenly
#23463
üzenetére
Mondjuk ez is csak szándék kérdése. A jelenleg szabályok leírására használt nyelv tök jó olyan helyzetekre, ahol nehéz a dolgokat egzakt módon definiálni, de amúgy pont az adórendszer nagyon egzakt kellene legyen és ha nem az, az is pont abból keletkezik, hogy a leírására használt nyelven ezt nehéz jól csinálni. Egy sokkal formálisabb leírás bűncselekmények leírására nem alkalmas, de az adórendszert leírni vele sokkal alkalmasabb. Azt pedig nem nehéz implementálni és adaptálni.
Szóval szerintem ez elsősorban szándék (és szakértelem) kérdése. -
CyberPunk666
senior tag
válasz
Sztenly
#23344
üzenetére
Nem muszáj phd alatt tanítani, lehet külsősként is doktorálni és akkor van piaci fizetés.
Meg persze minimum 4 évnyi munka+tanulás+kutatás kombó, az elég kemény.Bár a piacon 4 órában is SOKKAL jobban lehet keresni, mint az egyetemen, szóval még az is jobban megéri, mint elszegődni oda.
Ha phd-t csinálnék, akkor szerintem részmunkaidős piaci munkát csinálnék és külsősként kutatnék. Így mondjuk nem kapnám meg a havi 180k forint ösztöndíjat, de hetente megkeresném és még a hasznos tapasztalatom is folyamatosan gyarapodna.
-
bbdzyx
senior tag
válasz
Sztenly
#23217
üzenetére
Mea culpa, nem teljesen voltam egyértelmű, félinfók alapján kaptatok össze.

Az összeg, amit említettem csupán az autóra és/vagy egyéb költésekre félretett pénzünk, ezen felül ofc van még pár hónapra elég megtakarításunk. De mivel a kertet is fel akarjuk újítani/újíttatni jövő tavasszal, ezért örülök, hogy nem kell kiadnom azonnal semennyit, legyen az 500-600k vagy akár egy 3-as Prius ára.Mi észak-pesti aggloban lakunk, a tömegköz elsődleges volt a házvásárlás során, így a váci vasút 6-7 perc sétára van a házunktól, de ennek ellenére én is alapfeltételnek tartom egy autó beszerzését már a gyerekprojekt elkezdésekor. Ugyan közel BP-hez, de mégsem a belvárosban vagyunk, nincsenek helyi kommunális járatok 5 percenként minden utcasarkon. Csak kényelmesebb bedöcögni 5 perc alatt a védőnőhöz, mint 20-25 percig tolni a babakocsit a sokszor járda nélküli utcákon. Ugyanez a helyzet a nőgyógyásszal, kíméletesebb a kismamát egy légkondis kocsiban bevinni a kontroll vizsgálatokra, mint bebumlizni mávval+bkvval a 30 fokban.
-
válasz
Sztenly
#23211
üzenetére
"az meg mégjobban h a félretett pénzetek nagy részét költenétek el autóra.. (2.5-3M) és ezután tartanátok tőle h lerobban és sok rákölteni való van még."
Ha elolvasod a kommentjét újra, most vettek házat, egy nagyobb kocsi meg muszáj a gyerek miatt (is), szóval ezek alapján kellett mérlegelni. Ilyenkor nem opció, hogy X évig gyűjtesz, illetve sokkal olcsóbban meg nem tudsz olyan családi autót venni, amibe be mernéd ültetni a feleséged és a gyereked.
-
válasz
Sztenly
#23186
üzenetére
én nem számoltam ki, nyilván függ attól, hogy mennyit mész (én 20k km körül évente, ez mind privát használat, ami mondjuk 600k üa költség spórolás), és mennyit ér a lelki békédnek ez a gondtalanság, hogy nem kell foglalkoznod szervizekkel, gumicserével, berepedt szélvédővel, biztosítással, stb. plusz nem áll benne x millió forintod, amivel csinálhatsz bármi mást.
-
vzozo
senior tag
válasz
Sztenly
#23156
üzenetére
@bandus: Komoly giga cégeknél láttam h elveszik (ilyen-olyan indokkal) a bónuszt, ha úgy adódik. Szétosztják a vezetők között h pontosítsak.
