Új hozzászólás Aktív témák
-
fpatrik17
senior tag
válasz
Benny89
#30851
üzenetére
Köszönöm a részletes választ! Tartalmas, majdnem minden információt megadtál, amire jelenleg szükségem volt.

Lien:
Megkérdezhetem milyen szakmérnökit csinálsz és miben dolgozol jelenleg? Azt külön köszönöm, ha számot is raksz mellé.
Ezek a gépész átképzéses történetek is érdekelnének.Citroware:
Köszi neked is a kommentet. Közben visszakerestem a hozzászólásaid és megtaláltam amit még anno leírtál 4 út dilemmát, merre menj tovább. Hasonló dolgok szaladgálnak az én fejemben is összességében. Úgy látom neked hamarabb (és fiatalabban) beérett a fejed lágya odaát, mint nekem itt Dél-Alfölde sztyeppein.1. Maradás, de lassan úgy érzem nincs az a pénz.

2. Váltás multihoz, senior tervezőként. Úgy gondolom elérhető a jobb munkakörnyözet, jobb fizetés, kevesebb felelősség hármas, szinte bármelyik multinál.Kiegészítésnek:
+a. IT vonalra átképzés munka melett
+b. Gépész maszek tervezés munka mellett (időközönként besegítek gáz- és olajipari tervezésekben, de nincs aláírási jogosultságom)
+c. Gépész MSc. Ennek úgy érzem szinte csak akkor lenne értelme, ha később valami jogosultságot meg szeretnék szerezni. G-P-T tanúsítvány pl. nyomástartó edénytervezés, stb.Jelenleg a 2+b-re hajlok leginkább, de 2+a IT és a 2+c Gépész MSc dolgot se vetem még el. Összességében az IT vonal lenne a legkifizetődőbb, de nagyon a 0-ról kéne kezdeni és az picit elriaszt.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Econ:
Valóban, én is úgy látom, hogy a déli régió kuka ilyen téren... -
inch
csendes tag
Nem: férfi
Kor: 44
Munkakör: senior SharePoint developer (online, on-prem, REACT kis Azure stb.)
Végzetség: Informatika tanár
Nyelvtudás: angol közép
Bruttó fizetés: 130e+ÁFA/nap alvállalkozóként
Egyéb: -
Hely: Budapest multiKicsit több mint egy éve váltottam contractorra, eddig alkalmazott voltam de így tudtam feljebb tornászni a fizetést.
-
HoTDoG
tag
Az elmúlt hetekben meghallgattam pár megkeresést nagyobb cégektől. Az a benyomásom, hogy infláció ide, pénzromlás oda, ez sok helyen közel sincs lekövetve a bérek szintjén. Sőt, mintha megragadt volna a 3-4 évvel ezelőtti szinten. Senior IT/Tech PM/PO pozikra max bruttó 1.3-1.5. Ebben benne van a magyar olajipari vállalat, vagy a német pirosbetűs autóalkatrész beszállító is. Bár ismerős / egyéb visszajelzések alapján a kettő közül egyik sem az a hely, ahova rohannék dolgozni. Csak elgondolkodtató, hogy a besorolásunk, avagy "Európa Indiája" várhatóan nem fog változni a közeljövőben.
-
válasz
Dorian
#30887
üzenetére
errol en sem hallottam, de van ismeros akinek van kint biznisze, illetve ahogy a uk kollegaktol hallottam kifejezetten ho paradicsom lett a britek szamara: olcso es jo az ido, imadjak
egy kollega most ket honapot pl del-afrikabol dolgozik, kelloen egzotikus es meg idoeltolodas sincs. -
Dorian
félisten
válasz
#41635072
#30885
üzenetére
Én is jártam ott, igaz nem most, hanem kb 10 éve. Akkor semmi ilyesmi nem volt. Sok afrikai sem volt ott, és ilyesmit nem is hallottunk, mi végig autót béreltünk és bejártuk egyedül az egész szigetet, kifelezetten a nemturistás részeket is (mindig mindenhol ezt szoktuk)
-
#41635072
törölt tag
Imádom hogy mindig előadja, hogy ő a társadalom elit részének tagja, meg nem vegyül másokkal T/1-ben… De beajánlja európa legrottyosabb desztinációját mert hogy az olcsó meg közel van. Én nem vagyok nagymenő vállalkozó, csak egy porbafingó alkalmazott, de még nekem sem az jut eszembe ilyenkor, hogy mi a legolcsóbb. Ennyit erről.
-
#41635072
törölt tag
válasz
Dorian
#30878
üzenetére
Elég közel van afrika, és rengetegen dolgoznak ott onnan. Hiába van spanyol fennhatóság alatt. Mikor ott voltunk világosan elmondták, hogy önállóan eszünkbe se jusson kolbászolni, kocsikázni a turista gócpontoktól messzebb.
kovsol: az időeltolódás pont jobb lenne kelet felé, mert este tudnék dolgozni, törzsidőm szerencsére nem nagyon van, vagy elég ha minimálisan belelógok a CET-be pár egyeztetés erejéig.
-
Qtya123
őstag
válasz
#31733248
#30880
üzenetére
Kicsit azért túlmisztifikálod a példámban szereplő gyerekeket és szüleiket. Valóban nem volt érdemi párbeszéd jó néhány ilyen gyerekkel és gyakorlatilag ketté volt szakadva az osztály a "gazdagok" meg a "szegények/átlagosak" kasztra.
Viszont ez nem azért volt így, amit kvázi leírsz, hogy az "alkalmazott" nem érti a "vállalkozó" kommunikációját és világnézetét.Hanem azért, mert nekem pl semmi kedvem nem volt olyan gyerekek társaságában lenni, akik az alábbiakat csinálták:
- behozott 20 darab Chio chipset és elkezdte dobálni az emberekhez, hogy "egyetek parasztok"
- kicsapta a mobiltelefont az asztalra (még az az idő, amikor bankkártya méretű sim ment bele) és tette az agyát, hogy másnak nincs az osztályban
- kifigurázták azt a lányt, akinek takarítónő volt az anyja
- aki nem a legújabb cuccokban járt, annak ledegradáló megjegyzéseket tettek a szüleire
- stb...Persze nem mindenki volt ilyen, de azért a többség így viselkedett, plusz ugye a társaság be is húzza magába az egyént és volt aki normálisból hülyévé vált, hogy beilleszkedjen a "krémbe".
