-
Fototrend
- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Deck
titán
válasz
Madwe
#165605
üzenetére
De most komolyan. Rákot okoz szinte minden étel, vitamintabletták, húsok, fehérje, üdítők, a levegő.. Egyek csak zöldséget? Persze az is kitudja milyen vegyszert látott..
Amúgy a tskg x 1,6-2g fehérje miatt én nem aggódom. Ennél többet meg tuti nem fogok bevinni.
Na meg ott van sok minden ami jó a rák ellen.. + és -. Pl sok ami azt okoz van róla olyan tanulmány is, hogy jó ellene..

-
válasz
Madwe
#165599
üzenetére
Még kb 10 évvel ezelőtt az orvos, aki foglalkozik ezzel az emésztőrendszeri problémámmal, fehérjeitalt "írt fel" nekem. Igaz akkor kb 15kg mínuszban voltam az ideális testtömeghez képest. Nem edzettem meg semmi, csak a hízás céljából javasolta, pedig az is egy agyonfeldolgozott szer. Ez onnan jutott most eszembe, hogy kibontottam a csomagot és nagyon ismerős illata volt. Ezzel én már sokszor találkoztam, csak nem tudom, hogy még hol, és mikor.
-
roti86
őstag
válasz
Madwe
#165490
üzenetére
Madwe & Ed3r_X_ & Speeedfire & tibcsi0407 köszönöm
. Azért nyilván ezek a képek edzés után készültek 
Madwe: amit írsz igaz, én látszólag a comb/far tájékán tárolom a maradék "felesleget", innen is megy le utoljára még ami maradt, így ezért mérhet több testzsírt a mérleg.
Egyébként így belegondolva nem volt olyan nehéz, számolni kell a kalóriákat és figyelni a fehérjebevitelre, nem értem sokan miért problémáznak ennyit
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Nem biztos, hogy meglovagolom a tömegelést, én jól érzem magam egyelőre így (anyukám szerint rohadt sovány vagyok
), na meg attól tartok, hogy ha az edzés alábbhagy (most heti 4*1 óra megy) a későbbiekben, akkor úgyis jön vissza magától valamennyi. Most már egy hónapja a szinten tartáshoz szükséges kalóriamennyiséget eszem (kb 2300-2400 Kcal), egyelőre tartom a súlyom.Speedfire: ~180 cm.
-
válasz
Madwe
#165471
üzenetére
Közben ránéztem egy másik cikkre, és itt részletesen elmagyarázzák, hogy a Whey protein miért preferált az izomtömegnövelésre, és a Casein protein pedig miért a fogyásra.
[link]Lényegében azzal indokolják, hogy a Casein lassabban emésztődik, ezért a kettő közül az hatékonyabb fogyás mellé. Ezzel ellentétben a Whey-t gyorsabban emészti az ember ezért gyorsabban biztosít tápanyagellátást a szervezetnek, illetve általában több BCAA-t is tartalmaznak a Whey készítmények ami szintén segít az izmok építésében, ezért is ajánlják a Whey-t jobban az izomtömegnöveléshez.
Szóval akkor vagy mégsem írtam hülyeséget, vagy ezen az oldalon a cikkírók hülyék én meg elhittem nekik.
-
válasz
Madwe
#165468
üzenetére
Pont ezért gondoltam azt, hogy jól jön a fehérjepor. De utána is hasznos lehet, ha már leadtam azt a pár kg zsírt és csak az izomtömegnövelés marad célnak.
A támogatott promóció itt azért nem áll fenn, mert ugyanannak a forgalmazónak a két terméke közül ajánlják az egyiket ilyen célra, a másikat meg a másik célra, tehát igazából ennek gazdasági alapja nem hiszem, hogy van.
De nem akarom túlragozni, az csak egy cikk az ezer közül, egy másikban már teljesen másokat ajánlanak. -
diegho
nagyúr
válasz
Madwe
#165425
üzenetére
Köszi a választ és a gratulációt. Ha tudtam volna, hogy ilyen egyszerűen megy ez, már rég lefogytam volna... Azért kezdtem el most izomtömegelni, mert most jött el az a pont, ahol ha tovább esik a súlyom ebben az ütemben, akkor a bőrőm necces lesz. Leginkább a kezemen lóg most, de abszolút nem vészes, viszont érzem, hogy izomból is ment le a kezemből (mivel tekertem ezért a lábomra meg jött).