Pontositsunk. Ha a munkaszerződésben benne van, hogy a bónusz valamilyen objektiv targettől függ (ügyfél felé kiszámlázott órák száma, sales income, stb.), akkor azt a bónuszt azért baromi nehéz jogszerűen elvenni.
Viszont nagyon sok esetben a bónusz csak valamilyen homályos célok által megfogalmazott valamihez kötött adHATÓ összeg, na ott ugye könnyű legálisan elvenni.
Tény, hogy mindkét esetben célszerű felállni, és elköszönni.
Nagyobb összegnél az első esetben talán munkaügyi pert is megérhet a dolog. -
Madwe
nagyúr
válasz
Sztenly
#22685
üzenetére
Mondjuk nekem az 1.2-1.5mes devopsos is érdekes 3 év tudással, azért ott jellemzően azt az experienced embert fizetik meg akinek már van releváns dev s üzemeltetési gyakorlata is, amit bootcampből kiesve 3 év alatt nehezen lehet összeszedni
persze nagy a hiány, ki lehet fogni ilyen lehetőségeket is ezek szerint…datások fizuja általában jobb szokott lenni mint az sw engiké, devopsos sávokon vagy inkább felette, amennyire én rálátok. Viszont datásként gondolom gration a juniorabb sávban lenne? Bár talán oda se irreális ez az igény?
-
axioma
veterán
válasz
Sztenly
#22392
üzenetére
open office, volt kollega aki mindig tudtuk mit meetingel (ciki az volt mikor - nem is feltetlen eros jeloltet - ugyanezzel a hangerovel felveteliztetett...)
inferno88: kaja nalunk csak konyhaban, messze vagyunk tole szinten belul, amugy nincs 3 eves az iroda, jo a legkeringetes -
válasz
Sztenly
#22392
üzenetére
Meg mikor megcsapja vagy inkább megerőszakolja az orrod a felmelegített halas kaja/körömpörkölt kombó szaga.
1. munkahelyemen 4-5 fős csapatunk volt saját szobában, napi 1.5 óra szumma utazással.
2. munkahelyemen 2 hónapig voltam, open office(open kitchen ) , eredetileg szumma 25 perc utazással, de költözött a cég a 3-as metró felújítás közepébe, lett belőle durván 2 óra commute. Próbaidő alatt pattantam.
3. munkahely megint kis szoba, 20 perc commute. Ez már fincsibb volt, aztán ugyanitt átváltottam full HO-ra. 5 másodperc commute az dolgozószoba. -
GeeForGolf
junior tag
válasz
Sztenly
#22361
üzenetére
A nagy külföldi journey-d közepette elfelejtettél magyarul beszélni de még érvelni is.
sajnos a beszédkészségem valóban romlik, ezt nézd el nekem, majd te is megtapasztalod, ha ennyi időt külföldön töltesz (vagyis soha), ha ez valóban átalakul. az érvelési készségemmel nincs semmi baj.Resike az osztálytársairól beszélt..
én is róluk.Ki mondta neked h B2 után 10 évvel nem fog meglepetés érni Londonban?
félreértés ne essék, abban a 10 évben is használtam otthon a nyelvet, ettől függetlenül óriási szakadék tátong a rigó utca meg az élő nyelvi környezet közt, ha hiszed, ha nem.bandus-al értek egyet valamibe bele kellett kötni.
én nem kötöttem bele semmibe, kérdeztem vmit, kaptam rá egy választ, elmondtam róla a véleményemet. az, h te kivel értesz egyet, a legbelsőbb magánügyed, és ugyanúgy senkit nem érdekel, mint az, h én kivel értek egyet.Te tipikus archetípusa vagy az 'átlépte a határt és nagyon penge lett mindenből'-nek.
ez a feltételezés teljesen alaptalan részedről, szó sincs ilyesmiről.Rajtad kívül természetesen más magyar ember nem lehet h anyanyelvi szinten beszél folyékonyan angolul. Pláne az országban.
én soha nem állítottam, h anyanyelvi szinten beszélnék, épp az ellenkezőjét próbálom itt bizonygatni, miszerint az ember nem fog csak úgy megtanulni anyanyelvi szinten egy második/harmadik nyelvet, főleg nem pár év alatt (azért az nagyon durva, h még ezt sem értetted meg, pedig mióta magyarázom).