Én ezt nem világnézeti és kommunikációbéli különbségnek nevezném, hanem egy ordenáré nagy büdös parasztságnak. És nem, nem azért mert ó én a kis csóró nem értem ezt a magas, távoli világot. Láthatod az előző írásomban is, hogy viszonylag kipárnázott az én életem is, szerencsére nem kellett megküzdenem sok dologért. De pofán köpném magam, ha ok nélkül így viselkednék bárkivel is, mint amilyen közeg egy ilyen iskolában volt. -
#31733248
törölt tag
válasz
Qtya123
#30869
üzenetére
"A szülők beraktak egy top iskolába (állami, nem fizetős), hogy "ne kallódjon el a gyerek".
Addig jó volt az életem, de ott bekerültem egy iszonyat toxikus környezetbe. Az osztálytársak 2/3-a újgazdag vállalkozócsemete volt és legtöbb ennek megfelelően viselkedett."Nem a többi gyerekkel volt gond, hanem veled, hiba egy átlagos környezetben felnövő gyereket ilyen iskolába járatni, hiszen - mint ahogy az ókori latin bölcsesség is mondja - hasonló a hasonlónak örül. Te egyszerűen nem illettél abba a közegbe, hiszen lefelé lógtál ki és ezt gyerekként különösen nehéz lehetett megélni. Nem téged hibáztatlak, megértem.
Erre mondtam, hogy "nemhogy komolyabb átjárás, de még párbeszéd sincs a társadalom gazdaságilag sikeres elitje és az alsó decilisek között". Nem járunk össze egymással, nem barátkozunk és még csak nem is beszélgetünk. A mi baráti körünk szinte 100 százaléka a saját cégeit irányítja, bankot, vállalatot vezet, egy átlagos alkalmazott életfelfogása és világnézete gyakorlatilag kizárja, hogy barátkozni akarjunk egymással, hiszen - mint a fórum is mutatja - még a párbeszéd is csak nehezen, újratermelődő konfliktusokkal megy. Valószínűleg igazuk van a barátaimnak, nem is érdemes erőltetni...
Ha itt elmondom, hogy "Buda jobb kerületeiben például semmi meglepő nincs abban, hogy a gyerek végig kéttannyelvűben nyomja, egészen az óvodától kezdve. Meg abban sem, hogy a gimnázium végén már két-három idegen nyelven beszél felsőfokon", akkor itt többen el sem hiszik, amit mondok, merthogy ők ilyen diákokkal nem is találkoztak. A Gustave Eiffelbe járó, 18 éves korára angolul és franciául is tökéletesen beszélő gyerek pedig azt nem érti, hogy mi ebben a furcsa és csak kései kamasz korában kezd a világra csodálkozni, amiért egy rakás tudatlan, beszűkült embert lát maga körül, akiknek az általa megélt valóságról halvány segédfogalmuk sincs.
Na de le is zárom, mert tényleg nincs értelme...
-
kovsol
titán
válasz
#41635072
#30867
üzenetére
Van ismerős aki téli időszakban 3 hónapot mindig Thaiföldön tölt a tengernél bérelt házban.
Viszont ha van egy kötelező törzsidőd akkor figyelembe kell venned, hogy az időeltolódás is már jelentős egy Thaiföld/Bali/stb esetén.
Thaiföldre szoktunk mi is járni nyaralni (vagyis hogy telelni), van pár opcionális oltás amit be lehet adatni ha gondolod, de kötelező jellegű nincs. -
Drizzt
nagyúr
Van ahol a fizetes az egyes emberekre akar unique id is lehet.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Foleg ha ismert a munkelyen beluli szocialis korod a fonoknek. De amugy szerintem is fel lehet hozni, csak a nev nelkuliseg a gyakorlatban nem igazan mukodik. Ugy meg konkretan az adott munkatarssal is kibaszhatsz veletlenul, ha nagyon komolyan veszik a fizetesre vonatkozo nda-t. Talan ez elott erdemes lehet korulszimatolni a tobbieknel is. Lehet meg a vegen kiderul, hogy pont az egy kiemelt fizetesu embert sikerult kifogni. -
#79563158
törölt tag
válasz
Nehaiu
#30865
üzenetére
Maximum kilencven napot lehet maradni, de eleg idot kell hagyni ket latogatas kozott, hogy ne higyje a hataror azt, hogy te ott elni probalsz. Gyakorlatban, barmilyen szivfajdalom nelkul hazakuldenek es letiltanak az ESTArol, ha ilyet probal az ember. Egy ismerosnom pont igy jart, amikor az amerikai faszijaval akartak tobb idot eltolteni, pedig csak evi ket-haromszor ment es nem is maradta vegig a 90 napot.
-
Qtya123
őstag
-
Xero
nagyúr
válasz
vw1.820vt
#30868
üzenetére
Welcome to berfeszultseg.
Erre nem hivatkozhatsz nyilvan. Vagy beprobalkozol mindenfele ajanlat nelkul, miszerint a piacon Te ugy gondolod ennyit ersz es szeretned, hogy matcheljek, vagy pedig elkezdesz interjuzni, szerzel egy ajanlatot es beadod counter offerre, kockaztatva hogy azt mondjak koszi mehetsz.
En kb ennyi lehetoseget latok, ha nem tudod lenyelni. -
Qtya123
őstag
"Én is top 10-es pesti matekszakról jövök, van személyes tapasztalat. Adott is annyi traumát, hogy azóta se fejeztem be az egyetemet és a matekszigó is 7 év után lett meg... "
A szülők nagyon el tudják kefélni a dolgokat néha, még akkor is, ha csak jót akarnak.
A trauma nálam már általános felső tagozatban jött. A szülők beraktak egy top iskolába (állami, nem fizetős), hogy "ne kallódjon el a gyerek".
Addig jó volt az életem, de ott bekerültem egy iszonyat toxikus környezetbe. Az osztálytársak 2/3-a újgazdag vállalkozócsemete volt és legtöbb ennek megfelelően viselkedett. Mikor bemutatták az osztálytársakat egyesével, egy "vagyonnyilatkozatot" is hozzátettek, hogy az ő apja ilyen vállalkozást visz, a másiké olyat, stb... Egy undorító közeg volt, mert a felesleges arcoskodást, dicsekvést már gyerekként sem csíptem és ott kb minden erről szólt. Ja és a tanárok is a legtehetősebbek seggét nyalták, a többi diák másodrendű volt, ezt a legtöbb tanár nem nagyon rejtette véka alá a viselkedésében. Na nekem onnantól kb vége volt annak, hogy szeretek tanulni, pedig előtte imádtam.Aztán gimi, majd persze kötelező jelleggel főiskola, mert diploma nélkül "elkallódik a gyerek". Én meg csak egy kicseszett kamiont akartam vezetni már gyerekként is...