Most azt szeretném, hogy ilyen 110kg körülre álljon be a súlyom, de legyen rajtam izom is bőségesen. A makrókat nem nagyon néztem, mert elég látványos eredményeim vannak és nem is vettem annyira komolyan a táplálkozást, tehát ha éppen ahhoz volt kedvem, akkor ettem egy pizzát, vagy étteremben valami mást, fagyit stb, de ez heti max egyszer, a többi napon tartottam a leírt kajálást. Ha tartom a makrókat is és az előre eltervezett 1 óra tekerést, akkor szerintem sokkal több megy le, ami már túl sok (a mostani is már necces).
Leginkább a hasamon van még zsír, de mivel ott nem akarok nagyon problémás bőrt, ezért lassítok kicsit. Ha három-négy hónap alatt megy le a 10kg az már tökéletesen jó lesz nekem.
Most amúgy a Nutriversumnál az ISO Pro az olcsóbb. -
válasz
Madwe
#165417
üzenetére
Csak fel akarom gyorsítani a feleslegem leadását. A magasságomhoz képest 69,5 kg lenne az ideális testtömeg. 73 kg vagyok, ebből 14 kg zsír, ez kb 19%. Szerintem kb 8 kg zsír lenne az ideális számomra. Az elmúlt közel egy évben 68-ról 73-ra híztam fel és szinte teljes egészében zsír jött fel, erre sokat rátett a járvány, otthon maradás, mozgáshiány. Az igazság az, hogy amikor ideális volt a testtömegem, akkor is magasabb volt a zsír aránya és kevesebb az izom aránya, és ez látszott is.
Szóval alapvetően le kéne adnom legalább 5 kg zsírt, de talán többet is, ezzel bemennék az ideális testtömegem alá, és aztán majd visszagyarapodni pár kilót, de ezúttal már inkább izmot felszedni, nem zsírt... -
GeryFlash
veterán
-
gyuri860213
tag
válasz
Madwe
#165341
üzenetére
"ch meg minél kisebb annál jobb, ha megy a 0 told azt"
jó xar tanács. egy aktív életmódot folytató embernek nem ajánlott 100g ch alá menni. Aki versenyez az ok, csinál 0-s napokat, de a kollégának minek? Ja mert így gyorsabban fogy majd? lehet , de mennyit fog visszahízni ha abbahagyja? Az agyunknak napi 70-120g glükózra van szüksége a normál működéshez, nem beszélve egyéb belső szervekről. Az izmaid is ezzel működnek, ha nem biztosítod felesleges stressznek teszed ki a szervezetedet és rákényszeríted hogy zsírból és fehérjéből szintetizálja. Hosszútávon fasza hormonháztartás zavart okoz, lásd Keto. Én ma 300g ch-t eszek, lábnap. Szerda-csüt csak 100g volt... mégsem vagyok dagadt és a fogyás is megy. Nem a ch-tól kell félni hanem a túlzabálástól és a túlzott gyors ch beviteltől, vagy rossz időzítésről.
Reggelire pont nem kellene zabkását fehérjével enni, ahogy javasoltad. Nem ártana tisztában lenni a dolgokkal mielőtt másoknak adsz tanácsot. Tudom hogy fogytál egy csomót de attól még lehet hogy butaságot csinálsz te is. Azért mert valami működik nem biztos hogy jó is
-
válasz
Madwe
#165341
üzenetére
Kicsit kaja terén válogatós vagyok, majdnem vega életmód, csak a csirkemellet vagyok képes megenni, többitől instant hányinger, tofut meg néztem, csak meg kell tanulni megcsinálni.
Zabkását próbálom most bevezetni. Bicikli volt, most adtam apámnak, nekem egy szenvedés azzal bármi is(nem akarok több százezret biciklire költeni), elektromos rollerrel járok, meló az pest átellenes másik fele, 21km csak oda.