Sőt felteszem amikor elhagytad a hegyeshalom táblát vagy a Liszt terminál valamelyikét
bevallom, a reptér volt az.hirtelen megvilágosodtál mindenből is (legyen az nyelvtudás, közpolitika, vagy életvezetés) és értetlenül nézed az odahaza maradt ostobákat.
semmi ilyesmire nem utaltam, ezt te magad tetted hozzá, teljesen alaptalanul. ezért mindössze téged nézlek ostobának.
-
axioma
veterán
válasz
Sztenly
#22136
üzenetére
Nekem ket darab 10 ev koruli munkahelyem is volt, igaz mindketto 3 kulon projektre bomlott, jellemzoen kulon agazatban. Senki nem jegyezte meg semelyik iranyban ezt a tenyt egyaltalan, pedig jart mar par helyen a cv-m, es alacimzessel van megoldva, tehat ott van pl. hogy 1998-2007 ill. 2007-2018 majd kulon sorokban a szukebb evek projekt szerint.
-
Shin Chen
tag
válasz
Sztenly
#21977
üzenetére
Műszaki menedzser, álá 10 éve induláskor a vértizzadós kategória, pár év óta érzékenyítésen átesve büfészak..
Gépészet és Gazdaságtan "vegyesen".
Gyakorlatilag a Gépészet a mérnök szakos tárgyak nélkül kevés logisztikával és egyéb menedzsment tárgyakkal, a Gazdaságtan mikroökonómiától kezdve számvitelig.
Szerk: Kelet-Magyarország, és a cég híresen nem fizeti meg a dolgozóit. Csak a diploma miatt maradtam, hogy legalább addig se bactatnak (ami így utólag belegondolva fordítva sült el
), és most már pattannék amint lehet... eddig éppen ezért önértékelési gondjaim voltak a munkámmal kapcsolatban, főnök szerint érettségivel bárki megcsinálja. Jah...
-
Nerd
aktív tag
válasz
Sztenly
#21391
üzenetére
"Nem vok ITs" ez mit jelent? Academy vagy hasonlo programra mesz?
Kezdoknek jo, mert szoftverfejlesztest szolgaltat a ceg, es az emberek kepzesere rohadtul odafigyel, szoval eleg jo tudasra lehet szert tenni.
Projektek kozott tudsz mozogni, szoval ha elunod a banant, vagy valami nagyon nem fasza siman atkerheted magad masik projektre. nyilvan nem 1 het alatt rakanak at...
Kulfoldi irodakba relokalas, de akar orszagon belul, szeged, debrecen es pest kozott szinten eleg rugalmasan ment a relokalas... (bar orszagon beluli relokalas covid ota erdekes kerdes
)Kulonbozo role-ok kozotti atkepzes szinten lehetseges. lattam mar manual tester -> automation tester -> engineer atkepzest, de szoftverfejlesztobol BA vagy scrum master atkepzest is.
Lehetoseg rohadt sok van a cegen belul, ennek ellenere el lehet veszni is, szoval jol kell managelned magad, de kevesbe jol mint mas cegeknel szerintem. Illetve nekem az volt az erzesem, hogy egy szinten elakadsz, es csak siman egy senior dev maradsz aki max tud mozogni kulonbozo projektek kozott ugyanazert a fizuert.
Kerdezhetned hogy akkor miert nem ott dolgozik mindenki... egyszeru a valasz: penzzel konnyu elcsabitnai az embereket
-
-
válasz
Sztenly
#21040
üzenetére
Ezeknek a jelzoknek semmifele ertelmuk nincsen nagy altalanossagban. Cegeken belul van ertelmuk, pl. egy Google L5 SRE az kb. beloheto. De peldaul Google-nel van VP-bol tiz, a Citibanknal meg 10000
mert mast jelent, egy Citi VP itthon keres 1 m bruttot, G-nel meg 1 millio dollart. -
kraftxld
félisten
válasz
Sztenly
#20973
üzenetére
Ahogy korábban emvy írta, 1.3 milliárt embert nem lehet generalizálni (vö.: volt pakisztáni kollegám aki egy idióta volt, vérre menő vitákat tudott nyitni a "minden indiai idióta" és "minden kínai idióta" témakörben)
Vannak közöttük nagyon okosak, vannak közöttük nagyon hülyék, és a kettő között is minden skálán több ezren
-
Lien
aktív tag
válasz
Sztenly
#20921
üzenetére
Már bocs, de a HAYS az erősen a budapesti árakat vetíti ki. Ebben a topikban sajnos a kommentelők 95%-a informatikus, alig van mérnök, közgazdász, orvos, természettudományis, tanár.