Így persze fogalmam nem volt milyen felsőoktatási intézménybe menjek. A "jól megalapozott" döntésem az volt, hogy szeretem nyomkodni a gépet, hát akkor informatikus.
Persze ilyen szinten nem érdekelt az egész, de akkora meg már lakást is vettek a szülők (amit nagyon köszönök és nyilván megalapozta az indulásom), de onnantól a mantra a lelki zsarolás volt, hogy ezt azért vettük, hogy tanulj. Hát tanultam, bár szívem szerint kb első év után hagytam volna, mert tudtam, hogy nem fogok ebben dolgozni. De nem hagytam ott, mert lelkiismeret furdalásom volt, hogy ők meg itt megtesznek mindent. Aztán lelkiismeretből elvégeztem időben, nem is rossz eredménnyel. Természetesen egy percet nem dolgoztam benne, mily meglepő.
Értelmiségi munkám van, sokat nem kell dolgozni, 2022-ben 940 körül volt a bruttóm, de ezt is csak azért csinálom, mert az belém lett égetve, hogy "értelmiségi" munka kell.
Mellette már kamionozok, mert szeretem... De váltani meg nem merek, mert annyira belém égették ezt az egészet. Persze innentől ez már az én saram, ha egyszer a felismerés már megvan.Bocs, hogy hosszú, csak a sztoridról eszembe jutott.

-
vw1.820vt
csendes tag
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Multinál dolgozom HR területen. Több éves szakmai tapasztalattal rendelkezem a területemen. A jelenlegi csoportomban mindenkinek ugyanaz a feladata és felelőssége mégis a kollégám 100 ezer forinttal többet keres mint én. Mivel multi így nem tudhatjuk egymás bérét, de a kolléga elmondta az övét. Év végén megkaptam a legnagyobb adható béremelést(százalékban persze), de mivel a bérem alacsonyabb volt az emelés előtt mint a kollégám bére így kialakult a 100 ezer forintos különbség. Ami zavar, hogy ezt nem tudom a főnöknek mondani, hiszen nem tudhatjuk egymás bérét de mégis rosszul esik hogy ugyanazért a feladatért és munkáért ennyivel többet keres. A kolléga kevesebb tapasztalattal rendelkezik és csak azt csinálja meg ami a feladata, plusz munkát semmit. Én plusz feladatokat is vállalok amit a főnököm a magas emeléssel kompenzált. Ti mit tennétek?
Köszönöm
-
-
#31733248
törölt tag
válasz
#41635072
#30864
üzenetére
"Balin vagy egyéb távol keleti helyen nézelődünk, csak fosunk a betegségektől."
Azt hittem, a Kanári-szigeteken. Balin elég sok európai és amerikai bérel, az egészségügy semmivel sem rosszabb, mint itthon. Miamibe azok mennek, akik nem ismerik Floridát, túl latin lesz az életérzés. Kicsit északabbra kifehéredik, sokkal jobb.
Dél-Olaszországról általánosságban nem jelenthető ki semmi, az USA is rendelkezik ótvar részekkel és ez az olaszokra is igaz. Előnye, hogy pl. Bariből gyorsan és olcsón Budapesten vagy.
-
#41635072
törölt tag
válasz
#31733248
#30863
üzenetére
Balin vagy egyéb távol keleti helyen nézelődünk, csak fosunk a betegségektől. Illetve nekem Miami, Florida jönne be, csak még nem jártam utána hogy turistaként mennyit lehet ott maradni.
Huh hát dél Olaszországban egyszer is elég volt, arra az igénytelen fostelepre többet soha be nem teszem a lábam önszántamból. Természetesen nyáron mennénk, élvezni az évszak adta lehetőségeket. -
#31733248
törölt tag
válasz
bandus
#30772
üzenetére
Ez nem az a topic.
Az sokat segít, hiszen harmadik nekifutásra sem tudsz értelmezni egy egyszerű mondatot.
Ha a téli hónapokra szeretnél kiköltözni és onnan távmunkázni, akkor a helyi oldalakon a bérlésre érdemes rákeresni. Köztes megoldásként tipp Dél-Olaszország, sokkal közelebb van és olcsóbb is (akár venni is), mint a Kanári szigetek. Igaz, hűvösebb (nappali csúcs januárban jellemzően 13 °C), de egyik helyen sem fogsz ilyenkor a tengerben fürdeni.
Ismerve az ágazatot: az ország déli részén számodra nincs igazán jó munkahely, gépészként egyébként is elég alacsonyan (2500 euró körül) van a magyar bérplafon.
Nem véletlen, hogy a Big Fourtól a többség a 30-as éveiben, megfáradtan, kiégve távozik (több kollégám is ott kezdett). Arra jó, hogy nagyvállalati környezetben tapasztalatot szerezz, jó belépő lehet a következő munkahelyre, de egészében véve sokszor csak elvesztegetett idő.
-
-
válasz
Because
#30860
üzenetére
Az egy jó példa, nem elbizonytalanítás, hanem megerősítés, milyen irányba tart a világ. Hozzánk a szimulációs területre is éppen most tör be az AI és a Cloud, éppen az a két terület, amire mostanság mondták, hogy ebben kezd lenni a legnagyobb potenciál. Na mi erre pont ideális célközönség vagyunk. Mondjuk a Cloud engem különösebben nem érdekel, csak örülni fogok, ha nem lokálisan kell majd totálisra terhelnünk a PC-t olyan modellekkel, amikhez a 64GB RAM is kevés, az AI - Machine Learning viszont igencsak érdekel és finom téma lesz itt még az elkövetkezendő évtizedekben.
-
Because
őstag
válasz
Citroware
#30859
üzenetére
Jövő? A fene tudja... Megnézve egy ChatGPT képességeit... (de ezt a benne lévők nyilván jobban látják szakmailag, mindenfajta elfogultság nélkül).