Saját testsúlyosat meg gondoltam táska--->tele vízzel és azt ráadásként, nem akarok nagy izmokat
-
SchumiBácsi
őstag
válasz
Madwe
#165261
üzenetére
Az oké hogy valamennyi súlytárcsa meg rúd Amerikából jön, mert az Európai nem tudja lehajtogatni, a Kínai meg olyan amilyen. Sőt, van Egyiptomi egykezesem is, de a gép amit linkeltem gyakorlatilag kijön 2db 50×50×2mm szelvényből. Jó, kell hozzá még egy kevés 40×20 és 45×45 is
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Persze nem sajnálom a pénzt a gyártótól, de akinek a fizetése nem a KSH statisztikát tükrözi annak eléggé húsba vágó hogy egy maximum 100ezer HUF anyagköltségű gépen többe kerül a gyártás mint az anyagköltség, és az is baj hogy ha nem erősíted meg kezdés előtt a padot akkor jó eséllyel szétesik egy év alatt. De akkor legyen ilyen drága, mert pl. a pillangó részéhez kell hajtogató gép és a szaki se ingyen rakja össze.
De hogy egy súlytartó állvány is már 50-100ezer között van, amihez csak derékszögben kell vágni plafon 10k névértékű anyagot és összehegeszteni, aztán ráfér kettő egykezes meg három valamilyen rúd, és 100kiló tárcsa, az már tényleg egy vicc.
-
LanyUs
őstag
válasz
Madwe
#165202
üzenetére
Méregettem ezerrel és a lenti bevált akkoriban ( volt még kb. 10-15 variáció ). Kell valami hétköznapibb étrend ( az összerakott nem az ), mert egy életen át úgysem sanyargatja magát senki az íztelen, száraz csirkemellel. Fehérjét könnyű összevadászni 200g-ig. Azért az a kocka sajt ( bár már nem eszem ) annyira nem hulladék, mert van magyar termék, ami keményítő mentes.
-
Apollyon
Korrektor
válasz
Madwe
#165234
üzenetére
"Feldolgozott por..."
Ha itt a tejsavófehérjére is ment a célzás, akkor eü szempontból sokkal rizikósabb hosszú távon pl. 3-as kódú tojást enni, mint a feldolgozott por fogyasztását kiröhögni.Ja amúgy már 1-2 éve nem vittem be whey-t, csak vannak olyan élelmiszerek, amik miatt feleslegesen megy a pánik, aztán ami meg tényleg nem tesz jót a szervezetnek azt két pofára zabálják.
-
Dinter
addikt
válasz
Madwe
#165209
üzenetére
Köszi a részletes választ
>Ha fehérjeport teszel rá aminek szereted az ízesítését, már nyert ügyed van?
Itt kezdődik a baj, tejfehérjére érzékeny vagyok. Próbáltam már tojás-, borsó-, most szójafehérjét, mindegyiknek borzalmas az íze és oldódása a whey-hez képest.
> ezt így életen át tudod tartani s tudsz izmosodni, a nélkül h doétáznod kellene már bármikor is.
Tömegelésnél nem fog visszajönni zsír mindenképp?
Ugyanúgy rendesen edzek, csak érzem, hogy nem mindig tudok súlyt emelni előző héthez/alkalomhoz képest.
-
atee_13
őstag
válasz
Madwe
#165170
üzenetére
Alapjában véve most 3 hónapig kb semmit sem csináltam orvosi okokból. Volt pár feltételezés pár vizsgálat jó pár még elmaradt a járvány miatt még majd most pótlódik, de már nem tudtam tovább ülni és a múlthéten elkezdtem edzni.