Volt alkalmam tavaly a covid berobbanással egy HAYS-nál dolgozó recruiterrel interjúzni aki direkt a mérnököket keresi és a telefonban azokra a számokra hivatkoztam ami az akkori legfrissebb katalógusban ki volt írva. Ő arra azt mondta, hogy teljesen rendben van.
Csak tudni kell, hogy budapesti állás, ha mindezt vidéken akarod akkor a hays guideban feltüntetett bruttó árak nettói lennének a vidéki bruttók(vagy annyi sem). Több szaktársammal, több vidéki megyeszékhelyből szoktam beszélgetni és amikor feljön a fizetés téma akkor eléggé nem ütik a bérek ezt a szintet. A feketézés meg nem számít! -
Kobe
veterán
válasz
Sztenly
#20649
üzenetére
Khmmm.... Valahol csendben felsirnak a:
Katasok - eleg surun kell mostanaban konyvelokkel konzultalniuk
Sima csaladtervezok - hany gyerek mellett nem rokkanok bele egy elheto meretu ingatlanba, hany gyerek normalis oktatasat tudom finanszirozni, vallaljak e CSOK ot, szeretnem hogy az allam barmilyen szinten jelzaloggal birjon a magantulajdonomon stb
CSOK os csaladtervezok - hany gyereket vallaljak be az eredetileg tervezetten felul hogy normal ingatlanba koltozzek veluk, gyurjak e az adokedvezmenyre, essek e ki nokent 3x X evre a munakeropiacrol stb
Sima ingatlanvasarlok - hogyan versenyezzek a csokos negyzetmeter arakkal, hogy ne adositsam el a fel eletemre magam
Felujitok - vagjak e bele most a felujitasba a kedvezmenyes hitellel, 3x munkadijon szakember hianyban, vagy varjak e ki es a tamogatas kifuttatasa utan, alacsonyabb munkadijjal, onerobol csinaltassam
Palyakezdok - itthon vagy kint, stbStb stb. Lehetne sorolni kerdeseket, amiket igen, epeszu csalad / eletpalya tervezo ember azert figyelemmel kovet / atertekel az aktualis szabalyok alapjan. Es eselyesen 30 korul egy vagy tobb ilyen sapkat fel kell vennie az atlagpolginak.
Allami interakcio alatt en azt is ertem, hogy egyaltalan ezekbe a gondolatokba belekenyszerul az ember, hogy vegiggondolja, sokkal tobb (allami) tenyezot figyelembe veve es a vegen lehet hogy nem epp a szive szerinti dontest hozza, kenyszerbol. Ez is allami kontroll.
Mashol azert egy gyerekvallalasnal, ingatlannal pl nem az az elso kerdes hogy a tamogatasokkal hogyan boldogulok majd, hanem hogy milyet szeretnek / hol / hany gyereket, haz legyen vagy eleg a lakas, tobbit meg leszabalyozza maganak a piac.
Nem keresek annyit hogy Munchen belvarosaban 2 szintes tetoteri penthouset vegyek? No problem, akkor nezek olyat mashol ami a sajat koltsegvetesembe belefer, nincs min mason agyalnom.
Es eselyesen azon az uj lokacion a lakas aranal nem szembesulok azzal hogy mestersegesen feltornazott arakkal kell versenyeznem olyanok miatt akik neadjisten parszor elfelejtettek gumit huzni, semmint tudatosan terveztek volna.A roghozkoteses szerzodest absz nem ertem. Igazabol barmelyik egyetemi / szakszakot be lehetne tamadni ilyen alapon, hasonlo szerzodesekkel, szerintem siman minden tanult fore szuksrge van / hasznara lehet az orszagnak, miert epp az eu-t pcztek ki (tudjuk miert, koltoi kerdes volt).