Viszont ahogy egy kézi beültetéses soron 10 ember kap munkát, addig egy automatizált megoldásnál elég kettő kiszolgálni a gépet... -
Én is azt látom, hogy gépészként beáll, és ennyi az egész, úgyhogy én nem is gondolkodom ebben hosszútávon. Nem motivál az, hogy esetleg másik cég 10-20%-kal többet tudna kínálni, azzal sem lennék sokkal előrébb, én hatszámjegyben gondolkodom. (mármint évi, euro)
Úgyhogy a meglévő munka mellett mellékesként kacsintgatok bizonyos dolgokra, IT területen, mert abszolút érdekel is, nemcsak mert van benne pénz és jövő. Ha ügyes vagyok, HO-ban egyszerre tudnám csinálni a kettőt párhuzamosan egész nap, sokat tudnék haladni a mellékprojekttel, mivel a főállásom egyre kevesebb kihívást jelent... szóval majd valami egyéni vagy közös vállalkozás kinézőben lesz, de egyelőre még nincsenek elegendő IT skilljeim ehhez, csak ötleteim. Majd akkor lehet erről beszélni, ha már legalább azt a szintet elérem, amivel egy teljesértékű junior IT állásra fel tudnának venni, ha akarnám. Mondjuk nem fizetne jobban mint ez, de ezt nem is akarom otthagyni. Ha nem válik be a vállalkozás, ez még ott lesz biztos pontnak.
Aztán ahogy telik az idő, itt pedig lehet, hogy előléptetnek. Most jelenleg egy csapatvezető-helyettesi pozíció kinézőben van rövid időn belül. -
Lien
aktív tag
válasz
fpatrik17
#30850
üzenetére
Szia, tekintve, hogy ez 1 informatikai fórum jó olvasni hasonlókat. Itt a napokban arról is szó volt, hogy ki mennyit dolgozik effektív munkaórával. Én jelenleg b i g four like cégtől váltottam így 1 év után, közben tavaly megszereztem a gépész mestert is (ezt a cég semmilyen szinten nem nézte). Ezeknél a b i g fourlike cégeknél tudniillik sok a fizetetlen túlóra és az effektív munkával töltött időd is a 8 órából 9-10 (vagy több!) óra. Ami szomorú a gépész piacon, hogy amiben dolgoztam 3 év tapasztalatom volt és nem adták meg azt a fizetést amit kértem, sehol. Helyette amit most szakmérnökin nyomok el tudtam helyezkedni kevesebb tapasztalattal annyi pénzért, amit kértem, nevetséges! (alapbér+bónusz). Azt látom én is, hogy gépésznek állni már nem feltétlenül a legjobb, mert már erősen átlagos fizetés hozható vele. A villamos és IT mérnökit nagyon nyomják, azzal sokkal több lenne a lehetőség a jövőben.
-
Drizzt
nagyúr
Valoszinuleg arra gondol, hogy van nehany video, amiben szponzoracio szerepel es azokat nem ugorja at a premium.
Nekem egyebkent a youtube music miatt is megerte, autoban azzal hallgatok zenet. Spotify biztos jobb, meg minden, de a youtube videokkal egyutt mar nem kerdes, hogy melyik eri meg jobban nekem.
-
Benny89
csendes tag
válasz
fpatrik17
#30850
üzenetére
Senior konstruktőr vagyok 0 vezetői felelősséggel egy Magyarországon eléggé egyedi területen, ezért pontosabbat nem írnék. A munka nem stresszes, szakmai fejlődés egy idő után 0, idegen nyelv teljes leépülése, de nem baszogatják az embert, bár lehet kicsit már Stockholm-szindrómám lett az évek alatt, mert írnak itt a fórumtársak olyan dolgokat, hogy csak nézek nagyra nyílt szemekkel... Bár ez főleg IT, ők meg más világ
Fizetés: Idéntől a bruttóm 950e Ft lett, emellé kb. havi nettó 30-35 ezer forintra lehet kimaxolni az egyéb juttatásokat. Karácsonyi bónusz vagy van, vagy nincs, ha van, akkor 2-től 6 heti fizetési terjedhet a mértéke. Úgy gondolom, jól látod, a bruttó 1 millió idén a plafon, bár szerintem Lead Designerként ettől több is lehet. A mostani fizetésed vezetőként - bocsánat - de megalázó, bárhol is élsz az országban.
HO: Habár kb. kéthavonta egyszer van olyan (előre megszervezhető) dolog, ami miatt gyártásra kell menni, mégis kevesebb, mint heti 2 nap HO engedélyezett, ami egyéb egyszerű okok miatt még tovább csökkenhet. Ezt nem részletezem tovább, mert szerintem annyira speciális, hogy nincs még egy ilyen cég az országban. Hallani cégekről, ahol gyakorlatilag korlátlan HO van ebben a pozícióban, ha valaki beígérné, hogy ez hosszú távon is így marad, akkor szinte gondolkozás nélkül mennék oda. Álláshirdetésekben inkább 50%-ot vélek látni, ami szvsz kevés ahhoz, hogy messzebbről dolgozhasson az ember.
Végzettség: Vidéki, gagyi egyetemről van gépészmérnök BSc-m. Az eddigi 12 évem alatt emiatt nem ért hátrány, ellenben BME-t végzett arcok kérdeznek sokszor olyanokat, ami egy technikusnak is alapműveltség.
-
fpatrik17
senior tag
Nem: férfi
Kor: 31
Munkakör: Mechanical Lead Designer
- Egyedi gépegységek tervezése olaj- és gázipar számára (megawatt-tal bezárólag)
- 3 fős tervezőcsapat ko-ordinálása,
+ Projektvezetés, ha jól haladnak a tervezési feladatok és a kollégák boldogulnak nélkülem is
Végzetség: Műszaki Menedzser BSc
Nyelvtudás: angol közép/tárgyalás
Bruttó fizetés: 700k (márciusra ígértek emelést, állítólag ~7% körül, ami elszomorító); esetleges túlórát amúgy fizetik
Egyéb: Karácsonyi bónusz pofára
Hely: vidék, sajnos ország délebbi feleMostanában szaporodnak itt a gépész kommentek, így gondoltam átváltok én is readonlyból, mert elég aktuálisnak érzem. Munkahelyemmel és fizetésemmel is elégedetlen vagyok, eddigi maradási okaimat nem taglalnám. Elkezdtem kutakodni hasonszűrő lehetőségekkel kapcsolatban:
- Jól érzékelem, hogy senior mérnökként a bruttó 1 misi mondhatni plafonnak számit gépész területen?