Eddig annyit volt, hogy tv + TENS rázogatás hasra mellre

Valamin tervezek változtatni a has miatt, de még friss a dolog. Így minden lehetőséget megvizsgálok, minden tanácsot elfogadok


Nyilván jobb lenne nagyobb tónusosabb izomtömeg mindenhová, de idő és lové kérdésben kb ennyi fér bele, de a has alsó részét is be szeretném kockásítani. -
atee_13
őstag
válasz
Madwe
#165167
üzenetére
14:30 kor kajálok ebéd 2.0 át abban van többnyire 75 g bulgur, rizs/pufirizs vagy valamilyen ch. kb 17:00 kor kezdek neki az bemelegítésnek majd edzek kb 18:00 -18-15 re végzek akkor egy turmix aztán. 20:00 körül egy fehérje adag majd lefekvés előtt egy casein. A 8 as fehérjéhez még kalkuláljak be valami rizscsiposet vagy pufiris ilyesmit?
(#165168) gyuri860213
Még alakulóban van a ch belövése cél az lenne, hogy a has alsó kockái is is úgy nézzenek ki mint a felsők. Rápróbálok majd az 5-5 megosztára -
Madwe
nagyúr
válasz
Madwe
#165155
üzenetére
Csak egy nagyon gyors visszakérdezés még erre: azt ugye elfogadod, mint tényt, hogy ha valaki elkezd egy diétát, akkor az elején hirtelen sokat esik a súlya, de csak azért mert sok vizet veszít, s a súlyveszteség az elején az főleg víz. Azt tudod h ez miért van? A vizet a ch köti meg a szervezetedben, s ahogy ürülnek ki a raktáraid, elkezdesz vizet veszíteni.
-
Dreadloord
senior tag
válasz
Madwe
#165152
üzenetére
1 kommentben ennyi tárgyi tévedést olvasni...
A zsír a kalóriadeficittől használódik el, semmi köze az izmokban, májban tárolt CH mennyiségtől. Persze diétában nincsenek tele a raktárak (általában), de közel sem üresek.
Egy 8 órás alvás pedig kb. semennyit nem ürít a raktárakban, mivel nincs alvás közben szinte semmi izommunka.
Nem tudom honnét veszed a "tudásod", de inkább máshonnan tájékozódj, mert teljes tévúton jársz.
-
gyuri860213
tag
válasz
Madwe
#165141
üzenetére
"Amennyiben a ch tartalékaid teljesen kimerültek, még csak inzulin választ se fog adni rá a szervezeted, lévén nem a véráramodba kerül a ch hanem az izmaid kiürült raktáraiba első körben."
Ahha... és inzulin nélkül hogy jut be a glükóz a sejtekbe, izomba? sehogy... Az inzulin egy raktározó hormon, tápanyagot szállít a sejtekbe anélkül "rossz" helyre kerülne. Butaságokat írsz. -
kexksz
addikt
válasz
Madwe
#165088
üzenetére
En a heten bontottam fel egy 2018-ban lejartat, ugyanolyan az ize/allaga mintha vettem volna egy ujat. Elvileg a hatasa csokken:
But as for the muscle-building mojo of protein powder, it does diminish after the use-by date has passed.
You can blame a chemical reaction called Maillard browning: The protein reacts with sugar left over from when the manufacturers extracted the whey from the milk, resulting in a gradual breakdown of the amino acid lysine.Talaltam egy felbontottat is, ami szinten 2018-ban jart le, na rola mar nem tudnam elmondani a fentieket.

-
diegho
nagyúr
válasz
Madwe
#164934
üzenetére
Igazából van egy szint, amit lehetőleg gyorsan, de egészségesen el akarok érni, ez a 120kg alá menni. Azaz még 10kg menjen le a következő 2 hónapban. Onnan már minden mínusz kiló ajándék és ha még 10 lemegy mondjuk idén, az már királyság.
Na akkor Apenta-t elkezdem újra venni. Tavaly már úgyis azt mondták kollégák, hogy szerződésem van velük annyit ittam.