Azert azt elvitatni, letagadni hogy ilyen jellegu gondolatmenetekbe allami "kenyszer" hatasara senki nem kellett volna belemenjen, hulyeseg.
Sokan tokeletesen meglennenek nelkule is.Azt is tudjuk hogy fejlett orszagokban a gyerekvallalasi kedv pl tudatosan csokken az eletszinvonal novekedesevel, de ahelyett hogy hosszutavon jobb, mukodokepesebb nyugdijrendszeren agyalnank, inkabb erobol oldjuk meg ezt is
-
Kobe
veterán
válasz
Sztenly
#20642
üzenetére
Ha egy kicsit tovabbgondolod, rajossz hogy mi az alap problema. Ennek ket (illetve 3) komponense van, a legerosebb hogy a fejlett vilagban a nepesseg 99% nem akar mast, csak azt hogy onerejebol, mindenfele allami baszogatas nelkul, atlathato es egyszeru rendszerben sajat magatol decens modon boldogulhasson. Legyen egy egyszeru status quo az allam es az egyen kozott.
Nesze fiam, itt a fizetesed/beveteled, ebbol fixen havi ennyi a sarc, cserebe mint allam garantalom hogy a sarcon feluli reszbol normalisan, gond nelkul meg tudsz elni.
Lasd eszaki allamok, illetve nemet / benelux stb. A rendszer egyszeru, az allammal interaktalni minimalisan kell, szimplan utaljak az emberek ha beleszolnak az eletukbe, thats it.Ezzel szemben idehaza az van, hogy a kulonbozo korosztalyos normal megelhetes keplete olyan mint a balatoni vonatmenetrend (a vont balatonberenyig csak..... all meg, es a..... helyere illessz be nyugodtan 400 db random balatonnal kezdodo helysegnevet). Ilyen szintu elagazasok vannak az amugy egyszerunek tervezendo rendszerben, es minden feltetelnel 2 dolog tortenik:
1, az allammal kell interaktalnod (nemszeressuk), de meg hagyjan, mert a fejlettnel joval erosebb modon (roghozkotes) - > meginkabb megruhelli az ember, de hat ez megiscsak balkan es nem belgium, meg sem lepodunk
2, kialakul egy tenzio a rendszerben a celcsoportok kozott, a fiataloknak lehet mutogatni a csokosokra, a csokosok utalhatjak a fiatalokat, az atlagkereso utalhatja mindkettot, a 30as szinglik fujhatnak mind3gyikre, a nyuggerek meg panaszkodhatnak mindegyikre. A lenyeg, hogy mindig legyen valakinek valakire fujnia, tarsadalompolitikai es tarsadalmi szinten is ( a csokosok es fiatalok melle ugyanugy rakd be halmaznak a melegeket, nemkeresztenyeket, stb) mert ez a brigad ennyit tud, ha kiderul hogy a szakmai szinvonal maximalis szintjet elerte, es nem kepes a nyugati(bb), kevesbe ramaszos, kvazi onmukodo allam funkciojat megvalositani, akkor annyi, vege a dalnak.Csak kozben itt van 9-9.5M ember, aki december vegen szepen csendben evrol evre varja, hogy jo-jo, de ha en epp magamtol szeretnek egy tokatlagos celt megvalositani (gyerek / ingatlan / nyaralas / vallalkohasba fogas, akarmi) , akkor a januartol ervenyes szabalyok alapjan eppen milyen szinure fesse a hajat, vagy a jarulekvadaszos tarsasban epp melyik kezdopontra rakja a babujat.
Ministry of silly walks, ungarische kivitelben -
válasz
Sztenly
#20144
üzenetére
Egy contractor nem igazi vállalkozó, hiszen nem vállal valódi kockázatot soha. Legfeljebb 1 hónapig van meló nélkül, de gyakran még annyi sem. Főleg, ha egy tanácsadó cégen keresztül számláz.
Vállalkozó akkor vagy, ha csinálsz egy céget, és elkezdesz önállóan melókat felhajtani. Majd rájössz, hogy ez szinte lehetetlen, hiszen kapcsolatok, csapat nélkül egy nagy cég nem fog veled szóba állni.