- Örömmel konstatálom, hogy a HO lehetősége eléggé begyűrűzütt a gépész területekre is, főleg ahol nincs konkrét gyártás. Lakóhely változtatás nélkül mennyire tűnik lehetetlen projektnek ilyen heti max 2 nap bejárással komolyabb pozíciót megcsípni?(+1: Picit aggódom a végzettségem miatti megvetésben. Nem volt lehetőségem levelezőn megcsinálni a gépész MSc-t de idén jelentkezem, hátha szeptembertől esetleg egy új környezettel már összeegyeztethető lenne a levelező tanulmány. Szerintetek mennyire ragaszkodnak a gépész végzettséghez ilyen és ehhez hasonló munkakörökben? Úgy gondolom, ha nem jogosultság köteles az adott tevékenység, akkor nem kellene, hogy nagy baj legyen a mostani oklevélen szereplő megnevezésem. Inkább saját megnyugtatásomra gondolom, hogy jól mutatna az a fránya Gépész MSc
) -
kicsiede
csendes tag
válasz
CyberPunk666
#29935
üzenetére
én, ha tanítanék, tutira azzal kezdeném, hogy valami "menő"/"divatos" programnyelven implementálnék egy triviális, de nem hatékony algoritmust, majd ezzel szemben egy elavult/lenézett nyelven egy ugyanazt a feladatot megvalósító hatékony algoritmust, és összehasonlítanám a teljesítményüket. ezzel a gyakorlatban rá lehet mutatni, hogy mennyire másodrendű maga a kódolás. aki még csak ismerkedik a programozással, érthetően kódolni szeretne, illetve még a kódolás is aktív agymunka számára, és nem fog (tudni) elvontabban gondolkodni magáról az algoritmusról, a nyelvi optimalizációs trükkökre/hackekre fogja az energiáját fektetni.
-
adalbert1
veterán
válasz
tototos
#30817
üzenetére
Nálam, IT üzemeltetésben dolgozva ez úgy néz ki, hogy túlóra kb. csak 2 esetben van, vagy valamilyen munkaidőn túl elvégzett change miatt, vagy ügyeletben hívnak. Mindkettőnek van nyoma a ticketing toolban is, felviszem őket a munkaidő-nyilvántartó rendszerbe, majd a főnököm approveolja őket.
Amikor olyan helyen dolgoztam, ahol a beléptetőrendszerrel volt összekötve a munkaidő-nyilvántartó rendszer, azt kb. minden kolléga utálta. Ott 3 havi munkaidő keret volt, voltak kollégák, akik az utolsó 1-2 hétben mindig órákkal többet maradtak, hogy ne menjenek minuszba
-
pyxis
csendes tag
Nálunk azért van/volt bechekkolás, mert gyár és iroda van egyben, és így tudják a gyártásban dolgók munkaidejét nézni, munkaidőkerettel, túlórákkal, műszakkal, stb.
Az irodai dolgozóknak is ugyanez volt nagyon sokáig, aztán azt mondták hogy seniortól felfele nem nézik az időt, ha bementél az automatikusan 8 óra, így persze túlóra sem volt többé kifizetve.
Egy idő után szerintem a piaci trendek miatt elengededték ezt minden irodai dolgozónál, így azóta csak a termeléseseknél nézik a tényleges időt, a többieknél automatikusan 8 óra. Erre jött rá a HO, ott most úgy állunk hogy 1-2 napot ajánlott bent lenni, de azt se bánják, ha beugrasz csak egy ebédre a többiekkel... -
válasz
maxiking_11
#30836
üzenetére
Nice, grat! Mekkora a csapat?
-
válasz
dellfanboy
#30838
üzenetére
ennyire nem voltam még élelmes, de majd a következő alkalommal

-
tototos
addikt
válasz
Citroware
#30835
üzenetére
Csekkolás nélkül nem szidott volna le? Szerintem a hülye főnöknek teljesen mindegy milyen rendszer van, úgyis azt fogja csinálni amit akar.
Tel Elek: Hát nem alamizsna annyira a 150%-os kifizetés. Napi 1 órával meg szinte semmiség többet dolgozni.
Szerintem félreértettél. Nem csücsülök bent, ha dolgom van felállok és megyek a dolgomra. SZinte 100% home officeban vagyunk, az irodába heti 1-2 napot járunk be de a többség talán még annyit sem. Home office-ban meg a megegyezés kérdése, hogy lejelentem a standard 8 órát vagy percre pontosan elszámolok. -
#41635072
törölt tag
válasz
tototos
#30837
üzenetére
Sosem értettem miért jó egy kis alamizsnáért túlórázgatni, ha amúgy a projekt határideje nem kívánja.
Az, hogy te szeretsz bent csücsülni 8 órát, az egy dolog, de semmiképp sem nem hátrány szvsz.
Én szeretem ha 9-kor csörög az óra… Szeretem hogy szabad vagyok, oda megyek ahova akarok napközben is. Akkor végzek amikor akarok. Természetesen minden munkámat el is végzem, fasza minőségben. Persze tudom vannak bútordarabok, akik bent rohadnak egész nap, de a fele az kávé,ebéd,traccspartival,okoskodással megy el…
Szerintem próbálj ki egy ilyen helyet is, mert lehet el sem tudod képzelni mennyivel másabb, ahol partnerként kezelnek, és nem rabszolgaként. -
tototos
addikt
10 éve csekkolós rendszerben dolgozom, és egyszer sem származott ebből hátrányom. Bemegyek becsekkolok, aztán ha megyek haza ki. A szerződésemben az van hogy napi 8 órás munkáért kapom a fizetésem, tehát ha kevesebbet dolgozom akkor kevesebbet is kapok. Persze ha szar a munkaszervezés akkor lehetnek konfliktusok, de a munkaszervezésnek és a csekkolásnak nincs köze egymáshoz. Az lenne a fontos hogy hosszú távon ki tudja balanszírozni a kolléga magának az idejét, ez több kevesebb sikerrel meg szokott azért valósulni. Nálunk pl van olyan csoportvezető aki nem szeretné ha kötetlen munkarend lenne, mert akkor foglalkoznia kellene a munkaszervezéssel míg most ott az időadat a rendszerben és kifizetjük a kollégának a plusz óráját. Boldog a főnök mert nincs dolga, boldog a kolléga mert így kap bérkiegészítést.
-
maxiking_11
újonc
Nem:férfi
Kor:35
Munkakör: Windows engineer - Team lead
Végzetség: Mérnökinfo BSc
Nyelvtudás: angol felsőfok
Bruttó fizetés: 1.7M
Egyéb: bónusz,cafeteria, nyugdíj támogatás, egészségbiztosítás
Hely: BP, hibrid -
válasz
CyberPunk666
#30823
üzenetére
Nekem olyan volt, hogy elosztottuk a feladatokat igazságosan, én sokkal hamarabb kész voltam, mint a kolléga és elmentem beszélgetni, aztán jött a főnök és engem szidott le, hogy miért nem csinálok semmit, miközben a kolléga még mindig ugyanazon dolgozott, amivel én már rég kész voltam.