-
diegho
nagyúr
válasz
Madwe
#164926
üzenetére
Akkor marad a zéró tea stb. Azokat szeretem. A kajámat szép lassan emelni fogom. Holnap már 100g rizs és édes savanyú 130g csirkemellel lesz az ebédem. Meglátjuk mikor érek el oda, hogy 1,2kg megy le hetente, ez lenne a célom, meglátjuk ez a hét mit mutat, aztán majd alkalmazkodok hozzá. Nem döntöttem el, hogy ez marad a diétám, meg akarom találni az egyensúlyt, csak nehéz egyelőre. Az biztos, hogy az étkezésem egy életre megváltozott, ezentúl mindig 5 étkezésem lesz, rengeteg zöldséggel, kevés szénhidráttal (kenyérfélék, péksütemények kilőve) tészták csak nagyon ritkán (havi 1x, ha éppen bolognai ehetnékem lesz, úgy gondolom 2 hetente egy pizza belefér stb. Most a célom az, hogy elérjem a havi 5kg-ot és azt tartsam, ha ez megvan, akkor a nyarat kitolom így és meglátjuk mennyire tetszik az eredmény.
-
diegho
nagyúr
válasz
Madwe
#164914
üzenetére
Azért eszem az olajos magvakat, hogy gyorsuljon az emésztés. Ez eddig elég jónak is tűnik. Az edzést alapból 45-60 percesre terveztem, bírnám is gond nélkül, de fogyás szempontjából sok lenne. Ma és tegnap bűnöztem rendesen, exem születésnapja volt, tésztát kellett ennem meg tortát. Szóval most volt némi nem tervezett bevitel. Megvárom még a jövő hetet és meglátjuk, hogy mit mutat a mérleg. Utána 10 napot itthon vagyok, lesz időm akár 2 óra edzéshez is naponta. Meglátjuk majd hogy bírom, mindenesetre most eléggé tele vagyok energiával.
-
benfolds
őstag
válasz
Madwe
#164777
üzenetére
igen, múltkor volt már szó a deloadról. csak az az igazság - ez lehet megint csak a saját hülyeségem - hogy nem hiszek se a kajálásban, se az edzés terén ezekben dichotómiákban, hogy tömegelés/diéta, overload/deload. de hangsúlyozom, hogy itt csak a saját magam szintjéről beszélek, elhiszem, hogy egy profi sportolónak ez hozza a legnagyobb eredményt. de én elsősorban nem a teljesítményemet akarom maximalizálni akár olyan áron is, hogy az az egészségem rovására megy, hanem elsősorban az egészségemet akarom megőrizni, és egy fenntartható, a mindennapokba jól beépíthető edzéstervet követni, amivel harmóniában tudok maradni. lehet, hogy inkább jógáznom kéne?
de komolyan, szeretem a jó súlyzós edzéseket, meg örülök, ha fejlődök, csak nehezen találom az egyensúlyt. annak nem sok értelmét látom, mint amibe sokan beleesnek, hogy egy évig szenvedsz, aztán amikor összehoztál egy pici formát, akkor abbahagyod a francba, mert amúgy nem szereted csinálni, csak szép akartál lenni. rá egy évre meg az egészből már nem látszik semmi, szóval összességében 1 évig tök fölöslegesen szenvedtél.amúgy azért 10-12, mert kezdőknek ezt az ismétlésszámot ajánlották, aztán ahogy emelgettem a súlyt, általában csak 8-10-re estem vissza, majd újra ment a 12 is. de nem mindig megy ki a 12, sokszor már 8-9-10-nél bukás van, főleg bicepsznél lesz a végére a 12-ből 8-10.
-
dybo
tag
válasz
Madwe
#164715
üzenetére
A resistance bandek érnek valamit? Nézegettem, de nem tűnik úgy mintha olyan nagy terhelést tudnék vele elérni.
Egy ideje már én is itthon edzek, pad, 2x33kg-ig variálható egykezes, kétkezes rúd, huzodzkodo. Kb. ezekkel simán leedzek mindent, plusz egyelőre sokkal egyszerűbb, és meg többet is tudok edzeni mint terembe. Egy darabig még én se tervezek vissza menni, később is inkább ilyen heti 1x tervezek termet, többit itthon. -
medica
senior tag
válasz
Madwe
#164613
üzenetére
"Igen, lúgosít a citromsav. Aki pl refluxos, az ezzel tisztában van. Furcsa, de ez van"
A citromról köztudott, hogy savanyú, ami a benne található savaknak (elsősorban a citromsavnak) köszönhető. A citromlé nemcsak savanyú, hanem kémhatása is savas. Ha pedig savas kémhatású anyagot fogyasztunk, az nem lúgosít.
