-
Fototrend
Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Lompos48
nagyúr
válasz
Batman2
#50695
üzenetére
Az világosabb számomra, hogy a folyamatos Drain áram 25 fokon max. 74A, 100 fokon pedig 52A, impulzus üzemben pedig érthetően többet, 260A.
Ez igaz. Azt ellenben nem szabad elfelejteni, hogy a 25 fok hűmérsékletű tok ideális, azaz végtelen hűtőbordát jelent, ami nincs. Az, hogy mennyire fog melegedni az Rth paraméterből lehet kiszámolni. Az IRF esetében minden wattnyi disszipáció 0.75 fokkal emeli a tok hőmérsékletét egy iley ideális bordán. Borda nélkül pedig 62 (!!!) fokkal. Ez kiderül az adatlapból.
Ugyanakkor most már van egy dilemmám. Valaki kavarja. Mintha IGBT-ről szólt a kezdeti mese, most pedig az IRF egy p csatornás MOSFET.
Új hozzászólás Aktív témák
- LG UltraFine 4K - 6K és Smart Monitorok -30%
- Lenovo T14s G2 Core i7 1185G7 16Gb 1Tb NVMe Érintőkijelző Intel Iris Boltból Számlával Garanciával
- Eredeti Lenovo 90W szögletes (téglalap) notebook táp + kerek átalakító egyben eladó
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RTX 5050 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
ekkold