Nekem nagyon nem passzol az a fajta létezés. Alacsony képességű, szorgalmas embereknek való, ők dicséretet kapnak az igyekvésért.
-
válasz
#41635072
#30833
üzenetére
én ezt a kettőt mondanám, főleg airbnb. tenerifén pl 1000-1500 euró/hó között elég sok szállás van, én ezt elfogadhatónak tartom. egyébként érdemes velük megbeszélni cseten, hogy 1 hónapra lefoglalod airbnb-n keresztül, aztán másik 1-2 hónapot pedig kifizetsz cash-ben valamennyi discountért cserébe. én bécsben így csináltam és a srác engedett 300 eur-t a második hónapból. illetve magyar oldalakon is érdemes körülnézni, biztos van fb csoport is, sokan foglalkoznak ott szálláskiadással.
-
426os
őstag
válasz
#41635072
#30818
üzenetére
Gépészmérnökként többnyire örülsz, ha kapsz rendes fizetést, aztán ha csekkolni kell, csekkolsz
Még mindig jobb, mint csekkolás nélkül ingyen túlórázni. Amennyi rálátásom volt szaktársak melóira, ahol nem volt rendesen vezetve a munkaidő, ott a végén mindig rosszabbul jöttek ki (pénz/munkaidő arány) -
válasz
Citroware
#30827
üzenetére
otthon megszoktam a lazaságot, amit nem is lazaságnak nveznék, inkább a bizalomnak a cég részéről. nem kédezték meg sosem (kivéve, ha a főninek rossz napja volt), hogy hol vagyok, mit csinálok. persze ez akkor jó, ha od-vissza máködik, cserébe ha "helyzet volt", akkor felvettem a telefont hajnal 3-4kor is

most egy osztrák it cégnek dolgozom, itt is abszolút hasonló a mentalitás. ki kell tölteni minden hónapban az excelt mikor mennyit dolgoztál, de nekem ez a sztenderd napi 7.5 óra. az, hogy hol vagyok, honnan dolgozom nem érdekel senkit. korlátlan HO, auszriábna élőknek évi 60 nap remote work, igy többen dolgoznak pl 1-2 hónapot a kanári szigetekről, dél-afrikából. nekem nagyon bejön ez a szabadság, annak ellenére is, hogy általában én heti 3-4 napot az irodában vagyok. de maga a opció jó, hogy van. a kanári szigeteken én is gondolkozok például, hogy 3-4 hetet onnan dolgozzak

-
Veron
addikt
-
#41635072
törölt tag
válasz
tototos
#30825
üzenetére
Ha téged nem fizetnek azért, hogy nem ülsz bent, akkor nálam ez azt jelenti, hogy bent kell ülnöd (ha fizetést is szeretnél).
Én azt szeretem, ha megkapom az alapbérem az elvégzett feladataimért. Szerintem mindenkinek jobb, ha békèn vagyok hagyva, megcsinálok mindent amit elvárnak tőlem, vagy akár többet, de senkit nem érdekel, hogy mikor, hol, és hogy történt ez.Kobe: nem, nem kell előre elrendelni a túlórát, hogy elkönyvelhesd. Cég, főnök függő.
-
tototos
addikt
válasz
CyberPunk666
#30826
üzenetére
Pont tavaly változott a távmunkavégzés ami már több szabadságot enged a cégeknek. Nálunk például mindenki távmunkavégzési szerződést kapott. Annyi kikötés van benne, hogy a munkáltató bármikor meghatározhatja a munkavégzés helyét(tehát mondhatja hogy az irodában dolgozol a héten, vagy azt is hogy most 1 hónapig otthonról kell dolgoznod).
-
válasz
#41635072
#30818
üzenetére
A német multik ezt nem csinálják meg Németországban a saját alkalmazottaikkal. Talán nem annyira laza, mint az ausztriai munkahelyek, de nem viszik annyira túlzásba a hajcsárkodást, mint amit Magyarországon meg mernek tenni, ahol a kormány is támogatja a rabszolgatartást és a dolgozóknak kevesebb joga van, amivel a cégek előszeretettel visszaélnek, ilyen például bizonyos - a munkaidő nyilvántartáson kívül - egyéb megfigyelési eszközök is. És ebbe inkább nem is megyek bele még jobban.

És az a vicc az egészben, hogy a végén a mérnök nem teremt több értéket, mint ha békén hagynák.
-
CyberPunk666
senior tag
válasz
tototos
#30825
üzenetére
A jogi megfelelés miatt nincsen egy csomó cégnél full home office (hivatalosan!), mert ha 50% feletti az otthoni munkavégzés aránya már szerződés szerűen, akkor az már távmunkának minősül, és teljesen mások rá a szabályok.
Persze van, ahol ezt olyan szinten leszarják (vagy nem tudják), hogy simán írnak jogsértő szerződést, máshol csak nem tartják be a szerződést, megint máshol meg ragaszkodnak a törvény betűjéhez.A legtöbb helyen hivatalosan nem vagy távmunkában, csak nem kérik, hogy bemenj. Én legalábbis ilyenekkel találkoztam. Meg persze sosincs kimondva hangosan, hogy ez így full szabálytalan. Meg nyilván ez olyan dolog, hogy amúgy a munkaadónak is és a munkavállalónak is így jó.
-
tototos
addikt
válasz
#41635072
#30818
üzenetére
Nem kell bent ülnöd csak akkor nem fogja munkaidőnek számítani a rendszer.Kicsekkolsz és mész a dolgodra. Annyi, hogy ez nem számít munkaidőnek így minusz órád lesz.
Ez most nálunk pont téma, hogy kötetlen munkarendben lehet-e dolgozni vagy sem. Ami fontos, hogy sok cégnél jogilag nem teljesülnek a kötetlen munkarend szabályai mégis alkalmazzák. Egy német multinál legtöbbször a jogi megfelelés a fontos és nem az hogy mennyire élehető vagy sem az adott szabály.
@Kobe: szerintem itt nem az a kérdés, hogyan csekkolsz hanem arról van szó hogy méred-e a munkával töltött időt vagy sem.