Ha savasat eszünk-iszunk, akkor a szervezet a saját (elsősorban a sejtplazma, másodsorban a vérplazma) egyensúlyi pH-jának megtartása érdekében a fölösleges savat megpróbálja semlegesíteni és/vagy eltávolítani. Erre valók a pufferek (a vér pH-ját ezek tartják állandó értéken) és erre való például a vese: a fölösleges savat kiválasztja, így nem mi savasodunk, hanem a vizeletünk. Sokaknak rossz hír, de ugyanez a helyzet a lúgos táplálékokkal (pepitában) : nem mi lúgosodunk, hanem csak a pisink. Ergo: a citrom nem lúgosítja a szervezetünket, egyrészt, mert savas, másrészt meg azért sem, mert még ha lúgos lenne, akkor sem lenne képes erre. -
rwin5
őstag
válasz
Madwe
#164476
üzenetére
Én egy hobbi gyuros vagyok, nálam nem szoroz ha nem tudok edzeni, amúgy is javarészt azért járok, hogy mozogjak és ki engedjen a feszkot. Már mindenki írt mindent, hogy kit hogy birsagolnak, de személyes példát nem láttam rá, ismerős alapon se tudok róla, csak amit a fórumon olvastam. Egyébként rendőrt se látok egész BP, nemhogy termekben akciozo lecsapasokat. Na részemről téma le zárva.
-
benfolds
őstag
válasz
Madwe
#164436
üzenetére
nyilván arra gondoltam, hogy a hobbigyúrósok 80%-a kiegyezne húszonegykétévesen egy ilyen fizikummal, pedig hát a csávó minden gyúrós fundamentummal szembemegy, még a napi 100 g fehérjét is túlzásnak tartja, egy nap 2-3-szor kajál 8 órás intervallumon belül, kiegészítőket nem fogyaszt, az edzései meg teljesen mások, mint egy gyúrósé. ugyanakkor az ő hajlékonyságáról és egyensúlyérzékéről a gyúrósok csak álmodhatnak. tudom, erre jön az a válasz, hogy de még hogy nézhetne ki, ha megenné a napi 200 g fehérjét, nagy súlyokat emelgetne a korlátozás helyett stb. ismerek olyan gyúróst, aki minden vallási előírást betart, aztán árnyékában nincs ennek a csávónak. erre mondtam, hogy lehet másképpen is.
-
benfolds
őstag
válasz
Madwe
#164334
üzenetére
teljesen valid, amit mondasz. pont akartam is kérni, hogy meséljetek erről a deload edzésről, még nem csináltam. amúgy minden másnap edzek, de kb. havonta egyszer becsúszik 1-2 plusz nap kihagyás valami miatt. kb. általában olyan 4-5 hét után érzem azt, hogy kezd felgyűlni a fáradtság. (az olyan guggolásokat nem számítva, mint ez a tegnapelőtti). viszont az is igaz, hogy kb. 4 hét intenzív edzés kell ahhoz is, hogy úgy érezzem, hogy haladtam.
ma bicepsz, tricepsz lett volna, de asszem beiktatok akkor még egy pihenőnapot.
-
Angel2014
addikt
válasz
Madwe
#163799
üzenetére
❗❗❗❗❗❗“ Drága Idősek! Hajlott hátú nagymamák, és nagypapák! Az ország most értetek áll. Az unokátok, dédunokátok azért nem jár iskolába, hogy Ti ne legyetek betegek. A fiaitok, lányaitok vállalkozása azért mehet csődbe, azért zárnak be cégek,kerülnek utcára emberek, hogy Ti túléljétek. Minden, ami most történik nem úri huncutság, nem jókedvünkből mondjuk le a találkozókat, izoláljuk magunkat, szakadunk bele minden szempontból, hanem, azért hogy Ti ne kapjátok el a vírust. Ha mi képesek vagyunk áldozatot hozni, az a minimum, hogy Ti is megteszitek amit kell. Nevesül: OTTHON MARADTOK!!! Szóltok a családnak, a szomszédnak, bárkinek, hogy vásároljon be, intézkedjen. Nincs "Csak leugrom egy liter tejért!" Nincs "Ha nekem az van "megírva", akkor ebben megyek el!", mert mindaddig, amit ti letojjátok, legyintetek, mi, a gyerekeitek, unokáitok, teljesen feleslegesen reccsenünk bele! “
-
benfolds
őstag
válasz
Madwe
#163792
üzenetére
ja, a tescóban a jó fej hentes gyerek is azt mondta, hogy vegyek ki a szabadságot és menjek oda 7-re, mert 8-ra már elvisznek mindent. kösz.