-
GeeForGolf
junior tag
válasz
Sztenly
#20144
üzenetére
Szóval sztem elméletben jobb órabérrel bír, csak a gyakorlatban nem feltétlenül 8 órára limitálódik a munka.
ezt sosem értettem, lehet, h én vagyok az egyetlen szerencsétlen ezen az egész fórumon, de én 5 perccel ezelőtt hagytam abba a munkát, reggel 10 óta. és minden napom ilyen. ebédszünetet is most fogok tartani. oké, el tudok lopni pár percet arra, h pársoros válaszokat nyomjak ide napközben, de alapvetően azért nincs nagy lébecolás. szóval nem tudom, lehet, h tényleg csak én vagyok peches, de a szerződésemben szereplő 7,5 óra elég gyakran lesz 9-10. és akkor ezután kezdődik még az önfejlesztés, amikor nem vagyok hozzá hullafáradt. -
Madwe
nagyúr
válasz
Sztenly
#20144
üzenetére
Sok vállalkozó ismerősöm nincs, de filmiparos van, ahol szintén ez a heti 6x10-12 óra megy hónapokig majd 1-2 hónap pihi. Eleinte bírják, egy ideig, de pár év s kikészülnek tőle. Eleve nincs egy stabilitás érzete, mert mi van ha nem lesz fél évig meló (vállalkozónál megrendelés mondjuk), nincs kerete az életüknek s mind egyedülállóként mind családosként összeegyeztethetetlen ez az életvitel normálisan... s lehet annyit mint egy vállakozó ezért nem kapnak, de h ilyen top it-s katás szintet elérnek, az biztos.
-
Madwe
nagyúr
válasz
Sztenly
#20132
üzenetére
It-n belül? Igen.
GeeForGolf: az, h képzed magad, az alap. De ha azzal foglalkozol amit szeretsz s érdekel, akkor ez valahol szórakozás. Heti 4-5 óra arra h up to date legyél bőven elég. Ami jobb esetben munkaidőben is beleférhet legtöbbször, sőt, eddigi helyeken ahol voltam támogatták is, s heti 2 órát még jiraban is elkönyvelhettünk erre eddig összes munkahelyemen.
Új hozzászólás Aktív témák
- Gitáros topic
- Büszke apukák és anyukák topikja
- Fejhallgatós találkozó
- Spórolós topik
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- Futás, futópályák
- Milyen alaplapot vegyek?
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- További aktív témák...
- Apple iPhone 16 Pro MAX 256Gb, White Titan, Makulátlan állapotban, kártyafüggetlen, 3év , 100% akku
- Ultra Gamer PC - AMD RYZEN 7 9800X3D/RTX 5090 32GB/32GB DDR5/2TB NVMe/1000W
- Legion Pro 5 16ARX8 16" QHD+ IPS Ryzen 7 7745HX RTX 4070 (140W) 32GB 1TB NVMe gar
- GAMER PC - AMD RYZEN 7 7800X3D/RTX 5070 Ti 16GB/32GB DDR5/1TB NVMe/850W
- Panasonic Lumix G DC-G97 kit (14-140mm f/3.5-5.6 ASPH Power OIS) + G 25mm f/1.7 obi
- Telefon felvásárlás!! Honor 400 Lite, Honor 400, Honor 400 Pro
- REFURBISHED - DELL Thunderbolt Dock WD19TBS (210-AZBV)
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone SE (2016), Apple iPhone SE2 (2020), Apple iPhone SE3 (2022)
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4149
- Lenovo ThinkPad T14s Gen 3 i5-1245U 14" FHD+ 16GB 1TB 1 év teljeskörű garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

Pusztán azért ezen, kilátásokra pozitív tényezőkről se feledkezzünk meg.
Egyik helyen mondtam, hogy max. heti 1, a másik helyen meg a HR-es közölte, hogy contractoroktól amúgy sem elvárás. Ki érti ezt...
amikor jr-al beszeltem soha nem lett semmi...

pedig ott meg kiprobalnam magam hiaba nincs szabi +eu ott...
), és most már pattannék amint lehet... eddig éppen ezért önértékelési gondjaim voltak a munkámmal kapcsolatban, főnök szerint érettségivel bárki megcsinálja. Jah...