Pont a csúsztatásnál jön képbe a csekkolás. Hiszen ott bizonyítod hogy héh én ennyivel többet voltam bent(feltételezzük hgoy dolgozott is) és ezt amennyiben nem tudom lecsúsztatni akkor fizessétek ki. Az elrendelt túlóra az tejesen más téma. -
axioma
veterán
válasz
#41635072
#30818
üzenetére
Nem ertelek, bemesz, becheck, elmesz ugyetintezni, kicheck, visszaersz, becheck, hazamesz kicheck... attol hogy az irodaba belepessel van egy rekord arrol hogy adott iranyban atmentel rajta, miert kene rabszolgamodra ott lenni? Ahol en ilyen helyen dolgoztam ott teljesen random dolgoztak az emberek (en pl. akkortajt kb. 7-tol, volt aki 11-tol), szaladgaltak el ha kellett, mindossze volt nyoma es lattad az aktualis egyenleged.
szerk Latom kozben keletkezett par erv/ellenerv, en csak az ok-okozat reszt vitattam. -
CyberPunk666
senior tag
Nekem egy kollégámat folyton basztatták, hogy félóránként lemegy cigizni 10 percre. Az a gyerek egyébként a maradék 20 percekben kb háromszor annyi melót végzett el, mint bárki más, aki a gép előtt ült egész nap.
-
JoinR
őstag
válasz
#41635072
#30818
üzenetére
Sajna a gépész helyek ilyenek, úgy tudom a Boschnál is mérik. Anno, mikor megkaptam az álommelót a Continentalnál Veszprémben, akkor is olyan volt a szerződés tervezetben, hogy mérik a 8 órát irodán belül, és ha hónap végén kevesebb, akkor perc pontossággal vonják le a fizuból.

Kicsit rosszul érintett az addigra már megszokott babzsákos IT-s meló után, nem is fogadtam el.
Amúgy az első munkahelyem ssc/kkv-nál is olyan volt, hogy bár nem mérték, ha 5 előtt 10 perccel már leléptél, másnap szóltak, hogy 5-ig tart a munkaidő. Kb. ebédre végeztünk a munkával, délután már csak csocsóztunk... -
Kobe
veterán
válasz
tototos
#30817
üzenetére
a csekkolás tök felesleges, egyrészt a legtöbb cégnél még azt is tudják a melósról, mekkora az öreganyjának a tyúkszeme
Simán le lehet kérni belépési infókat, beléptető kapu adatokat stbMásrészt a túlóra / rendkívüli munkavégzés / ügyelet magyarországon hivatalosan elrendelés alapján működik. Ha te bemondásra mondod, hogy bocs én itt 40 helyett 50et melóztam, max vállveregetésért állhatsz sorba, esetleg jófej főni megengedi hogy lecsúsztasd, de azért nem igazán fog 1 cég sem fizetni mert az aznapi randit lemondta a jelölt és te inkább maradtál még az irodában helyette.....hivatalos akkor lesz (és a velejáró kompenzáció is) ha a főni X nappal előre írásban elrendelte
-
CyberPunk666
senior tag
A szoftverfejlesztés (és nagyon sok modern munka) egyik nagy rákfenéje nagyon sok szempontból, hogy az iparosodás a gyártásból indult ki, és az ott látott mentalitást, folyamatokat vitte be mindenhová.
De ez ugyanúgy igaz a software tervezésre és folyamataira is, meg az irodai jelenléti órákra is. A legtöbb teljesen haszontalan folyamat onnan jön, hogy a gyárban annyit termelsz, ahány órát állsz a gép mellett (irodai jelenlét) és a gyártás egy szekvenciális folyamat és előre teljesen megtervezett (sw tervezés hibái)... stb.
Miközben ez nagyon nincs így.
-
#41635072
törölt tag
Csak ámulok, legalább tudom, hogy német multihoz soha soha soha.
Hogy mi a baj vele? Az hogy ott kell ülnöd, mint egy börtönbe, hót feleslegesen. Nekem ilyen sose volt, napközben oda mentem ahova akartam, intéztem a dolgaim stb. Még bejárós időszakban, covid előtt sem voltam 6 óránál többet egy irodában sem.
Tök jó hogy előkerült ez a téma. Így visszatekintve kurva jó dolgom volt otthon is, és ehhez képest full jól kerestem. Mármint én biztos nem meetingelnék hajnalban, éjszaka több pénzért. Na meg csekkolgatás? LOL -
tototos
addikt
Elmondanátok mitől beteg az ha csekkolni kell? Vagy hogyan számolnátok el a plusz órákat csekkolás nélkül? Bemondásra azt mondja a koléga hogy figyelj főnök 30 órát dolgoztam ahónapban többet fizessétek ki.
-
válasz
#41635072
#30815
üzenetére
+ Home office-ban is
Én is ördögtől valónak tekintem, de eddigi 4 munkahelyemből 3-nál volt, 1-nél pedig tervezték.

A produktivitásnak egy elég szar mérője, de itt legalább nem foglalkoznak vele, hogyan töltöm ezt ki, az számít amit az ember a végén az asztalra letesz.
Voltam olyan helyen, ahol látszattevékenységgel töltötték be az időt a kollégák, hogy lássa a felettes, hogy ők mennyire ügybuzgón dolgoznak egész nap, aztán meg lehessen dicsérni. Időpazarlás netovábbja, mert nem tettek le több értéket az asztalra.
Aki meg túl gyakran ment kávézni (napi 2x), még meg is szólták érte. Teljesítménybónusz levonás.
Még az ex-kolléga helyett is szégyenérzetem van. A hiperszuper nagy presztízsű nagynevű multik. 
-
Amikor felvettek, havi 20 túlórát előírva kezdtem, tehát napi 1, ami szabadnapkor is felszámolódik szerencsére. Rugalmas munkaidővel, hónapokon átívelő időtartamban ezt nagyjából tartani kell a be-és kicsekkolási idők mérésével.
Azóta már akármikor változtathattam volna akármennyire, normál munkaidőre, vagy akár az alá is lenne lehetőség, de jó nekem ez így, mert nem fáraszt le, sok szabadidőm van. Akkor van haszna, amikor hirtelen sok projekt beesik és fontos időre befejezni.Amikor autóipari multiról beszéltek, esélyes, hogy az a másik multi, ahol dolgoztam, de nevet nem akarok írni. Az szinte biztos, hogy interjún voltam ott, mert szinte mindenhol voltam már, mielőtt távoztam.
Egyedül a Jaguar Land Rovert nem volt alkalmam megnézni. -
tototos
addikt
Hát ha nagy multi akkor benne van hogy egyes területeken zabot hegyeznek a másikon meg megszakadnak. De ugyanakkor mivel nagy így van lehetőséged átmenni másik csoportba, osztályra ha nem tetszik a dolog. Múlt héten én is bejelentettem, hogy hát van egy megkeresésem és kíváncsi voltam a mostani vezetők mit terveznek velem. A válasz az volt, hogy sajnálnák ha elmennék meg a terv változatlan velem kapcsolatban(3 év múlva középvezetői pozíció)
-
426os
őstag
válasz
Citroware
#30803
üzenetére
Mit takar pontosan ez a kötelező túlóra?