cba-ba nem szoktam járni, de talán ott tényleg jobb lehet a helyzet.
a nénikéket sajnálom, akik nem tudnak felhalmozni, mert nincs fagyasztóláda, de amúgy sem tudnak egyszerre annyi mindent cipelni, szóval 1-2 naponta muszáj lemenni a cba-ba, ami nemsokára nem kis kockázattal fog járni a számukra. -
S.J.
tag
válasz
Madwe
#163760
üzenetére
erre gondoltam.
nezegetem a termeket es ferfi ill. kulon noknek vitamin dragan
ok hogy lehet elteres par szazalakban a vitaminszuksegletben, de mivel eleve sok vitaminban 2-300 szazalekos napi ajanlott adag van igy gyakorlatilag nem mindegy?!
Antidoxidansokrol sem bizonyitott hogy szedni kellene.. bcaa, es meg rengeteg fantazianev. pl elsportolok (nem gyurosok akik reklamozzak) atletak, boxolok, focistak szednek egyaltalan ilyeneket? szerintem a sárga kapszula nem egy ajanlhato konyv, tudomanytalan. Erdekelne egy olyan oldal, ha tudtok ami hiteles, tudomanyos, reklammentes. -
benfolds
őstag
válasz
Madwe
#163699
üzenetére
hallottam már erről a belső zsírosodásról, amit írsz. hát nem tudom, hogy nekem mennyire van ilyenem, talán nem annyira.
néha már úgy érzem, hogy szívattok.
az a vicc, hogy én amúgy eléggé hipochonder alkat vagyok, de valahogy itt se a májzsírosodás, se a mellékvese kimerülés stb. nem fog rajtam. köszönöm, hogy kigyógyítottatok a hipochondriából.
amúgy a cukrot is ennek a topiknak köszönhetően tettem le valamikor tavaly nyár elején, szóval azóta már nem eszem édességet, néha 1-2 kocka étcsoki, ha gyorsan kell az energia. tudom, IR-nél nem csak ez számít, hanem általában minden szénhidrátra oda kell figyelni. kenyeret is jóval kevesebbet eszem. a gyümölcsöt nagyon szeretem, azt meg jobban elosztom a nap folyamán. feldolgozott élelmiszert azelőtt sem ettem. -
benfolds
őstag
válasz
Madwe
#163699
üzenetére
ezen később átrágom magamat, most edzenem kell.

de könyörgöm, 72,5 kg vagyok és 178 centi. és edzés alatt jöttek fel a kilók, szóval azért nehogy már az legyen, hogy én itt tiszta háj lettem. nem tudom mennyi belőle az izom, de azért bőven látszik, hogy alakulok. pl. a vállaim egész jók (sajnos hajlamos vagyok mindig vállból dolgozni, még nincs meg a kellő agy-izom kapcsolat.
), és azért nem egy vállra hízós típus vagyok.
sírba tesztek.
-
aelod
veterán
válasz
Madwe
#163541
üzenetére
Hobbi gyúrós szinten egész nyugodtan megeheted a sárgáját is. Nem azon fog múlni
Verseny diéta alatt nincs zsír a vége felé. Tst leesik valóban de nem tesztoszteron szint versenyre készül az ember. A másik meg az, hogy ha kívülről viszed be nem fog leesni #gondolkodósvilszmisz -
stratova
veterán
válasz
Madwe
#163541
üzenetére
Hú a mandula... sós, pörköltet nassolnivalónak vettem, ha nem napi egy marék lenne a napi limit két pofára tudnám enni (a családot is igyekszem rávezetni a normálisabb nassolnivaló vonalra, chips és pattogatott kukorica helyett magvak, bár gyereknek csak 3-4 szemet szabad azt hiszem).
-
gyuri860213
tag
válasz
Madwe
#163508
üzenetére
A rezisztens keményítő a hűtőben tárolás miatt átalakul és lassabban emészthető, nem dobja meg a cukrodat. neten is írják de nekünk az endo-táplálkozási szakértő doki mondta. ugyanez igaz a főtt krumplira, persze nem a pürére, egészben sült vagy főtt. Eleve okos dolog nem 2x vízben főzni hanem 1-1.5 literben mint a tésztát így keményítő egy része megy a lefolyóba, és túlfőzni sem érdemes, inkább mint a rizotto-t, al dente-re hagyni.
-
benfolds
őstag
válasz
Madwe
#163314
üzenetére
ez nekem már egy kicsit túl van cifrázva, de annyiból lehet, hogy jobb, hogy gyakrabban, rövidebb edzések vannak. ezen már agyalok egy ideje (múltkor volt téma), de még nem mertem kipróbálni. amúgy szünnapokon nálam biciklizés van, ahogy érzem, általában most már csak hetente egyszer nyomom meg jobban, mert a múltkor beparáztattatok, hogy "elégetem az izamaimat" (amúgy picit híztam is azóta, hogy nem pörgetem annyira). de olyat nem bírok csinálni, hogy egy napig abszolút ne mozogjak semmit. ha esik az eső és nem lehet tekerni, akkor elmegyek egy esernyővel és gyaloglok két órát, meg ilyen hülyeségek.

ezt az egyhetes bezárkózást nem teljesen értem...a hiperftrófiánál is van olyan, mint terhelés utáni pulzusszám visszaesésnél, hogy megvan, hogy mi a normális, hogy mennyi idő alatt mennyire kell visszaesnie? csak azért, mert edzés alatt azért jól be tudok durranni, ha jól csinálom, de nekem elég utána pár óra, hogy leeresszek, mint a lufi.

-
roti86
őstag
válasz
Madwe
#163117
üzenetére
Látom képben vagy. Igazad van, mindenbe bele lehet kötni, de Greg sem mondta, hogy teljesen hülyeségeket beszél, csak néhány ponttal nem ért egyet.
Amit mindenki mondogat, hogy kb. 1%- testsúlynál nem szabad többet leadni egy hét alatt. Türelem kell hozzá, ha mondjuk 100 kg-ról akarsz fogyni 80-ra.. Én könnyen beszélek, 83kg-ról indultam 2 hónapja, most vagyok 80 kg.
Új hozzászólás Aktív témák
A topicban érdekeltségi körbe tartozó (tulajdonos, munkavállaló, stb.) boltot reklámozni, bármilyen módon üzletelni tilos!
- AliExpress tapasztalatok
- Elektromos autók - motorok
- Le Mans Ultimate
- Elkészült az SMIC 5 nm-es node-ja, de a kínaiaknak haszna nincs rajta
- Építő/felújító topik
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Marathon (2025)
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Örömkönnyek és üres kezek a TriFold startjánál
- GoodSpeed: Harcban az adathalászokkal - az AI tud segíteni?
- További aktív témák...
- Egyedi ékszerdobozka
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5060Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 128GB Deep Purple-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3913
- Új és újszerű 15-16 Gamer, irodai, üzleti, készülékek nagyon kedvező alkalmi áron Garanciával!
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch SE/Apple Watch SE 2 (2022)
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


. Azért nyilván ezek a képek edzés után készültek 
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
De nem akarom túlragozni, az csak egy cikk az ezer közül, egy másikban már teljesen másokat ajánlanak.
vszeg bepróbálkozom egy levéllel majd a gyártónál, hátha
ok hogy lehet elteres par szazalakban a vitaminszuksegletben, de mivel eleve sok vitaminban 2-300 szazalekos napi ajanlott adag van igy gyakorlatilag nem mindegy?!