@tototos: Hát nem tudom, én MO-n szintén autóipari multinál dolgoztam (egyik legnagyobbnál, Bp-en), R&D területen, sima mérnökként. Nagyon hajtós volt, 2-3 embernyi melót vittem és sokszor azt sem tudtam már hol áll a fejem. Többször is jeleztem, hogy ez nem okés, mégis volt meglepetés mikor felmondtam. Mondjuk látszólag az én csoportvezetőm sem dolgozta halálra magát, ez tény :D Magyar fizetések viszonylatában nem volt rossz a fizum, de most külföldön harmadannyi effektív melóval 2x annyit keresek. Ugyanezért a pénzért sem mennék vissza, főleg nem autóiparba.
-
tototos
addikt
válasz
Citroware
#30798
üzenetére
Csapatvezetőként nekem most br. 1,4 a fizetésem. Autóipari multi a maga lassú tempójával, tehát azt szoktuk mondani, hogy ez egy nyugdíjas állás. Túlórát kifizetik rendesen. A magasabb pozíciók hozzák magukkal a nagyobb felelősséget. Én azt mondanám hogy nagyjából br. 1 milliós fizetést napi 4-5 óra nettó munkával elérheted és mellette ha délután 4-kor te kikapcsolod a géped akkor másnapig a kutya nem fog keresni sürgős esetekkel.
-
Xero
nagyúr
válasz
Citroware
#30798
üzenetére
Ezeket en leirtam itt es itt. Nem kell megszakadni, bar neha vannak furcsa bukfences idoszakok, ahogy azt itt mutattam.
Maga az ORG nem tul egyszeru eset, de alapvetoen rendben van. A szukebb es tagabb csapat is nagyon jo fej es nagy tudasu emberekbol van osszerakva. Emberileg is kedvelem oket, es jol is erezzuk magunkat altalaban.
Maga a feladat is hatalmas kihivas szakmailag, igy latom az ertelmet a munkanak. -
#79563158
törölt tag
válasz
Citroware
#30798
üzenetére
Bőven piaci átlag felett keresek általában, de kb soha nem volt még nettó 3-4 óránál több produktív munka, ha csak nem ég a ház vagy nincs offsite. Ami bőven volt az más időzónában munka, este 6-9 órai meetingek amerikaiakkal, nagy ritkán késő esti (23 óra) vagy kora hajnali (6 óra). Más negatívum nem nagyon volt, talán annyi, hogy a legutolsó helyen a magyar iroda vezetősége (HR, office management) igazi válogatott B-oldalas balfaszokból állt, de a mindennapi munkámat nem befolyásolta és igyekeztem amúgy sem érintkezni velük.
-
Kor: 30
Munkakör: Szimulációs gépészmérnök (tapasztalat 6 év)
Végzettség: Gépész BSc + MSc
Nyelvtudás: Angol felsőfok, német felső-középfok, francia alapfok
Bruttó fizetés: €63k/év
Egyéb: Éves prémium egy kb. félhavi fizetés.
Hely: Ausztria/Stájerország, vidék. 50% iroda, 50% home office.Most volt emelés. Nekem ez átlagosan munkanaponként 1 túlórával jön össze (habár itt a munkahét csak 38,5 óra és a kajaidőre felszámolás 45 helyett csak 30 perc, szóval a fele visszajött Magyarországhoz képest
)
A kötelezően előírt túlóra nélkül az alapbér €52k lenne, ami még viszonylag karcsú, de nagyon vidék, a lakbér 20%-kal a budapesti árak alatt van (minden más jóval drágább). Bécsben évi 10-15k-val kéne többet kapni, hogy ugyanígy jöjjek ki.
3 munkahelyem volt Magyarországon, közöttük két nagy multi (az egyik a négykarikás), illetve egy kisebb magyar cég, úgyhogy sokfélét láttam már. Egyik sem volt ennyire barátságos, támogató közeg, pedig nagyon rosszak azok sem voltak. A munka egyáltalán nem stresszes, néha vannak hajtós napok, azt meg kell húzni, de ezen kívül nagyon lazára lehet venni, ráadásul én kivételesen gyorsnak számítok, hamar elvégzem, szinte annyi időm volna bármi másra, amennyit a lelkiismeretem megenged. Jófejek velem, úgyhogy én is így állok hozzá.Sokszor ezt a fennmaradó szabadidőt önképzésre használom és programozgatni tanulok, ami egyrészt segít a munkánknak szkriptek írásával (Python API), másrészt pedig vannak ötleteim a jövőben pályaváltással, vagy mellékmunkával kapcsolatban IT-területen. Az egyik ilyen, hogy olyan szoftvert, vagy egy szoftver számára készült kiterjesztést tudjak írni, ami nagyon hasznos lenne a mérnököknek abban a munkakörben, amiben dolgozom (fizikai szimulációs szoftverek). Általában ezeknek a felhasználói nem tudnak szoftvert fejleszteni, a fejlesztők pedig nem tudják használni, szóval (néha facepalm-szintű) információvesztés van a két fél közötti kommunikációban, és én ezt szívesen áthidalnám.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
-
horush
addikt
válasz
Jhonny06
#30796
üzenetére
Nálunk is 2 hónap, általában le is szokták töltetni. IT-s pozícióban sok értelme nincs szerintem, de nálunk a cég nagy része ügyfelekkel dolgozik, egyszerre több projekten, amit nehéz átadni valakinek pár nap alatt. Az iparágban (payroll) viszonylag gyakori a 2 hónapos felmondási idő.
Új hozzászólás Aktív témák
- Mikrotik routerek
- Milyen légkondit a lakásba?
- Milyen routert?
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen switch-et vegyek?
- Háztartási gépek
- Pánikban a világ a Radeon RX 5000 és 6000 sorozat támogatása miatt
- Napelem
- Windows 11
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone 12 Mini 64GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3645
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 256GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3408
- Bomba ár! HP Probook 450 G10 - i3-1315U I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD I W11 I Cam I Garancia!
- Bomba ár! HP ProBook 450 G8 - i3-1115G4 I 8GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gar
- KIÁRUSÍTÁS - HP Elite / ZBook Thunderbolt 3 Dock (akár 2x4K felbontás)
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
)
Ezek a gépész átképzéses történetek is érdekelnének.![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)



Még az ex-kolléga helyett is szégyenérzetem van. A hiperszuper nagy presztízsű nagynevű multik.

